Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1120 dnia: Czerwiec 06, 2018, 16:26:24 pm »

Offline OTRO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125P
Przecież licencję kupiliśmy wcześniej, to z jakiej racji mieli ją odebrać? Raczej FSO z niej zrezygnowało. Z drugiej strony, coś musiało być na rzeczy skoro do końca 86 roku nie wykasowano programu samochodu rajdowego z silnikiem 2.0 DOHC Turbo
Maszyny były zbyt drogie w zakupie ? 

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1121 dnia: Czerwiec 06, 2018, 20:11:46 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
srebrny ewidentnie niechce się ze mną rozstać dziś jadąc z pracy i stojąc w korku jedna miła pani podbiegła do drzwi powiedzieć mi że leci mi paliwo z tyłu żeby nieparaliżować połowy torunia w godzinach szczytu na 3pasmówce zdecydowałem że tak dojadę do najbliższej zatoczki autobusowej kilka metrów dalej okazało się ze przewód elastyczny filtra paliwa przy zbiorniku sparciał na tyle że pękł na szczęście ratunek szybko przyjechał chwilę na zatoczce autobusowej spędziłem pod polonezem i mogłem dalej jechać do domu.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1122 dnia: Czerwiec 06, 2018, 23:58:50 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Szlag trafił łącznik od cięgna centralnego zamka, na razie skręciłem śrubą i nakrętką ale musze coś lepszego wymyślić do zespolenia tych prętów...
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1123 dnia: Czerwiec 07, 2018, 00:07:45 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Maszyny były zbyt drogie w zakupie ? 

Biorąc pod uwagę że FSO nie dysponowała swoimi dewizami bezpośrednio, a nasz kraj nie potrafił wówczas wyprodukować nawet odpowiedniej ilości mięsa...
Mało kto wie że w 90 roku, cały polski sektor bankowy miał mniej siana niż pojedyncze banki zachodnie. Pewnie dlatego o kredyt na Uno żebrali u Fiata, a nie w polskim banku.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1124 dnia: Czerwiec 07, 2018, 02:07:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nasz kraj nie potrafił wówczas wyprodukować nawet odpowiedniej ilości mięsa...
<hahaha>
no chyba,ze piszesz o odpowiedniej ilosci miesa,by wykarmic cala Afryke, to OK ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1125 dnia: Czerwiec 07, 2018, 14:00:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
<hahaha>
no chyba,ze piszesz o odpowiedniej ilosci miesa,by wykarmic cala Afryke, to OK ;]

To dlaczego były niedobory mięsa w 81 roku w sklepach i w ST kompensowano to nawet konserwami wojskowymi?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1126 dnia: Czerwiec 07, 2018, 14:50:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
<hahaha>
no chyba,ze piszesz o odpowiedniej ilosci miesa,by wykarmic cala Afryke, to OK ;]

To dlaczego były niedobory mięsa w 81 roku w sklepach i w ST kompensowano to nawet konserwami wojskowymi?
ten nieslawny okres, kiedy na polkach byl "tylko ocet" ?
moi rodzice pracowali wtedy w zakladach chlodnia (tzn. ojciec byl w U$A, a matka pracowala na stanowisku kierownika produkcji)
matka mowi, ze magazyny byly wypelnione na 120% tak,ze nie mozna bylo drzwi domknac,
chlodnia graniczyla z zakladami miesnymi i tam ta sama sytuacja,
byl nakaz z gory, zeby nie puszczac tego na sklepy, eksport szedl jak zwykle,

chyba sam sie domyslasz, ze prawdopodobne sa tylko dwa scenariusze takiej sytuacji :
albo to byl pierdolec taki jak u pislamistow, czyli proba zastraszenia spoleczenstwa,
albo poszly lapowy z zachodu do decydentow sredniego szczebla, zeby zdestabilizowac sytuacje (wysoki szczebel pod soba by dolkow nie kopal)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1127 dnia: Czerwiec 07, 2018, 15:03:14 pm »

Offline kimon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polololnez
A ja ze swoim nic nie zrobiłem... czy to wstyd?   

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1128 dnia: Czerwiec 07, 2018, 15:08:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
ten nieslawny okres, kiedy na polkach byl "tylko ocet" ?
moi rodzice pracowali wtedy w zakladach chlodnia (tzn. ojciec byl w U$A, a matka pracowala na stanowisku kierownika produkcji)
matka mowi, ze magazyny byly wypelnione na 120% tak,ze nie mozna bylo drzwi domknac,
chlodnia graniczyla z zakladami miesnymi i tam ta sama sytuacja,
byl nakaz z gory, zeby nie puszczac tego na sklepy, eksport szedl jak zwykle,

chyba sam sie domyslasz, ze prawdopodobne sa tylko dwa scenariusze takiej sytuacji :
albo to byl pierdolec taki jak u pislamistow, czyli proba zastraszenia spoleczenstwa,
albo poszly lapowy z zachodu do decydentow sredniego szczebla, zeby zdestabilizowac sytuacje (wysoki szczebel pod soba by dolkow nie kopal)

A to jest w jakiejś literaturze w ogóle? To bardzo ważna informacja z którą pierwszy raz się stykam.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1129 dnia: Czerwiec 07, 2018, 16:00:44 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
<hahaha>
no chyba,ze piszesz o odpowiedniej ilosci miesa,by wykarmic cala Afryke, to OK ;]

To dlaczego były niedobory mięsa w 81 roku w sklepach i w ST kompensowano to nawet konserwami wojskowymi?

Nic nie było, a ludzie wszystko mieli...


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1130 dnia: Czerwiec 07, 2018, 17:55:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A to jest w jakiejś literaturze w ogóle? To bardzo ważna informacja z którą pierwszy raz się stykam.
watpie, bys znalazl takie informacje w literaturze, bo komu niby mialoby zalezec na dociekaniu prawdy ?
jeszcze przypadkiem by sie okazalo,ze wielki brat U$A chcial glodem zmusic Polakow do wojny domowej, czyli potraktowani bysmy byli jak III swiat ,a nie II ;]
w uStAnach wojennych propaganda podczas stanu wojennego szla pelna para, ojciec mowil, ze przedstawiali to tak, jakby w Polsce byla wojna - pazerna rodzinka jeszcze swoje dokladala, chcieli buty, jakies dresy adasia, magnetofony, dolary na Malucha, ale o mieso nikt nie prosil,
moj ojciec przez 18 miesiecy wydal na paczki do PRL ponad 3000 zielonych, gdy nowy Polonez 1.5 L czy LE kosztowal 3300$ - wiem,bo ojciec po powrocie kupil PN dewizowego za 3300$
gdyby nie ta cala popelina, to posiedzial by tam znacznie dluzej i odlozyl konkretna kase

jezeli chodzi o mieso, to problemu nigdy nie bylo, bo zlodzieje wynosili z zakladow takie ilosci, ze pol miasta by wykarmili,
ale to historia na kolejny post
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1131 dnia: Czerwiec 07, 2018, 18:18:30 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
Próbowałem wpasować wydech EDEX z allegro (tam jako produkt z niemieckiej blachy). Rura spoko. Tłumik środkowy zaprasowany tak, że wystaje wełna. Prawdopodobnie za długi i wspawana rura pod złym kątem. Końcowy, ma dla odmiany za długie wieszaki z tyłu, a boczny wieszak wspawany w złym miejscu ....
Ktoś montował może Polmo Ostrów, albo jakąś inną firmę ? ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1132 dnia: Czerwiec 07, 2018, 18:33:32 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Polmostrów chyba najlepiej spasowane z zamienników, edex to sama nazwa firmy wskazuje że to dobre nie będzie <lol2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1133 dnia: Czerwiec 07, 2018, 18:54:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
EDEX to nazwa firmy z typoszeregu branzy budowlanej, czyli zapewke od imienia wlasciciela Edka ,
po czyms takim trudno sie spodziewac dokladnego wykonania,
ja kupowalem jakies tlumiki "z niemieckiej blachy aluminiowanej",czy moze nawet cale mialy byc produkcji niemieckiej ,do Kappy i Alfy, pasowaly  miare dobrze,ale nie idealnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1134 dnia: Czerwiec 07, 2018, 19:01:00 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
EDEX to największy syf, rozpada się po roku normalnej jazdy, jak auto hobbystyczne, to posłuzy dwa, góra trzy lata. Polecam Polmo Ostrów, niezły jest też Ferroz
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2018, 19:30:12 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1135 dnia: Czerwiec 07, 2018, 19:22:35 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
Na allegro jest ostatnio moda na nie pisanie nazw producentów w częściach do Poloneza ...
Nie kupił bym EDEXa ale numery na aukcji dla odmiany były chyba z Asmeta, a Asmet do innych aut był zawsze spoko.
Dla potomnych :
http://allegro.pl/polonez-caro-plus-1-6-97-98-uklad-wydechowy-24h-i6662661082.html?snapshot=MjAxOC0wNi0wNFQyMzo0Mjo0MS45MzJaO2J1eWVyOzEyMzdmM2JhZmEwY2JiYThhZjVjZmI3NWM2OTFhZWM2OWE0NjVhOTI3ZGExNWU1MmNhMTlmMTc0ODEwNTFlYjA%3D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2018, 19:24:52 pm wysłana przez diodalodz »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1136 dnia: Czerwiec 07, 2018, 21:25:14 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Dokładnie edex po 3 miesiacach jazdy wygląda jakby był z 10 lat niewymieniany. Jedyny jego plus to to że po ucięciu siusiaka gwiżdże prawie jak 125p czy polonezy przed caro :p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1137 dnia: Czerwiec 07, 2018, 21:59:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Czyli gwizdanie z wydechu to jest coś pożądanego? A ja trzymam tłumik końcowy z lublina wymontowany, na regale, specjalnie po to, żeby mi w samochodzie wydech nie gwizdał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1138 dnia: Czerwiec 07, 2018, 23:08:44 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Czyli gwizdanie z wydechu to jest coś pożądanego?

Tak.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1139 dnia: Czerwiec 07, 2018, 23:27:38 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Zależy dla kogo,bo mi tam się podoba  :d ,a gwiżdże głównie przy wyższych obrotach w roverze tak od 4 tys do odcięcia. Także przy normalnej jezdzie,nie słychać tego