Autor Wątek: Chce kupic strumke ale.......  (Przeczytany 5496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chce kupic strumke ale.......
« dnia: Luty 21, 2004, 19:03:59 pm »

Gifter

  • Gość
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21367725 ale chodzi o to ze ma 2 lata a Piter mówił ze sie wypalaja i teraz pytanie czy sie opłaca taka brać i jak to wplynie na moja sonde lambda oraz na prace silnika na gazie ?????? doradzicie mi bo aukcja sie konczy i chce wiedizec przed jej koncem czy brac czy nie.Aha na jakich obrotach powinienem poczuc roznice na takiej strumce????

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2004, 20:03:24 pm »

Gifter

  • Gość
a co powiecie na ta???? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21432768 jak to sie ma do sondy lamba i do gazu ??????????? odpowie ktos????? :(

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2004, 20:09:49 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cóż używana strumka to wydaje mi się, że nie jest najlepsze rozwiązanie, lecz mogę się mylić. Wogóle jestem zdania, że jeżeli posiadamy już w autko katalizator to powinien on pozostać na swoim miejscu.

Pozdrawiam

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2004, 21:35:17 pm »

Gifter

  • Gość
no dobra ale co z sonda lambda w 1.4???? i jak to sie bedzie mialo z LPG???? to sa najwazniejsze teraz dla mnie informacje i czy ma byc to naddzwiekowa czy lepsza łuskowa?????

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2004, 14:08:21 pm »

rolek

  • Gość
Ja ma w swoim poldku strumienice łuskową już 2 lata i  jest jeszcze ok tylko ze mój poldek jest na gaŹniku

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2004, 15:43:25 pm »

Bolo

  • Gość
Cytat: "Jeff_Colby#938"
Cóż używana strumka to wydaje mi się, że nie jest najlepsze rozwiązanie, lecz mogę się mylić. Wogóle jestem zdania, że jeżeli posiadamy już w autko katalizator to powinien on pozostać na swoim miejscu.

Pozdrawiam


A ja sie pozbylem kata :)

Mam strumke...i co moge o tym powiedziec...polecam, ale razem z calym ukladem wydechowym, sama strumka cos tam da...ale praktycznie nie bedziesz w stanie tego odczuc...

Czy z silnikiem cos sie dzieje...nie... pali jak palil LPG, dziwnie nie chodzi (a mam sonde)...ogolnie spox... :)

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2004, 15:48:41 pm »

Bolo

  • Gość
Jak masz stalke...to sobie sciagnij...tak slychac uklad w GSI bez kata, z strumka luskowa zamiast srodkowego tlumoka, koncowym Tekli...

Filmik

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2004, 16:48:59 pm »

Gifter

  • Gość
ja mam na tyle przelot K&M 78mm srodkowy zostawilem a katalizator chce zamienic na strumke,pewnie bedzie jakies polepszenie osiagów??? co na to właściciele 1.4 nie bedzie sie nic dzialo na LPG oraz z kompem od Rovera?????????

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2004, 19:11:28 pm »

Gifter

  • Gość
j/w i dodam zapytanie , NIKT NIC NIE WIE CZY NIE POWIE?????

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2004, 12:16:28 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
NO ja mógłbym cośpowiedzieć ale niestety nie mogę. Kupiłem auto już ze strumką więc nie wiem jak było z katem. W połączeniu z przelotowym wydechem było spoko albo nawet lepiej  :mrgreen: . Strumka jeżdzi do dziś. NIestety wydech wrócił do serii, ale korci mnie założyćlatem przelotówkę z borewicza.

Co do strumek to podobno te łuskowe to lipa (tak słyszałem). Podobno jakieś odczuwalne efekty dają te ponaddŹwiękowe. Dobrze też byłoby zastosować modyfikacje w wydechu i dolocie. Wspaniałym uzupełnieniem strumki jest podobno stożkowy filtr powietrza czy jakaś strumka dolotu.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2004, 15:06:37 pm »

Gifter

  • Gość
ale wiesz Bocian mi chodzi o to aby te 10-15KM odzyskac zamiast miec je trzymane przez kata :)

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2004, 15:41:48 pm »

Jaski#40

  • Gość
hehe 10-15 km?? zwariowałeś?? napewno Ci cos da wywalenie strumki, ale napewno nie tyle :P marzyciel :P
ja bym wywalal kata i wspawywal nawet zwykla rure -jak bedzie poprawa to wtedy strumke wrzocisz ale naddzwiekowa bo luskowe sa kiepskie :(

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2004, 15:43:19 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
j.w.  :lol:
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2004, 16:12:24 pm »

Gifter

  • Gość
:P a byłem u znajomego mechaniora z klodzka ktory pracuje w dewoo i mowił mi ze do chyba 10KM jest na katcie :) tak wiec wydaje mi sie ze daje no minimum te 5 KM :)

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2004, 16:50:47 pm »

Jaski#40

  • Gość
hehehe :) Gifcio to nie rob u tego mechanika auta! :) katalizator pewnie zmienia tylko moment obrotowy nie sadze zeby to byly jakies ilosci koni mechanicznych  :D  ot katalizator to jakby skomplikowany tlumik ktory spowalnia spaliny,oczyscza je itd.
mowie Ci wstaw zamiast jego rure, bedzie lepiej!

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2004, 16:59:21 pm »

rolek

  • Gość
ja słyszałem odwrotnie że te naddzwiekowe są gorsze od łuskowych.

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2004, 17:43:37 pm »

OLO35

  • Gość
Na akurat przy mniejszych prędkosciach kat aż tak nie przeszkadza. Pzy wyzszych prędkosciach obr silnika kiedy spaliny majawiększą prędkosc to owszem. Ogranicza więc przedewszystkim moc. w przypadku poldka to moze zabieać około 1KM - przyjmijmy że zabiera 1% mocy.

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2004, 17:59:39 pm »

Gifter

  • Gość
a na przegladzie lub jak mnie pały złapia to bede mrugal oczami bo tato kiedys kazał sobie wpisac w dowód rejestracyjny ze mamy katalizator :( tak wiec zakładam strumke kato podobna i sie ciesze :)

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2004, 09:12:34 am »

Jaski#40

  • Gość
hmmm strumka a kat to co innego :) heh kat przeciez  oczyszcza Ci spaliny wiec emisja co2 i innych bedzie wyzsza bez kata :) nie wiem Gifter ja bym sie tym nie przejmowal, montowal nawet zwykla strumke, glosniej duzo napewno nie bedzie! a na przegladzie nie powinienes miec problemow :) u mnie nawet nie podlaczali analizatora spalin pod wydech :) hehe powiedzialem, ze mam przerobiony i lepiej zeby tego nie robili :)

Chce kupic strumke ale.......
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2004, 17:46:36 pm »

Gifter

  • Gość
no mi dzis znajomy pan powiedzial ze kata mam wypalonego :) tak wiec biore sie za ta strumke :) potem zdam relacje,tylko jedno ano ?? czy strumka moze pogorszyc osiagi na gazie????????????????????