Autor Wątek: Tapicer Warszawa i okolice  (Przeczytany 4967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tapicer Warszawa i okolice
« dnia: Styczeń 24, 2020, 12:32:03 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Cześć,
poszukuję tapicera, który podjąłby się regeneracji boczków z minusa. Materiał jest nieporwany i w dobrym stanie ale płyta jest u dołu rozwarstwiona przez wilgoć i kilku miejscach boczki są nadłamane przez poprzednich właścicieli przy zdejmowaniu ich.

Konieczne by było zdjęcie materiału ze starych boczków, wycięcie nowych płyt i obciągnięcie ich starym materiałem z zachowaniem przetłoczeń.

Ktoś zna warsztat, który by się tego podjął?

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2020, 22:09:15 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jak masz fejsa,to tutaj uderz,bo gościu się tym zajmuje https://www.facebook.com/pages/category/Motor-Vehicle-Company/Cz%C4%99%C5%9Bci-do-aut-PRL-u-248561662013004/ nr. tel. 508723903  aczkolwiek sądze że jeśli masz cała tapicerke,a tylko pofalowane te dykty pod spodem,to nie będzie wielkiej filozofii,aby samemu na wymiar wyciąc takową i zrobić to estetycznie :P

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2020, 07:30:54 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Dzięki, już napisałem do gościa. Nie za bardzo mam warunki do docinania czegoś takiego, a chcę żeby było to zrobione ładnie więc wolę to oddać fachowcowi. Opcjonalnie można by te boczki zwymiarować i zlecić wycięcie, ale trudno zwymiarować coś co jest jakieś 60km ode mnie.  :-)

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2020, 09:13:46 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
A ma ktoś pomysł jak przywrócić te przetłoczenia na boczkach? Fabrycznie to nie było szyte (o ile się nie mylę)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2020, 09:23:21 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Zgadza się - to nie było szyte tylko jakoś przyklejone.

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2020, 12:18:56 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Gadałem z tapicerem na ten temat. Podobno aby to odtworzyć trzeba mieć do tego formę.
Ja kupiłem materiał podklejony gąbką i planuje podwójne przeszycia w miejscu tych oryginalnych przetłoczeń.

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2020, 18:47:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Podobno aby to odtworzyć trzeba mieć do tego formę.
Być może szło by wyprodukować takie formy, ale potrzeba sporo chęci i dokładności do tego. Najpierw jakoś "odbić" na czymś ślad tych przetłoczeń i dopiero według tego, zrobić formę-praskę. Gdybyśmy nie mieszkali w Polsce, gdzie wszystko, co "niepotrzebne" wyrzuca się na złom /śmietnik, to by było inaczej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2020, 18:58:50 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2020, 07:57:38 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Buźka, jeszcze dwa dni w pełni otwarta granica z Wielką Brytanią. <spoko>
Gnaj do lepszego świata!
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2020, 12:24:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie widzę takiej potrzeby. Wolę być dziadem u siebie, niż bogaczem na świecie. Na pieniądzach się świat nie kończy.Zresztą, może i nie jest u nas dobrze, ale nie mieszkamy w chatkach z gówna i trzciny, więc jeszcze nie jest źle. Wspomniałem o wywalaniu wszystkiego, bo u nas, po zakończeniu produkcji czegokolwiek, zaraz pozbywają się oprzyrządowania. U szwabów, to ponoć wszystko trzymają.

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2020, 18:57:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Gadałem z tapicerem na ten temat. Podobno aby to odtworzyć trzeba mieć do tego formę.
scieme wali tapicer,
zeby produkowac nowe boczki to forma jest nieodzowna, ale zeby poprawic rozklejajacy sie boczek nie jest potrzebne nic specjalnego - oprocz manualnych zdolnosci oczywiscie,
zona Szakala tak ladnie i dokladnie wymienila welur w boczkach plusowych, ze wygladaly jak fabryczne, a z tapicerstwem nic wspolnego nie ma,
zrobila to przy uzyciu skalpela i kropelki


Ja kupiłem materiał podklejony gąbką i planuje podwójne przeszycia w miejscu tych oryginalnych przetłoczeń.
widzialem tak zrobione boczki i wyglada to niezadowalajaco - jest plaskie jak Flatron,
trzeba by bylo wszyc jakies usztywnienie ze sciagaczami, poduszeczki wypchac dodatkowo gabka, nawiercic otwory w dykcie i naciagnac przez te otwory usztywnienia z przeszyciami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2020, 08:55:14 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Jak masz fejsa,to tutaj uderz,bo gościu się tym zajmuje https://www.facebook.com/pages/category/Motor-Vehicle-Company/Cz%C4%99%C5%9Bci-do-aut-PRL-u-248561662013004/ nr. tel. 508723903  aczkolwiek sądze że jeśli masz cała tapicerke,a tylko pofalowane te dykty pod spodem,to nie będzie wielkiej filozofii,aby samemu na wymiar wyciąc takową i zrobić to estetycznie :P

Wysłałem boczki i podłogę bagażnika do tego gościa.
Tutaj zdjęcia przed: https://drive.google.com/open?id=1DbQIUnpWyeDzP91pxBmjDE_4jtIUnSVc
A tutaj zdjęcia po (zdjęcia z profilu wykonawcy tych boczków - jeszcze nie otrzymałem paczki): https://drive.google.com/open?id=13K1PAPY7QwpboMFguOOO6Rgm42Zo1DZk
Jak dostanę paczkę to mogę zrobić więcej zdjęć.

Odp: Tapicer Warszawa i okolice
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2020, 11:50:13 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Podzielisz się kosztem całej operacji?  <co>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .