Autor Wątek: Rejestracja na żółte blachy  (Przeczytany 7777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rejestracja na żółte blachy
« dnia: Grudzień 06, 2017, 21:09:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Myślę że temat będzie interesował coraz większą część z tu obecnych, więc można go dyskutować.

Pierwsze pytanie, czy rzeczoznawcę z KPSRS sam wybieram, i czy ktoś może polecić ze Śląska rzeczoznawcę który by klasykowi z FSO dobrą opinię wystawił?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2017, 21:37:41 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Możesz wybrać kogo chcesz.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:01:42 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Ja bym miał trochę trudniejsze pytania. Jak przerejestrować na siebie samochód na czarnych blachach, który pochodzi z innego województwa, nie tracąc przy tyn czarnych blach? Czy opinia rzeczoznawcy na samochód zabytkowy jest pomocna w tej sprawie?

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:05:35 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie da rady zachować czarnych blach. Przerabiałem temat w zeszłym roku. Przerejestrowywałem Poloneza z mojej mamy na siebie. Wszystko toczyło się w jednej gminie a nawet pod tym samy adresem. Baby u urzędzie nawet nie chciały słyszeć żebym zostawił sobie czarne blachy na pamiątkę. Próbowałem im wkręcać że blachy zginęły. Zagroziły że mam je przynieść a jak nie to poświadczenie z policji za zginęły.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:18:38 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A nie można było zrobić, żeby mama dopisała cię jako współwłaściela a po paru latach by ci resztę darowała i może wtedy by zostały czarne tablice. Bo wtedy chyba nie trzeba przerejestrowywać samochodu.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:29:18 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Rozważałem taką opcję, ale nigdzie nie mogłem znaleźć potwierdzenia czy jak po tych, jak mówisz, paru latach nie byłoby i tak konieczności zamiany tablic jak ja miałbym stać się jedynym prawowitym właścicielem.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:35:29 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tales podziwiam, tak zagadać w WK i dziwić się, że w ogóle nie chcieli współpracować...
Teoretycznie da się zostawić czarne blachy, jeśli zrobi się to darowiznami, ale to bardziej zależy od dobrej woli biurwy, bo de facto zmiana tablic powinna nastąpić po zmianie właściciela, a jeśli główny właściciel darowałby swoją część współwłaścicielowi to ten stałby się automatycznie głównym właścicielem, a wtedy formalnie następuje zmiana właściciela i wtedy czekają nas wszystkie "przyjemności" związane z przerejestrowaniem samochodu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 22:37:37 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:48:50 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Tales podziwiam, tak zagadać w WK i dziwić się, że w ogóle nie chcieli współpracować...
Nie wiem co masz na myśli...

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:52:04 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Chciałem ponad rok temu przerejestrować auto, tak żeby zostały czarne blachy i da się jedynie poprzez darowizny ale nie wiem czy to było warte zachodu... Już dla świętego spokoju wolałem nie kombinować i wziąć zwykłe białe blachy oszczędzając tym samym sobie nerwów i kasy, a szkoda bo była to ori szesnacha na czarnych od pierwszego właściciela  <uoee>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:55:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Baby u urzędzie nawet nie chciały słyszeć żebym zostawił sobie czarne blachy na pamiątkę. Próbowałem im wkręcać że blachy zginęły. Zagroziły że mam je przynieść a jak nie to poświadczenie z policji za zginęły.
To... Było od razu jak człowiek powiedzieć, że auto było w remoncie i gdzieś się tablice zawieruszyły (w niewyjaśnionych okolicznościach) i pomimo szczerych chęci nie jesteś w stanie ich znaleźć. Tego typu faktów nie trzeba zgłaszać na policję (bo zagubienie to nie ta sama sytuacja co gdy ktoś tablice za***ał). Jeśli powiedziałeś, że chciałbyś zachować tablice "na pamiątkę" to od razu włączyłeś u biurwy mechanizm obronny pt. "nie da się" :)

A co do zachowania czarnych blach na pamiątkę to w przypadku gdybym powiedział, że nie mam starych blach albo jedna mi zniknęła musiałbym zgłosić to na komisariacie i zapłacić karę za zgubienie tablic w wydziale komunikacji.
Toż to państwo w państwie, przerabiałem temat, gdy w końcu zdecydowałem się zarejestrować Ogarka na siebie, nie było ani dowodu, ani tablicy. Wystarczyło oświadczenie poprzedniego właściciela o zaginięciu w "niewyjaśnionych okolicznościach" i można było rejestrować, bez żadnych kar, bez latania po policji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 23:01:58 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2017, 22:56:37 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
A co do zachowania czarnych blach na pamiątkę to w przypadku gdybym powiedział, że nie mam starych blach albo jedna mi zniknęła musiałbym zgłosić to na komisariacie i zapłacić karę za zgubienie tablic w wydziale komunikacji. Nie wiem na ile to prawda ale tak mi powiedziała sąsiadka która tam pracuje i rejestrowała mi auto :]
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2017, 23:07:21 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To... Było od razu jak człowiek powiedzieć, że auto było w remoncie i gdzieś się tablice zawieruszyły i pomimo szczerych chęci nie jesteś w stanie ich znaleźć. Tego typu faktów nie trzeba zgłaszać na policję (bo zagubienie to nie ta sama sytuacja co gdy ktoś tablice za***ał). Jeśli powiedziałeś, że chciałbyś zachować tablice "na pamiątkę" to od razu włączyłeś u biurwy mechanizm obronny pt. "nie da się" :)
Nie powiedziałem im że chcę zachować blachy na pamiątkę. Z tego co pamiętam rozmowa wyglądała mniej więcej:

