Autor Wątek: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa  (Przeczytany 7054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« dnia: Kwiecień 29, 2017, 12:27:15 pm »

Offline Kawa94

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI
Dawno mnie tu nie było :D 4 lata temu moje poprzednie Atu uległo kompetnemu zniszczeniu. Szukałem mu godnego następcy, aż na początku grudnia 2016r. dostałem cynk, że na złomie stoi Atu w całkiem znośnym stanie. Więc niewiele myśląc pojechałem je obejrzeć:





Niby teoretycznie Atu się złomuje (<lol>), ale ten okazał się być w całkiem znośnym stanie. Wiadomo że ma kilka rdzawek, ale podłoga i progi są w stanie nienaruszonym, przebieg 97tys. km. Bez zastanowienia dokonałem zakupu. I tak za 800zł stałem się posiadaczem trzeciego z kolei poloneza atu :D

Jakie plany? Wyprałem wnętrze, obniżyłem, dałem sensowne koło. W przyszłości remont zawieszenia i hamulców, groki i chyba nic więcej. Chyba że OHV się wysra to może jakiś swap na 2.3 R5  ]:->









Hejty mile widziane <lol>

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 13:20:42 pm wysłana przez Kawa94 »

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2017, 12:45:13 pm »

Offline Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
Całkiem fajny Atu. Niewiele mu było trzeba by fajnie wyglądał... Fajna szpulka, mozesz napisac co to za koło...

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2017, 13:03:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
hamulcy
a co to jest ? <wow>
Chyba że OHV się wysra to może jakiś swap na 2.3 R5  ]:->
2.3 turbo z Volvo ?
jesli nie i mialoby to byc VR5 szmelcwagena to ono sie wysra przed swapem zanim OHVce zachce sie puscic olej simeringami <rotfl2>


Hejty mile widziane
to moze ja zaczne,
najbrzydszy kolor z dostepnych w PN ,
jakas blenda z tylu,
za szeroko rozstawione kola ,juz nawet nie chodzi o to ze zostana pociete przez blotniki ,ale po prostu smiesznie wygladaja - 1cm węziej kazde i zupelnie inny odbiór by byl
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2017, 13:05:46 pm »

Offline GrzesiekS

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4GLI 1997
Fajny sprzęt :) Jakoś tak mam nieodparte wrażenie że do atu tylko pasują odcienie zieleni :)

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2017, 13:10:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
akoś tak mam nieodparte wrażenie że do atu tylko pasują odcienie zieleni
mozliwe... dlatego najlepej wyglada czerwony ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2017, 13:17:40 pm »

Offline Rocky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
    • 126p'79,126el'96,Caro plus GTI'97
hamulcy
a co to jest ? <wow>
Chyba że OHV się wysra to może jakiś swap na 2.3 R5  ]:->
2.3 turbo z Volvo ?
jesli nie i mialoby to byc VR5 szmelcwagena to ono sie wysra przed swapem zanim OHVce zachce sie puscic olej simeringami <rotfl2>


Hejty mile widziane
to moze ja zaczne,
najbrzydszy kolor z dostepnych w PN ,
jakas blenda z tylu,
za szeroko rozstawione kola ,juz nawet nie chodzi o to ze zostana pociete przez blotniki ,ale po prostu smiesznie wygladaja - 1cm węziej kazde i zupelnie inny odbiór by byl

Widzę,że kolega chce być "na siłę" śmieszny,ale nie wychodzi ;) Co do VRek,zgodzę się,w sumie jedyną ich zaletą jest to,że fajnie brzmią,i to chyba wszystko. Żeby nie być gołosłownym,znam paru posiadaczy VRek,i opinie za każdym razem są takie same.
https://www.facebook.com/pages/Rocky-Garage/627042057348691
Zapraszam ;)
Cytuj (zaznaczone)
I to się chwali bo dla większości remont sprowadza się do szukania blach w kolorze i ich wymiany

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2017, 13:21:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tylko,ze nic smiesznego nie napisalem ,a jedynie czystą brudną prawdę
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2017, 13:26:31 pm »

Offline Kawa94

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI
Jak juz to 2.3 NG z Audi <lol> Koła wystają przez adaptery. Blenda mi się podoba i zostanie. Poza tym co tu chcieć od poloneza za 800zł <mysli> Gusta i guściki  <lol> Rolka to Fondmetal 7jx15 ET30 1991r produkcji :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 13:47:11 pm wysłana przez Kawa94 »

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2017, 15:12:14 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
Jak juz to 2.3 NG z Audi
a na co Ci ten bez osiągowy klocek ? lepiej wrzucać 7a
Co do VRek,zgodzę się,w sumie jedyną ich zaletą jest to,że fajnie brzmią,i to chyba wszystko
jak się żydzi na wszystkim to powstają legendy jaki to vr ujowy, ale jakoś nie znam innego silnika który wytrzymuje mocy co vr i kosztuje czapkę gruszek...
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2017, 15:22:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Koła wystają przez adaptery. Blenda mi się podoba i zostanie.
kolor, blenda czy nawet wystawanie kol to kwestia gustu,
chociaz kwestie wystawania kol reguluja przepisy nie koniecznie oderwane od technicznych realiów, wiec to nie tylko kwestia tego,ze wyglada jak resorak,
kola najlepiej wygladaja, jak sie koncza rowno z rantem (chociaz wtedy tez nie zmieszcza sie w nadkolu) - ale co to za adaptery sa ? felgi na 4 otwory, jakis duzy rozstaw otworow, ze poszlo na sruby plywajace ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2017, 15:24:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak się żydzi na wszystkim to powstają legendy jaki to vr ujowy, ale jakoś nie znam innego silnika który wytrzymuje mocy co vr i kosztuje czapkę gruszek...
a gdy glowna kwestia staje sie nie ile wytrzyma, tylko jak dlugo wytrzyma ?
czy R6 z bmw sa mniej wytrzymale na obciazenia ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2017, 15:47:32 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
a gdy glowna kwestia staje sie nie ile wytrzyma, tylko jak dlugo wytrzyma ?
sam rozbierałem vr6 12v z ponad 800 tysiącami przebiegu, wiec można
czy R6 z bmw sa mniej wytrzymale na obciazenia ?
a to ciężko stwierdzić, nie ma w tym kraju ani m50 ani pokrewnych modeli z 4 cyfrową mocą, a vr są, ba nawet na seryjnych tłokach...
jestem przeciwnikiem szerzenia zasłyszanych legend na temat silników, i żeby nie było odnosi się to też do polonezowskiej ohv którą osobiście, wbrew obiegowej opinii, uważam za zajebiście wytrzymały silnik
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2017, 16:51:04 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Widziałem już gdzieś na fejsie to atu i powiem tak . Jak dla mnie podoba mnie się  <ok> .  Szacun za wytarganie ze złomu u nas na KRK takich opcji raczej nie ma ;/
Zacznę od wymieniania plusów :D
-Czarne blachy
-Minus i do tego ATU :)
-Fajne aluski
-Blenda (witam w teamie w końcu nie jestem sam )
-Fajny kolor (bardzo fajnie wygląda on w pełnym oriciarii pod kolor ) z resztą zawsze mi się ten kolor podobał znajomy miał takie caro i zawsze mi się podobało jak było wymyte tym bardziej jak miało czarną blaszkę jeszcze

Co do autka widzę że jest przy nim trochę pracy (chyba z tego ci widzę to sierpy chrupie nosek i drzwi) ale jak na poloneza ze złomu nie jest źle w Krakowie to na zlom już trafiają dosłownie druszlaki ...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 17:04:09 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2017, 18:34:23 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Jak za 800ł nie mam się do czego przyczepić.
Ma smak i wygląd.
Robić co gdzie wychodzi i cieszyć się zdrowym Abimexem w atu.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2017, 09:53:15 am »

