Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 32111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mruk1313

• OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • 15 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1180 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:44:29 pm »
Wóz był użytkowany do tego roku przez pierwszego właściciela - dziadka związanego z politechniką. Stąd ogromna ilość przeróżnych patentów w mydelniczkach, elektronicznego zapłonu i regulatora napięcia własnej konstrukcji, opóźnionego załączania oświetlenia w środku, elektronicznego regulatora pracy wycieraczek z możliwością załączania różnych trybów, dłubniętego silnika 1300 i innych. Będzie remontowany, ale właściciel szczęśliwie nie myśli o wyrzucaniu "patentów", muszę też go przekonać do zachowania "rajdowego" malowania maski, jest fajniejsze od cukierkowego oryginału. Przód z MR-a też bym zostawił po remoncie blacharki, ale ma wlecieć grill z nierdzewki. Roboty przy tym aucie będzie ogrom, ale podłoga szczęśliwie jest zdrowa.

Takich "mydelniczek" jest w aucie kilka.

Do drobnych poprawek lakierniczych:

Nie no zarąbisty jest.
Ma klimat epoki.
Patenty fajne i widać że schludnie wykonane.
Co robię ostatnio cóż działam ze sklejki całą zabudowę  bagażnika:).
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Offline daniel22

• Prawdziwy koneser
  • Sympatyk
  • Pogromca typowych Łukaszów
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #1181 dnia: Czerwiec 12, 2018, 23:59:30 pm »
Fakt, brakuje mu LPG, aż dziwne, że właściciel go nie zamontował w latach 90. Może już mu się nie chciało?

Co jest na odwrocie tablicy... Może tablica "I sekretarz"   :P <lol2>

Ruski manometr jest wskaźnikiem ciśnienia oleju, jeśli mu wierzyć, to na wysokich obrotach auto dostaje 0,6 MPa. Jestem skłonny uwierzyć, że pompa oleju jest dłubnięta, bo prawie wszystko jest w tym aucie dłubnięte. Odpala dosłownie na dotyk po całonocnym postoju :] Też bym go ogarnął mechanicznie, zrobił te zgnite i polepione drzwi, wymienił maskę bo wygląda, jakby miała zaraz odpaść i śmigał  ]:->

Offline Dawid91

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari / Rover 25 1.6 16V
« Odpowiedź #1182 dnia: Czerwiec 13, 2018, 04:54:49 am »
Niesamowity jest ten Fiat. Dobrze, że nowy właściciel nie chce usuwać patentów, bo dzięki temu auto jest ,,charakterne"  <spoko>

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #1183 dnia: Czerwiec 13, 2018, 06:15:30 am »
IDEALNY JEST
Jestem zauroczony.
Świetny jest ten kant,ja bym przy nim nic nie robił wizualnie
Ech... Ja wiem, że to jest fiat 125p, czyli samochód niezbyt już pospolity, a wygląd jest kwestią gustu, ale bądźmy szczerzy - ten jest po prostu brzydki. (Nawet dla mnie. Bo przypomnę, że na przetargu, na którym sprzedawano trucka, którego aktualnie robię, byłem jedynym kupującym. Z początku było nas dwóch, ale tamten od razu odpuścił, jak zobaczył samochód na żywo - a przyjechał specjalnie na ten przetarg aż gdzieś spod Olsztyna.) Nowemu właścicielowi chyba bardziej współczuję niż gratuluję, chociaż z racji wieku pojazdu nie musi płacić haraczu od jego posiadania i może rozwlekać sobie remont w nieskończoność - to niewątpliwy plus. Patenty - też super sprawa. Niektórzy po nabyciu od razu likwidują wszystkie niezgodności z oryginałem, też przecież będące częścią historii auta i epoki, w której służył jako samochód.
Niemniej jednak, ja bym nie chciał czegoś takiego remontować. Podejrzewam, że pod tymi blachami w przykrym stanie, kryje się jeszcze mnóstwo nie mniej przykrych niespodzianek... A jeszcze wybebeszanie patentów na czas remontu i później podłączanie tego...  <shock> <olaboga>
Szkoda, że ktoś kiedyś odchudził go z flenterek. Fiat 125p z tego rocznika bez tego drobnego szczegółu jest jakby wybrakowany.   <uoee>

Offline lesor#1973

• FSO:1993-1996 B-1078
  • Klubowicz
    • Borewicz_81 Caro_95 Jesion4 i inne graty
    • forum miłośników big-bike'a CB1300
« Odpowiedź #1184 dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:17:37 am »
Fakt, brakuje mu LPG, aż dziwne, że właściciel go nie zamontował w latach 90. Może już mu się nie chciało?

