Autor Wątek: Pochłaniacz par paliwa- czy to ma sens?  (Przeczytany 1613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pochłaniacz par paliwa- czy to ma sens?
« dnia: Październik 18, 2020, 20:59:48 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Siema, od jakiegoś czasu zachodzę w głowę czy wyżej wymieniony pochłaniacz ma nadal sens i czy usunięcie go będzie wiązało się z jakimiś problemami w późniejszym czasie? Po tylu latach węgiel który jest w nim i tak pewnie już stracił swoje właściwości.
Chciałbym poznać wasze zdanie w tym temacie. Bo na moje to wyrzuciłbym go i zaślepił węże tylko nie wiem czy nie naszkodzę, należę do tych co lubią mieć czysto pod maską, a im mniej do czyszczenia tym lepiej :P

Odp: Pochłaniacz par paliwa- czy to ma sens?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2020, 21:19:04 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pochlaniacz jest podlaczony do kolektora dolotowego poprzez elektrozawor i podczas pracy silnika te opary sa wciagane do kolektora i spalane przez silnik,
o jego dzialanie nie musisz wiec sie martwic,
o dzialanie silnika, gdy usuniesz instalacje pochlaniacza tez nie musisz sie martwic,
wiec mozesz zrobic jak chcesz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pochłaniacz par paliwa- czy to ma sens?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2020, 22:17:17 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Pamiętam, że u siebie po usunięciu pochłaniacza par paliwa nie odczułem żadnej zmiany.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Pochłaniacz par paliwa- czy to ma sens?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2020, 22:46:53 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Bo nie ma prawa jej być, to nie jest element istotny dla pracy silnika. Pierwsze Rovery z 94 i początku 95 roku nie miały ich w ogóle, a kolektor dolotowy nie posiadał nawet króćca do pochłaniacza.

U siebie mam zdemontowany od jakiś 6 lat, a wraz z nim również przewód metalowy który idzie do zbiornika.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Pochłaniacz par paliwa- czy to ma sens?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2020, 23:35:05 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Skoro tak to wyrzucam, wyrzucałem to już w moim poprzednim plusoroverze ale nawet nie zastanawiałem się czy to nie będzie miało negatywnych skutków w przyszłości, a ciekawiło mnie to tylko z racji tego że właśnie starsze rovery nie miały tego pochłaniacza i żyły, ale jak widać eFeSO jakotako dostosowywało się do norm