Autor Wątek: Wyciek płynu chłodniczego z dolnej obudowy nagrzewnicy Caro +  (Przeczytany 2135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Witam.
Mam problem z plusem. Dziś zauważyłem że kapie płyn chłodniczy pod spodem obudowy nagrzewnicy , w miejscu gdzie jest wylot nadmuchu na nogi pasażera oraz kierowcy.
Pytanie czy na szybko czy rozszczelnił się grzejnik czy coś zwyczajnie pękło?
Dodam że samochód bardzo ale to bardzo długo stał.
Z tego co widzę dostać nowy grzejnik do Plusa graniczy z cudem więc czy jest jakaś alternatywa i czy trzeba rozbierać całą deskę rozdzielczą czy tylko wystarczy zdemontować konsole środkową?
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Wyciek płynu chłodniczego z dolnej obudowy nagrzewnicy Caro +
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2018, 22:50:02 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Myslę, że świat widział większe cuda.

http://allegro.pl/grzejnik-nagrzewnica-fso-polonez-caro-atu-plus-i7058708021.html

http://allegro.pl/grzejnik-nagrzewnica-polonez-caro-plus-atu-plus-i7260391130.html

U mnie przy wymianie była ściągana cała deska. Kupiłem całą czarną, zamiennik taka jak w drugim linku. Wszystko działa do tej pory super jak fabryka. Tylko z rurkami był niewielki problem bo nie były odpowiednio wyprofilowane, także brałbym tą złotą.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2018, 22:59:11 pm wysłana przez Bartek GSi »

Odp: Wyciek płynu chłodniczego z dolnej obudowy nagrzewnicy Caro +
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2018, 00:48:00 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Ja też kupiłem tą z drugiego linku czyli czarną i też był problem tak jak Bartek piszę z rurkami.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wyciek płynu chłodniczego z dolnej obudowy nagrzewnicy Caro +
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2018, 21:19:49 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ja też kupiłem tą z drugiego linku czyli czarną i też był problem tak jak Bartek piszę z rurkami.

Co konkretnie trzeba było z nimi zrobić?
Coś dogiąć itp?
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Wyciek płynu chłodniczego z dolnej obudowy nagrzewnicy Caro +
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2018, 10:05:49 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Rurki nie były tak wyprofilowane jak fabryczne, więc lekko starałem się je nagiąć, ale delikatnie bo bałem się aby nowej nagrzewnicy nie zepsuć.

Nie wiem teraz czy:
a) to wina termostatu (nowy, 87 st. ale tej dziadowskiej firmy - nie pamiętam jakiej)
b) wina, że MOGŁEM (nie musiałem) źle poskładać układ ogrzewania
c) wina samej nagrzewnicy

Ponieważ po wymianie nagrzewnicy i termostatu jakoś specjalnie ciepło w środku nie miałem. Nie wiem czy może mam AŻ tak duże wymagania co do ogrzewania w PN, ale pomimo tych zabiegów w środku było mi zimno podczas zimowego okresu. Okej, raz było mi gorąco, ale jechałem 80km w jedną stronę, więc miał czas się zagrzać.

Więc nie wiem czy to może wina samej nagrzewnicy. Nie wiem, może ten zamiennik jest z jakiś gorszych materiałów które gorzej odprowadzają ciepło.

Na dniach kończę wkładać kompletną klimę, wczoraj poskładałem całe wnętrze i starałem się wręcz pedantycznie wszystkie złącza (rurki ogrzewania) po uszczelniać taśmą z gąbką (taką jak do okien/drzwi) tak aby jak najmniej ciepła mi uciekało. Jestem ciekaw czy to coś pomoże. Oczywiście jeszcze planuje wymienić termostat na ten jedynej prawilnej firmy (jak zwykle też zapomniałem nazwy...).
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Wyciek płynu chłodniczego z dolnej obudowy nagrzewnicy Caro +
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2018, 22:06:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dziś kupiłem oryginał ze starych zapasów.
Metki GM , made by korea itp co dziwne opisana w sklepie ja do trucka.
Najgorsze jest to że nie zapamiętałem które wkręty idą do konsoli , jeśli ma ktoś foto jakie wkręty itp z chęcią podpatrzę.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........