Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242524 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 18, 2018, 15:15:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No właśnie z tą szybą to sam nie wiem, u ojca w Caro jest na pewno biała szyba i nie ma takiej zielonkawej poświaty kiedy jest mokra/lekko zaprószona śniegiem. Warto też zwrócić uwagę, że w różnych krajach są różne wymogi co do przejrzystości szyb przednich. Z tego co się orientuję to na zachodzie są nie co bardziej pobłażliwi w tych sprawach (dopuszczają przepuszczalność rzędu 70%, u nas zdaje się nim. 80%). Możliwe, że tutaj jest przepuszczalność rzędu 90-95% i dlatego tej subtelnej różnicy tak bardzo nie widać. Swoją drogą szyba z pesem przeciwsłonecznym, którą miałem założoną wcześniej też jest taka jakby nieco zielonkawa.

Za wymianę welurów z oparcia tylnej kanapy zaśpiewali ~100 zł. Do zrobienia będą jeszcze 2 fotele przednie i 4 zagłówki, także wszystkie wizyty u tapicera mogą się zamknąć w okolicach 400-500 zł. Póki co sam muszę wytrzasnąć jeszcze jeden taboret w dobrym stanie, żeby podmienić siedzisko i przerobić plusowe boczki na materiał z groclinów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2018, 15:35:34 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 18, 2018, 22:10:19 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Umyłem własnoręcznie Superba, S8 oraz Poloneza 1,8. Teraz czekam aż zacznie padać:)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 18, 2018, 23:54:55 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Kupiłem nowe auto, może to zostanie ze mną na dłużej niż poprzednie przygody. Mianowicie Xsara Break 2.0HDI :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 19, 2018, 13:28:22 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V

Umyłem własnoręcznie Superba, S8 oraz Poloneza 1,8. Teraz czekam aż zacznie padać:)
Mówisz, stary sprawdzony sposób wywoływania deszczu stosowany przez środkowoeuropejskich indian...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 19, 2018, 14:25:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale ja tu nie widzę nic śmiesznego.Ile razy wypucowałem i wyczyściłem samochód, to zawsze był deszcz.Jak jeździłem brudnym, to było sucho i słonecznie.Taki pech.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 19, 2018, 15:35:59 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
U mnie nie działa ( na szczęście ) bo odkryłem sposób żeby to zwalczyć - myć do skutku :D umyjesz - pada deszcz ? po deszczu umyj jeszcze raz  <spoko> Stosuję i moje mycie aut nie zbiega się z deszczem :D

Też zaliczyłem już pierwsze mycia w tym roku, jakoś w okresie chwilowej odwilży
http://allegro.pl/meguiar-s-gold-class-car-wash-szampon-odzywka-2w1-i6479541884.html
testując szampon z linku :) Dobra rzecz  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 19, 2018, 16:07:40 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Meguiars Gold Class to klasyka. Bardzo dobry szampon, miałem okazję testować próbkę. Aczkolwiek jest nieco droższy, z tańszych równie dobrych ADBL Snowball ( polski producent) albo Good Stuff Bumblebee.

Również dzisiaj umyłem, po 4 miesiącach  :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 19, 2018, 16:16:33 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dla niektórych deszcz to problem, dla innych - okazja do zdobycia darmowej wody do mycia auta, bez kamienia, bez konieczności stosowania szamponu... 10 l zwykłej wody, żadnych zacieków po myciu i czystość na długi czas. Przyjemne z pożytecznym, ale co kto lubi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 19, 2018, 23:58:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Ja tej zimy jeżdżę na lertnich,
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 23, 2018, 00:10:49 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No i cześć, pocieszyłem się z fajnie pracującego rovera na kompie od 1,4... Wracając do domu na trochę dłuższym kawałku, gdzie można było depnąć przeciągnąłem zmianę biegów (coby sterownik od LPG zebrał mapę na wyższych obrotach; na ciepłym żeby nie było), silnik chwilę wkręcał się ładnie, po czym strasznie zamulił i zaczął się telepać jak osika, za mną piękny obłok "dymu". Brak pracy na jednym cylindrze, tłusta "woda" w wydechu, ani chybił diagnoza jednoznaczna HGF <beczy> Dotarłem do najbliższej większej osady i wezwałem pomoc, potem tylko 35 km na lince do domu. Także akcja 1,8 16V chcąc nie chcąc będzie musiała zostać znacznie przyspieszona.
Dobrze, że w zeszły weekend wyciąłem próg w kombi, jest szansa, że w ten uda się poskładać je do kupy na tyle, że będzie zdatne do jazdy.
Z pozytywnych wieści, zdałem egzamin na uprawnienia elektryczne do 1 kV :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #510 dnia: Marzec 23, 2018, 01:05:38 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Który to już silnik z kolei? Nie obraź się, ale kup sobie może jakiś samochód z jakimś silnikiem, którego nie da się tak łatwo skończyć. Strasznego masz pecha do k-serii, bo już któryś raz czytam  czymś takim.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #511 dnia: Marzec 23, 2018, 01:24:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
byly, czy moze nawet sa ciagle (na pewno gdzies pracuja) silniki w ktorej glowica i blok byly monolitem - pomysl o tym, moze przyspawanie glowicy do bloku zalatwiloby problemy z K16 ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #512 dnia: Marzec 23, 2018, 05:53:13 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
HGF

