Autor Wątek: Biała lista producentów części  (Przeczytany 6328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel22#1984

• Najtańszy olej do poloneza
  • Klubowicz
  • Wystarczy podgrzać
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Odp: Biała lista producentów części
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 12, 2019, 10:50:38 am »
Teraz też sobie przypomniałem, że masz chińską aluminiową chłodnicę - przy szerokiej miedzianej i dieslowskiej mera za chiny nie trzyma temperatury. Chociaż ja jeszcze w zielonym polonezie też miałem szeroką, aluminiową chłodnicę, i natychmiast po wymianie z wąskiej miedzianej, która w dodatku była zakamieniona/zardzewiała, auto przestało się dogrzewać.

Inna sprawa, że mera jest jakieś 10zł droższa od termotu... Nie wiem, czy chciałoby mi się znowu ryzykować przy innym aucie :P.

Offline OTRO

• Sympatyk
    • FSO 125P
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 12, 2019, 21:30:28 pm »
Teraz też sobie przypomniałem, że masz chińską aluminiową chłodnicę - przy szerokiej miedzianej i dieslowskiej mera za chiny nie trzyma temperatury. Chociaż ja jeszcze w zielonym polonezie też miałem szeroką, aluminiową chłodnicę, i natychmiast po wymianie z wąskiej miedzianej, która w dodatku była zakamieniona/zardzewiała, auto przestało się dogrzewać.

Inna sprawa, że mera jest jakieś 10zł droższa od termotu... Nie wiem, czy chciałoby mi się znowu ryzykować przy innym aucie :P.
Tak szczerze to mi obojętne jest czy ten termostat jest za 25zł czy 60zł aby tylko dział poprawnie więcej niż sezon

Offline Daniel22#1984

• Klubowicz
  • Wystarczy podgrzać
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 12, 2019, 23:56:31 pm »
No to masz całą dyskusję przerobioną i wiadomo, który warto brać, niemniej jak towar o większym potencjale awaryjności i gorszej opinii na forum kosztuje więcej, niż ten który poleca więcej osób i wiadomo, że działa, to chyba tylko się cieszyć, bo zazwyczaj jest odwrotnie  ;p

Offline Paki68

• Sympatyk
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 13, 2019, 07:16:16 am »
Jak szukałem termostatu to chciałem kupić Stahlter, przeszukałem całe allegro, sklepy internetowe i nigdzie nie było. To wybrałem mere i po tym co się naczytałem to miałem obawy ale teraz nie żałuję bo działa tak jak powinien. Tak jak Daniel pisał, Mam plusowa chłodnice i to jakiś zamiennik chiński i na niej idealnie w zimę się nagrzewa a w lato stojąc w długim korku przy jakiś 35 stopniach silnik ma lekko ponda 90 i wentylator daje radę schłodzić i nigdy silnik nie przegrzał się na niej

Offline Daniel22#1984

• Klubowicz
  • Wystarczy podgrzać
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 21, 2020, 12:30:00 pm »
Kupiłem podporę wału TADEM od łady i pierwsze wrażenia są dobre. Guma jest bardzo miękka, różnica jest duża w stosunku do polfarmerów i innych rzemieślniczych podpór. Z racji, że łożysko będzie wymienione SKF, chyba mogę ją tu od razu wrzucić. Nie wiem, jakiej jakości są fabryczne, radzieckie łożyska, ale mając podporę na stole od razu można je zmienić. Po złożeniu wału będzie długodystansowy test. Trzeba rozpiłować fasolki pod tą podporę bo ma delikatnie inny rozstaw niż fabryczna, ale i tak raczej warto kupić choćby dla miękkiej gumy, niż ryzykować wibracje wału na krajowym rzemiośle.

Razem z podporą zamówiłem łącznik elastyczny z nivy, wizualnie solidniejszy, niż nasze fabryczne rzemiosło, i "zwykły" przegub do łady.

Można się natknąć też na ruskie rzemiosło w sklepach, są pakowane w inne opakowania/zwykłe worki, oryginalne podpory są sprzedawane w takim opakowaniu:

Podporę kupiłem tutaj: https://jakars.pl/podpora-walu-z-lozyskiem-oryginal-p-12905.html

Teraz tylko wyważyć wał i zobaczyć, czy będą wibracje, jak już będzie na aucie, to dam znać, jak to będzie chodzić :)

Offline AUTOSAN

• Sympatyk
    • PN Borewicz 1980
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 21, 2020, 13:53:10 pm »
Kupiłem podporę wału TADEM
Podporę kupiłem tutaj: https://jakars.pl/podpora-walu-z-lozyskiem-oryginal-p-12905.html
Oznaczenie omawianej podpory 2105-2202078-82 BRT

łożysko będzie wymienione SKF,
Jakie oznaczenie ma łożysko SKF?

Offline Bartek GSi

• Sympatyk
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 21, 2020, 14:35:23 pm »
Ja mam 62205 2RS C3 FAG. Takie samo oznaczenie jest w SKF.

Offline Zuppin

• Nowicjusz
    • Łada 2107
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 28, 2020, 14:11:27 pm »
Wielkie dzięki za to zestawienie, przyda mi się jak znalazł :)