Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 256674 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2080 dnia: Grudzień 23, 2018, 01:14:31 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gomulsky, sprawdź, czy rezystancja czujnika temperatury jest poprawna, może podepnij się pod komputer i odczytaj temperaturę z drugiego czujnika, jeżeli wszystko gra, to reklamuj termostat  :] U mnie przy mrozach trzyma te swoje 88 przy znacznie bardziej wydajnej chłodnicy (masz aluminiową zdaje się?) Cudów nie ma :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2081 dnia: Grudzień 23, 2018, 16:32:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie wiem czy możliwe jest, aby 2 czujniki pod rząd były walnięte. Do kompa w PNie też nigdy nie udało mi się podpiąć, chociaż może to dlatego, że odpalałem go z pozycji windowsa, a nie DOSa - nie gdzie nie było o tym wzmianki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2082 dnia: Grudzień 23, 2018, 22:54:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czy możliwe jest, aby 2 czujniki pod rząd były walnięte.

Zawsze jest możliwe, tylko że z ilością walniętych spada prawdopodobieństwo.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2083 dnia: Grudzień 23, 2018, 22:55:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To znaczy, że czujnik już podmieniałeś lub sprawdzałeś? One się rzadko psują (te od wskaźnika na desce), w sumie nie spotkałem się jeszcze z awarią tego czujnika, wskaźniki na desce też są niezawodne, ale warto sprawdzić. Jak będą działać, to termostat :) Byłby to wyjątek, znajomi montują stahlery 88*C i u każdego działają dobrze - wskazówka stoi o grubość przed 90. Te na 85 stopni już sobie gorzej radzą z dieslowską chłodnicą - wskazówka stoi w okolicach 80, ale i tak lepiej, niż przy merze.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2018, 22:58:57 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2084 dnia: Grudzień 23, 2018, 23:53:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Otóż to. Podmieniałem, bo myślałem że to czujnik świruje. Ale po podmiance dalej było tego samego.
To auto już tuż po kupnie miało jakieś problem z temperaturą. Był tam jakiś szacher macher z termostatem, powodujący notoryczne przegrzanie (przynajmniej na wskaźniku). Później zmieniłem termostat na taki co to kiedyś pracował w atu i idealnie trzymał temp. Pomogło na chwilę, bo później znów zaczął się przegrzewać. Więc kupiłem Merę, która w lecie jako tako trzymała temp. ale w zimie wskaźnik pokazywał maks. 70*C. Teraz stahler i dalej dupa. Obudowę termostatu raczej można wykluczyć, bo z tego co pamiętam całość przełożyłem z zapasów po Atu. A w nim nie było problemów z temperaturą.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2085 dnia: Grudzień 24, 2018, 01:14:06 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wczoraj jechałem po nowy akumulator do Primery kombi kumpla. Co wyjazd to problemy: podczas poprzedniego wyjazdu na święta tarcza hamulcowa płonęła żywym ogniem; znowu zaciął się tłoczek hamulcowy, w tym roku najpierw pedał hamulca wpadł w podłogę, więc auto odwiedziło warsztat lawetą, skąd pojechał na przegląd pod koniec którego... wywołał śmiech diagnostów, klikając elektromagnesem rozrusznika i nie mogąc wyjechać do czasu ostygnięcia. Następnie dojechał pod mój dom, gdzie zdechł akumulator. A więc, w oberwanie chmury, w Katowicach, blokując wjazd (auto było załadowane po dach), nie dając się odpalić na pych (automat) nie pozostawił wyboru, gonienie do garażu, odpalanie auta i jazda do tesco po nowy akumulator. Polonez oczywiście odpalił jak co dzień, do znudzenia: od pierwszego, i ruszył posłusznie ratować japońskie padło. W ciężką ulewę, nowym komplecikiem Yato (chwała kumplowi za zestaw narzędzi, ale to w pełni zrozumiałe - w takim g... warto wozić dobry zestaw kluczy  <spoko> ), zamontowałem akumulator, i... napięcie uciekło. Fabryczne, rozklekotane klemy nie dawały się dokręcić tak, aby elektromagnes przestał terkotać i załączył rozrusznik. W pewnej kombinacji się udało. Ruszyliśmy bucząc okrutnie dziurawym wydechem i nie gasiliśmy auta na całej, 300km-trasie.