Jaki przebieg silnika? Robiłeś już kiedyś w nim uszczelkę?

moze przyspawanie glowicy do bloku zalatwiloby problemy z K16 

nwm czy spoiny na alu pracują pod ciśnieniem :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #513 dnia: Marzec 23, 2018, 07:26:43 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jaki przebieg silnika? Robiłeś już kiedyś w nim uszczelkę?
Przebieg nieznany, ale pewnie coś koło 200 kkm. Hgf był robiony jakieś 14 tys. km temu, z czego 4 k km silnik zrobił na sterowniku od 1.6 i to mogło go wykończyć, cały czas miał przedwczesny zapłon. +Kilka moich błędów przy montażu głowicy, które prędzej czy później musiały o sobie przypomnieć.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #514 dnia: Marzec 23, 2018, 13:58:09 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Specem od mechaniki nie jestem, ale pisałeś chyba, że masz tam LPG, w moich autach zawsze w tymi z LPG było ogólnie więcej problemów  <mysli> ( spodziewam się hejtów w moją stronę ze strony zwolenników tego zasilania ). Chociaż i niewłaściwe poskładanie po HGF też może być przyczyną.

W temacie, pojechałem na szrot, stał jeden Polonez - Caro 1.6 GLE , blacha stan zły, natomiast przebieg poniżej 100tyś, ktoś kupił silnik bo ponoć igła był.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #515 dnia: Marzec 23, 2018, 14:37:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie no gaz tutaj raczej nie zawinił, a nawet jeśli się przyczynił to w bardzo małym stopniu.
Podstawowym problemem było to, że silnik składałem około 2 w nocy i cos mi się posrało, że dokręcilem głowice ze zbyt małym momentem wstępnym, przez co ostatecznie głowica była dokręcona za mocno. Druga sprawa to założyłem stare śruby. No i trzecia sprawa to jak 1.6 skapitulowało nie kupiłem seryjnego kol. ssącego i nie postawiłem tego na fabrycznym osprzęcie, tylko zostawiłem ten z 1.6, co widocznie spowodowało wydmuchanie uszczelki. To, że ten silnik w jest już na ostatniej prostej przeczuwałem od dłuższego czasu (węże chłodnicy były bardzo twarde), pozostawała kwestia kiedy to się stanie, no i się stało. W bardzo kiepskim momencie (rozgrzebane kombi).

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #516 dnia: Marzec 23, 2018, 16:52:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Szukałem dzisiaj w C+ przyczyny smrodu benzyny w kabinie.

Początkowo myślałem że to wina gumy łączącej wlew ze zbiornikiem paliwa, wobec czego zleciłem jej wymianę. Śmierdziało jednak dalej, więc postanowiłem sprawdzić czy montaż wykonano prawidłowo.

No i jestem pewny że winna jest nie ta rura gumowa, tylko winne musi być jakieś uszczelnienie w okolicach wlewu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #517 dnia: Marzec 23, 2018, 19:08:42 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W temacie, pojechałem na szrot, stał jeden Polonez - Caro 1.6 GLE , blacha stan zły, natomiast przebieg poniżej 100tyś, ktoś kupił silnik bo ponoć igła był.
Ja ostatnio byłem,na złomie też był tylko 1 caro gsi,w pospiechu udało się tylko klamki powyciągać i dywaniki pozabierać,bo ukraińcy już czekali z widlakiem,żeby skrzynie z niego wyciągnąć :) Pytałem się po co oni to do łady montują,czy skrzynia polonezowa jest lepsza. Typek powiedział,że niema pojęcia,ludzie to kupują masowo to i on to z polski wywozi =D Popytałem się też czy u nich jeździ dużo polonezów,powiedział,że trochę tego jest i ogólnie że u nas takiego caro plusa ktoś zezłomował,a u nich by jeszcze była niezła "maszina"

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #518 dnia: Marzec 23, 2018, 19:15:15 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Tak, montują do Ład :) Ład u nich dużo, gro z nich ma jeszcze skrzynie IV , a Ładowska V jest nietrwała. Trzeba do niej wlewać olej jak auto jest przechylone  :d Główny szał na te skrzynie już przeminął, tzn dalej chętnie biorą ale już nie tak jak np 3 lata temu. Jak byłem na UA to widziałem jednego Poloneza na ukraińskich blachach, ale przeglądając olx.ua jest ich tam więcej.

Umyłem Rovera. Sprawdziłem też olej, oleju nie bierze, natomiast silnik musi być nieźle zasyfiony. Leję do niego LM 5W40, taki sam jak do Punto mojej mamy. Zrobiłem 3tyś km i olej jest ciemnobrązowy, w Puncie taki sam kolor jest po 15tyś km...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #519 dnia: Marzec 23, 2018, 20:51:25 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
powiedział,że trochę tego jest i ogólnie że u nas takiego caro plusa ktoś zezłomował,a u nich by jeszcze była niezła "maszina"
U nas też by była, gdyby nie coraz większa przekupność i skłonności sadystyczne kolejnych polskojęzycznych rządów.