Autor Wątek: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover  (Przeczytany 2633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« dnia: Lipiec 26, 2019, 15:00:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Nie skąd idzie, a z czego wynika.

Wydaje się, że z CPWK, tylko że w innym dziale twierdzą że lista problemów, wśród których jest skakanie wskazówki obrotomierza, to efekt niewłaściwego ciśnienia paliwa.
A objawy są takie, że jadę pod górę, auto jedzie ze stałą prędkością, a nawet przyspiesza, a wskazówka potrafi nawet SPAŚĆ, o 300 obrotów!
Czyli co, wartość pokazywana przez obrotomierz to nie jest sygnał z CPWK, tylko wartość wyliczana przez ECU na podstawie iluśtam parametrów?!
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2019, 16:58:14 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Obrotek w roverze idzie z pod cewki wn. Skoki wskazówki to albo wariacje komputera, awaria cpwk albo prozaicznie spadki napięcia. Jakie masz napięcie w instalacji. Może szczotki się kończą w alternatorze. A spadki napięcia to i słabsza iskra i słabsze ciśnienie paliwa i gorszy wyrysk a co z tego wynika słabnięcie auta...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2019, 18:34:29 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Cewka jest uruchamiana masą (sterownik zamyka obwód uzwojenia pierwotnego) i w ten sposób obrotomierz dostaje sygnał w postaci pików napięcia.

Skaczący obrotomierz, tzn w sposób płynny przy stałych obrotach to w Roverze objaw problemów z ciśnieniem paliwa co już Ci kilka osób napisalo. Ewentualnie CPWK, ale to by sie łączyło z problemami z zapłonem i w efekcie praca silnika.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2019, 21:55:55 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Cewka jest uruchamiana masą (sterownik zamyka obwód uzwojenia pierwotnego) i w ten sposób obrotomierz dostaje sygnał w postaci pików napięcia.

Czyli że to równie dobrze może być zwarcie.

Ewentualnie CPWK, ale to by sie łączyło z problemami z zapłonem i w efekcie praca silnika.

Przecież są problemy z pracą silnika.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:01:09 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Jak pisałem wcześniej, źle założone fajki na kopulke, równiez powodują skoki obrotomierza. Ale w PN z 1.4 skoki obrotomierza to 99% problem z ciśnieniem paliwa a 1 % to jak napisał Bocian skoki napięcia. Piszę to mając wieloletnie doświadczenie tak jak Multec czy Bocian
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:03:08 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Cytat: Multec w Dzisiaj o 18:34:29
Cewka jest uruchamiana masą (sterownik zamyka obwód uzwojenia pierwotnego) i w ten sposób obrotomierz dostaje sygnał w postaci pików napięcia.

Czyli że to równie dobrze może być zwarcie.

Cytat: Multec w Dzisiaj o 18:34:29
Ewentualnie CPWK, ale to by sie łączyło z problemami z zapłonem i w efekcie praca silnika.

Przecież są problemy z pracą silnika.
Zamiast siedzieć przed komputerem, wez manometr w rękę i  sprawdz cisnienie paliwa przed listwa wtryskowa. Mniej niż 2 bary to zły znak
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:06:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Zamiast siedzieć przed komputerem, wez manometr w rękę i  sprawdz cisnienie paliwa przed listwa wtryskowa.

To byłby bardzo dobry pomysł, gdybym jednakże miał manometr.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:19:26 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Skoro nie masz obrotomierza, to zmień filtr paliwa i sprawdź szczelność połączenia pompy z jej kołnierzem przykrecanym do zbiornika i droznosc wszystkich elastycznych przewodów na zasileniu.


