Autor Wątek: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia  (Przeczytany 17574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline golders

• Nowicjusz
    • PN Coupe + inne PN.
Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 19, 2019, 23:01:13 pm »
Dlaczego oba zdjęcia robione były przy pełnym zachmurzeniu?

No dobra, przyznam sie nie widać żadnej róznicy, a przy odrobinie słóńca efekt ginie.. <spoko>

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2019, 23:08:29 pm wysłana przez golders »

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 20, 2019, 00:01:47 am »
Powiem tyle: dla samego wyglądu warto mieć takie szyby.

Szkoda że nie kupiłem, może taka mała różnica w przebiegu życia by spowodowała że bym jechał miesiąc temu z trochę inną prędkością i nie miał wypadku, finasowo bym wyszedł tak samo, za to miałbym fajne szyby  :P
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #342 dnia: Marzec 14, 2019, 20:03:33 pm »
Temat wciąż otwarty, więc choć kwestia bardziej techniczna, pozwolę sobie odświeżyć temat, bo może jeszcze kogoś interesować...
Diaks, tarcza do obróbki ceramiki a dokładnie do glazury, najpierw próba na oryginalnej szybie a dopiero potem się zabrałem za zielona. Potem obrobilen papierem ściernym 240 ręcznie i wygląda spoko. Pod ręka nie czuć ostrego. Teraz chodzi luźno jak fabryczna. Bez zacięc. Prawej nie ruszyłem. Udało się wyregulowac podnosił tak aby się nie blokowalo ale i tak chodzi ciężej niż oryginał. Ale działa
jakby Ci strzelila podczas obrobki
Miałem dzisiaj sposobność z hartowaną brązową 6#. Potrzebna była mniejsza niż posiadam, więc postanowiłem przeciąć ją wygrzebaną skądś tarczą cierną do betonu. Dla zminimalizowania naprężeń mechanicznych, całość leżała na kartonie na płaskiej posadzce. Nacinana była stopniowo, coraz głębiej, i systematycznie wychładzana wodą podczas tej czynności. Nacięliśmy na głębokość ok 2 mm i odwróciliśmy na drugą stronę. Po kilku lub kilkunastu sekundach - odgłos, jakby ktoś pełną flaszkę o beton zdetonował. Patrzymy - szyba rozsypana w okruchy, chociaż nikt niczym jej nie dotknął. Dosłownie eksplodowała.
Zwykłą szybę bez problemu przetnie się tarczą cierną - o tym się przekonałem - ale z hartowaną robi się nie lada problem. Cholera wie zresztą... Może zeszlifowanie 3 mm jeszcze nie robi na niej wrażenia, ale gdyby chcieć oberżnąć kawałek szkła, naprężenia już robią swoje. Najśmieszniejsze, że żadne pęknięcie nie poszło po rzazie, lecz w poprzek, chociaż teoretycznie to w miejscu rzazu jest największe osłabienie...
Tak nawiasem, ciekawe, czy one w ogóle są na pewno hartowane...

Offline Sławek#1978

• Partacz
  • Klubowicz
    • Caro '96 OHV TURBO
« Odpowiedź #343 dnia: Marzec 14, 2019, 20:06:32 pm »
O to chodzi w hartowanych. Dlatego np. młotki awaryjne do bicia szyb są właśnie zaostrzone.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #344 dnia: Marzec 14, 2019, 20:09:14 pm »
Miałem dzisiaj sposobność z hartowaną brązową

więc postanowiłem przeciąć ją wygrzebaną skądś tarczą cierną do betonu.

Arti z Wrocławia szuka takiej :) a Ty doświadczenia robisz ;)

Offline śledzik

• Sympatyk
    • Honda Accord CL7 05r. 2.0 16V 155KM
« Odpowiedź #345 dnia: Marzec 14, 2019, 23:32:48 pm »
Z tym że ja nie cialem lecz szlifowalem. Dla mnie to dwa różne procesy
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V

Szanownym wojskowym członkom i innym osobnikom z wszelakim wykształceniem - nie będę się poniżać do waszego poziomu. Wyrazy współczucia dla was

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #346 dnia: Marzec 15, 2019, 06:19:14 am »
O to chodzi w hartowanych. Dlatego np. młotki awaryjne do bicia szyb są właśnie zaostrzone.

