Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 01, 2020, 18:35:09 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ja akurat z kolekcji dobierałem takie półosie z dobrym łożyskiem, wychodząc z założenia, że są zamienne, w efekcie do innej półosi nabiłem nowe łożysko. Sam nie wiem, skąd miałem C4, jakieś stare zapasy?? :]
Coraz bardziej widzę potrzebę, aby każda część miała jakąś metryczkę z opisem, stanem,uwagami etc., jak w lotnictwie
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 01, 2020, 20:03:30 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Po dwoch latach zmieniłem w końcu łożysko na prawej polosi. Założyłem Optimal więc pewno zaraz znów będę musiał zmieniać ale przynajmniej narazie nie stuka i nie huczy. A ogółem Polonez po roku stania w końcu doczekał się przejażdżki ok 20km po przez którą doszedłem do wniosku, że kpl układ wydechowy trzeba zrobić czym prędzej a kolektor dolotowy nieco poprawić ale przed tym poprawianiem założę OEM filtr powietrza i pospinam wszystkie węże od dolotu tak jak mają już docelowo być spięte.

No i chyba przyspiesze zakup EcuMaster EMU 😎
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 01, 2020, 22:36:07 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Dorobiłem ramkę pod SAFARI 6 żeby było stabilne.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 02, 2020, 08:48:32 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Wyszła w stylu autosana H9 :) oni lubowali się w takich ramkach.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 02, 2020, 20:27:28 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
po zmontowaniu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 02, 2020, 20:48:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dziś nabyłem drogą kupna nowy, własny migomat. Po pierwszych próbach spawania tym wynalazkiem zacząłem się zastanawiać jakim cudem do tej pory wystarczył mi wyrób migomatopodony <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 02, 2020, 20:51:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co nazywasz migomatopodobnym ?

P.S.
metody spawania to mig i mag, wiec nazwa migomat jest "tak jakby" wzieta z dudy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 02, 2020, 21:24:29 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Racja, to jest bardziej urządzenie wielofunkcyjne, bo ogarnia MIG/MAG, TIG LIF i MMA, czyli można powiedzieć standard dla współczesnych urządzeń spawalniczych z średniej półki.
Wyrób migomatopodobny to coś takiego:
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2020, 21:37:04 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 02, 2020, 21:55:00 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja mam cos takiego:
https://m.fotosik.pl/zdjecie/9f6cecedc9b2e589
Ogarnia tez podobno lutospawanie ale na razie spawam tylko metoda mag stal czarna wiec nie mialem okazji skorzystać z lutospawania.

Wypchnalem tloczki z zaciskow za pomoca specjalistycznego przyrządu: :-)
https://m.fotosik.pl/zdjecie/8258be918224b5d3

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 02, 2020, 22:27:50 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ja nabyłem takiego gałgana:

Nawiasem mówiąc zajrzałem na stronę sklepu, w którym go kupiłem i okazuje się, że jako ostatni załapałem się na starą cenę, teraz jest już 200 zł droższy <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2> Tak sobie myślałem, żeby też zrobić wózek na tą maszynkę i nawet pierwsze szkice poczyniłem, ale jak zobaczyłem Twój wynalazek to mi się koncepcja zmieniła :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2020, 22:31:02 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 02, 2020, 22:34:58 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To jest ten migomat co Ty tylko podajesz jaki materiał i jaka grubość a on sam dobiera parametry? Jak to się sprawdza? Jest możliwość ręcznego skorygowania parametrów?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 02, 2020, 22:36:44 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Wyrób migomatopodobny to coś takiego:


