Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 214327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1560 dnia: Wrzesień 17, 2019, 10:57:03 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
po pomalowaniu zaciapałem wczoraj  od dołu przedni nosek bitexem  żeby nie gnił na połączeniu ze zderzakiem , dziś może złoże do kupy

No właśnie bitex pomoże mu zgnić :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1561 dnia: Wrzesień 17, 2019, 15:52:50 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Dzisiaj odebrałem nową podporę ZMC. Bardzo ładna, guma mięciutka. Jakość wykonania bez porównania do produkcji współczesnej. Chyba nawet zostawię łożysko.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1562 dnia: Wrzesień 17, 2019, 16:50:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wczoraj nabyłem swapa na 1.4
w dzisiejszych czasch zmieniac GLE na 1.4 ? patologia !! mocne kadzidlo w tym korytasie tego roku musialo byc <lol2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1563 dnia: Wrzesień 18, 2019, 01:13:02 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie no, domyślam się, że nie chce pakować tego badziewia zamiast niskoprzebiegowego 1.6, bo to naprawdę by było słabe, pewnie silnik jest potrzebny komuś/do czego innego :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1564 dnia: Wrzesień 18, 2019, 13:06:34 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Przeglądając dzisiaj stare tłoki z GSI zauważyłem, że 9 szt. ma selekcje B a 3 szt. selekcje A czym wnioskuje, że jeden z trzech silników miał dwie różne grupy selekcyjne (nie patrzyłem podczas rozbiórki silnika na grupy selekcyjne na tłokach). Czy to możliwe, że fabryka taki drut robiła czy raczej ktoś podczas eksploatacji dorzucił nominalny tłok z innej parafii ? Wszystkie są pozmianowe tłoki.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1565 dnia: Wrzesień 18, 2019, 13:30:21 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Chyba troszeczkę pomieszałeś pojęcia, bo czym innym jest wymiar bazowy tłoka, a co innego grupa selekcyjna. Mogło się jak najbardziej zdarzyć że w silniku były dwie lub nawet trzy grupy selekcyjne i nie jest to żaden drut. Grupy selekcyjne dotyczyły tylko tłoków nominalnych i nadwymiaru 0.1.
Mam teraz na przykład dwa bloki ogołocone i mają wybite dwie grupy selekcyjne, w jednym BAAB, a w drugim BBBA
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1566 dnia: Wrzesień 18, 2019, 13:56:54 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Myślałem, że wszystkie tłoki muszą mieć tą samą grupę selekcyjną, dzięki za doprecyzowanie.  <spoko>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1567 dnia: Wrzesień 18, 2019, 15:13:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
grupa selekcyjna jest po to, zeby lepiej dobrac pasowanie - cylinder jest otworem obrabianym i po jego obrobce okreslana jest grupa na jaki wymiar sie zalapal,
wtedy nalezy dobrac tlok,
oczywiscie przy remontach silnika mamy pod gorke, bo sprzedawane zestawy tlokow zawieraja komplet jednej grupy selekcyjnej, wiec nalezy poswiecic duzo wiecej czasu i srodkow, by dostosowac wymiar cylindrow do wymiaru tlokow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1568 dnia: Wrzesień 18, 2019, 15:37:07 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
grupa selekcyjna jest po to, zeby lepiej dobrac pasowanie - cylinder jest otworem obrabianym i po jego obrobce okreslana jest grupa na jaki wymiar sie zalapal,
wtedy nalezy dobrac tlok,
oczywiscie przy remontach silnika mamy pod gorke, bo sprzedawane zestawy tlokow zawieraja komplet jednej grupy selekcyjnej, wiec nalezy poswiecic duzo wiecej czasu i srodkow, by dostosowac wymiar cylindrow do wymiaru tlokow

Uf, wreszcie już wiem po co jest ta grupa selekcyjna, dzięki !  :]
Na samym początku myślałem, że to jest jakość wykonania tłoka a przynajmniej tak słyszałem.
Swoją drogą, czy inne marki poza FSO mają grupe selekcyjną czy tylko FSO miało problem zrobić identyczne otwory ?
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1569 dnia: Wrzesień 18, 2019, 21:57:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Na samym początku myślałem, że to jest jakość wykonania tłoka a przynajmniej tak słyszałem.
MotoBiedaUmyslowa  - czerpanie wiedzy od ludzi nie majacych pojecia o czym mowia prowadzi do ciekawych zjawisk np. ostatnio modny zrownowazony budzet przy bilionowym dlugu ;]