Rzemieślnicze, przednie reflektory dają w trasie tyle światła, że maluch z R2 bez przekaźnika chyba zawstydziłby nas jasnością (nawiasem, Civic VI kumpla też ma żenujące mijania mimo reflektorów fabrycznych w dobrym stanie i ładowania 14,3 na wolnych, podobno brak w tych autach przekaźnika do świateł jak w uno czy 126p, jest to prawda?) Ratowaliśmy się jadąc cały czas na halogenach, w sumie dawały więcej światła, niż pożal się boże mijania. W największą ulewę, gdzieś pod Kielcami zaczęły się przywieszać wycieraczki  <rotfl2> i dawały dodatkowego dreszczyku emocji. Miałem robić Ace Venturę przez okno, ale wymodliliśmy, żeby przycinały się jak najrzadziej. A potem jeszcze trzeba wrócić na nowy rok  <rotfl2> Czasami aż wstyd być japończykiem... ee to znaczy, cieszę się, że nim nie jestem  <rotfl2>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2018, 01:37:33 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2086 dnia: Grudzień 24, 2018, 08:24:35 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To czemu nie pojechaliście polonezem. Kolega się wstydzi ;)...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2087 dnia: Grudzień 24, 2018, 08:33:10 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Wczoraj wreszcie zrobiłem pomiar kompresji na nowej głowicy. Wyszło od 13-13,5 Bara, więc jestem bardzo zadowolony.
Niestety taka fajna kompresja nie odzwierciedla mocy silnika. Jest bardziej mułowaty jak przed wymianą uszczelki (wtedy miał jak dobrze pamiętam od 10,5-12 Bar) a i lubi sobie postukać czasem (podobne do spalania stukowego). Cewka podmieniona (jest troszkę lepiej od dołu) a w wolnej chwili podmienię lambdę jak to sugerowali przy spalaniu stukowym.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2088 dnia: Grudzień 24, 2018, 09:07:05 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Może za ciasno spasowany. ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2089 dnia: Grudzień 24, 2018, 10:40:33 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Stukowe w postaci stukającej hydrauliki.Dwa razy miałem pacjentów co to po "remoncie" regulowali klawiaturę i raz to były zarżnięte szklanki a drugi raz nagle z dupy ogoliło wałek.Regulujcie te klawiatury w boschach i gsi dalej a czekajcie efektu  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2090 dnia: Grudzień 24, 2018, 10:46:50 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Mając głowice zdjętą wyjąłem hydro. Było zastane, a miałem drugie używane ale bez wgłębień od wałka i je tam wrzuciłem z myślą, że to chyba będzie lepsze rozwiązanie niż pakowanie ponownie tamtych poharatanych szklanek. Myślałem nad wymianą jeszcze wałka na ten który współpracował ze szklankami które wrzuciłem, ale chłodnica klimy utrudniała to zadanie (musiałbym odkręcić całą chłodnicę i czynnika się pozbyć), więc z braku czasu zrezygnowałem z tej opcji. Hydro ustawiłem wg. zaleceń, ale wygląda na to, że chyba coś zbańczyłem. Najbardziej zastanawiające jest klepanie co jakiś czas a nie za każdym razem. No nic, w wolnej chwili pokornie zaś zdejmę kolektor dolotowy i spróbuje je raz jeszcze wyregulować.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2091 dnia: Grudzień 24, 2018, 11:43:04 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To czemu nie pojechaliście polonezem. Kolega się wstydzi ;)...

Myślę, że trafiłeś w sedno, ciężko by zniósł ten prestiż przesiadając się z takiego japońskiego, wiecznie zepsutego padła do auta, którym wożono premiera.  Nie ta półka cenowa, no ale nysana nie jest głupio załadować złomem po dach, butla jest w kole (btw Irene, pewnie KGB będzie wiedział, jaka mogła być reakcja diagnostów na nią  <rotfl2>), można tyrać po soli bo i tak trafi niedługo na złom. Wstydziliby się ci japończycy projektować takie guano, no jak to może się tak psuć  <mysli>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2092 dnia: Grudzień 24, 2018, 12:50:14 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Która to Primera?Z tego co czytam, problemem nie jest auto, tylko jego zaniedbanie przez właściciela.

Ja dziś zrobiłem przegląd w Uno.Po nowym roku w Poldku machnę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2093 dnia: Grudzień 24, 2018, 13:33:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dwa razy miałem pacjentów co to po "remoncie" regulowali klawiaturę i raz to były zarżnięte szklanki a drugi raz nagle z dupy ogoliło wałek.Regulujcie te klawiatury w boschach i gsi dalej a czekajcie efektu
na czym polega "regulacja" klawiatury ?

