Autor Wątek: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com  (Przeczytany 11472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 01, 2017, 11:37:43 am »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To tym bardziej ktoś powinien ogarnąć taki temat.Ja już bym nawet odżałował jakieś grosze i bym zapłacił za możliwość dostania skanu danego prospektu w najlepszej możliwej jakości.Mam tego trochę z internetu skopiowanego, ale to wszystko jest albo zdjęcie, albo ogólnie marna jakość i przy powiększeniu, rozmywają się wszystkie literki i inne szczegóły.Z tego dobrego wydruku nie będzie.Skoro fso na to kładzie lachę, to sami powinniśmy coś ogarnąć. Np.na taki prospekt z caro "NEW" który niedawno zakupił tomekk, pewnie wielu chętnych by było, bo to jeden z najładniejszych.Gdyby każdy mu wyrzucił np. po 2 pln za skan w superhiperextra jakości, to by pewnie zarobił na kolejnego poloneza  :P A ja myślę jeszcze, że biorąc pod uwagę wszelakie akcje z kalendarzami, to pewnie gdyby wydrukować taki gotowy, dla wszystkich chętnych, oczywiście "na zapisy" nie w ciemno, to wszyscy by byli zadowoleni.Jednak, zacznijmy od podstaw, dobry skan i już by można było na własną rękę coś ogarnąć.
A z tymi częściami, to co niby? Bo jakoś nie słyszałem, żeby fso cokolwiek dzisiaj produkowało.Gdyby chociaż części blacharskie robili, to zbyt by był, bo blacha, to podstawa w polonezie.Ale to tak samo by można marzyć, żeby Groklin produkował nowe fotele do polków, albo chociaż wyprodukował partię materiałów.Wyobrażacie sobie, dostać dzisiaj "rolkę"  nowiutkiego materiału w krzaczki?  :jezyk2: Tapicerzy by mieli co robić, gdyby materiał był dostępny od ręki.Można by sobie produkować boczki, fotele i co się tam chce.Niestety, firma się starociami nie interesuje.Pewnie musiało by być zamówienie na konkretną ilość metrów takiego materiału.Swego czasu słyszałem, że Dębica wyprodukowała dużą partię opon do malucha, bo przyszło bardzo duże zapotrzebowanie z hurtowni, czy jakoś tak.Maluchów troszkę zostało, więc byłbym skłonny w to uwierzyć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 11:44:19 am wysłana przez Buźka »

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 01, 2017, 12:19:49 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Z życia wzięte  odnośnie kolorów.
do kierownika  budowy przyszło kilka kobit żeby przed  oddaniem mieszkań wybrać sobie indywidualnie kolor w  jakim mają być  ich mieszkania. kierownik odesłał je do majstra. Kobity tam sobie wymyślają że ta chce szafirowy, inna  ametystowy,  itp itd. kierownik  stoi niedaleko i  przysłu"ch*"e się im ze zdziwieniem po czym  mówi: Drogie Panie , co to za kolory? jest zielony, czerwony, biały, a nie jakiś ametystowy czy szafirowy. Nagle z za pleców odzywa się   pracownik i mówi Panie kierowniku ja się doskonale znam na tych nazwach i wiem co to za kolory.   Po czym kierownik : Panie daj pan spokój, co Pan pedał jesteś?
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 01, 2017, 14:34:23 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Babom i homosiom też co i rusz się odmienia - kolor, który kilka lat temu nazywał się u nich "malinowy", dzisiaj określają jako "fuksjowy". Dla mnie róż to róż, a za daltonistę się nie uważam.





Nie wiem, jak ci, którzy zarzekali się, że zielonego tam nie uświadczysz, ale tam między niebieskimi jednak widzę zielone...

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 01, 2017, 15:36:00 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No to teraz jeszcze weźcie pod lupę "czerwone krzaki" żeby wybadać, ile % czerwonego jest w czerwonym  ;> A jak już wybadacie, to na końcu, weźcie się za te szare, które raz Grizli pokazywał, te rarytasowe.A potem, to już zostaną tylko wszelakie paski i "cywilna" tapicerka poloneza.Będziecie mieć co robić do wakacji.  :-)

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 01, 2017, 16:30:41 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
A z tymi częściami, to co niby? Bo jakoś nie słyszałem, żeby fso cokolwiek dzisiaj produkowało.

Produkują, tylko że nie do Poloneza

http://autobezsens.blogspot.com/2014/09/noc-zywych-prezesow-zycie-po-zyciu-fso.html

dzisiaj produkowało.Gdyby chociaż części blacharskie robili, to zbyt by był, bo blacha, to podstawa w polonezie.

Nie byłoby, bo przecież te auta wymarły a my remontujemy częściami ze złomu, rzemiosłem i zapasami z czasów PRL. Poza tym zezłomowali wytłoczki do Poloneza.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 01, 2017, 16:31:36 pm »

Offline Radioactiv

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Piedra 1.3TD
A tak że ja się wtrącę.Spieracie się o nieistotne szczegóły, zamiast zastanowić się, czemu nikt nie stworzy porządnej bazy prospektów, które by były zeskanowane w porządnej rozdzielczości i bez żadnych "znaków wodnych" i które każdy by sobie mógł tak po ludzku pobrać i np. wydrukować na papierze dobrej jakości.I nie wyskakujcie mi tu z prawami autorskimi, bo pełno tych prospektów na necie i jeszcze fso chyba nikogo nie zamknęło.Pewnie im to zwisa i powiewa.

Zabrzmie trochę kapitalistycznie, ale z jakiej racji ktoś ma udostępniać coś co zbierał przez lata, za darmo do skopiowania? Ba, za moje angielskie, francuskie, belgijskie, fińskie prospekty płaciłem nieraz ładny pieniądz.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 01, 2017, 17:20:11 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie byłoby, bo przecież te auta wymarły a my remontujemy częściami ze złomu, rzemiosłem i zapasami z czasów PRL. Poza tym zezłomowali wytłoczki do Poloneza.
No właśnie, my remontujemy częściami ze złomu, więc jak by nie było zbytu? Niejeden tu by kupił nówki blachy z fabryki.Ale pewnie Ci chodzi o to, że to zbyt mała ilość, na taką fabrykę? To fakt, ile my możemy tego wykupić? No, a wytłoczki podobno zezłomowali.
Zabrzmie trochę kapitalistycznie, ale z jakiej racji ktoś ma udostępniać coś co zbierał przez lata, za darmo do skopiowania? Ba, za moje angielskie, francuskie, belgijskie, fińskie prospekty płaciłem nieraz ładny pieniądz.
A w drugim poście wspominam o (skromnej, bo skromnej) zapłacie za dany skan, więc w czym problem?  ;-|  A zresztą, mnie osobiście interesuje bardziej zwykłe caro, od MR93 w górę i plusy.Masz jakieś takie? To jak już rozmawiamy o pieniądzach, to ile sobie ewentualnie liczysz za skan prospektu w ludzkiej rozdzielczości? Cena za stronę.Masz już to zeskanowane, więc pozostaje zainkasować należność i rozesłać "do klienta" Napisz publicznie, zobaczymy, porównamy.Ja widziałem gdzieś stronę z prospektami i chyba była możliwość zeskanowania każdego prospektu, a kolekcja była pokaźna.Oczywiście odpłatnie, ale już nie pamiętam, za ile.Chyba tanio tam nie było.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 01, 2017, 18:03:45 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ciekawe na czym by Wam wytłoczyli te części. Może na kolanie ? Tłocznia to od dawna stoi pusta.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 01, 2017, 18:23:36 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Dziś spod Tłoczni wyjeżdżała (na lawecie) na złom efesowska lokomotywa spalinowa... Likwidacja postępuje.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 01, 2017, 18:56:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jeśli chodzi o prospekty to najciekawsze są jednak te z czasów borewicza, akwarium, przejściówki i Caro, bo wtedy było dużo wersji silnikowych i długa lista wyposażenia na zachód, a Plus to już umyślnie słabe odmłodzenie trupa prawie bez żadnych opcji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 01, 2017, 19:06:23 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Dziś spod Tłoczni wyjeżdżała (na lawecie) na złom efesowska lokomotywa spalinowa... Likwidacja postępuje.
Ale za to będą tam kiedyś jakieś wspaniałe supermarkety, lub osiedla mieszkaniowe.Jest się z czego cieszyć, prawda?  ;-| A było szwabom oddać, żeby wieśwageny robili,nie? Albo by produkowali coś pod marką FSO, z logiem naklejonym na volkswagena, albo tylko swoje.Tak, czy inaczej, to i tak zawsze Polak w dupę bity.I tak nikt się z nami nie liczy.Ludzie już się przyzwyczaili i zapomnieli, że takie coś kiedyś było.Większość pisze, że już dawno powinni to zaorać.A garstką biedaków, jeżdżących polonezami, nikt się nie przejmuje.
Jeśli chodzi o prospekty to najciekawsze są jednak te z czasów borewicza, akwarium, przejściówki i Caro, bo wtedy było dużo wersji silnikowych i długa lista wyposażenia na zachód, a Plus to już umyślnie słabe odmłodzenie trupa prawie bez żadnych opcji.
Niby tak, ale zawsze to ciut dłużej został na rynku.I tak by nie zrobili całkiem nowego modelu, w sensie nowe nadwozie itd, więc może lepiej, że jeszcze to chwilę podtrzymali.Nawet, gdyby daewoo nie padło, to i tak by dłużej nie robili.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 01, 2017, 19:09:00 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dziś spod Tłoczni wyjeżdżała (na lawecie) na złom efesowska lokomotywa spalinowa... Likwidacja postępuje.
Reanimację tej "fabryki" należałoby zacząć od wywiezienia zarządu, na taczkach, prosto do rzeki.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 01, 2017, 20:09:46 pm »

Offline Radioactiv

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Piedra 1.3TD
Dziś spod Tłoczni wyjeżdżała (na lawecie) na złom efesowska lokomotywa spalinowa... Likwidacja postępuje.
Reanimację tej "fabryki" należałoby zacząć od wywiezienia zarządu, na taczkach, prosto do rzeki.

Razem ze związkami które wyniszczyły tą fabrykę do końca.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 01, 2017, 20:11:35 pm »

Offline Radioactiv

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Piedra 1.3TD
Nie byłoby, bo przecież te auta wymarły a my remontujemy częściami ze złomu, rzemiosłem i zapasami z czasów PRL. Poza tym zezłomowali wytłoczki do Poloneza.
No właśnie, my remontujemy częściami ze złomu, więc jak by nie było zbytu? Niejeden tu by kupił nówki blachy z fabryki.Ale pewnie Ci chodzi o to, że to zbyt mała ilość, na taką fabrykę? To fakt, ile my możemy tego wykupić? No, a wytłoczki podobno zezłomowali.
Zabrzmie trochę kapitalistycznie, ale z jakiej racji ktoś ma udostępniać coś co zbierał przez lata, za darmo do skopiowania? Ba, za moje angielskie, francuskie, belgijskie, fińskie prospekty płaciłem nieraz ładny pieniądz.
A w drugim poście wspominam o (skromnej, bo skromnej) zapłacie za dany skan, więc w czym problem?  ;-|  A zresztą, mnie osobiście interesuje bardziej zwykłe caro, od MR93 w górę i plusy.Masz jakieś takie? To jak już rozmawiamy o pieniądzach, to ile sobie ewentualnie liczysz za skan prospektu w ludzkiej rozdzielczości? Cena za stronę.Masz już to zeskanowane, więc pozostaje zainkasować należność i rozesłać "do klienta" Napisz publicznie, zobaczymy, porównamy.Ja widziałem gdzieś stronę z prospektami i chyba była możliwość zeskanowania każdego prospektu, a kolekcja była pokaźna.Oczywiście odpłatnie, ale już nie pamiętam, za ile.Chyba tanio tam nie było.


Co do cen to trzeba by było to przemyśleć, i znaleźć cenę która by była umiarkowana i nie wyniszczająca portfel, a zarazem zachęcająca do kupienia kilku "paczek" skanów ;)

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 01, 2017, 20:32:21 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zacznijmy od tego, że dla kogoś, kto chce wszystko za darmo, wszystko, co nie za jest darmo, nie jest tanio. ;)
A takie rzeczy jak prospekty, to ja sprzedaję po... No, niestety nie wiem, po ile jest teraz makulatura; w tym roku jeszcze nie wywoziłem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 20:34:24 pm wysłana przez mp79 »

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 01, 2017, 20:51:36 pm »

Offline Radioactiv

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Piedra 1.3TD
Zacznijmy od tego, że dla kogoś, kto chce wszystko za darmo, wszystko, co nie za jest darmo, nie jest tanio. ;)
A takie rzeczy jak prospekty, to ja sprzedaję po... No, niestety nie wiem, po ile jest teraz makulatura; w tym roku jeszcze nie wywoziłem.

