Autor Wątek: Polonez Truck 1.9D  (Przeczytany 14382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 09, 2017, 11:01:33 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Do diesla musza być grubsze bo by nurkował przy hamowaniu. Jedziłem kombi ze sprężynami z Borewicza. Tragedia. Nisko stał, za nisko. Prowadzenie tragedia.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 10, 2017, 01:41:01 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to nie tak, byly przeciez waskie GLD i nurkowaly jak kazdy waski ;>
w szerokim zawiasie sprezyna inaczej pracuje, wahacz jest odsuniety o 3cm ,a gorne mocowanie sprezyny sie nie zmienilo,
dlatego szeroki zawias na 13.3 siedzi nisko, a nie normalnie jak waski,
odwrotnie tez dziala, czyli waski na 14.0 bedzie stal wyzej niz szeroki na tej samej sprezynie,
oczywiscie to nie jest tylko kwestia poczatkowego polozenia,bo to wynika z ukladu sil, wiec i sztywnosc zawieszenia bedzie  adekwatna,

a kwestia jest taka, ze wszystie trucki sa waskie i na 14.5 stoja wysoko, co daje przeswit wiekszy niz chyba wszystkie SUVy na rynku, ale trzepie na nierownosciach jakby sprezyn nie bylo tylko gumowe balwanki,
tym moim sztruclem z peknieta podluznica zmieniam kierunek jazdy z nieprzyzwoicie duzymi predkosciami i on sie za bardzo nie kladzie, czasami mam wrazenie ze zgubie nadbudowe,
zupelnie nie potrzebne sa takie wlasciwosci zawieszenia, bo opony szybciej sie poddadza,
dlatego mysle nawet nad 13.3, bo wtedy osiagnie stan waskiej osobowki, co by bylo zupelnie wystarczajace dla trucka (a na pewno dla tego egzemplarza) i przod zaczalby przyjemnie miekko amortyzowac (i tak amory sa duzo sztywniejsze niz w waskich osobowkach) zawsze - na tyl trzeba wrzucic pół tony, zeby bylo przyjemnie,
ale troche mi szkoda przeswitu, jednak czesto zbaczam z asfaltu w rozne krzaczory, bo piasku czy drewna na asfalt nie wykladaja,
czyli 14.0 byloby taka wersja posrednia,zeby zachowac duzy przeswit i pozbyc sie uczucia lamania budy na kazdej dziurze
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 01:43:10 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 13, 2017, 16:24:50 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Truck już rozpoczął sen zimowy. Mimo ukończenia pojazdu pod koniec sezonu udało sie bezawaryjnie pokonać niecałe 5 tys km.  Od zlotu AK w Sulejowie obskoczyłem trochę zakończeń: w Lublinie, w Skierniewicach, w Radomiu oraz organizowane przeze mnie w Kazimierzu dolnym. Byłem też pod Fabryką na rocznicy, ale niestety musiałem błyskawicznie się ewakuować, zaraz po zwiedzaniu.

Planów na zimę dużo: ale tylko drobnica. Najistotniejsze to: listwy na drzwiach (minusowe w miejsce plusowych), dokładka z przodu, rozrząd i termostat.

Właśnie: poleci ktoś sprawdzony termostat, żeby xud wreszcie trzymał te 90 stopni? Kiedyś kupiłem termostat mery, opisany jako polonez 1.9 ale był za duży (średnica).

foto z kazimierza


Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 13, 2017, 16:44:13 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Mam wahlera do Twojego xud bo do mnie był za mały. Mogę odsprzedac

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 14, 2017, 06:17:19 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
listwy na drzwiach (minusowe w miejsce plusowych)
To jest w ogóle osiągalne jako element? Ja już zacząłem rozglądać się za gumą, z której można by było wyskrawać taką listwę.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 14, 2017, 09:42:11 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Zespawam i zaszpachluję dwie listwy z caro bez plusa.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 14, 2017, 17:23:49 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
To jest w ogóle osiągalne jako element? Ja już zacząłem rozglądać się za gumą, z której można by było wyskrawać taką listwę.
Niedawno kupowałem nowe plastikowe więc jak ktoś nie chce robić maniany to można jeszcze dostać. Jakby ktoś chciał odstąpie jedną gumową w idealnym stanie ale tanio nie będzie :)

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 14, 2017, 17:50:28 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
ja szukałem i nie znalazłem listew

a szukałem 2 lata: w sklepach w necie i na złomach

podasz namiar?