Irene, pewnie KGB będzie wiedział, jaka mogła być reakcja diagnostów na nią
to ma wierza butle, albo juz tyle lat minelo od tej dramy walsciciela Irene vs. TDT ;>
oj, chyba minelo wiele lat...
ale jest na to rozwiazanie, trzeba oddac butle na przedluzenie homo (nawet gdy jeszcze 10lat nie minelo) - w zaleznosci od rozmiaru butli bedzie taniej niz nowa ,lub nie za bardzo taniej

Z tego co czytam, problemem nie jest auto, tylko jego zaniedbanie przez właściciela.
pewnie eksploatowana i serwisowana jak przecietnie Polonez, wiec bez podniety
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2094 dnia: Grudzień 24, 2018, 14:52:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Primera p11 kombi 2.0 w automacie :)

BTW pozdrowienia dla tych, co wzięli moje posty na 100 procent poważnie :] Choć opisane awarie faktycznie się zdarzyły, ale wynikają raczej z ogólnego wyeksploatowania tego auta i druciarskiej instalacji gazowej zamontowanej chyba chwilę przed kupnem (stąd butla Irene zamontowana w czasach, kiedy były z nią cyrki, i wtryskiwacze waldemary + centralka przy samym akumulatorze), ew. przekręconego przed sprzedażą licznika, kumpel użytkuje go jak normalny dupowóz, od dbania ma demoludy.  I wesołych świąt dla wszystkich  <jabol>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2095 dnia: Grudzień 24, 2018, 15:15:36 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Pozdrowienia dla tego co pieprzy jak potłuczony i jak się zrobiło niemiło to mówi, że żartował.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2096 dnia: Grudzień 24, 2018, 15:23:30 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja tam się nie spinam o takie rzeczy. Wychodzę z założenia, że każdy ma prawo do własnych doświadczeń. Tydzień temu corollą verso z 2005 r., kilkadziesiąt kilometrów od domu, skręciłem na jedną z dróg powiatowych i od razu zaświeciła się kontrolka ładowania, a do najbliższego miasta miałem jeszcze dobre dziesięć km. Co się działo zanim tam dojechałem, przeszło moje pojęcie. Zaczęły się na przemian włączać i gasnąć rozmaite kontrolki (w porywach świeciło ich jednocześnie chyba z siedem). Zgasło też radio, bo system zaczął się bronić przed kompletnym zjedzeniem akumulatora. Światła mijania  i pozycyjne zgasiłem już sam. ;] Dojechałem na ciemniaka i kiedy, już w owym mieście, przed wjazdem na krajówkę, modliłem się w duchu, by sprzęt nie zdechł mi za chwilę na przejeździe kolejowym, stał się cud, i ładowanie normalnie wróciło. I do tej pory działa bez zarzutu. A gdyby nawet nie działało, samochód ma już ponad 313 tys. km przebiegu, więc ma święte prawo się sypać, a tymczasem okazało się... nie wiem, co. Być może błoto pośniegowe gdzieś się dostało do alternatora... Trudno powiedzieć. W każdym bądź razie, gdyby kiedykolwiek dane mi było przejechać się polonezem o takim przebiegu i takiej awaryjności, nazwałbym tego poloneza najlepszym samochodem na świecie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2097 dnia: Grudzień 24, 2018, 15:30:06 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie wiem, gdzie się zrobiło niemiło, chyba w głowach moich osobistych antyfanów  :] Ale to dobrze, a mi na rękę.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2098 dnia: Grudzień 24, 2018, 15:54:12 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Dwa razy miałem pacjentów co to po "remoncie" regulowali klawiaturę i raz to były zarżnięte szklanki a drugi raz nagle z dupy ogoliło wałek.Regulujcie te klawiatury w boschach i gsi dalej a czekajcie efektu
na czym polega "regulacja" klawiatury ?
"kur*",zapomniałem że to petek i jak nie napiszesz fachowo to jeden debil z drugim nie zrozumie
REGULACJA LUZU ZAWOROWEGO
Tera może być?

Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2099 dnia: Grudzień 24, 2018, 16:25:55 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
"kur*",zapomniałem że to petek i jak nie napiszesz fachowo to jeden debil z drugim nie zrozumie

idź coś wypij, przytul i wyluzuj się ...



Akurat napisał prawdę i brawa dla niego !

Strach cokolwiek tutaj napisać, żeby jeden z drugim o byle pierdołę się nie dopieprzył. To Wy wyluzujcie a w szczególności KGB. Są święta, troszkę mniej jadu i czepiania się, chociaż dzisiaj...
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?