A swoją drogą brak manometru to nie powód do dyskusji, chyba że mamy 14 lat w obecnym czasie
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:21:10 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wystarczy zdjąć przewód powrotny z regulatora paliwa i będzie widać, czy coś w ogóle leci. Na zajechanej pompie, będzie sucho. To najprostsze, co możesz zrobić i z czym chyba sobie poradzisz, co? Do poglądowego sprawdzenia ciśnienia paliwa, wystarczy najprostszy, najtańszy manometr z małą skalą do 0,5 MPa, kawałek jakieś rureczki z końcówką do przykręcenia i jakiś trójnik, żeby to wpiąć w obwód paliwa. Taki manometr kupisz nawet w sklepie "wodnym" od hydroforu, czy czegoś i on też pokaże. Ja miałem w caro podłączony na stałe, zamontowany pod deską rozdzielczą, w miejscu regulacji lamp. Manometr od ciśnienia powietrza, z podwójną skalą, ze stara i działał. Na przewodzie zasilającym listwę wtryskową miałem wpięty trójnik od hamulców, (ten, który jest przykręcany do mostu) z odpowiednimi końcówkami i cała technologia. Druga skala manometru była od ciśnienia oleju. Może i drut, ale działało. Kilka osób to widziało na żywo.

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:36:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Skoro nie masz obrotomierza, to zmień filtr paliwa i sprawdź szczelność połączenia pompy z jej kołnierzem przykrecanym do zbiornika i droznosc wszystkich elastycznych przewodów na zasileniu.

Zajmuję się tym odkąd wróciłem z pracy, niestety zasrane g... znowu nie chce się odkręcić. Widać ewidentnie że umieścili ten cholerny filtr tak żeby było bezpiecznie, niestety odkręcanie tego droga przez mękę. A nie miał kiedy zaśniedzieć, sam go zmieniałem i trzymałem całość w garażu.

A swoją drogą brak manometru to nie powód do dyskusji, chyba że mamy 14 lat w obecnym czasie

Dlaczego? Mnie po prostu ciekawi, jak to działa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2019, 00:18:09 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
To skakanie obrotmierza sugerujące problemy z paliwem,to jakieś duże skoki  muszą być,czy wystarczą takie minimalne wachniecia?

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2019, 22:05:30 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Zmieniłem rozpadnięty i wysrany (sądząc bo kolorze benzyny w nim, dosłownie) filtr paliwa Filtrona, na nowy PZL Sędziszów i jest widoczna poprawa, dużo lepiej się zbiera, i zdrowiej brzmi, ale nadal nie jest do końca dobrze. Nie idzie jak powinien, i czasami obrotomierz skacze, poza tym zaliczyłem kilkukrotne porażenie prądem gdy dotknąłem kabli WN na rozdzielaczu przy pracy, więc albo to kable (zamówiłem już komplet nowych THE LEADER), albo coś z pompą.
W każdym razie troszku mam pecha, bo wystąpiło kilka awarii jednocześnie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2019, 23:22:31 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
panie a te spadki 300obr to sa tylko na obrotomierzu czy czujesz na aucie ?
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2019, 00:01:08 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Obrotomierz swoje, a silnik swoje. Czuję że zbiera się gorzej niż normalnie, i trochę jakby skokowo, ale to nijak się ma do tego co pokazuje obrotomierz. Auto potrafi przyspieszać, a obrotomierz pokazuje że obroty lecą w dół.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2019, 18:17:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Nagrałem film jak to na ogół chodzi, już po zmianie filtra paliwa i CPWK:

https://youtu.be/OITOiI_3-nc
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2019, 22:12:56 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
Auto potrafi przyspieszać, a obrotomierz pokazuje że obroty lecą w dół.

to moze sprawdz masę na wiazce za zegarami.
jak przyspiesza a obroty w dol to raczej cos z samym wskaznikiem/wiazka
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2019, 22:55:55 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Ale słabo przyspiesza, i słyszę że silnik nie pracuje prawidłowo.

Coś jakby chodził na 3 gary, tylko że chodzi na cztery, bo jak na pracującym wypinam po jednym przewodzie WN, to jest reakcja taka, że od razu zaczyna nim trzepać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Z czego wynika sygnał wysyłany do obrotomierza, Rover
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 03, 2019, 23:39:10 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
jak se z nim nie poradzisz to zadzwon ;)
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos