Autor Wątek: Kompresor do malego warsztatu  (Przeczytany 8040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2017, 14:48:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Zakładając że kompresor ma zbiornik 300l i wydajność 500l/min to powiedzmy że:
1. Klucz zużywa 400l/min to mogę go używać non stop bo pompa ma większą wydajność niż klucz potrzebuje i będzie wstanie nabić zbiornik gdy spadnie ciśnienie.
2. Piaskarka potrzebuje 600l/min to mogę piaskować tylko pół minuty bo po tym czasie opróżnię zbiornik a pompa nie będzie wstanie go napić podczas piaskowania bo ma mniejszą wydajność niż potrzebuje piaskarka.
Dobrze gadam? Coś mi się wydaję że trzeba by to wszystko uzależnić od ciśnienia tylko nie wiem jak...
...
 Jaka w ogóle jest zależność wydajności od ciśnienia?
zdajesz sobie sprawe, ze to zapamietam i wykorzystam w razie potrzeby ?
czlowieku, przeciez przedstawiles sie jako inżynier mechanik i zadajesz takie pytania ;]

pomysle, czy sie nad Toba zlitowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2017, 15:22:01 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To to jak wiesz to proszę Ci wytłumacz mi to z łaski swojej ...
Ja może jestem niedoksztalcony a Ty pochwal sie swoją wiedzą.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2017, 15:56:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie ma glupich, powiem Tobie, a pozniej sam nie bede wiedzial ;>

albo zaczne liczyc i kliku nadwornych cymbałów zacznie mnie wyzywac od teoretykow, bo jak oni nie wiedza o co chodzi, to takie cos nie istnieje,

ale w sumie nie ma tak zle, bo z parametrow, ktore podales nie da sie nic policzyc,
z grubsza mozna by oszacowac cos znajac wartosci ciśnień na ktorych maja pracowac te zasilane urzadzenia,
wydajnosc sprezarki i tak nie jest faktycznie znana,bo te 500l/min nie wiadomo do jakiego cis. sie odnosi , czy do tloczenia w atmosferze ,czy moze ten zbiornik 270L ma sie napelnic w pół minuty ?
bez zmierzenia czasu na zywym organizmie nie ma punktu zaczepienia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2017, 17:59:51 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jakie konkretnie dane sa Ci potrzebne by obliczyć ile czasu będę mógł pracować narzędziem którego zapotrzebowanie jest większe niz wydajność kompresora?

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2017, 18:14:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
cis. i wydatek na jakim pracuje narzedzie,
wydatek sprezarki dla cis.  na jakim pracuje urzadzenie i cis. maks kompresora (czyli pewnie 8bar) - reszte i tak mozna aproksymowac, bo wplywu nagrzewania sie powietrza w butli i tak nie sposob uwzglednic,
rozrzut bedzie spory, tak naprawdę deklarowana przez producenta wydajnosc sprezarki to moze byc przypadkowa liczba,
mozesz szukac danych, lub wykresu, ale watpie ze znajadziesz,
najlepiej by bylo, jak pisalem wyzej, zmierzyc czas napelniania na zywym obiekcie,
jest jeszcze druga strona weza, gdzie parametry moga byc jeszcze bardziej z dudy,
ale jedno jest pewne , jezeli zbiornik ma 300L ,a piaskarka potrzebuje 600l/min ,to nie bedzie pracowala pół minuty ,bo nie pracuje na 0 bara 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2017, 19:47:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zakładając że kompresor ma zbiornik 300l i wydajność 500l/min to powiedzmy że:
1. Klucz zużywa 400l/min to mogę go używać non stop bo pompa ma większą wydajność niż klucz potrzebuje i będzie wstanie nabić zbiornik gdy spadnie ciśnienie.
Chodzi o to przy jakim ciśnieniu kompresor ma te 500l/min. Butla ma nie wiele do rzeczy, bo to tylko bufor ciśnienia, czyli jaki masz zapas zanim ponownie włączy się sprężarka. Jeśli kompresor ma 500 l/min przy ciśnieniu wyjściowym 0 bar, to znaczy, że nie ma sensu go kupować. Jeśli byłaby to wydajność przy ciśnieniu równym minimalnemu ciśnieniu pracy klucza to wtedy można powiedzieć, że jest kiepsko, ale od wielkiej biedy by było. Natomiast jeśli byłoby to przy ciśnieniu o 1-1,5 bara wyższym niż min. ciśnienie robocze klucza to wtedy jest już całkiem ok. A jakby ta wydajność była przy ciśnieniu bliskim maks. ciśnienia roboczego, albo i wyższym to już w ogóle bajka.
2. Piaskarka potrzebuje 600l/min to mogę piaskować tylko pół minuty bo po tym czasie opróżnię zbiornik a pompa nie będzie wstanie go napić podczas piaskowania bo ma mniejszą wydajność niż potrzebuje piaskarka.
Tutaj sprawa ma się tak samo. Piaskarka ma jakieś minimalne ciśnienie pracy i dla tego ciśnienia musisz zapewnić wydajność min. 600l/min, jeśli nie zapewnisz to będziesz musiał robić przerwy w pracy, aż ciśnienie w zbiorniku znów wzrośnie.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2017, 22:07:28 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Czyli załóżmy że:
Sprężarka pracuje w zakresie 8-10 bar (10 bar to max, jak spadnie do ośmiu to załącza się i pompuje do 10),wydajność efektywna 500l/min (może źle myślę ale wydaje mi się, że jest to wydajność przy 9 barach), zbiornik 300l, piaskarka zużywa 600l/min i pracuje na ciśnieniu 4 bary (i takie ciśnienie ustawiam na reduktorze).
Jak długo będę mógł piaskować, zakładając, że w chwili rozpoczęcia piaskowania ciśnienie w butli wynosi 10 bar?