Swoją drogą, czy inne marki poza FSO mają grupe selekcyjną czy tylko FSO miało problem zrobić identyczne otwory ?
w technice nie ma czegos takiego jak identyczne otwory, wszytko, w tym otwory, maja tolerancje ich wykonania,
jezeli ktos jest swiadomy tego zjawiska, to moze przeciwdzialac jego skutkom poprzez m.in. rozbicie na grupy selekcyjne,
pozostali nie widzą problemu, bo nie sa swiadomi jego istnienia,
ciekawe sa super wykonane japonskie silniki, tam nie ma grup selekcyjnych, bo po co przy tak dokladnym wykonaniu,
zapomnieli tylko powiedziec olejowi, ze cylindry sa mega dokladnie wykonane - olej o tym nie wie i spieprza litrami do komory spalania ;]

co do samej technologii wykonania to FSO moglo ja odziedziczyc po licencjach FIATa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1570 dnia: Wrzesień 18, 2019, 23:01:04 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
MotoBiedaUmyslowa  - czerpanie wiedzy od ludzi nie majacych pojecia o czym mowia prowadzi do ciekawych zjawisk np. ostatnio modny zrownowazony budzet przy bilionowym dlugu ;]

Ciężko mieć wiedzę teoretyczną i praktyczną jak się nie ma szkoły w tym kierunku... Ale jak widzę większość tutaj jest co najmniej po studiach w tym kierunku a ja jedyny chce się czegoś dowiedzieć i dostaję po łapach... Dlatego dla zaspokojenia mojej ciekawości pytam ludzi, którzy wydaje mi się, że mają wiedzę a to czy powie mi prawdę czy bajkę to nie mam jak zweryfikować z powodu innego wykształcenia/zaległości w wiedzy względem osoby, która tym się na co dzień zajmuje lub ma większa styczność.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1571 dnia: Wrzesień 18, 2019, 23:11:12 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Ciężko mieć wiedzę teoretyczną i praktyczną jak się nie ma szkoły w tym kierunku... Ale jak widzę większość tutaj jest co najmniej po studiach w tym kierunku a ja jedyny chce się czegoś dowiedzieć i dostaję po łapach...
Ależ po co ten bulwers, ja np. z wykształcenia oraz zawodu jestem przyrodnikiem i jakoś z tego powodu nie czuję się gorzej w temacie :p Na początek polecam lekturę dwóch podstawowych książek - instrukcje napraw Morawskiego i Trzeciaka :-) To nie jest wiedza tajemna i wiele można się dowiedzieć ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 23:12:55 pm wysłana przez Sławek#1978 »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1572 dnia: Wrzesień 18, 2019, 23:29:15 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Licznik w przejściówce zamiast zegarka będzie pokazywał napięcie ładowania.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1573 dnia: Wrzesień 18, 2019, 23:30:00 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Na początek polecam lekturę dwóch podstawowych książek - instrukcje napraw Morawskiego i Trzeciaka :-) To nie jest wiedza tajemna i wiele można się dowiedzieć ;)

Jedną i druga co jakiś czas "studiuje", ale są czasem tam takie pojęcia, że trzeba kogoś bardziej doświadczonego dopytać. ;p
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1574 dnia: Wrzesień 18, 2019, 23:35:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dlatego dla zaspokojenia mojej ciekawości pytam ludzi, którzy wydaje mi się, że mają wiedzę
serio myslisz, ze jotubowe śmieszki maja jakakolwiek wiedze techniczna o motoryzacji ? taki MotoBiedaUmyslowa lub inny Zlomnik to blazny, a zadaniem blazna jest rozsmieszanie publiki,
jeden jest mistrzem we wladaniu przeklenstwami, a drugi w wyszukiwaniu informacji na temat miesca i czasu produkcji jakiegos pazdzierza, ktory nikogo nie interesuje,
obaj to totalne zera techniczne, co nie przeszkadza im wypowiadac swoich opinii, ktore sa oczywiscie goowno warte,
nie wiem dlaczego doszli do wniosku,ze najlepiej jakies glupoty wymyslac na temat FSO, moze dlatego ze przeciez nie dostana od FSO zadnego samochodu na testy, ani balonika lub breloczka do kluczy, nie dostana tez pozwu za szkalowanie marki,
Zlomnik w ostatnim filmiku o  Kappie nie potrafi nawet odczytac liczb z zegarow, on nawet jezdzic nie umie autem z reczna skrzynia, bo chwalis ie,ze wrzuca V przy 65km/h,
nie czerp wiedzy od takich ludzi, bo daleko nie zajedziesz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1575 dnia: Wrzesień 18, 2019, 23:52:51 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Gdzie napisałem, że czerpię wiedzę od takich osób ?  <lol2>
Owszem, raz podparłem się kanałem M4K, ale to wszystko z mojej strony jak dobrze pamiętam, więc nie musisz mnie szufladkować, że wiedzę czerpię z YT.  :P Mimo to, że ja nie gardzę wulgaryzmami tak nie potrafię w większości Motobiedy oglądać - chamstwo i prostactwo wylewa się z monitora a jak już oglądam to bardziej z nudów, do kawy aby zobaczyć jak idzie "lepienie" Dużego Fiata i cięcie kolejnego Poloneza.    ;p
 
Co do grupy selekcyjnej i tego co zasłyszałem kiedyś (zapewne pomyślałeś, że na YT tego się dowiedziałem stąd wywód o Motobiedzie i Złomniku) to jak dobrze pamiętam mówił mi to sąsiad-"mechanik"(w cudzysłów bo weekendowo tym się zajmował), no ale już sobie wyjaśniliśmy tą kwestię.  :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 23:55:12 pm wysłana przez Chińczyk »
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1576 dnia: Wrzesień 19, 2019, 07:04:32 am »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Licznik w przejściówce zamiast zegarka będzie pokazywał napięcie ładowania.

Jakiś Lublin I został w tym celu złożony na czarnej mszy jako ofiara? ;P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1577 dnia: Wrzesień 19, 2019, 07:06:07 am »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
nie dostana tez pozwu za szkalowanie marki,

No właśnie ktoś tam prawa do marki ma, i mógłby na tym zarobić. Ale nie wiem czy to świeże informacje.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1578 dnia: Wrzesień 19, 2019, 08:45:42 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
FSO zarabia na licencjach na samochodziki i zegarki. Dziwi mnie że nie sprzedają odzierzy. Od Moto biedy nic by nie wyciągnęli.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1579 dnia: Wrzesień 19, 2019, 17:45:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mimo to, że ja nie gardzę wulgaryzmami tak nie potrafię w większości Motobiedy oglądać - chamstwo i prostactwo wylewa się z monitora a jak już oglądam to bardziej z nudów, do kawy aby zobaczyć jak idzie "lepienie" Dużego Fiata i cięcie kolejnego Poloneza.    ;p

Ja do tego mogę dodać, zniechęcenie w moim wypadku zbyt dużej ilości wulgaryzmów, kręcenie filmów z zasobem słównictwa pijanego Seby z zaszczanej bramy skutecznie zniechęca mnie nawet do oglądania "słynnych" filmów z DF-em na jego kanale :P. Są na YT znacznie ciekawsze kanały i filmy, np. odpalanie moskwiczy po 40 latach w szopie czy autobusów porzuconych w rowach. Motobieda umysłowa jest mocno wypozycjonowana i częściowo "reklamowana" przez Złomnika, i znęca się nad krajowymi wyrobami a to jest zawsze modne, stąd pewnie popularność  :jezyk2:

Co do grupy selekcyjnej to koledzy wyżej wszystko ładnie opisali. Z ciekawostek, mój blok był prawie cały na selekcję "C", także mieli widocznie kiepski dzień podczas obróbki  :] Według szlifierza, im bliżej wymiaru "A", tym większa szansa, że blok uda się wyprowadzić na pierwszy szlif przy remoncie. U mnie wymagany był drugi (+0,40).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...