....
Baba: Stare tablice pan przyniósł?
Ja: Nie nie przyniosłem.
Baba: To proszę przynieść bo  nie wydam panu nowych.
Ja: Ale ja ich nie mam bo zginęły.
Baba: Jak to zginęły?
Ja: No po prostu odpadły podczas jazdy gdzieś.
Baba: Przez dwa tygodnie obydwie tablice pan zgubił?
Ja: Tak.
Baba: Proszę przynieść zaświadczenie z policji że zgubił pan obydwie tablice.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2017, 23:14:05 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Powtórzę, źle zagadałeś to nie masz się co dziwić, że nie dopiąłeś swego. Było wybrać mniej "podejrzany" powód zaginięcia tablic to pewnie przeszło by to bardziej gładko.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2017, 00:16:32 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
OT: Może trzeba mieć jakieś specjalne znajomości, żeby być wysłanym na policję po zaświadczenie o zgubieniu? Tales, ciesz się, że linijką po dupie nie dostałeś.

Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2017, 00:51:34 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
miec idealna sytuacje do zachowania czarnych tablic na aucie i to spieprzyc, a na dodatek byc zeszmaconym przez biurwe, to naprawde trzeba sie postarac,
jakbym cos takiego uslyszal, to zapytalbym biurwe o imie i nazwisko po czym oswiadczyl, ze na paly to pojde zglosic kradziez tablic,ale tych nowych i od razu podam podejrzanego, bo o to zawsze pytaja
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2017, 12:12:35 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak w dowodzie rejestracyjnym starego lublina w styczniu 2004 musieliśmy wykreślić współwłasność, to biurwy i tak kazały tablunek zmieniać z czarnego na biały. Teraz już wiem, że nie miały prawa, bo pierwsza strona DR pozostała bez zmian, ale kij im w oko. Zresztą... Prawo... Wszelkie zapisy odnośnie tablic, jakie znalazłem, dotyczą białych, bo jest mowa i o naklejkach, i o wyróżnikach powiatu... Więc de facto czarne nie spełniają już żadnych norm. Ja bym się nie kłócił, bo straciłbym tylko czas i nerwy. Jakiś chłopaczek z Krakowa twierdził, że rejestruje z zachowaniem czarnych tablic, bo jak urzędaski robią problem, to żąda wskazania stosownych przepisów, na czym rzekomo się wykładają (w co trudno mi uwierzyć, bo nawet ja jestem w stanie takie przepisy wskazać) albo idzie do kierownika WK i i tak wychodzi na jego.
Takie opowiastki wkładam jednak między bajki, bo internet wszystko zniesie, a życie jest życiem.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2017, 13:21:30 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Pierwsze pytanie, czy rzeczoznawcę z KPSRS sam wybieram, i czy ktoś może polecić ze Śląska rzeczoznawcę który by klasykowi z FSO dobrą opinię wystawił?
Błędny tok myślenia. Rzeczoznawca i jego opinia nie jest potrzebna podczas rejestracji na zabytek. Jeżeli chcesz taką dołączyć - robisz to dobrowolnie,  by dodatkowo zachęcić konserwatora do akceptacji wniosku. Co za tym idzie sam sobie znajdujesz rzeczoznawcę, który za opłatą opinię wystawi. Taka opinia sama w sobie nie ma żadnej mocy prawnej, aby zastanawiać się czy będzie pozytywna czy negatywna to będzie po prostu zerznięty z Wikipedii opis historii modelu samochodu kilka zdjęć Twojego egzemplarza i stwierdzenie typu "w mojej ocenie samochód spełnia warunki na pojazd zabytkowy" + podpis z magiczną pieczątką rzeczoznawcy samochodowego.

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2017, 16:37:56 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Taka opinia sama w sobie nie ma żadnej mocy prawnej
Ma moc nie posiadania ciągłości OC :P

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:24:33 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Taka opinia sama w sobie nie ma żadnej mocy prawnej
Ma moc nie posiadania ciągłości OC :P
Od kiedy?
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Rejestracja na żółte blachy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:03:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Ma moc nie posiadania ciągłości OC :P

Właśnie czytałem o tym w Auto Świecie, tylko nic poza tym nie jest powiedziane. Trzeba chyba to gdzieś zgłosić? Znając Polskę się boję później dochodzenia w sądach swoich praw.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E