Jak masz jakieś fajne to z chęcią przygarnę ;)

A co do ceny, to nie wiem... z racji iż produkt cyfrowy łatwo "piracić", tj. kupić raz, a potem samemu sprzedawać, czy też rozdawać.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 01, 2017, 21:12:48 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A taki też wywozisz?  ;p
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/10514292_1524723174415471_153435373506945978_o.jpg?oh=0b16e20a1ed6ca7672ae5db6688f2450&oe=592B915F
Z tymi prospektami jest, jak jest.Nikt się nie podzieli, jeśli musiał tego kiedyś szukać, kombinować i płacić.W czasach świetności fso, to pewnie niejeden do kosza trafił, bo to był zwykły śmieć, folder reklamowy dostępny u dealerów.Ktoś wziął, obejrzał i wy*ebał.Teraz już tego niema,  więc jest inna gadka.
Jak masz jakieś fajne to z chęcią przygarnę ;)

A co do ceny, to nie wiem... z racji iż produkt cyfrowy łatwo "piracić", tj. kupić raz, a potem samemu sprzedawać, czy też rozdawać.

A no widzisz.Od niego chcesz "przygarnąć" a Tobie trzeba by zapłacić? A co do piracenia, to jest takie ryzyko.U nas tak jest, że nie lubimy płacić, jeśli można mieć za free.Niech podniesie rękę ten, kto ani razu nie skopiował z sieci choćby obrazka.Powiedzmy, że zawołasz za taki skan np. 20 pln, bo Ciebie kosztowało czasu, nerwów i pieniędzy bla bla bla i jedna osoba się zdecyduje, "zakupi" ten skan, apotem "udostępni" go za free, czy to dla zasady, czy na złość Tobie.Czy w takim wypadku, coś na tym tracisz, oprócz hipotetycznych zysków? Te prospekty nadal leżą u Ciebie, nic się nie zmienia, a ktoś inny może się tym również cieszyć.Taki skan, to i tak tylko namiastka orginału, choćby wydrukowany na najlepszym papierze.Unas jest takie rozumowanie, że jak ja się trudziłem, szukałem itd, to dlaczego inni mają mieć łatwiej i na gotowe przyjść? Dam taki przykład.Swap na rovera.Kilka osób tutaj, lata temu, próbwało coś w tym temacie wymodzić, szukali, czytali, pytali, kupili pierwsze silniki i w końcu, po wielu bojach, wymodzili.Gdyby się shamili i nie podzielili by się tym z ogółem, to reszta też by musiała główkować, popełniając te same błędy, a tak, już mieli łatwiejszy start.Może przykład słaby, ale konkluzja tak sama, że nie można być egoistą.

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 01, 2017, 21:14:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Reanimację tej "fabryki" należałoby zacząć od wywiezienia zarządu, na taczkach, prosto do rzeki.

I dopomnieć się od AvtoZAZu tego do czego się zobowiązali przejmując zakład. A jedyne co zrobili, to wywieźli linie produkcyjne Lanosa na Ukrainę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 01, 2017, 22:07:42 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv

KGB jak żyć?
w twoim przypadku mozliwie krotko, bo szkoda powietrza,ktore zuzywasz,
o innych zasobach nie wspominajac


Takie prymitywne odżywki zachowaj sobie dla kolegów z akademika

Odp: Strona internetowa o poldkach fso-collection.weebly.com
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 01, 2017, 22:23:19 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Cytat: KGB w Wczoraj o 18:33:58

Cytat: mihals w Wczoraj o 18:14:41
KGB jak żyć?
w twoim przypadku mozliwie krotko, bo szkoda powietrza,ktore zuzywasz,
o innych zasobach nie wspominajac


Takie prymitywne odżywki zachowaj sobie dla kolegów z akademika
Szykujcie popcorn i zapnijcie pasy, zapowiada się niezłe "widowisko" <lol><lol><lol>