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 14, 2017, 17:53:57 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Brałem tutaj ale raczej już niedostępne http://allegro.pl/listwy-nadwozia-polonez-truck-nowe-i6987227556.html?snapshot=MjAxNy0xMC0wNFQxNzo1OToyOS45OTVaO2J1eWVyO2EyODM3NjNjOGIyNGNlMWY1NWU0YjUwNjM0Njc3MGQ5ZWE0YTAzZTI5MGJhMTcwOTNiYTYyYzFmZWI4ZWQyOTA%3D ale widzę że wciąż są parapety, też warto się tym zainteresować bo niedługo to będzie rarytas a cena jest ok.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 14, 2017, 18:00:56 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
no pewnie że niedostępne  <blee>

w obliczu braku dostępności części nie nazywałbym klejenia listwy z dwóch sztuk z osobówki "manianą"  ;-|

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 14, 2017, 18:08:25 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Wystarczy napisać do gościa, jak kupowałem to też aukcji nie było a listwy były, potem wystawił na moje życzenie.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 14, 2017, 19:30:43 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
no pewnie że niedostępne  <blee>

w obliczu braku dostępności części nie nazywałbym klejenia listwy z dwóch sztuk z osobówki "manianą"  ;-|
A ja bym nazwał. Tak na dobrą sprawę, mając do wyboru zwykłe i plusowe, najprawdopodobniej wybrałbym właśnie te drugie. Ładniej się komponują i są praktyczniejsze/trwalsze.
Pojazd będący przedmiotem wątku i tak nie będzie repliką starszej wersji, więc można by było te plusowe zostawić, choć w tej walce o listwy starego typu chodzi o to, jak mniemam, iż mniej pasują do przedniego zderzaka.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 16, 2017, 20:50:00 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
A ja bym nazwał.

Dla mnie "maniana" to określenie negatywne.

co jest negatywnego w sklejeniu dwóch listew, aby powstała jedna? po spawaniu plastiku i wykończeniu szpachlą oraz lakierem strukturalnym nie bedzie widać sladu łączenia. obecne plusowe listwy od razu rzucają się w oczy.... to jest maniana...





Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 16, 2017, 21:39:33 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Ale pytanie po co skoro te listwy są dostępne na szrotach, jak potrzebujesz to mam jedną z urwanym jednym mocowaniem, zawsze to lepsze niż robienie ulepów :)

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 16, 2017, 21:53:46 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
To zależy. Skuteczny ulep może wygenerować większą satysfakcję i mniejsze koszty.

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 16, 2017, 22:35:55 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
listwy są dostępne na szrotach

nie jestem gościem który wyważa otwarte drzwi...

już z jednym lewakiem się spierałem w internecie na ten temat: jakby na złomach w mojej części kraju było to dostępne to bym kupił i nie zawracał sobie głowy...

złomów znam powiedzmy 5 i na każdym byłem powiedzmy 5 razy w odstępach czasowych, a do każdego złomowca mam powiedzmy 50km. Poszukiwania to nieopłacalne i niestety bezowocne zajęcie. Dzięki, ale nie potrzebuje jednej i dodatkowo uszkodzonej. Wolę pojechać na złom kupić idealne od osobówki ( bo to akurat jest zawsze i w dużych ilościach oraz dobrych cenach)

Estetyczne klejenie to ulep? Klejenie urwanego mocowania to już nie ulep?

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 05, 2018, 09:16:32 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Odkop tematu!

Projekt można powiedzieć dobiega do końca. Wszystkie istotne elementy są już na miejscu, lub czekają na montaż.

W ostatnim czasie wykonałem burty, założyłem dokładkę przednią oraz ramiona wycieraczek uzupełniające proces "postarzania".

Burty mogły by być dla mnie 2-3 cm wyższe, ale i tak jestem zadowolony. Alufelgi czekają na nowy lakier.

Zostało wymienić fotele na docelowe. Po 5kkm wytłukła się tulejka na dolnym wahaczu więc też potrzeba bedzie wymiana. Obstawiam jakąś wadę tej tulejki, bo druga jest w porządku.

Wszystkie drobne bolączki związane z finalnym montażem po remoncie są wyleczone. Pozostaje tankować i jeździć :D








Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 22, 2018, 11:43:01 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
projekt skończony



Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 22, 2018, 21:27:58 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ty go obcinałeś?

Odp: Polonez Truck 1.9D
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 25, 2018, 09:36:25 am »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Jak bys sprzedawal daj znac  ;p
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil