Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242444 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1060 dnia: Czerwiec 01, 2018, 08:13:01 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Wczoraj, jadąc ma długi weekend, doznałem umarcia alternatora 80 A. Dobrze, że miałem drugi akumulator. Alternator umarł pod klimatyzacją. Kończy mi się cierpliwość do tego elektrycznego złomu... .
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1061 dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:16:26 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Wczoraj, jadąc ma długi weekend, doznałem umarcia alternatora 80 A. Dobrze, że miałem drugi akumulator. Alternator umarł pod klimatyzacją. Kończy mi się cierpliwość do tego elektrycznego złomu... .
Że jeszcze tego złomu nie wyrzuciłeś.Ja po 3 wymianach regulatorów wyrzuciłem tą pomyłkę konstrukcyjną na złom i wsadziłem altek z alfy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1062 dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:39:55 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
O matizie mogę się trochę wypowiedzieć bo ma go moja narzeczona parę lat, I nie dziwię się że tak dużo kiedyś ich było bo naprawdę jest fajne autko do miasta. Dużo nie pali coś koło 7 i do tego bez awaryjne jest. Porównująć z jego największym konkurentem w tamtych latach czyli seicento to wypada dużo lepiej, Dużo ładniejsze jest wnętrze matiza szczególnie deska, więcej miejsca, wygodniejszy i więcej matizów ma lepsze wyposażenie( np bez problemu da się znaleźć z klimą a seja już nie tak łatwo). jedyny minus matiza to rdza. A co do Lanosa to jest bardzo ładny( jak większość samochodów daewoo) W tamtych latach golfy, astry, vecty to są dopiero nudne samochody. daewoo przynajmniej trochę się wyróżnia od nich. Jak już prawię wogóle nie będzie części do poloneza i ciężko z tego względu będzie jeździć nim na codzień to na takie auto chętnie bym coś kupił z daewoo a polonez był by typowo już na weekendy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1063 dnia: Czerwiec 01, 2018, 10:58:29 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Miałem Matiza od 1999 do 2016.
Powiem tak, korozja drzwi, progów i lewego nadkola. Reszta spoko
Mechanicznie spoko, tylko nie wolno montować ŻADNYCH zamienników. Tylko oryginały, obecnie jako GM.
Spalanie w mieście 9 l trasa 4,5-6.

Miałem w tym czasie też 6 lat seicento
Korozja całej płyty podłogowej
Mega wycieki  ze skrzyni i silnika
Silnik 900 - dynamiczny, trwały i w mieście pali poniżej 7l
Bardzo dobre prowadzenie
Ciasne wnętrze
biodegradowalne części mechaniczne(np wentylator chłodnicy). Wymieniając np amortyzatory, musisz kupić wszystko co jest w koło, bo albo się nie odkręci, albo urwie (Polonez też tak często miał)
Zero wypasów, nawet wspomaganie elektryczne to rarytas

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1064 dnia: Czerwiec 01, 2018, 11:34:00 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi

Mechanicznie spoko, tylko nie wolno montować ŻADNYCH zamienników. Tylko oryginały, obecnie jako GM.


Dodam że części są naprawdę tanie i cały czas bez problemu można kupić oryginał.
Też nie rozumiem narzekania na matiza(chyba że się porównuje do aut dwie klasy wyżej)
W swojej klasie w tamtych latach to właściwie nie miał konkurencji.

Daniel22, nie wiem co wy robiliście z tym matizem że jest takim złomem
Nasz ma 110 tysięcy przebiegu więc podobnie i wnętrze wygląda jak nowe, nic nie jest wyblaknięte i nie trzeszczy do tego silnik wogóle nie bierze oleju. W tym roku planujemy zrobić w nim progi i dalej cieszyć się bez awaryjną jazda
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 11:35:33 am wysłana przez Paki68 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1065 dnia: Czerwiec 01, 2018, 12:19:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Minusy mam tu na myśli, bo plusy jednak z jakichś powodów nie gniły aż tak.

Może nie było ich tak dużo jak minusów, ale zdarzały się Plusy które gniły niemiłosiernie i to dosłownie wszędzie.
Albo jakieś awarie na lakierni były, albo fatalne partie blach.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1066 dnia: Czerwiec 01, 2018, 12:23:43 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Wczoraj, jadąc ma długi weekend, doznałem umarcia alternatora 80 A. Dobrze, że miałem drugi akumulator. Alternator umarł pod klimatyzacją. Kończy mi się cierpliwość do tego elektrycznego złomu... .
Że jeszcze tego złomu nie wyrzuciłeś.Ja po 3 wymianach regulatorów wyrzuciłem tą pomyłkę konstrukcyjną na złom i wsadziłem altek z alfy.
W końcu trzeba na to znaleźć czas (alternator z Alfy), bo trochę przesada... .
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1067 dnia: Czerwiec 01, 2018, 14:20:03 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Wczoraj, jadąc ma długi weekend, doznałem umarcia alternatora 80 A. Dobrze, że miałem drugi akumulator. Alternator umarł pod klimatyzacją. Kończy mi się cierpliwość do tego elektrycznego złomu... .
Że jeszcze tego złomu nie wyrzuciłeś.Ja po 3 wymianach regulatorów wyrzuciłem tą pomyłkę konstrukcyjną na złom i wsadziłem altek z alfy.
W końcu trzeba na to znaleźć czas (alternator z Alfy), bo trochę przesada... .
I właśnie umarła zreanimowana 70-ka... Godzinę temu ładowała 13,8V

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 14:21:49 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1068 dnia: Czerwiec 01, 2018, 16:12:11 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
I właśnie umarła zreanimowana 70-ka... Godzinę temu ładowała 13,8V
Bo oba się nadają do polda z klimą jak wół do karety.Wymień na 100A i zapomnij :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1069 dnia: Czerwiec 01, 2018, 16:12:19 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Co do golfow to 1 i 2 sa już klasykami. Trójka znika z rynku i jak ktos ma ladny egzemplarz to może go traktować jako lokate bo za kilka lat tez będzie klasykiem. Czwórka to obecnie tanie, w miare bezawaryjne auto. Piątka jest do bani bo pochodzi z czasów kiedy vw eksperymentowal z silnikami (podobnie jak passat b6). O szostce i siódemce nie wypowiem sie bo nie znam.

Tu masz rację.
Ale V nie jest zły pod warunkiem że jest w 1.9 105 do 2006 roku, a abenzyniaki na pasku TSI/FSI omijamy szerokim łukiem.
ale wadą jest wpierda... go rdza na błotnikach.
VI/ Jetta mam taką 2015 rok. 1.6 TDI jest ok, jedynie mała moc, reszta bezawaryjna.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1070 dnia: Czerwiec 01, 2018, 16:31:11 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Golf 2 klasyk haha pojedź na mazury to jeździ ich tego od groma w stanie agonalnym po ulicach (np. w Węgorzewie na majówce byłem)

Golf 3 to już rupieć i tylko zapaleni miłośnicy VW będą to uznawać za klasyka wg mnie.

Nie wszystko, co stare staje się klasykiem.Idąć tym tropem Astra F już może dostać żółte blachy, niebawem Felicia i tak można by wymieniać.

Golf 5 to chyba najgorsza generacja-rudy wcina choćby progi (już niejednego widziałem), kumpel ma Jettę z 2007r w rodzinie od nowości bezwypadkową, przelot niecałe 60 tysi, a już progi i jedno nadkole lecą.

TDI 1.9 pod koniec produkcji miało kilka wadliwych serii (BXE i jeszcze jakieś) więc ciężko to polecać w ciemno, natomiast TSI na pasku to POPRAWIONE wersje-wczesne TSI i FSI miały wadliwy łańcuch.

No ale w Polsce dalej panuje mit wspaniałego szmelcwagena-jak pracowałem w warsztacie, to głównie ta marka i pokrewne stały na podnośnikach.

No ale my tu gadu gadu, a chyba lekki OT się zrobił :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1071 dnia: Czerwiec 01, 2018, 16:47:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
No ale w Polsce dalej panuje mit wspaniałego szmelcwagena-jak pracowałem w warsztacie, to głównie ta marka i pokrewne stały na podnośnikach.

Nie tylko w Polsce. W Wlk. Brytanii, jest dokładnie tak samo.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1072 dnia: Czerwiec 01, 2018, 17:23:28 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nie rozumiem, nigdy nie rozumiałem kultu VW. Pancerne modele umarły z końcem produkcji Passata B4. Długo udaje im się ,,jechać na opinii" , albo po prostu umysły bardzo dużej grupy ludzie nie są zdolne do ,,dokonania aktualizacji"  :d <lol2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1073 dnia: Czerwiec 01, 2018, 17:45:32 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
I właśnie umarła zreanimowana 70-ka... Godzinę temu ładowała 13,8V
Bo oba się nadają do polda z klimą jak wół do karety.Wymień na 100A i zapomnij :)

Rok temu 70-ka jeździła... . Może było chłodniej?  <lol2>
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1074 dnia: Czerwiec 01, 2018, 23:45:33 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Popełniłem przegląd w Unie, bez większych zastrzeżeń :) Zawsze gdy wsiadam za stery tego wehikułu po dłuższej przerwie jestem nim na swój sposób oczarowany. Mimo że pod maską szaleńcze 900 cm3 to ten samochodzik dosłownie katapultuje się do 60 km/h później już jest znacznie gorzej, ale jak na przerośniętego seja jest na prawdę w pytę. Na przykładzie tego samochodu zaczynam rozumieć dlaczego ludzie woleli zapłacić 2x tyle za samochód jakościowo tandetniejszy x3 niż kupić nowiuśkiego Poloneza, mimo wszystko to zupełnie inny świat, choć emocjonujący niczym Klan <lol>
Pobawiłem się z blokiem od 1,8. Całość wymyłem i oczyściłem gniazda pod tuleje.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1075 dnia: Czerwiec 02, 2018, 01:07:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
za moich czasow to uno 1.0 fire kosztowal kilka tysi drozej od PN ,a nie 2x drozej,
kosztowal wyraznie mniej niz 30kpln, pozniej jakos zniknal ,ale pojawila sie siena ,ktora z silnikiem 1.4 kosztowala ~28kpln,
i tak sie dziwilem, dlaczego ktos kupuje SC sportinga ,skoro w tej samej cenie jest siena 1.4 z takimi samymi osiagami

pomijajac juz PN 1.4 ,ktory byl tanszy i na papierze mial osiagi jak SC sporting ,ale w rzeczywistosci mial lepsze ,bo 12.0s do setki ,a nie 13.5s
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1076 dnia: Czerwiec 02, 2018, 08:23:51 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
kosztowal wyraznie mniej niz 30kpln
Mój bazowy golas (z wyposażenia dodatkowego miał tylko dodatkową półeczkę w środkowej konsoli) kosztował ~28 tysięcy, dodając do niego więcej "bajerów" cena na pewno mogła spokojnie X2 przebić poloneza. Z resztą, to była bardziej przenośnia niż dosłowne stwiedzenie ;]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1077 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:59:29 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Nie wiem, czy Uno jest tandetniejsze od Poloneza-sam mam-i polska sieczkarnia pod maską nie umywa się nawet do Uno 900, nie wspominam o 1.0 Fire którym śmigam.Podstawową wadą Uno są wg mnie fotele dużo gorsze niż te w Poldku Plusie.Deska w Uno trzeszczy, ale chociaż nie pęka.Aha, w Uno most nie wyje od nowości jak w Polonezie, bo go nie ma :P

Gomulsky z którego roku masz Uno, że tak drogo kosztował?


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1078 dnia: Czerwiec 02, 2018, 12:33:20 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Obcując z Unem miało wrażenie, że obcuję z czymś ekstremalnie niskobudżetowym. Nie chciałbym tym jeździć, za wyjątkiem wersji Uno Turbo  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1079 dnia: Czerwiec 02, 2018, 14:10:19 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Dzisiaj tylko wymieniłem filtr powietrza w gsi