Co jest na odwrocie tablicy... Może tablica "I sekretarz"   :P <lol2>

Ruski manometr jest wskaźnikiem ciśnienia oleju, jeśli mu wierzyć, to na wysokich obrotach auto dostaje 0,6 MPa. Jestem skłonny uwierzyć, że pompa oleju jest dłubnięta, bo prawie wszystko jest w tym aucie dłubnięte. Odpala dosłownie na dotyk po całonocnym postoju :] Też bym go ogarnął mechanicznie, zrobił te zgnite i polepione drzwi, wymienił maskę bo wygląda, jakby miała zaraz odpaść i śmigał  ]:->
Widać, że czytał Szczecińskich i Janułę.  Tylko ta nie-eko odma...

P.S. fajne patenty na przyłącza płynu hamulcowego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2018, 11:19:24 am wysłana przez lesor#1973 »

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #1185 dnia: Czerwiec 14, 2018, 21:58:11 pm »
Zapodkładowałem w końcu oszlifowane kilka dni temu progi oraz w podłodze i jej okolicach trochę pozabezpieczałem po spawaniu. Przy okazji znalazłem... nowe dziury w podłodze. Pod... Dokładnie tak! ...fabrycznym zabezpieczeniem łączenia blach! Tym razem - tylna krawędź podłogi, na łączeniu ze stopniem, na którym leży ławka.

Offline Chińczyk

• Sympatyk
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
« Odpowiedź #1186 dnia: Czerwiec 15, 2018, 23:31:33 pm »
Dzisiaj odebrałem Pluszaka od Pana co nabijał mi klimę i ogólnie ją uszczelniał. Świetne uczucie jest jak się samemu rozpakowuje z oryginalnych pudełek Daewoo-FSO nowiutką, która leżakowała 18 lat klimę, samemu się ją montuje i doznaje tego lodowatego chłodu z nawiewów. Pierwszy raz o tej porze roku z zimna kostniały mi palce.  :d

Serdeczne podziękowania należą się koledze Grizliemu, który z ogromnymi pokładami cierpliwości łopatologicznie mi tłumaczył co mam zrobić aby tą klimę zamontować i aby działała. No, teraz można Polonezem komfortowo na co dzień podróżować bez gotowania się w środku. :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #1187 dnia: Czerwiec 16, 2018, 00:17:54 am »
Kupiłem chyba wszystkie graty do 1,8. Wczoraj oddałem blok do splanowania i udałem się do wujka celem wygładzenia czopów wału na tokarce, wyszło całkiem spoko. Dziś odebrałem blok z planowania. Docierałem zawory, niemal od 15 do 21 z maszynką w ręce z niewielkimi przerwami sama radość. Dobrze, że ten silnik jeździł tylko na benzynie, to chociaż z zaworami dolotowymi było mniej zabawy, oczywiście uszczelniacze też wleciały nowe. Na koniec zalałem komory ON i jutro się okaże czy nie zmarnowałem czasu :)
Jak chodzi o uszczelkę tradycyjnie poszedłem w MLSa od Rainza, stwierdziłem że grubsza uszczelka będzie lepsza do splanowanego bloku i głowicy, jako kompensacja wysokości. Śruby Erling, uszczelki dołu Ajusa, pierścienie Goetze (pierścienie olejowy 3 częściowy, ponieważ takie miałem możliwość nabyć po taniości), panewki główne Kinga, panewki korbowodowe Glyco, pierścienie oporowe również Glyco. Olej Lotos 5W40.
Mam niewielki dylemat z klejeniem połówek silnika, Technicqll 5518 nigdzie nie mogłem dostać, za to mam jakieś 3/4 tubki Hylomaru, podobno angole składali to to właśnie na hylomarze, czy to prawda?
Jeżdżę FSO:
Cytat: Varisella
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Offline Multec

• Sympatyk
    • Był Caro Plus VVC160 / E46 325Ci M Sport
« Odpowiedź #1188 dnia: Czerwiec 16, 2018, 01:06:46 am »
Nie. Składali na uszczelniacz anaerobowy. Hylomar się nie nadaje. Kup Dirko AFD2018. Wysokość tulei mierzyłeś? 

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #1189 dnia: Czerwiec 16, 2018, 17:37:51 pm »
Zanabyłem dzisiaj drogą kupna ramię wycieraczki szyby czołowej za 25,80 oraz zaszczepkę podpórki maski za 3,50.

Offline mareks#1181

• Klubowicz
    • Atu+ GSI
« Odpowiedź #1190 dnia: Czerwiec 16, 2018, 17:57:40 pm »
W swoim atusiku wyregulowałem luz w kolumnie kierowniczej, bo był już 6 cm na obwodzie kierownicy, obecnie około 2,5 cm, czyli książkowo.

Offline Chińczyk

• Sympatyk
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
« Odpowiedź #1191 dnia: Czerwiec 16, 2018, 22:51:52 pm »
Kurdę, ale się wiedzie. Wczoraj uruchomiłem nową klimę w swoim jedynym (do wczoraj) Pluszaku, a dzisiaj już są dwa.  <lol2>

Właśnie wróciłem z 450 km podróży z "nowym" Caro Plusem, który prawdopodobnie pójdzie na dawcę. Z wyglądu i wnętrza straszy jak rudy na imprezie, ale co najlepsze silnik i skrzynia mimo 270k km przelotu chodzi jak... zegareczek. Żaden z moich trzech GSI tak wzorowo nie chodził jak ten. Nic się nie tłucze niepokojącego w silniku a i w skrzyni biegi gładziutko i cicho wchodzą. Jutro jakieś większe oględziny mu zrobię.  <jupi>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Offline marian.

