Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 220516 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2060 dnia: Grudzień 15, 2019, 12:04:55 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Miałem do czynienia z ukraińskimi bateriami-faktycznie, bardzo solidne są (a przynajmniej były kilka lat temu), więc polecam zakup  <cwaniak2>

Ja wczoraj wrzuciłem nową masę do urządzenia mikroprocesorowego, jakby mniej przygasają zegary, ale to jeszcze nie to.No trudno, działam dalej ;p

W sumie przy altku zauważyłem rozpadający się kabelek od takiej beczułki a'la kondensator, może to jest przyczyną?W sumie i tak i tak trzeba naprawić ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2061 dnia: Grudzień 15, 2019, 15:30:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W jakiś czas temu zauważyłem, że w Clio rozwaliła się jedna poduszka McPhersona, więc wczoraj zmieniłem obie wraz z łożyskami. Nie spodziewałem się, że wymiana łożysk może tak mocno wpłynąć na pracę kierownicy - teraz kręci się tak jakby było wspomaganie :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2062 dnia: Grudzień 15, 2019, 22:26:34 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Przepaliłem atu i się zmartwiłem prócz tego że wał mam do roboty to zauważyłem że przy rozpędzeniu się wrzuceniu auta na luzz gdy prędkosć zaczyna spadać coś mi zaczyna grzechotać/szorować w moście podczas jazdy tego nie słychać ale jednak się tłucze czyli powoli trzeba szukać mostu a mówią że 1.4 wcale nie takie mocne żeby normalną jazdą zabić most ;E
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2063 dnia: Grudzień 15, 2019, 23:21:16 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo 1.4 nie jest mocne tylko Janusze robią z tego sportowy silnik,łojapierdole GTI  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2064 dnia: Grudzień 16, 2019, 00:46:29 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Za czasów świetności poloneza, taka trochę legenda narosła. Nowy 1.4 na krótszym (przecież) moście, to była odczuwalna różnica do pospolitych ohv, tym bardziej zajeżdżonych. Co to niektórzy z nimi wyrabiali, to hoho. Potem poszła fama o tej mocy, co mosty rozwala itd. Bezsensowne palenie kapcia, czy inne zabawy, raczej nie służą mostowi w polonezie, a tu jeszcze prawie 7000 obrotów. Najbezpieczniejszy, to chyba jednak klekot citroena, bo mocy niewiele, a most długi. Raz pamiętam, ze 20 lat temu, znajomy zobaczył 1.9GLD na klapie i mówi "To ten, co 200 jedzie" Pomyliło mu się ze słynnym roverem. Sam miał poloneza 1.6GLI, ale co on z nim wyrabiał, to głowa mała. Wszystkie możliwe i niemożliwe usterki zaliczył. Ale wytrzymała była bestia. Poldek, znaczy.Jeden taki, kupił niedługo potem pięknego plusa, nówkę niemal z GSI pod maską, to ten stwierdził, że tam się zawory "komputerowo" ustawiają. Chodziło mu o luzy zaworowe, a nazwał, jak nazwał. Pamiętam wtedy, taki praktycznie nowy plus, to była maszyna, w porównaniu do starego ohv. Ludzie na polonezy zawsze pluli, ale nie zmienia to faktu, że prawie każdy wtedy nim jeździł, lub miał styczność i nic nie mówił. To było typowo do tłuczenia, ale dziś też takie auta są, więc niewiele się zmieniło. Taki np. pospolity passat b5, tego jest jak karaluchów. Fury teraz coraz lepsze, bardziej wypasione itd. ale jak czytam o pomysłach zabierania prawka za przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym o więcej, niż 50 km/h, to się zastanawiam, gdzie tym ludzie będą jeździć, po tych słynnych autostradach? W zabudowanym też chcą 24/7 50 km/h zrobić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2065 dnia: Grudzień 16, 2019, 09:35:55 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Weźcie pod uwagę że kiedy 1.4 wchodził na rynek, Golf 3 tej samej pojemności miał 60 albo 65KM. A co wtedy jeździło po Polsce? Jak ktoś miał 10-letniego Passata 75KM to już był na pełnyn wypasie. Lepsze auta miał tylko BOR, właściciele fabryk zatrudniających ponad 50 osób, i mafia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2066 dnia: Grudzień 16, 2019, 19:52:19 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Odebrałem dziś dowód do Atu :) Przy okazji dopisałem się jako współwłaściciel do malucha, całe szczęście nikt nie krzyczał o zwrot czarnych balach, także jest cień nadziei, że uda się je zachować.
Oczekując w kolejce do okienka obserwowałem psychozę jaką wywołały nowe przepisy o rejestracji pojazdów, ludzie rejestrowali po kilka pojazdów na raz, a rekordzista w jednym podejściu odebrał 6 "twardych" dowodów <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2067 dnia: Grudzień 16, 2019, 20:08:21 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Weźcie pod uwagę że kiedy 1.4 wchodził na rynek, Golf 3 tej samej pojemności miał 60 albo 65KM. A co wtedy jeździło po Polsce? Jak ktoś miał 10-letniego Passata 75KM to już był na pełnyn wypasie. Lepsze auta miał tylko BOR, właściciele fabryk zatrudniających ponad 50 osób, i mafia.

