Autor Wątek: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?  (Przeczytany 3068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« dnia: Czerwiec 09, 2019, 13:41:15 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Panowie i Panie, jest sprawa, może ktoś jest ogarnięty w tym temacie ;)
Kupiłem Poldka z OC do 20 marca 2020, opłaconym przez poprzedniego właściciela, kwota 390zł. Teraz ubezpieczalnia przysłała mi pismo:

w którym domaga się dopłaty do tego OC. Czy da się tego uniknąć? Na forum prawnym znalazłem taki wątek:
https://forumprawne.org/ubezpieczenia-polisy-ubezpieczyciele/361843-jak-uniknac-rekalkulacji-skladek.html
I w jednej z wypowiedzi był wzór pisemka, które należy wysłać do ubezpieczalni - tak też zrobiłem

a OC zamierzam wypowiedzieć niedługo przed jego końcem, tzn. kończy się 20.03.20, więc wypowiem je np. 15.03.20. I teraz pytanie do ogarniętych w temacie - czy tak jest ok, i po temacie, czy może jednak będą mnie gonili, i chcieli wyciągnąć kasę? I kto ma rację tak na prawdę? Dzięki wielkie za pomoc!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2019, 13:45:53 pm wysłana przez Bonifacy »

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2019, 13:48:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Proponowałbym Ci wypowiedzieć tą umowę (chyba ze wyliczona składka jest dla Ciebie korzystna) i zawrzeć nową umowę z dogodnymi dla siebie warunkami. Obecny ubezpieczyciel wyliczy wtedy kwotę do zapłaty, za okres od kiedy jesteś właścicielem pojazdu.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2019, 13:52:48 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Wolałbym tego uniknąć, i (o ile się da) pojeździć na dotychczasowej bez rekalkulacji prawie do jej zakończenia (wypowiedzieć na 5 dni przed końcem), bo na mnie z uwagi na wiek i miejsce zamieszkania polisa wyjdzie dość duża. Jednym z powodów zakupu tego konkretnie egzemplarza było długie i opłacone OC, do tej pory rekalkulacji nikt mi nigdy nie wysyłał...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2019, 13:55:57 pm wysłana przez Bonifacy »

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2019, 13:56:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
musisz wypowiedziec jak najszybciej i ubezpieczyc na siebie, bo jak bedziesz czekal do konca tej umowy to beda cisnac o rekalkulacje, czyli 1050pln,
jezeli wypowiesz po np. miesiacu to i tak moga cisnac o doplate proporcjonalnie czyli np. 105pln,
czy da sie uniknac doplaty z rekalkulacji i dociagnac polise do konca to wiedza chyba tylko ci, ktorzy sie tym zajmuja,
musisz sprawdzic najnowsze przepisy, bo prawo sie zmienia w nocy i jest taki burdel, ze nie wiadomo co jest ciagle aktualne


do tej pory rekalkulacji nikt mi nigdy nie wysyłał...
mi tez nie, ale w sumie nie zglaszalem sie i pewnie handlarze tez nie zglaszali - chciaz moze tylko generali szuka frajerow,
gdyby twoj handlarz nie wyslal od razu umowy do ubezpieczyciela tylko poczekal do konca okresu,to bys nie mial problemow
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2019, 13:59:31 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2019, 14:04:05 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Niestety wysłał, konkretnie rzecz biorąc, to przy spisywaniu umowy jego matka nad nim stała, i go do tego zmusiła, a następnie oddał jej uzyskaną ze sprzedaży kasę ]:-> Na prawdę <lol2>

Spróbuję uderzyć jeszcze do jednego źródła informacji o OC w poniedziałek, jeśli nie da się tej dociągnąć do końca, to wypowiem, i wezmę nową.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2019, 14:14:38 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Najprościej będzie jeśli pójdziesz do agenta ubezpieczeniowego, tam gdzie mają kilkanaście towarzystw. Napiszą za ciebie wypowiedzenie i wyślą, i od razu ubezpieczysz auto na swoje dane. Musisz to zrobić jak najszybciej, bo jak widzę datę wpłaty miałeś do 29.05, więc najpewniej nie unikniesz dopłaty.
W tym roku również po raz pierwszy dostałem takie pismo, szukają widocznie kasy gdzie się tylko da i trzeba się pilnować. Wcześniej można było normalnie pojeździć do końca ubezpieczenia poprzedniego właściciela. Tutaj widzę że tak samo jak u mnie, policzyli jakąś chorą dopłatę do przecież opłaconego już ubezpieczenia. Gdyby jakieś 100 zł to by się nie było co spinać, bo koszt ubezpieczenia zależy np. od miejsca zamieszkania, ale ponad 1000 walą na dzień dobry i to jest chore.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2019, 14:19:15 pm wysłana przez qziok »