Mam takiego samego Einhella, chyba mogel SGA 165 Turbo (jak mnie pamięć nie myli, ciut większy w każdym bądź razie). Do weekendowego spawania całkowicie wystarcza i bardzo dobrze mi się nim spawa. Nie wiem co w nim złego widzisz. Wyrób migomatopodobny to spawarka typu Kraft&Dele za 750 zł, którą po miesiącu sprzedałem i wróciłem do starego, poczciwego Einhella.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 02, 2020, 23:10:35 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
To jest ten migomat co Ty tylko podajesz jaki materiał i jaka grubość a on sam dobiera parametry? Jak to się sprawdza? Jest możliwość ręcznego skorygowania parametrów?
Właściwie to podaje się mu tylko grubość drutu i ustawia napięcie stosowne do grubości materiału, a resztę ma sobie dobrać sam. Tak, istnieje możliwość ręcznego doboru parametrów spawania, natomiast jeszcze nie do końca je rozkminiłem. Może na weekendzie będę miał więcej czasu to się pobawię tymi funkcjami. Teraz jak tak sobie o tym myślę, ten migomat ma jedną dość istotną wadę przyciski membranowe, zamiast potencjometrów i przełączników, więc jak się coś spierdzieli to kicha.
Nie wiem co w nim złego widzisz.
Wiesz, na pewno nie jest to ten sam poziom syfu co te spawarki z bazaru, czy innego Lidla. A pewnie w czasach, gdy był to nowy sprzęt to też był niczego sobie. Ale jednak upływ lat i mimo wszystko dość intensywne użytkowanie zrobiły swoje. Najbardziej irytujące usterka jaka się pojawiła to, brak możliwości regulowania posuwu drutu, a na koniec po założeniu nowej szpulki z drutem, jego posuw był praktycznie zerowy. Więc poza robieniem "smarków" spawanie było niemożliwe. Do tego średnio sobie radził z grubszymi materiałami.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 03, 2020, 01:51:28 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
normalny migomag, tylko butli nie widze, wiec moze drut samooslonowy miales  (qrcze nie pamietam, gdzie moja szpulke polozylem, moze kiedys sie znajdzie, bo gdy skonczy sie gaz podczas spawania, to mozna dokonczyc robote),
jezeli jest uszkodzony, to nie spelnia swoje roli - jak kazdy sprzet <lol2>
polamany łom tez jest tylko łomopodobnym prętem ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 03, 2020, 07:45:44 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Żaden drut samosołonowy, jest wejście na gaz od zakrystii. Gazu z resztą też jeszcze trochę jest :p
Co do reszty, odkąd go dostałem to były z nim problemy np. z zajarzeniem łuku i prędkością drutu. Pewnie to urok prymitywnej konstrukcji, ale darowanemu koniu w zęby się nie patrzy, więc jakoś musiałem sobie nią poradzić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 03, 2020, 10:03:36 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Wiesz, na pewno nie jest to ten sam poziom syfu co te spawarki z bazaru, czy innego Lidla. A pewnie w czasach, gdy był to nowy sprzęt to też był niczego sobie. Ale jednak upływ lat i mimo wszystko dość intensywne użytkowanie zrobiły swoje. Najbardziej irytujące usterka jaka się pojawiła to, brak możliwości regulowania posuwu drutu, a na koniec po założeniu nowej szpulki z drutem, jego posuw był praktycznie zerowy. Więc poza robieniem "smarków" spawanie było niemożliwe. Do tego średnio sobie radził z grubszymi materiałami.

Może to kwestia tego, że mam troszkę większą spawarkę, ale moja nie ma większego problemu z przetopem większego materiału. U Ciebie jest tak samo jak u mnie 10 stopniowa regulacja posuwu drutu. Z nią u siebie problemu nie miałem natomiast rolki prowadzące drut już dwa razy musiałem reanimować. Generalnie gdyby nie to, że zanim ją odziedziczyłem odwiedziła paru "fachowców" i ma czasem fochy to generalnie lubię tą spawarkę.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 03, 2020, 12:18:03 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Odebrałem wymienione dowody rejestracyjne, na Poloneza i na dupowóz. W starych skończyło się miejsce na pieczątki.

W nowych dowodach nie ma już szczegółowych oznaczeń modelu. W części D3 zamiast „Polonez 1.9GLD” wpisali samo „Polonez”, w drugim aucie analogicznie.

I nie dają już tych foliowych okładek na dokument. Uuu, jaka bieda <beczy>
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 03, 2020, 12:36:07 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Myślałem, że nie trzeba wymieniać odkąd przeglądy są "w systemie".
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 03, 2020, 14:19:08 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Myślałem, że nie trzeba wymieniać odkąd przeglądy są "w systemie".
Teoretycznie tak... w praktyce przyspiesza to kontroę i ulatwia ew. Sytuacje krytyczne, np w trakcie kradzieży auta.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 03, 2020, 14:58:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie trzeba wymieniac dowodu, potwirdzenie przegladu dostaje sie na kartce
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.