Autor Wątek: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont  (Przeczytany 4396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« dnia: Grudzień 14, 2017, 23:31:14 pm »

Offline Skewer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Warszawa Polonez Caro
    • Ile mógłby kosztować remont Poloneza
Siemka,

Poniżej podaję link do filmów na YouTube, na których podsumowuję koszty remontu mojego Poloneza Caro Mr91.

https://youtu.be/TLiF8dEziOw

Życie jest zbyt krótkie, żeby robić tylko to co musimy, ledwo go starcza na to, co robić chcemy.

Dlatego nie wahaj się - kupuj FSO!!

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2017, 23:47:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Haha, mamy podobną historię jeśli chodzi o oglądanie polonezów - masa kilometrów i oględziny idealnych trupów ulepionych szpachlą i z kraterami w podwoziu :D.

Szacunek za remontowanie mało ciekawego modelu w kiepskim stanie blacharskim. Lubię ludzi, którzy odratowują takie paście i dają im drugie życie. Szczęśliwie, prace blacharskie przy moim zakupie za okolice 2500zł zakończyły się na polakierowaniu wstawieniu nowej siekierki za 300zł. Znacznie jednak lepiej dołożyć te 1500-2000zł, poszukać dłużej i kupić ładny blacharsko egzemplarz, niż tak łatać.

Ja dla odmiany wsadzam w mechanikę parę tysięcy :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2017, 00:29:17 am »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Słabiutko szukane. Na początku tego roku za 2,5kzł z ogłoszenia w necie kupiłem MR91, dobry stan, świetna baza blacharska do niedużych poprawek (uszkodzenie błotnika chałupniczo naprawiane przez I właściciela), dobre wnętrze. Z minusów - słaby silnik, sporo oleju pobierał. W zestawie nie było alusów.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 00:33:18 am wysłana przez Mariusz »

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2017, 03:59:00 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Co nie kupisz to załadujesz grosz.
Ja kupiłem Plusa. niby lala, 59 tyś km, to przy 65 wywaliło uszczelkę pod głowicą, remonto, 7 tyś później 2 remont bo wałek Duet i szklanki kolbensmith zamordowały 1 remont.
Do tego konseracja nadwozia, 2 nowe zderzaki, bo oryginalne lepione przez poprzedniego właściciela, elektryczne szyby, lustra, alarm, nowe zaciski, tarcze, klocki, 1 lampa tył, 4 opony, mieszek, ramka konsoli, linka prędkościomierza, sprzęgło, pompa wspomy, chłodnica, pompa wody, i tak dalej i tak dalej ...
Nie ma aut bez wkładu finansowego. Auta pow 5 lat potrzebują serwisu, którego zazwyczaj nie dostają do czasów szrotu. Mało ludzi dba, a na okazję czyhają handlarze.
Polonez nie jest zbyt trwałym autem, a i jego budowa jest kosztochłonna.

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2017, 18:49:51 pm »

Offline Skewer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Warszawa Polonez Caro
    • Ile mógłby kosztować remont Poloneza
W moim przypadku chodziło generalnie o to, by mieć przy czym "podłubać". Jedyne czego nie przewidziałem, to wymiana dachu. Rzeczywiste koszty naprawy były sporo mniejsze. Blacharkę robiłem u kolegi w garażu. Przy lakierowaniu zapłaciłem tylko za materiały + flaszka dla lakiernika. Dlatego te koszty podałem jako orientacyjne.
Do zmontowania filmu zaintrygował mnie kolega, który za  2000 PLN kupił 25 letnie Volvo 740 i myślał, że za 1000 pln doprowadzi go stanu idealnego. W rzeczywistości     okazało się, że szwedzka stal nie jest wcale taka mocna i w blacharkę i lakier trzeba było włożyć 8000 PLN, później okazało się,  że silnik, zawieszenie też trzeba remontować...

Filmik powstał ku przestrodze. >:)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 18:51:33 pm wysłana przez Skewer »
Życie jest zbyt krótkie, żeby robić tylko to co musimy, ledwo go starcza na to, co robić chcemy.

Dlatego nie wahaj się - kupuj FSO!!

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:00:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ten twoj bialy to byl straszny sztrucel,bo nawet pod dachem juz rdza szalala,
ogolnie to byl dobry do tego,zeby zrobic zaprawki i jezdzic az odpadna kola,
chociaz progi mial w miare dobre, w stosunku do dachu to wrecz bez zastrzezen,

do remontu moglbys znalezc egzemplarz w lepszym stanie, w ktorym faktycznie wystarczyloby podlubac,a nie rozcinac na czesci,
a ten twoj to idealny do 3D ORGANIKI bylby (nie ogladaj,bo sie zalamiesz, tym co oni odwalili)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2017, 22:33:05 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
a ten twoj to idealny do 3D ORGANIKI bylby (nie ogladaj,bo sie zalamiesz, tym co oni odwalili)
To ta sama ekipa co zniszczyła moje 125p Kombi ...

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2017, 23:22:40 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
to juz wiem kto w zaksie pociął tego mega ładnego caro plusa zeby miec z niego dach :P szacunek za robote sam wiem ile to pracy i dłubania jest przy tych polskich 4kółkach.

a z kąd jesteś czarne blachy widze chyba bydgoskie ale jesli do zaksa po blacharkę jezdziles to sądze że gdzies w moich okolicach mieszkasz.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2017, 23:20:05 pm »

Offline Skewer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Warszawa Polonez Caro
    • Ile mógłby kosztować remont Poloneza
Hehe, siemka.
Dach faktycznie z ZAKS. Z ZAKS mam też drzwi i podłogę bagażnika. Mieszkam w Bydgoszczy ale remont robiłem w moim rodzinnym garażu w Lipnicy.
Ten Twój Polonez jest zajebisty - szacunek za brązowe szyby. Swoją drogą widziałem go kiedyś w Bydgoszczy. Na Łuczniczkę chyba jechaliście.

PS. Pracujesz w Zaks?
Życie jest zbyt krótkie, żeby robić tylko to co musimy, ledwo go starcza na to, co robić chcemy.

Dlatego nie wahaj się - kupuj FSO!!

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2017, 10:58:11 am »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Tak nieraz jezdzimy na spoty pod łuczniczkę.
Nie niepracuje w zaksie ale ze tak to nazwę jestem stałym bywalcem tam tak minimum 2razy w miesiącu chodz kiedyś nawet podjąłem tam próbę pracy ale ostatecznie tylko jestem tam jako kupujacy a nie pracownik :P
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: Polonez Caro MR91 - ile kosztował remont
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2017, 16:54:20 pm »

Offline Skewer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Warszawa Polonez Caro
    • Ile mógłby kosztować remont Poloneza
Z tego co kojarzę w ZAKS pracuje gość, który też ma Poldka. W jego Polonezie jeżdżą drzwi z tego ładnego złotego Plusa, z którego ja mam dach. Myślałem, że to Ty :-)
Życie jest zbyt krótkie, żeby robić tylko to co musimy, ledwo go starcza na to, co robić chcemy.

Dlatego nie wahaj się - kupuj FSO!!