Moje ostatnie zdanie dotyczyło tych z zamówienia. Skoro śledzik je obrabiał i nie wybuchły...

Miałem dzisiaj sposobność z hartowaną brązową

więc postanowiłem przeciąć ją wygrzebaną skądś tarczą cierną do betonu.

Arti z Wrocławia szuka takiej :) a Ty doświadczenia robisz ;)

Mam ich jeszcze sporo. <spoko> Niech przyjeżdża i zabiera! Nawet wiem, co mógłby na wymianę dla mnie przywieźć z tamtych rejonów, coby na pusto nie ganiać. Ja oszczędzę dwie stówy na przesyłce, a on będzie miał za darmo ładne kilka metrów kwadratowych hartowanego antisolu szóstki w brązie. :)

Online Bocian_s#313

• Klubowicz
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 15, 2019, 10:03:50 am »
Chyba nie myśleliście że ciął szybę do polda. Ja zrozumiałem że znalazł kawałek hartowanego szkła i eksperymentował...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Online KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 15, 2019, 10:23:26 am »
jasne,ze to nie brazy do PN - gdyby to byly szyby do PN to napisalby, ze w tym zlomie nawet szyby pekaja po przylozeniu diaksem ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Buźka

• Sympatyk
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 15, 2019, 12:15:13 pm »
KGB, kto się czubi, ten się lubi.Jeszcze może się zdarzyć, że z mp79 flaszkę zrobicie  :-)
A co do szkła hartowanego, to wszędzie każdy pisze, że przycięcie takiej szyby jest niewykonalne. Czasem wystarczy nawet iskra ze spawarki i taka szyba leci.Byłem raz świadkiem.Raz nawet u znajomego w nowym zetorze pękała jedna z szyb, sama z siebie.Widocznie "oddała" jakieś naprężenia.Niestety, nie zawsze hartowane szyby są dobre.Lata temu mi w żuku poszła przednia szyba, jak jechałem w nocy, jesienią.Odskoczył chyba kamień spod kół innego auta, bo tylko był huk i w sekundzie szyba przestała istnieć.Klejona tylko by pękła, albo i niekoniecznie, a tu była kupa szklanych paciorków.Dobrze, że po ryju nie dostałem.A zimno było jak sam skur... nieciekawie było jechać.Dobrze, że przednia w poldku jest klejona.Zresztą, chyba dzisiaj wszędzie przednie szyby są klejone. I pomyśleć, że to hartowane szkło, jest nazywane "bezpiecznym"  :P Te małe kawałeczki szkła, tez potrafią poranić, więc niewiem, czy to takie bezpieczne.

Offline daniel22

• Niewidzialna glaca łysego rynku
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 15, 2019, 21:33:59 pm »
Tylko, że przed hartowanym "bezpiecznym" były zwykłe szyby, które łamiąc się na kilka większych kawałków mogłyby pięknie poderżnąć gardło :) Stąd właśnie hartowane zostało uznane za bezpieczne.

Offline Buźka

• Sympatyk
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 15, 2019, 22:35:03 pm »
Patrząc na to w ten sposób... Ale ta drobnica z hartowanego, po dostaniu się np. do oka, też nie byłaby zbyt bezpieczna.Jadnak z tych trzech (zwykłe, hartowane i klejone) opcja nr. 3 wypada najlepiej.

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 16, 2019, 08:19:09 am »
gdyby to byly szyby do PN to napisalby, ze w tym zlomie nawet szyby pekaja po przylozeniu diaksem
Inna sprawa, że po co brązowe szyby w takim "samochodzie"... Po co w ogóle szyby w polonezie. To nie jest ten typ nieruchomości, który musi być koniecznie przeszklony czymś przeziernym. Blachę albo dyktę wstawisz, to przynajmniej latem nagrzewać się wewnątrz nie będzie.  ]:->