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2019, 14:21:59 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
O kurde, najpierw likwidacja zniżki 70%, teraz szukanie wszędzie dopłat >1000zł. Ehhh
A wypowiedzenia im jeszcze nie wysłałem, napisałem tylko w tym pisemku, że planuję, ale w pierwotnej wersji planowałem je wysłać 15.03.2020, ale wygląda na to, że będę musiał zrobić to szybciej.
Termin do zapłaty minął, bo pisemko widzę dopiero teraz, tzn. ono poszło na mój adres zameldowania, 150km od adresu zamieszkania, i w rozmowie telefonicznej się o nim dzisiaj dowiedziałem.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2019, 14:28:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
W tym roku również po raz pierwszy dostałem takie pismo, szukają widocznie kasy gdzie się tylko da i trzeba się pilnować. Wcześniej można było normalnie pojeździć do końca ubezpieczenia poprzedniego właściciela.

Jak kupowałem Plusa w 2010 roku to za miesiąc przyszło mi pismo o rekalkulacji składki.
Jak kupowałem akwarium w 2017, to nie przyszło, zapewne dlatego że OC kończyło się dwa tyg. po zakupie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2019, 14:39:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja kiedyś dostałem pismo o rekalkulacji z dopłatą 1300zł. Wypowiedziałem umowę i w tym samym towarzystwie zapłaciłem 420zł. Taka sytuacja.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2019, 14:55:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
O kurde, najpierw likwidacja zniżki 70%, teraz szukanie wszędzie dopłat >1000zł. Ehhh
moze wystarczy napisac im,ze jestes bezdzietny, zeby sie odpieprzyli ;>
a jezeli nie, to podobno teraz jest znizka w Compensie na karte PZMot
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2019, 18:45:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mi wyliczyli w compensie bardzo korzystne OC na 125p. Mówię Ci, uderz do nich.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2019, 21:11:25 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Idź do agenta. Mi z dość kożystnej oferty z jednej firmy nawet dał radę coś urwać...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2019, 12:42:21 pm »

Offline slonik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Jest jeszcze jedna opcja. Możliwe, że poprzedni właściciel miał płatność rozłożoną na raty. Dowiedz się czy składka była opłacona w całości. Jeśli zrezygnujesz z tej polisy to poprzedni właściciel dostanie zwrot o ile opłacił w całości. Zastanawiam się na jakiej podstawie wyliczyli Ci taką kwotę nie znając Twoich zniżek.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2019, 12:54:14 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przecież na umowie ks były jego dane, więc zniżki też musieli znać. Chyba że walą w "ch*"a i policzyli jakby w ogóle nie miał zniżek.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2019, 15:50:30 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
niestety takie sytuacje sie zdarzają, też kupiłem gracika ale opłaconego na 10 miesięcy, niedługo przyszło pismo o rekalkulacji 1100pln i trzeba było wymówić i kupić na cały rok za 600pln. A gościu się zarzekał, że OC jest wliczone w cene, już nigdy na taki układ nie pójdę ehh
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2019, 19:01:01 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
To w sumie po temacie, stare OC wypowiedziałem, a nowe na współwłasność z Ojcem w MTU wyszło 450zł.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 10, 2019, 19:17:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie trybię, o co chodzi z tą rekalkulacją. Mnie się do tej pory wydawało, że dostajesz ją tylko kiedy nie masz pełnych zniżek, z których poprzedni właściciel korzystał. Bo na pewno nie za sam fakt zgłoszenia przez niego zbycia auta, w wydziale komunikacji.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 10, 2019, 19:21:24 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Dobrze kombinujesz, bo zniżki co prawda mam, ale i zwyżki za wiek.

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 10, 2019, 19:43:19 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie zmienia to jednak faktu, że poprzedni właściciel nie odzyskuje ani grosza ze swojej polisy, wraz z którą zbył auto. No, chyba że sam ją przed czasem wypowiesz. Czytam ten wątek i mam wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
No cóż, sam paręset złotych kiedyś straciłem przez taką niewiedzę...

Odp: Rekalkulacja OC - jak uniknąć?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:24:14 pm »

Offline slonik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Kolega wypowiedział, poprzedni właściciel dostaje zwrot.