Offline Kawa94

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI
Widziałem już gdzieś na fejsie to atu i powiem tak . Jak dla mnie podoba mnie się  <ok> .  Szacun za wytarganie ze złomu u nas na KRK takich opcji raczej nie ma ;/
Zacznę od wymieniania plusów :D
-Czarne blachy
-Minus i do tego ATU :)
-Fajne aluski
-Blenda (witam w teamie w końcu nie jestem sam )
-Fajny kolor (bardzo fajnie wygląda on w pełnym oriciarii pod kolor ) z resztą zawsze mi się ten kolor podobał znajomy miał takie caro i zawsze mi się podobało jak było wymyte tym bardziej jak miało czarną blaszkę jeszcze

Co do autka widzę że jest przy nim trochę pracy (chyba z tego ci widzę to sierpy chrupie nosek i drzwi) ale jak na poloneza ze złomu nie jest źle w Krakowie to na zlom już trafiają dosłownie druszlaki ...


Blendy w Atu zawsze mi się podobały :D Miałem farta bo gdyby nie kumpel to już dawno byśmy się tym Atu golili... No ale na szczęście urarowany Najważniejsze że podłoga i progi istnieją a resztę z biegiem czasu doprowadzi się do ładu :)

Jak za 800ł nie mam się do czego przyczepić.
Ma smak i wygląd.
Robić co gdzie wychodzi i cieszyć się zdrowym Abimexem w atu.



Odziwo silnik jest suchy i w miarę żwawy. Mam zamiar mu włożyć wtrysk z opla 1.8 8v. :)





Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2017, 13:02:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
To ja technicznie:

Jeżeli chcesz koniecznie zatrzymać te koła, to wstaw dłuższy odbojnik z tyłu, bo kontruktor przewidział że tylne koła mogą się schować w nadkolu, a przy tym rozstawie to niemożliwe i naprawdę może się zdarzyć że opona się rozetnie o błotnik.

Sprawdziłem to na swoim Polonezie, naprawdę koło się potrafi schować w błotnik jeżeli się najedzie szybko zakręt i wpadnie w fest dziurę. Więc nawet jeżeli jeździsz spokojnie to przy jakimś omijaniu wymuszającego itp. awaryjnych sytuacji może być nieciekawie.

Co do reszty, moje osobiste zdanie jest takie że Atu lepiej wygląda bez blendy.

Fajnie że wyratowałeś ze złomu.  <ok>
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 13:13:23 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2017, 20:12:01 pm »

Offline Slawo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000/ BMW E36 Compact 2.8
Świetnie wygląda na tych kołach, przydałoby się jedynie obniżyć tył na tą samą wysokość jak przód.

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2017, 21:59:14 pm »

Offline michau124

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
stanowczo za wysoko stoi...
bierz boscha w łape i tnij - 4 zwoje, resor zawieź do kowala niech klepie na płasko
ZA WYSOKO JEST!!

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2017, 22:31:26 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Ta, niech od razu most na dachu umieści.  :]
Niektórzy są wyjątkowo zdeterminowani by sprowadzić sprawność swojego samochodu, do poziomu sprawności ich głowy.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 22:34:12 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: "PUF" Atu 1.6GLI by Kawa
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2017, 22:48:34 pm »

Offline Rocky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
    • 126p'79,126el'96,Caro plus GTI'97
Ta, niech od razu most na dachu umieści.  :]
Niektórzy są wyjątkowo zdeterminowani by sprowadzić sprawność swojego samochodu, do poziomu sprawności ich głowy.

Gdyby ironia była człowiekiem,dostałbyś od niej takiego kopa,że leciałbyś dalej jak widzisz.
https://www.facebook.com/pages/Rocky-Garage/627042057348691
Zapraszam ;)
Cytuj (zaznaczone)
I to się chwali bo dla większości remont sprowadza się do szukania blach w kolorze i ich wymiany