Zabawny jesteś.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2068 dnia: Grudzień 16, 2019, 20:45:12 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Wczoraj z sąsiadem rozmawiałem o kompatybilności głowic w OHV i nasunęło mi się pytanie - podobno do 1.5 można bez przeszkód posadzić głowicę z 1.6 a jak wygląda w przypadku 1.3 ? Można na 116c posadzić głowicę z 1600 ? Z ciekawości przeszperałem Google, ale generalnie nic konkretnego nie znalazłem.  :d
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2069 dnia: Grudzień 16, 2019, 21:11:23 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Odebrałem dziś dowód do Atu :) Przy okazji dopisałem się jako współwłaściciel do malucha, całe szczęście nikt nie krzyczał o zwrot czarnych balach, także jest cień nadziei, że uda się je zachować.
Oczekując w kolejce do okienka obserwowałem psychozę jaką wywołały nowe przepisy o rejestracji pojazdów, ludzie rejestrowali po kilka pojazdów na raz, a rekordzista w jednym podejściu odebrał 6 "twardych" dowodów <lol>
Przepisy mają dotknąć tylko tych, którzy kupią po nowym roku, ale kto tym biednym ludziom ma to powiedzieć... Dla urzędu to łatwa kasa i odpowiednio poinstruowany urzędnik każdemu powie, że przerejestrowanie to bezwzględny obowiązek; tak samo jak diagności łapią się za głowę, kiedy przyjedziesz na badanie kilka dni po terminie. Ja u siebie w urzędzie mam kłopot z załatwieniem czegokolwiek, bo parking wiecznie zapchany, więc niech się sami też wypchają, jeżeli myślą, że za wszelką cenę przyjadę oddać im moje tablice i moje pieniądze. Mojego tatę już na początku 2004 r. naciągnęli na białe tablice, chociaż pierwsza strona dowodu była bez zmian.
To ciekawe, jak wiele w tym kraju zależy od zwykłego urzędnika...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2070 dnia: Grudzień 16, 2019, 21:27:54 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przepisy mają dotknąć tylko tych, którzy kupią po nowym roku, ale kto tym biednym ludziom ma to powiedzieć...
Moim zdaniem nie prawda, bo stwierdzenie "prawo nie działa wstecz" odnosi się do sytuacji, gdy przerejestrowałeś dany pojazd np. po 8 latach, ale przed wejściem w życie przepisu karzącego za to zaniedbanie, a urząd mimo to chciałby nałożyć na Ciebie karę po wejściu w życie omawianego przepisu. Natomiast jeśli zjawisz się w urzędzie po 8 latach, ale już w czasie obowiązywania tego przepisu to mają pełne prawo Cię ukarać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2019, 21:30:09 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2071 dnia: Grudzień 16, 2019, 21:39:43 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
przepisy łapią osoby które kupiły auta po 1 grudnia 2019, bo jest 30 dni na przerejestrowanie. Więc masz obowiązek zrobić to najpóźniej 1 stycznia, a od 1 stycznia jest już kara...
Szach i mat.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2072 dnia: Grudzień 16, 2019, 22:21:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Skoda odebrana, już wygląda jak auto, przepolerowana do połowy :D , przegląd zaliczyła i wróciła bez problemów do domu  <spoko>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2073 dnia: Grudzień 17, 2019, 08:48:53 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
przepisy łapią osoby które kupiły auta po 1 grudnia 2019, bo jest 30 dni na przerejestrowanie. Więc masz obowiązek zrobić to najpóźniej 1 stycznia, a od 1 stycznia jest już kara...
Szach i mat.
ja jednak wolałem zamienić czarne lubińskie czarne blachy na białe DB... dla świętego spokoju, ale twardych dowodów jeszcze nie odebrałem :P
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2074 dnia: Grudzień 17, 2019, 09:37:08 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W ostatnim czasie przerejestrowałem Favoritkę, z czarnych LFE na białe EL. Ponieważ spawanie podłużnic przeciąga się w nieskończoność, a jazda Żukiem dobijała mnie finansowo, przed wczoraj za kwotę 650zł kupiłem sobie Daewoo Tico  :d auto jest na czarnych SAK, ale zamierzam sprzedać go w styczniu, max lutym i mówiąc szczerze, liczyłem, że skoro kupiłem go jeszcze w 2019 to tylko zgłoszę nabycie i nie przerejestruje go bo szkoda mi pchać dodatkowe 200zł w auto które w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy sprzedam...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2075 dnia: Grudzień 17, 2019, 10:01:33 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dla świętego spokoju, to najlepiej zezłomować nasze stare śmierdziuchy bez normy euro 6 i kupić fabrycznie nowe, ekologiczne auto  :d Ileż to stresu przy przeglądzie i kontroli drogowej, oraz co rano. Ja czarnych blach nie mam zamiaru zmieniać w tym szaleństwie. Ludzie nie umieją czytać i interpretować przepisów i zrobiła się powtórka z rozrywki szału z 2000 roku p.t "czarne tablice będą nielegalne", kiedy właściciele syren i maluchów, będących w ich posiadaniu od nowości biegali do urzędów i masowo je przerejestrowywali bojąc się, że na czarnych nie będzie można w ogóle jeździć... Ale państwo za to jak się wzbogaci :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2019, 10:03:22 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2076 dnia: Grudzień 17, 2019, 10:14:38 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
w 2000 roku to wszyscy chcieli białe blachy i 3 kartkowy dowód, bo czarne były "stare i niemodne"

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2077 dnia: Grudzień 17, 2019, 11:41:29 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
w 2000 roku to wszyscy chcieli białe blachy i 3 kartkowy dowód, bo czarne były "stare i niemodne"

Bez przesady, kapeluszników mało kto pchnie do wydatku 200-złotowego ze względu na modę, skoro niektórzy po dziś dzień potrafią chodzić w okularach "Opta Katowice" i płaszczu kupionym w MHD . Jak rozmawiałem z właścicielami takich staroci, dlaczego zmieniali tablice, odpowiedź była jedna - pani w okienku mówiła, że stare tablice będą nielegalne (albo dziadek tak zrozumiał z artykułów w postaci "od 1 stycznia 2000 nowe tablice". Starsi ludzie chcą żyć w zgodzie z przepisami za wszelką cenę, stąd też był taki popłoch i panika.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2078 dnia: Grudzień 17, 2019, 12:34:52 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ja zmieniłem z czarnych na białe ze względu na ilość umów. Dla świętego spokoju. Nie mam zamiaru tracić czasu na pogawędki z policjantem podczas kontroli. Teraz przynajmniej bez zbędnych ceregieli będę mógł zmienić pojemność i moc a i przy ew zabraniu dowodu nie będę musiał bujac się z Oswiecimskim wydziale komunikacji
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2079 dnia: Grudzień 17, 2019, 13:20:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ludzie nie umieją czytać i interpretować przepisów
Cytuj (zaznaczone)
Art. 4. W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1990, z późn. zm.3) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 71 ust. 7 otrzymuje brzmienie:
„7. Właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego
Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.”;
2) po art. 140ma dodaje się art. 140mb w brzmieniu:
„Art. 140mb. Kto:
1) będąc właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej wbrew
przepisowi art. 71 ust. 7 nie rejestruje pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
2) będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu – podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł.”;
Gdzie tu widzisz jakieś pole do interpretacji? Powiem szczerze, że jest to napisane wyjątkowo zrozumiale jak na ustawę spod ręki podłej zamiany.
Jedyne co wynika z tych zapisów to to, że nie mogą nałożyć kary za np.: spóźnioną wymianę zapełnionego dowodu, zbyt późne zgłoszenie zmian konstrukcyjnych etc. Projekt zmian to przewidywał, ale widać się z tego wycofali.
Źródło: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001579
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2019, 13:38:24 pm wysłana przez Gomulsky »