Autor Wątek: Krzyżaki land rover  (Przeczytany 331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Krzyżaki land rover
« dnia: Grudzień 09, 2017, 22:05:43 pm »
W kombi był problem z wałem, polegał on na tym, że rozwulkanizowała się guma na podporze, a i same krzyżaki już swoje przeszły, co objawiało się przy prędkościach ok 80-100km/h. W związku z czym zamówiłem nową podporę, teoretycznie miał to być oryginalny leżak, niestety okazało się iż widnieje tylko na papierze, więc przyszedł produkt podporo podobny marki polfarmer... Do tego dokupiłem krzyżaki z freelandera (firmy GKN). Ciekawostka jest tego typu, że na allegro są dostępne krzyżaki dokładnie tego samego producenta różnica taka, że mają naklejkę sugerującą pierwszy montaż i sprzedaje je "Pan wszystkomający do roverów", za swoje zapłaciłem 100 zł/2szt. te z allegro są po 136zł/szt...
Nie mniej operacja nie do końca się powiodła i niezbędne będzie udanie się na wyrównoważanie wału.
W atu zacząłem ściągać przednią wiązkę, celem odzyskania wiązki do klimy i podmianki na wiązkę z minusa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 11:39:55 am wysłana przez lesor#1973 »
Jeżdżę FSO:
Cytat: "?"
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Offline mihals

• Sympatyk
    • Polonez ohv
Odp: Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2017, 10:52:26 am »
Do tego dokupiłem krzyżaki z freelandera (firmy GKN). Ciekawostka jest tego typu, że na allegro są dostępne krzyżaki dokładnie tego samego
No bo gkn szedl fabrycznie do landka ;) a z ciekawości jaki masz nr krzyzaka? Bo ten wymiar krzyzaka ma rozne numeracje :p

Offline Gomulsky

• Sympatyk
Odp: Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2017, 11:05:56 am »
Na pudełku było chyba U0.50, miał być to odpowiednik rvf10000.
Jeżdżę FSO:
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Offline mihals

• Sympatyk
    • Polonez ohv
Odp: Krzyża mi land rover
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2017, 12:06:58 pm »
Gkn u050 widnieje w katalogach głównie jako lada,fso. Od land rovera mimo ze ten sam wymiar maja inne numery,a zalezy to chyba od ich wytrzymalosci i tego czy maja kalamitki czy nie.
A i ja te krzyzaki niedawno kupowalem w sklepie po 32 zl za sztuke :p
Co do podpory to wywal lozysko ktore w niej jest i zamontuj jakieś normalnej firmy,ktore bedzie elegancko i cicho pracowalo

Offline Gomulsky

• Sympatyk
Odp: Krzyża mi land rover
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2017, 12:26:30 pm »
No nie wiem, w sklepie prosiłem od Landrovera nic nie mówiąc, że to do FSO, podałem nr producenta wyskoczyły te i te zamówiłem. Same krzyżaki są z kalamitkami.
Łożysko w podporze póki co musi zostać. Nawet jak się rozwali za rok czy 2 to wtedy będę myslal. Ogólnie przy moich przebiegach rocznych nawet ten syf powinien chwilę wytrzymać :)
Ps. Mogły też mieć oznaczenie U0.80 niestety nie pamiętam, a pudełka juž zutylizowane.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 12:31:03 pm wysłana przez Gomulsky »
Jeżdżę FSO:
BO MNIE KU*WA STAĆ.