Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242671 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #440 dnia: Marzec 11, 2018, 13:20:33 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
tnę zdrowe sztuki
Tylko po to, by lepić jakieś strucle?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #441 dnia: Marzec 11, 2018, 13:26:19 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
On specjalnie napisał taką bajke żeby tylko rozkrecić gownoburze. :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #442 dnia: Marzec 11, 2018, 14:33:10 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
tnę zdrowe sztuki
Tylko po to, by lepić jakieś strucle?

Jeżeli lepienie nadkola w klimatyzowanym gsi na full opcji nie jest ważniejsze od gołego bosza z walącymi panewkami to nie będę z Tobą dyskutować.
On specjalnie napisał taką bajke żeby tylko rozkrecić gownoburze. :]

Nie mam ochoty na wasze gównoburze, wolę zająć się swoimi autami.
Aaa i jeszcze jedno kolego, jeśli uważasz że nie mogę wyrazić swojego zdania tzn że zatrzymałeś się na ustroju sprzed '89 roku (o ile wiek pozwala Ci rozumieć tamte czasy...)
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 14:35:23 pm wysłana przez Wojt@s »
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #443 dnia: Marzec 11, 2018, 14:45:52 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
ZACZYNA SIĘ <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #444 dnia: Marzec 11, 2018, 20:34:43 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
umyłem oba poldki i wymieniłem wąż w srebrnym ten za silnikiem bo stary w piątek póścił
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #445 dnia: Marzec 11, 2018, 20:38:21 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Umyłem po zimie, wysprzątałem, zmieniłem koła na letnie :).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #446 dnia: Marzec 11, 2018, 20:58:39 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jeżeli lepienie nadkola w klimatyzowanym gsi na full opcji nie jest ważniejsze od gołego bosza z walącymi panewkami to nie będę z Tobą dyskutować.
Ja bym dorobił z kawałka blachy. Zdrową budę zawsze szkoda ciąć, chyba że taką po przejściach, do naprawy powypadkowej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 21:00:41 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #447 dnia: Marzec 11, 2018, 22:51:13 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Panowie, nie ma co srać żarem.
Jakby się zastanowić nad tą reperaturką to może to i lepiej, że ta końcówka nie jest równa. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie sprawia, że ew. woda się tam zbierająca spłynie po tym spadzie na nadkole i dalej na ziemie, a nie będzie się kisić na końcu i powodować rdzewienia blachy.
Poza tym, producent tego ustrojstwa ewidentnie wie co leci najczęściej, więc część od listwy w dół jest wykonana całkiem przyzwoicie, co innego nad listwą, ale tam gruba rdza raczej rzadko występuje. Sam element dało rade wspawać bez większych komplikacji. Płaszczyznę z poszyciem drzwi spokojnie dało się zachować (odchyłka jak jest to minimalna), jedyne co się rozjechało to szpara z drzwiami, w górnej części ma ~6,5 mm w dolnej ~7,2 mm, więc różnica prawie niewidoczna.
Z resztą jakby trzeba było za zdrowym sierpem zwiedzać złomy w promieniu kilkudziesięciu km, kilka razy (bo za pierwszym raczej na pewno by się takiego nie trafiło), policzyć czas, pieniądze wydane na paliwo etc. to zdecydowanie bardziej opłaca się kupić takie rzemiosło za 8,50 zł/szt. na alledrogo; jeśli ktoś nie jest zadeklarowanym ortodoksyjnym piewcą oryginału to nie będzie mu to przeszkadzać. Gdyby mihals nie napisał, że teraz wszystkie tak mają to żyłbym w przekonaniu, że w Atu mam wstawione "równe" sierpy, bo nie przypominam sobie, żeby wtedy rzuciło mi się w oczy to iż są one takie "koślawe" <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #448 dnia: Marzec 11, 2018, 23:14:01 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W każdym polonezie co miał rozbione sierpy widziałem że ten dół idzie po skosie,niby szczegół,a jednak drażni oko. Rdza w sierpie nie bierze sie z samej wody,a błota i piachu ktore tam sie wbija,a jak niema nadkola to już jest totalna porażka,także raczej kiepskie ma to zastosowanie jeśli chodzi o spływanie wody

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #449 dnia: Marzec 11, 2018, 23:31:27 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
a jednak drażni oko.
Chyba Twoje ;) Dla mnie ten skos był zupełnie nie widoczny. Co do spływającej wody chodziło mi o to co spływa po poszyciu zewnętrznym, na to co włazi od środka ciężko coś zaradzić, poza dobrą konserwacją i fabrycznymi plastikowymi nadkolami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 23:33:00 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #450 dnia: Marzec 11, 2018, 23:33:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
musze zobaczyc jak to wyglada na moim pod wzgledem dolu,
rowno pewnie nie bedzie,ale zeby az tak krzywo mialo byc, to raczej zuciloby mi sie w oczy,
za to sam sierp jest chyba szerszy, bo wszedl jak nakladka od strony drzwi,przez co szpara jest mniejsza,ale rowna na calej swojej dlugosci,
niestety musialem uzyc tez kawalka nad listwa i to przetloczenie nie schodzi sie z fabrycznym i nie polecam uzywac tej czesci,