• Sympatyk
    • Caro+ 1.6 GSi 2001r.
« Odpowiedź #1192 dnia: Czerwiec 16, 2018, 23:15:30 pm »
Kurdę, ale się wiedzie. Wczoraj uruchomiłem nową klimę w swoim jedynym (do wczoraj) Pluszaku, a dzisiaj już są dwa.  <lol2>

Właśnie wróciłem z 450 km podróży z "nowym" Caro Plusem, który prawdopodobnie pójdzie na dawcę. Z wyglądu i wnętrza straszy jak rudy na imprezie, ale co najlepsze silnik i skrzynia mimo 270k km przelotu chodzi jak... zegareczek. Żaden z moich trzech GSI tak wzorowo nie chodził jak ten. Nic się nie tłucze niepokojącego w silniku a i w skrzyni biegi gładziutko i cicho wchodzą. Jutro jakieś większe oględziny mu zrobię.  <jupi>
Pochwal się za ile go wyrwałeś i daj jakieś fotki  <ok>

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #1193 dnia: Wczoraj o 01:45:31 »
1.8 niemal złożony, brakuje mu nierzadu, sprzęgła i dekla górnej pokrywy. Zamotalem się na rozrządzie, bo gdzieś zgubiłem śruby i sprężynkę od napinacza... I na dziś dałem sobie spokój.
Jak zwykle w moim zaścianku wszystko jest tylko nic nie ma... Nie było żadnego z polecanych przez Multeca preparatów do łączenia połówek silnika. Także chcąc nie chcąc sięgnąłem po mojego serdecznego warsztatowego przyjaciela Victora, Victora Rainza.
Tulei nie mierzyl, ale wystawały ponad blok.
Ogólnie wyszła mix 3 silników. Bez ofiar w sprzęcie się nie obeszło i przypadkiem uszkodziłem najlepszą podstawkę filtra oleju jaką miałem przygotowaną pod ten motor :(
Rzeczywiście śruby używane są o mniej więcej 1 cm dłuższe od nowych.
Jeżdżę FSO:
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Online KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #1194 dnia: Wczoraj o 01:59:57 »
Rzeczywiście śruby używane są o mniej więcej 1 cm dłuższe od nowych.
wez zmierz jeszcze raz ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #1195 dnia: Wczoraj o 11:24:15 »
Man... Kup nowe i podeślij to chętnie to zrobię. Może były użyte więcej niż raz i dlatego to tak się wydłużyło. Poza tym mniej więcej 1 cm to dokładniej ~7-8 mm

Jeżdżę FSO:
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Offline Ciastek

• Sympatyk
  • PN Caro 1.4 '96, Yamaha XJ600N, Fiat Bravo 1.2 80
« Odpowiedź #1196 dnia: Wczoraj o 12:20:18 »
Pytanie retoryczne, magistrale zmieniles?

Offline Maćko

• Sympatyk
    • Atu + 1.4 LPGTi 23E
« Odpowiedź #1197 dnia: Wczoraj o 12:57:05 »
Coś źle musiałeś zmierzyć, mam dwa komplety używanych śrub i jak składałem WC to sobie porównywałem z nowymi. Różnica od 1 do 2mm co już je dyskwalifikuje. Po za tym jakby rozciągnęły się o te 7-8mm to przy wkręcaniu (o ile w ogóle dałoby się je wkręcać) zrobiłyby ładne dziury w misce olejowej ;] Przy planowaniu bloku i głowicy wskazane jest zeszlifowanie o ~2mm 4 śrub od strony koła zamachowego.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.4 16V 23E

Offline Ciastek

• Sympatyk
  • PN Caro 1.4 '96, Yamaha XJ600N, Fiat Bravo 1.2 80
« Odpowiedź #1198 dnia: Wczoraj o 13:00:33 »
Tez chciałem wspomnieć, u mnie różnice stare/nowe byly ~2mm. 7-8 niemożliwe, jeśli masz jednak takie różnice, moze upewnij sie czy masz wlasciwe sruby?

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #1199 dnia: Wczoraj o 13:33:14 »
Precyzując to tak sobie przyłożyłem jedną do drugiej i rzuciłem okiem co i jak, widać nieco się rozjechały. Teraz zmierzyłem długość śruby i wychodzi 415 mm, czyli wydłużyła się 3 mm. Odpowiadając na pytanie Ciastka, nie ale dobrze ją wyplukałem (ropowinicą, karcherem i na koniec sprężonym powietrzem)  i "splanowalem" powierzchnię przylegania, także powinno być ok.
Jeżdżę FSO:
BO MNIE KU*WA STAĆ.