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2017, 22:54:15 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tylko, że przy zbyt dużych spadkach ciśnienia reduktor dławi przepływ, żeby ustabilizować ciśnienie wyjściowe ,więc obawiam się, że mógłbyś nie dostarczyć odpowiedniej ilości powietrza do piaskarki. A w najlepszym razie piaskowałbyś "impulsowo" :)

Co do konkretnych danych to musiałbyś się zaopatrzyć w charakterystykę, o której pisał nasz nadworny erudyta.
Bo widzisz ja mam kompresor DIY zrobiony na sprężarce HS17 i teoretycznie jej maksymalna wydajność to ~400l/min haczyk jest taki, że przy ciśnieniu roboczym 3 bary. Dla 8 bar jest to już tylko 340l/min (obydwie wartości dla maksymalnych nominalnych obrotów 3000 obr/min). Przy ciśnieniu, jakie mam ustawione, tj. 6 bar, teoretyczna wydajność przy 3k rpm to coś koło 350l/min i to pewnie by mi zupełnie wystarczało.
Ale takie wartości ze sprężarki (teoretycznie) mógłbym wycisnąć, jeśli zastosowałbym silnik 4,7 kW dla silnika, którym dysponuję czyli 1,5 kW dla 6 bar mogę kręcić kompresor do ~1100 obr./min (i tak też robię bo póki co smarowanie jest dość... hmmm... skromne, więc szkoda go męczyć) co przy tym ciśnieniu daje teoretyczną wydajność na poziomie 130l/min, w praktyce jest jeszcze gorzej bo 2 butle po 60l/szt. kompresor napełnia w jakieś 5 min, co daje na prawde żałosną wydajność :| Więc różnica między teoretycznym maksymalnym 400l/min a realnym 25-30l/min jest znaczna, ale w materiałach marketingowych to nie ma znaczenia, bo klient i tak zapozna się z warunkami parametrów pomiaru już po zakupie, o ile w ogóle się zapozna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 23:13:12 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2017, 23:35:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli wydajnosc sprezarki to 500l/min przy 9bar ,to przy 4bar bedzie ponad 1000l/min liczac na palcach bez zaglebiania sie w niuanse termodynamiki,
wiec raczej nie bardzo,
w uproszczeniu 300L 10bar to 600L 5bar ,czyli masz do dyspozycji 300L do piaskarki - wychodzi pół minuty sypania na butli, ale sprezara zalaczy sie przy spadku cis. wiec osiagniecie minimum bedzie trwalo dluzej,
o ile dluzej nie wiadomo,bo nie znamy faktycznej wydajnosci sprezarki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 26, 2018, 00:38:43 am »

Offline Bomber

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2.0C '84, Omega Bfl '03
Podbiję temat. Szukam czegoś do 1000zł, do użytku z kluczem pneumatycznym i do sporadycznego pomalowania jakiegoś małego elementu.

Co myślicie o tym?:

https://www.toolbox-spaw.pl/pl/p/KOMPRESOR-OLEJOWY-SPREZARKA-100L-340-lmin-8-BAR/737

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 26, 2018, 15:13:52 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Co myślicie o tym?:

https://www.toolbox-spaw.pl/pl/p/KOMPRESOR-OLEJOWY-SPREZARKA-100L-340-lmin-8-BAR/737

Dlaczego na paragon gwarancja jest 24 miesiące, a na fakturę 12?  <co>

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 26, 2018, 15:47:44 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 26, 2018, 16:00:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dlaczego na paragon gwarancja jest 24 miesiące, a na fakturę 12?  <co>
bo jak prowadzisz firme to nie jestes konsumentem, tylko dojną krową utrzymujaca caly ten burdel,
przypominam, ze kupujac na firme nie ma 14dniowego okresu na zwrot, takie rzeczy jak 14dni na zwrot i 24m gwary to przywileje ustawowe dla konsumentow,
warto sprawdzac warunki gwarancji, jezeli zalezy nam na okresie dluzszym niz 12m,
na takie rzeczy jak kompresor moze byc problem z dluzsza gwarancja
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 27, 2018, 05:37:50 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Co myślicie o tym?:

https://www.toolbox-spaw.pl/pl/p/KOMPRESOR-OLEJOWY-SPREZARKA-100L-340-lmin-8-BAR/737

