Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 06, 2019, 21:38:39 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przecież jutub, to narzędzie do zarabiania (niemałej) kasy, a że on się akurat zajął takim tematem, to cóż. Można cwaniakować, jak nam sponsorzy za free dadzą wyposażenie i udawać mądrego.Ostatnio reklamował jakąś tam firmę, sprzedającą "uczciwie" samochody używane, "sprawdzone" a w komentarzach ludzie pisali coś innego.
To nie o to chodzi. Kiedyś gdzieś w początkach tej farsy, jak się nim NEOTools zaczęło interesować napisałem komentarz pod jednym z tych filmików mniej więcej takiej treści "widać kto był sponsorem odcinka". On odpisał mi, że w żadnym wypadku, odcinek 100% bez sponsora. Teraz logo NEOTools i Febi dosłownie na każdym ujęciu...
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2019, 21:47:16 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 06, 2019, 22:09:22 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Teraz logo NEOTools i Febi dosłownie na każdym ujęciu...
No bo teraz się wyrobił (dorobił) i ma wywalone na wszystko i wszystkich.Ma stałą widownię, coraz więcej klientów i jakoś się to wszystko kręci. Co jakiś czas zrobi "auto dla widza" i karuzela się kręci. Ten jego kumpel od hamowni tez już się tu nie pokazuje.Padały podejrzenia, że o "coś" się pochapali. Co tu mówić, zaczął na jutubie kręcić filmiki i powolutku, powolutku zmienił profil działania i teraz zbija kapitał na warsztacie, a ludzie sami go namawiają na stworzenie "sieci" warsztatów.Skoro większość jest zadowolona, to chyba jest dobrze.A na jutubie, to wszyscy wszystko reklamują.To jest prawie jak telewizja, tylko nikt tego przyznać niechce. Tam gdzie reklamy, tam i pieniądze, więc zamiast wegetować w jakieś robocie, to siedzą i pier*ola farmazony, byle oglądalność była.Takie czasy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 07, 2019, 20:55:41 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Od jutra do niedzieli rozpoczynam pracę w godzinach 3:30-4:30, nie lubię chodzić z buta o tej godzinie - ciemno, zimno i chce mi się spać ;)
Co poniedziałek zaladunek TYRA o 3.00 budzik na 2.00 70 km do pracy opcja położenia się o 18.00 w Niedzielę nie realna 😎

W temacie nic nie robiłem przy aucie bo jeszcze jeżdze po kraju. Planowałem w Sobotę podziałać ale zapowiadają deszcz.... możę podzwonię o opony do alufelg :-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 09, 2019, 00:43:24 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Poszła zasłużona wymiana oleju, po telefonie z hurtowni, że specola im akurat zabrakło, wybrałem nie tracąc czasu na testy w tej samej cenie lotosa 5W40 (52zł/4L)  :] Zobaczymy, ile to jest warte.





BTW jestem miło zaskoczony spalaniem na autostradzie, w pewnym momencie się śpieszyłem, więc poszło jakieś licznikowe 140-150km/h przez 100km, myślałem, że zje jakieś 12-13L LPG,  a tu niespodzianka, 10L. Gryfno te sondy lambady i silniczki krokowe  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2019, 00:47:35 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 09, 2019, 08:01:25 am »

Online Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Myślę że w czasie zwykłej eksploatacji nie zauważysz różnicy pomiędzy tymi olejami, te pewnie dopiero by się ujawniły przy ostrym upalaniu. No i oprócz podglądu na ciśnienie oleju przydało by się wskazanie jego temperatury, wtedy już można wysnuć jakieś wnioski. U siebie we wszystkich dupowozach stosuję tego Lotosa i do zwyklej jazdy ok, żadnych niepokojących objawów nie było widać ani słychać ;) W OHV  z suszarką już jednak wydawało mi się że jednak jest już gorzej, ale to akurat podejrzewam był problem z przegrzewaniem się oleju i raczej żadna oliwa by nie pomogła. Tak czy siak w tym roku wlatuje chłodnica oleju :p
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 09, 2019, 10:39:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
O wskaźniku temperatury myślałem, faktycznie by się przydał. Lotos 5W40 w porównaniu do pozostałych faktycznie ma dobre opinie, więc myślę, że się sprawdzi. Co do wskaźnika, jednak też jest przydatny, największe ciśnienie pokazuje po porządnym rozgrzaniu silnika (czyli po rozgrzaniu oleju).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 09, 2019, 14:03:01 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A mój atusik właśnie dziś dostał nowy olejek lotos 5w40 i oczywiście nowy filter oleju. Tył hamulce wyregulowane bo na przeglądzie coś słabowate były. Samoregulatory chyba już nie działają.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 09, 2019, 20:42:53 pm »

Offline wolf1974

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI
W moim zmęczonym Caro Plus udało się dziś wymienić uszczelniacz wału:))))) To wcale nie takie trudne <spoko>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 09, 2019, 21:05:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A mój atusik właśnie dziś dostał nowy olejek lotos 5w40 i oczywiście nowy filter oleju. Tył hamulce wyregulowane bo na przeglądzie coś słabowate były. Samoregulatory chyba już nie działają.

Samoregulatory za zwyczaj nie działają, bo załatwia je pył z okładzin i korozja.
U mnie nie działają, ale tył jest mocny. Najważniejsze to nieskorodowane cylinderki i tłoczki oraz duża ilość pasty na nich. A samoregulatory najlepiej raz na rok po prostu regulować ręcznie.

Poszła zasłużona wymiana oleju, po telefonie z hurtowni, że specola im akurat zabrakło, wybrałem nie tracąc czasu na testy w tej samej cenie lotosa 5W40 (52zł/4L)  :] Zobaczymy, ile to jest warte.

Dalej nie wiem jak można coś stwierdzić w czasie roku eksploatacji, no chyba że olej się spali albo hydroregulatory się zepsują.
Co do Specola, dalej nie jestem przekonany jak większa szopa która nie może nic rafinować itp. tylko kupuje półprodukty i konfekcjonuje (co gorsza ręcznie) może dostarczyć dobrej jakości olej w niskiej cenie. Jeżeli już, to Specola prawdopowodnie można stosować tak jak to sugerują na forach tuningowych, czyli jako bazę pod dodatki typu Archoil, gdzie fiolka dodatku kosztuje więcej niż 4 litry Specola.
Polak od testów potwierdza moje podejrzenia.
Jak w Pandzie zacząłem sam zmieniać olej to przeszedłem w efekcie z Mobila Super 2000 na Lotosa 5W40, bo uznałem że niższa lepkośc pomoże mu w zimie.
Ponieważ jednak F.I.R.E. to dobry silnik, a jak bym nie liczył to nie mogę dojść jak komuś może się opłacac kupno nowego auta (przynajmniej gdy stare jest proste jak cep) to niewykluczone że następnym razem Panda dostanie Liqui Moly Luftwaffe Most 2  :] żebym nie musiał zmieniać auta do emertury której nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2019, 21:25:27 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 09, 2019, 21:40:58 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Samoregulatory za zwyczaj nie działają, bo załatwia je pył z okładzin i korozja.
U mnie nie działają, ale tył jest mocny. Najważniejsze to nieskorodowane cylinderki i tłoczki oraz duża ilość pasty na nich. A samoregulatory najlepiej raz na rok po prostu regulować ręcznie.

Chyba u Ciebie.........
od 1998 roku nie zaglądałem do przodu ( ori lucas zielone opakowanie), tył tak samo, co roku na przeglądzie  wszystkie strony po równo.
Widocznie masz już rzemiosło ( a występowało ori w zielonym pudełku sygnowanym pudełku ).
W 2003 roku założyłem ( tak sam miałem 19 lat ) do swojego z 1996 roku Poloneza i i był spokój na kolejne 10lat:)
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 09, 2019, 22:14:11 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Poszła zasłużona wymiana oleju, po telefonie z hurtowni, że specola im akurat zabrakło, wybrałem nie tracąc czasu na testy w tej samej cenie lotosa 5W40 (52zł/4L)  :] Zobaczymy, ile to jest warte.

Dalej nie wiem jak można coś stwierdzić w czasie roku eksploatacji, no chyba że olej się spali albo hydroregulatory się zepsują.
Co do Specola, dalej nie jestem przekonany jak większa szopa która nie może nic rafinować itp. tylko kupuje półprodukty i konfekcjonuje (co gorsza ręcznie) może dostarczyć dobrej jakości olej w niskiej cenie. Jeżeli już, to Specola prawdopowodnie można stosować tak jak to sugerują na forach tuningowych, czyli jako bazę pod dodatki typu Archoil, gdzie fiolka dodatku kosztuje więcej niż 4 litry Specola.
Polak od testów potwierdza moje podejrzenia.
Jak w Pandzie zacząłem sam zmieniać olej to przeszedłem w efekcie z Mobila Super 2000 na Lotosa 5W40, bo uznałem że niższa lepkośc pomoże mu w zimie.
Ponieważ jednak F.I.R.E. to dobry silnik, a jak bym nie liczył to nie mogę dojść jak komuś może się opłacac kupno nowego auta (przynajmniej gdy stare jest proste jak cep) to niewykluczone że następnym razem Panda dostanie Liqui Moly Luftwaffe Most 2  :] żebym nie musiał zmieniać auta do emertury której nie będzie.
Znajomemu w civicu,po zrobieniu uszczelki pod głowicą zaczął silnik brać olej,a że auto od nowości jeździło na 10w60 gulf (który swoje kosztuje) to zamówiłem mu specola 10w60 i ostatnio po kilku miesiącach jazdy stwierdził ze zużycie oleju zmalało :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 09, 2019, 22:25:13 pm »

Online lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Czyli zmieniłeś mu z semisyntetyku na semisyntetyk. Jak wiadomo w semisyntetyku oleju syntetycznego jest max 30% reszta to minerał. Być może w Specolu tego syntetycznego było mniej dużu mniej niż w Gulfie? A może więcej (w co wątpię).  Tak jak napisał baned Specol to manufaktura i nie wiadomo co leją do butelek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 10, 2019, 00:03:41 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Niech sobie leją co chcą w tej "manufakturze". Skoro w całej masie przypadków silników "biorących" olej zużycie jego się obniżyło to o co chodzi? Do tego mniejsza ilość masła pod korkiem. Tyle może stwierdzić zwykły użytkownik. Ja z mojej strony mogę jeszcze dodać, że po 140kkm na Specolu 5W40 silnik nadal się nie zatarł. Pracuje tak samo jak gdy miał 50kkm, później 200kkm, a teraz 440kkm.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 10, 2019, 12:46:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Można jeszcze stwierdzić cięższy rozruch silnika w zimie, czy nawet zamrozić sobie próbkę w zamrażarce i zobaczyć, jak bardzo będzie glutowaty, a to w sumie jest dla mnie najważniejsze, bo silnik najmocniej zużywa się podczas zimnego rozruchu/przez pierwsze kilka kilometrów jazdy w chłodne i zimne dni. :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 10, 2019, 13:16:28 pm »

Online lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Pomału, z powodu braku czasu i pogody działam z moimi alufelgami, dwie już wyczyściłem, jedna jest już w podkładzie, niestety przez ten wiatr nie  mogę ich pomalować do końca, jak tylko pogoda się poprawi działam nadal.
Myślałem że będzie gorzej, ale da się jednak odnowić felgi bez piaskowania.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 10, 2019, 13:27:12 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wszystko się da, kwestia chęci i czasu.Jaką metodą pozbyłeś się starego lakieru?
Nawiasem mówiąc, to chyba najbrzydszy wzór alufelg w polonezie.Chyba by mi się nie chciało tyle pracować nad takimi.Jak już je zrobisz, to raczej musisz trzymać, bo nikt Ci za Twoją pracę nie zapłaci, więc ewentualna odsprzedaż mija się z celem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 10, 2019, 15:56:36 pm »

Online lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Felgi robię dla siebie, do usunięcia starego lakieru używam Zmywacza DC i małej szpachli z zaokrąglonymi rogami, oraz papieru ściernego. Praca jest żmudna, ale jak widać efekty są.


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 11, 2019, 13:28:22 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Po wczorajszej przygodzie w garażu koniecznie muszę sobie wydrukować kartki do rozklejenia gdzie się da: PAMIĘTAJ O SPALINACH
Nie pierwszy raz cholera... Tym razem w kanale trochę było... Drzwi nie chciałem otwierać bo wicher i śniegiem waliło, a silnik chodził chwilkę przecież  <uoee>
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 11, 2019, 14:14:21 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ale stalo Ci się coś?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 11, 2019, 14:20:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Wysatrczy odrobina spalin żeby odurzyć, w dodatku nie jest to tylko zaczadzenie ale otrucie, w tym substancjami szkodliwymi dla mózgu (!), a trzeba mieć na uwadze że w przeciwieństwie do innych komórek, organizm nigdy nie wymienia wszystkich neuronów. Część obumiera, część się rodzi w trakcie życia, ale pojedynczy neuron może żyć 80-120 lat! Duża część żyje z nami od urodzenia i od młodości do śmierci. Te komórki to nasze psychiczne my, od umiejętności po tożsamość, dlatego warto uważać.

Z tego samego powodu nie polecam wszelkich prac z rozpuszczalnikami, jak już to w masce z filtrami przeciwchemicznymi, a i lepiej żeby pomieszczenie było dobrze przewietrzane. Te wszyskie rozpuszczalniki są silnie neurotoksyczne, poza tym że osłabiają intelektualnie i przyspieszają śmierć, mogą się przyczynić do rozwoju chorób psychicznych oraz raka!

Ja tymczasem zamówiłem pełen pakiet olejów do wszystkiego, do skrzyni już mam 75W90, zaraz będę zmieniał, do mostu zamówiłem 85W140, do silnika 5W40.

Ponieważ wszystkie podzespoły wymagają właściwie remontu, ale jeszcze działają, a z tym silnikiem będę się rozstawał (chyba że wcześniej zdążę ewakuować się z kraju), tu przyoszczędziłem, do napędów pójdzie Revline, w silniku dałem się namówić na przetestowanie Specola Gold. Silnika za pół roku może nie być, a uszczelniacze zaworowe wymagają wymiany, to przynajmniej przeczyszczę motor z nagarów i się zobaczy co dalej. Przed zmianą poleci płukanka, po południu odbieram już długi filtr Filtrona P580/7.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E