co do ciecia zdrowych bud, to nie bede owijal w bawelne : jest to glupota,
po pierwsze dlatego,ze zdrowa buda boscha nawet bez silnika jest wiecej warta niz gsi na pelnym wypasie z brakami blacharskimi ;]
a druga sprawa, juz taka przyziemna, to ze wyciecie uzywanej blachy, obrobienie jej i wstawienie do drugiego auta to jest tak qwa duzo roboty, ze bardziej oplaca sie kupic gotowe blachy "fabryczne" nawet w cenie srebra, jezeli ktos chce robic zgodnie ze sztuka,
a jezeli ktos robi na odpier... z wycietych elementow, to tez szkoda czasu i pracy, bo jakis magik wlozy go tyle samo, co wyprowadzenie wlasciwego ksztaltu z goownianej reperaturki, a efekt bezie lepszy, bo blachy z manufaktury sa ocynkowane, gole gotowe do rzezbienia,
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 12, 2018, 07:28:35 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Też takie krzywe sierpy byłem zmuszony wstawiać, jednak specjalistyczne narzędzia, w postaci młotka i kowadła, pozwoliły wyprostować ten jakże skomplikowany wyrób blacharski.
Ocynk na tych blaszkach to jest tylko zludzenie, i tak zardzewieje po obróbce.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 12, 2018, 12:44:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezdzilem ponad rok z golymi dolami przednich drzwi i nie ruszylo go,
ocynk jest dosc gruby, dopóki go nie zetrzesz to dobrze chroni,
problemem jest cos na niego polozyc, na puszcze chlorokauczuku napisane jest, ze mozna klasc na to i owo w tym ocynkowane powierzchnie, wiec zastosowalem jako podklad i trzyma sie raczej slabo,skoro po otarciu o aluminiowa drabine (lekkie to te drzwi nie sa) zrobil sie ubytek - otarcie slabe,bo warstwa ocynku nawet nie zarysowana
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 12, 2018, 13:45:38 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
jezdzilem ponad rok z golymi dolami przednich drzwi
to tak w ramach oszczędności?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 12, 2018, 17:01:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w ramach braku czasu na zrobienie, auto parkowalo caly czas pod akademikiem,
wyszedl z tego calkiem niezly test (przymusowo)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 12, 2018, 17:26:08 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Kombinujecie jak koń pod górę. Jak ma być zrobione dobrze a nie na sztukę to się kupuje cały błotnik fabryczny i wycina co trzeba a nie lepi z gównolitu reperaturkami nie wiadomo jakiej jakości czy innymi częściami ze złomu. Oszczędności żadne a efekt przeważnie tragiczny co gorsze krótkotrwały.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 12, 2018, 17:36:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja pojechałem z sierpem z allegro za 10zł do dobrego, solidnego blacharza, wziął te 300zł, ale wstawił i polakierował tak, że nie widać różnicy między fabrycznym, a tym rzemiosłem. Także nie przesadzajcie z tą jakością, mówił, że faktycznie, nie była to robota lekka, szybka i przyjemna, ale efekt jest niezły.

W ramach tematu: wziąłem do mycia tylne półki - jak wyschną zobaczę, jaki będzie efekt  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 12, 2018, 18:04:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moj sierp tez jest lekko krzywy od dolu,ale co ciekawe w druga strone niz gomulskyego,
bo akurat dzisiaj zajzalem pod plandeke w garazu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 12, 2018, 20:30:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
efekt przeważnie tragiczny co gorsze krótkotrwały.
Jak tragiczny, to dobrze, że krótkotrwały.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 12, 2018, 21:03:50 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
a efekt przeważnie tragiczny co gorsze krótkotrwały.
Jak się auto oddaje do roboty druciarzowi to może i tak. W Atu robiłem samemu, siedzi mi to już 3 rok, korozji nie widać, fałd w blasze i dodatkowych atrakcji też nie ma. Jeśli w tym roku odświeżę konserwację to kolejne kilka(naście) lat powinno się trzymać równie dobrze.

a pojechałem z sierpem z allegro za 10zł do dobrego, solidnego blacharza, wziął te 300zł, ale wstawił i polakierował tak, że nie widać różnicy między fabrycznym, a tym rzemiosłem. Także nie przesadzajcie z tą jakością, mówił, że faktycznie, nie była to robota lekka, szybka i przyjemna, ale efekt jest niezły.
Tak jak pisałem, te reperaturki są na tyle dobrej jakości, że jeśli wie się jak trzeba to wstawić to na spokojnie można to zrobić tak, że będzie wyglądało jak oryginał. Mi się nie chciało bawić z wyprowadzaniem tego interesu tak jak fabryka, raz dlatego, że nie dostaję torsji gdy jedna linia karoserii odbiega od oryginału. Dwa, nie miałem na to czasu. Trzecia sprawa to ta, o której pisał KGB, reperaturki są ocynkowane, a ich klepanie na odpowiedni kształt znacznie uszkodziłoby warstwę ocynku w de facto najistotniejszym miejscu...