Dlaczego na paragon gwarancja jest 24 miesiące, a na fakturę 12?  <co>
Powodów może być kilka.
1. Paragon łatwiej blaknie, jeśli jest drukowany na na papierze termicznym i jeszcze znacznie przed upływem 24 mies. często jest już nie do odczytania, co jest tożsame z tym, iż gwarancja jest gówno warta.
2. Paragon jest mniejszy i łatwiej o jego zgubienie bądź zapodzianie, tożsame z tym, iż gwarancja jest gówno warta.
3. Fakturę najczęściej bierze się na firmę, a jak prowadzisz działalność gospodarczą, to jesteś przecież "biznesmenem", więc dysponujesz nieograniczonymi środkami i z pewnością w każdej chwili stać cię na nowy sprzęt. Swoją drogą, nie wiem, skąd się bierze takie podejście do klienta - przecież producenci i sklepy to nie spółki skarbu państwa, lecz firmy z prywatnym kapitałem, na własnym rozrachunku. A inne firmy traktują one jak stalinowska władza - jako kułaków, obszarników, wyzyskiwaczy itp. męty, które trzeba tępić. Sam już się na tym przejechałem - akumulator do lublina kupiony w 'Inter Parts' padł mi po jakichś 22 mies. i w sklepie dali mi do zrozumienia, że mogę im naskoczyć, choć auto było w tym czasie garażowane i nakręciło nie więcej niż 10 tys. km.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 27, 2018, 07:58:23 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Bo firmowo to kompresor będzie dymał 24/h 7 dni w tygodniu a prywatnie to 4 razy w roku dopompujesz koła w rowerze... stąd ta różnica. Przynajmniej tak to tłumaczą sprzedawcy.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:53:29 am »

Offline Bomber

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2.0C '84, Omega Bfl '03
Dobra Panowie, pomijając ile jest gwarancji to co myślicie o tym kompresorze?

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 27, 2018, 11:03:07 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Kup lepiej coś markowego. Gudepol np.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 27, 2018, 12:00:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dobra Panowie, pomijając ile jest gwarancji to co myślicie o tym kompresorze?
a po co o nim myslec ? ma sprezac powietrze i dopoki bedzie to robil, to dziala,
moj nazywa sie SPECAIR i dziala trzeci rok, ten tez ma AIR w nazwie, wiec tez powinien dzialac ;]
tylko ja bym czegos takiego nie kupowal wysylkowo, bo w razie checi skorzystania z gwarancji jest problem ze wzgledu na gabaryty,
cena bez rewelacji, wiec mozesz sie rozejrzec po liroyach czy innych castoramach i pewnie w tej cenie tez znajdziesz 100L


Bo firmowo to kompresor będzie dymał 24/h 7 dni w tygodniu a prywatnie to 4 razy w roku dopompujesz koła w rowerze... stąd ta różnica. Przynajmniej tak to tłumaczą sprzedawcy.
mialoby to sens w kompresorze czy jakims innym wibratorze,
tylko sensu to nie ma, bo jest obligatoryjne - bo jak wytlumaczyc w tens sposob gwarancje na laptoki ? kupilem asusa,bo dawal 24m na firme ,a HP 12m,
chyba teraz juz pozostale firmy dostosowaly sie i daja 24m, bo asus i tak zgarnia najwieksza czesc rynku, wiec mieli motywacje,

albo na akumulatory ? w gwarancji jest napisane, ze na taxi i inne pojazdy podobnie uzytkowane (psy,karetki) i maszyny rolnicze jest 12m, a dla zwyklych ludzi 24m w tym na dostawczaki,
na pewno dostawczaki to ulubiony pojazd matek do wozenia stada 500+ pod przedszkole lub szkole  ;-|
tylko problem sie robi, gdy matka prowadzi dzialalnosc i kupi aku, bo wchodzi w strefe czasowa 12m

a taki kwiatek jak umowa na telefon przyniesiona przez kuriera ? jak przyniesie do etatowca to ten ma 14dni na odstapienie,
a jak przyniesie do biznesmena to ten ma 0dni na odstapienie - jak to jest, w firmie czesciej czytaja ta umowe, papier sie sciera, czy co ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kompresor do malego warsztatu
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 28, 2018, 13:18:47 pm »

Offline Bomber

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2.0C '84, Omega Bfl '03
Kup lepiej coś markowego. Gudepol np.
Nie ta cena...

Patrzyłem po marketach ale do 1000zł wszystkie mają bezpośrednio zamontowany silnik, a wolałbym taki na pasku.