Autor Wątek: ZBIORNIK PALOWA  (Przeczytany 2541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZBIORNIK PALOWA
« dnia: Luty 03, 2019, 19:53:40 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam, mam pytanie, zbiornik paliwa producenta P.P.H.U Fux co to za jakość ktoś miał styczność ?

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2019, 21:34:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Mam taki, tyle że wersji na szeroki kołnierz do dużej elektropompy.

Przegrody i wanienka niby takie same jak w FSO, jednak nie działają tak dobrze, przy 1/4 zbiornika silnik przerywa przy skręcaniu w prawo z braku benzyny, pompę trzeba zmontować w dodatkowej wymodzonej puszce żeby się pozbyć tego problemu.

Rura wlewowa zaokrąglona ale kąt trochę inny i krótsza, mimo to da się złożyć z wlewem bez przeróbek. Musiałem też nawiercić otwór u góry i przełożyć rurkę od powrotu benzyny z oryginalnego baku, bo w FUXie nie było a ja miałem kołnierz bez powrotu.

Taki bak pomalowałem chlorokauczukiem bez ruszania jego lakieru, dwa lata, w zimie też i jak na razie jest ok.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2019, 22:29:57 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Mam taki, tyle że wersji na szeroki kołnierz do dużej elektropompy.

Przegrody i wanienka niby takie same jak w FSO, jednak nie działają tak dobrze, przy 1/4 zbiornika silnik przerywa przy skręcaniu w prawo z braku benzyny, pompę trzeba zmontować w dodatkowej wymodzonej puszce żeby się pozbyć tego problemu.

Rura wlewowa zaokrąglona ale kąt trochę inny i krótsza, mimo to da się złożyć z wlewem bez przeróbek. Musiałem też nawiercić otwór u góry i przełożyć rurkę od powrotu benzyny z oryginalnego baku, bo w FUXie nie było a ja miałem kołnierz bez powrotu.

Taki bak pomalowałem chlorokauczukiem bez ruszania jego lakieru, dwa lata, w zimie też i jak na razie jest ok.


masz jakieś zdjęcie jak zmodyfikować obudowę pompy, tak żeby nie brakowało mu paliwa ?

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2019, 15:40:58 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Nie mam bo póki co tylko teoretycznie wymyśliłem że gdyby pompę zamknąć w puszce, która miała by np. dwie dziury, z przodu i z tyłu, u dołu, to benzyna wpadałaby dostatecznie szybko żeby zasilić pompę ale nie uciekałaby na boki. Miałem to zrobić u siebie ale mi się nie chciało, po prostu jak benzyna spada do 1/4 to jadę zatankować.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 15:52:01 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2020, 12:44:14 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Witam
Jak zbiornik opisany że do caro plus 1,4, to taki sam był w zwykłym  Caro? Czy Plus miał już jakies modyfikacje  i nie będzie pasować ?
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2020, 12:52:24 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wszystkie Poldorovery Caro i Caro Plusy GSi mają taki sam zbiornik, duży otwór na pompę

Caro Plus bosch i Caro Abimex mają mały otwór.

Bardziej zależy o jaki silnik chodzi, niż plus czy nie plus

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2020, 21:47:10 pm »

Offline Michał_22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 555
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.8 VVC 98r
Miałem taki zbiornik, to po jednej podróży go zdemontowałem. Kupiłem oryginał, wyczyściłem, pomalowałem i służy do dziś. Tylko to było parę lat temu, oryginalny, nie zgnity zbiornik, było lepiej dostać...

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2020, 22:51:11 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Wszystkie Poldorovery Caro i Caro Plusy GSi mają taki sam zbiornik, duży otwór na pompę

Caro Plus bosch i Caro Abimex mają mały otwór.

Bardziej zależy o jaki silnik chodzi, niż plus czy nie plus
I dodajmy, że oprócz rozróżnienia silnikowego też nadwoziowo Atu miał inny  <spoko>

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2020, 23:43:16 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
I dodajmy, że oprócz rozróżnienia silnikowego też nadwoziowo Atu miał inny 

I to się chyba zgadza właśnie. W swoim 1.8 mam bak oryginał FSO z Abimexa 96 i na 100% nie był ruszany a ma taki sam otwór jak pod kołnierz Rovera . Wyciągałem go z mojego 1 ATU które miałem nikt tam przed mną wcześniej nie grzebał na 100% a montaż pompy wyglądał odkręć dekiel z pompą abi przykręć dekiel od baku z Carorovera do ATU .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2020, 23:44:58 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ZBIORNIK PALOWA
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2020, 01:50:24 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wszystkie Poldorovery Caro i Caro Plusy GSi mają taki sam zbiornik, duży otwór na pompę

Caro Plus bosch i Caro Abimex mają mały otwór.

Bardziej zależy o jaki silnik chodzi, niż plus czy nie plus
I dodajmy, że oprócz rozróżnienia silnikowego też nadwoziowo Atu miał inny  <spoko>
Bosch miał otwór na dużą pompe, abimexy też często zdarzały się z duzą pompa, były też różnice w powrocie paliwa, niektóre miały w baku a inne w deklu od pompy. Mam bak współczesnej produkcji i nie narzekam byle by nie jeździć na zerowym stanie paliwa do gra gitara