Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #860 dnia: Maj 08, 2018, 08:50:06 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Najprostsze rozwiązania są najlepsze  ]:->

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #861 dnia: Maj 08, 2018, 11:59:07 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jak ostał pod marketem to lepiej taką

Tak btw bawiłem się ostatnio podobnym sprzęcikiem - zabawka ale daje radę ;)...
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2018, 12:01:33 pm wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #862 dnia: Maj 08, 2018, 12:22:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Mam za sobą rozbieranie i ponowne składanie starej polskiej stacyjki, więc chętnie coś podpowiem, lecz jest to raczej temat na osobny wątek.
fakt, temat moze byc na tyle obszerny, ze zapelnilby watek,
stara stacyjka jest prosta, kiedys naprawilem ja wygrzebujc jeden bolec, wiec dalej wymagala kluczyka,
oplowskie badziewie jest bardziej skomplikowane i awaryjne - tak zakladam,skoro szwankuje juz druga stacyjka w moim posiadaniu,
ale zaraz sie wybiore do garazu na rozbiorke tej pierwszej, zeby wiedziec co zrobic z ta druga (w trucku) w mniej destrukcyjny sposob
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #863 dnia: Maj 08, 2018, 20:12:35 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Miałem już rzygnąć podkładem akrylowym, ale namierzyłem kilka burchelków na prawym boku, więc tarczą do cięcia je rozgoniłem, już bez zmieniania na druciankę. Trochę przeraziła mnie ryżość blachy nawet w promieniu kilku centymetrów od strupa, bez jakichkolwiek objawów na lakierze w danym miejscu. Coraz mniej się dziwię, że ludzie piaskują nadwozia przed malowaniem.
Jeszcze mała ciekawostka - dzisiaj miałem sprawę obok złomu, przed bramą którego w piątek stało to coś:

więc zaszedłem tam w nadziei, że chapnę jeszcze wycieraczkę szyby czołowej. Pytam:
- Tamtego różowego poldka już pocięliście?
- Sprzedany.
- W całości?
- No a jak. Toż to polonez - teraz polonezy się remontuje, a nie tnie!
Pfff... Miłośnicy polskiej motoryzacji się znaleźli... Już nie chciałem im wypominać poćwiartowania cztery lata temu starego żuka w nienagannym stanie blacharskim, jeszcze na czarnych tablicach z drugiej serii wydanej w Białymstoku.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #864 dnia: Maj 08, 2018, 20:19:33 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Odebrałem Szesnachę od lakiernika. Teraz czas na wrzucenie fantów i na Wołomin <spoko> <jupi>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #865 dnia: Maj 08, 2018, 21:23:53 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pfff... Miłośnicy polskiej motoryzacji się znaleźli... Już nie chciałem im wypominać poćwiartowania cztery lata temu starego żuka w nienagannym stanie blacharskim, jeszcze na czarnych tablicach z drugiej serii wydanej w Białymstoku.

Haha, żeby to był wyjątek. Od dziecka jeździłem na złom nieopodal Puław po części - facet ciął naprawdę fajne unikaty, jak fiaty klasyki, borewicza z 1980 z tapicerką coupe, eksportowego fiata w kolorze safari z 1978 roku, ładę ze znikomym przebiegiem i wiele, wiele innych wozów, których nie zdążyłem zobaczyć, a brałem z nich jedynie części odłożone na półkę. Od paru lat jest wielkim miłośnikiem i pamiętam, jak 3 lata temu kupił... zgnitego malucha ST z 1984 roku za ponad 2000zł. :D Natomiast jak tych wozów było na pęczki, nie miał dylematu, żeby dużo ładniejsze egzemplarze pociąć. Moda.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #866 dnia: Maj 08, 2018, 21:32:50 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Teraz pewnie tnie lanosy w dobrym stanie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #867 dnia: Maj 08, 2018, 22:33:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
3 lata temu kupił... zgnitego malucha ST z 1984 roku za ponad 2000zł. :D Natomiast jak tych wozów było na pęczki, nie miał dylematu, żeby dużo ładniejsze egzemplarze pociąć. Moda.
Moda w sumie już dość stara, bo jak dawno temu jeździłem na inny złom w poszukiwaniu części pasujących do syreny, od dawna wrastały tam dwie warszawy "czekające na remont". Teraz pewnie sam św. Piotr je remontuje ;)
Swoją drogą, niedawno na innym forum sprowokowałem swoim znaleziskiem podobną dyskusję <lol2>


http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=3478&postdays=0&postorder=asc&start=3165
czyli faktycznie coś w tym jest. Kiedyś nie było pojęcia klasyka, bo wszystkie tzw. klasyki były dziadkowozami, których właściciele po prostu dobrze się czuli w tym, czym jeżdżą, byli przyzwyczajeni do swoich aut, zżyci z nimi i nie chcieli na stare lata się uczyć obsługi nowego sprzętu. Ogólnie, kilkudziesięcioletnie auto rodzimej produkcji świadczyło o ubóstwie. Młodzi wstydzili się jeździć starym polskim złomem i jak już coś takiego brali, to na katowanie. A teraz - fafarafa - klasyki, q'rwa mać, ceny z kosmosu i coraz więcej cwaniaków, którzy chcą zrobić interes życia na każdym rzęchu, jaki niegdyś bez mrugnięcia wysyłali na przetop.
EOT :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #868 dnia: Maj 08, 2018, 23:09:40 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Parę dni temu namierzyłem na alledrogo Datsuna 140Y, który jeszcze kilka miesięcy temu wrastał na złomie. Teraz wystawiony jako klasyk w 99% kompletny do renowacji.
A tak nawiązując do "kurła kiedyś to ciely wszystko". Jakoś w 2009 za namową babki ojciec wysłał na złom Syrenę 105L (czasowo wyrejestrowaną), jak sobie teraz o tym pomyślę to "ch*" mnie strzela, bo była sprawna, z papierem i niemal w 100% kompletna, a tak to zostały po niej tylko tajle, których od 3 lat nie mogę sprzedać. Ehhh... Takie to wtedy czasy były.
Pamiętam jak po powodzi też w 2009 sąsiad chciał nam opchnąć po powodziowego Borka w bardzo fajnym stanie blacharskim za 400 zł. A ile na pobliskim złomie tego szło na żyletki to głowa mała.  Żebym był z te kilka lat starszy to mógłbym zebrać taką kolekcje perełek, że nawet Daleszyce mogłyby pozazdrościć <lol> Ciekawe ile unikatowych samochodów i części w tamtym czasie zakończyło swoją karierę?
A teraz tak jak piszecie, wszystkie się "koneserami klasyków" zrobili i wszystko unikat, bambino, klasyk dla konesera... Miejmy nadzieje, że ta moda jak każda przeminie i rynek choć trochę się ustabilizuje ;]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #869 dnia: Maj 08, 2018, 23:59:19 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
U mnie nagrzewnica padla  tez po ok 50 tys. Chyba te plusowe od nowosci to wiecej nie wytrzymuja. Gdzie zamawiales nowa i za ile ?

Atu plus 2000 r 320 tkm i nagrzewnica od nowości...
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #870 dnia: Maj 09, 2018, 19:19:18 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Dziś zacząłem składać Caro po naprawach lakierniczych  <spoko>


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #871 dnia: Maj 09, 2018, 19:23:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ponownie odwiedziłem Ukrteam od wyrównoważania wałów. Wał niby rzeczywiście był niedoważony, więc teoretycznie poprawili, po jeździe testowej problemy wciąż występowały. Więc kombi powędrowało na podnośnik i zostało rozpędzone luzem. Okazuje się, że za wibrację nadwozia odpowiada... wytłuczone łożysko tylnego prawego koła :| Czy wymiana łożysk w kombi znacznie różni się od wymiany łożysk w "standardowym" moście?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #872 dnia: Maj 09, 2018, 20:09:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zalezy czy to kombi van, czy osobowy,
jezeli van to lozyska stozkowe jak w trucku - czy wymiana rozni sie znaczanie ? trudno wyczuc, rozni sie na tyle ile musi z racji, ze to stozkowe,
ale nie ustawia sie naciagu, wiec w sumie czynnosci bardzo podobne jak przy kulkowym

chyba naprawilem stacyjke,
dzieki google dowiedzialem sie jak wyjac wkladke,
wkladke rozebralem, spilowalem pilnikiem wsuwki, zeby mniej wystawaly, wymoczylem w nafcie, lekko nasmarowalem miedzianym smarem i zlozylem,
teraz nie powinna sie blokowac, jezeli to byla wina wsuwek (zuzycie od wkladania kluczyka)
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 20:12:31 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #873 dnia: Maj 09, 2018, 20:56:14 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
zalezy czy to kombi van, czy osobowy,
Każde kombi fabrycznie miało wzmocniony most z łożyskami stożkowymi, różnica była tylko w przełożeniu, przynajmniej tak podaje źródło pisane w postaci Morawskiego. I w istocie moje kombi ma wzmocniony most z przełożeniem 11/43, ze stabem i łożyskami stożkowymi.
Tak czy inaczej, wychodzi na to, że wielkiej różnicy w wymianie nie ma.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 21:18:39 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #874 dnia: Maj 09, 2018, 22:39:27 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
W końcu poskładałem deskę i wnętrze.
Zamiennik nagrzewnicy to fajans więc szukałem oryginału i dostałem w dobrych pieniądzach.
Jutro tylko kosmetyka wnętrza i czas na przegląd.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #875 dnia: Maj 09, 2018, 23:15:32 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Zamontowałem w daily radio 2din na Androidzie, przeciagnąłem przewody do tylnej i przedniej kamery, ułożyłem pozostałe przewodziki, anteny, mikrofony, przejściówki, nieco poprawiłem po ASO rzeźby w instalacji, to jeszcze nie koniec ale potestowałem: da się obejrzeć film, posłuchać muzyczki, zatelefonować, nawigować. Myślałem, że to ogarnę w 2 godzinki - zajęło 9 z piwkiem i sprzątaniem narzędzi. Potem jeszcze dorobiłem górny pasek na przedniej szybie z folii perforowanej "one way vision".

Radio nie zmieści się do poldka. bo ma czytnik dvd no i dodatkowa trudność  to 2 din.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #876 dnia: Maj 09, 2018, 23:32:52 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ale i tak chętnie zobaczymy...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #877 dnia: Maj 10, 2018, 08:30:40 am »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
zalezy czy to kombi van, czy osobowy,
Każde kombi fabrycznie miało wzmocniony most z łożyskami stożkowymi, różnica była tylko w przełożeniu, przynajmniej tak podaje źródło pisane w postaci Morawskiego. I w istocie moje kombi ma wzmocniony most z przełożeniem 11/43, ze stabem i łożyskami stożkowymi.
Tak czy inaczej, wychodzi na to, że wielkiej różnicy w wymianie nie ma.

Trochę różnicy jest. Nie ma zestawów naprawczych do kombi (a przynajmniej ja się nie spotkałem) a elementy wykorzystywane w moście kombi trochę różnią się od elementów dostarczanych w zestawie regeneracyjnym do trucka:
1. pierścień przy łożysku musisz zostawić z kombi - ten z zestawu naprawczego trucka nie pasuje, więc zdejmuj go ostrożnie
2. na półosi jest tulejka, też inna niż w trucku, więc przy wymianie trzeba na nią uważać
3. między bodajże łożyskiem a tą poszerzającą obudową znajdują się pierścienie/sprężyny, które trzeba w odpowiedniej kolejności założyć. Uważaj na to przy demontażu. Gdzieś miałem zdjęcie z tym, jak ja je zakładałem, postaram się wrzucić jak znajdę.
Złombol '23, team Carozela

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #878 dnia: Maj 11, 2018, 06:10:19 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wymieniłem zegary z 2001 roku na zegary z 1997 roku i wreszcie widzę kontrolki w słoneczny dzień.  <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #879 dnia: Maj 11, 2018, 06:48:39 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
A nie prościej było pozamieniać,tylko te filtry od kontrolek?  :-)