Autor Wątek: Polonez California  (Przeczytany 2590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez California
« dnia: Luty 03, 2021, 10:23:19 am »

Offline Grzesiu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLE 1994 r.
Wczoraj podczas tankowania zagadał do mnie starszy pan. Twierdził, że jego kolega miał Poloneza Californię. Wersja ta miała się chakteryzować większymi zderzakami z metalowymi czy chromowanymi wstawkami. Czy ktoś z was słyszał o takim czymś? Ja szukając w necie nic na ten temat nie znalazłem.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2021, 10:38:16 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Słuchaj takich dziadków to będziesz chodził w sandałach zimą.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2021, 10:45:51 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
California to sobie kupił naklejkę z palmą i napisem na giełdzie za 3zł, i miał nie chromowane wstawki, a srebrzankę, i nie większe, a ulepione ze szpachli  <lol2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2021, 11:06:26 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
California to sobie kupił naklejkę z palmą i napisem na giełdzie za 3zł, i miał nie chromowane wstawki, a srebrzankę, i nie większe, a ulepione ze szpachli  <lol2>



Otóż to a były takie na boki z palemkami......
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2021, 11:53:44 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wczoraj podczas tankowania zagadał do mnie starszy pan. Twierdził, że jego kolega miał Poloneza Californię. Wersja ta miała się chakteryzować większymi zderzakami z metalowymi czy chromowanymi wstawkami. Czy ktoś z was słyszał o takim czymś? Ja szukając w necie nic na ten temat nie znalazłem.

Ja miałem kiedyś Poloneza Camel, a kolega Cibie.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2021, 13:06:01 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ja mialem Poloneza wersji POLONEZ
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2021, 13:21:20 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak już tak każdy wspomina, to był jeszcze New Style, czy tam New Age, bardzo unikalny i Limited, no i pewnie jeszcze by się kilka znalazło, tylko trzeba by zdjęcia przejrzeć. Bywały jeszcze jakieś takie mniej prestiżowe Jazda Próbna, ale to pewnie na krajowy rynek  <lol2>
Ale teraz tak poważnie, to czasem szkoda, że FSO nie dawało dodatkowych oznaczeń gdzieś na błotniku, które by oznaczały wersję wyposażenia, w sensie, co ma w środku, jakie tapicerki, jakie fotele. Tak, jak np w skodzie, sąsiad ma wersję Ambiente, są te znaczki na błotniku, a ta najbardziej wypasiona, to jak pamiętam, była Lauren & Clement, czy jakoś tak.
W każdym razie, ciekawie by to musiało wyglądać, bo znając FSO, to zrobili by taki misz masz, że do dziś byśmy nie doszli co i jak, bo ładowali by po prostu to, co akurat na magazynie leżało. Może jedynie z wersjami Inter Groclin, był jakiś względny porządek.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2021, 13:28:13 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
FSO przecież dawało oznaczenie na klapie. L oznaczało "luksusowe" wyposażenie. :-)

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2021, 13:35:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Aha, to nareszcie skumałem, co oznaczało GLE na klapie. Gold Luxury Edition.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2021, 13:39:05 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
G to zmodernizowane nadwozie.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2021, 13:45:03 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
E- to zapłon elektroniczny
S-nadwozie z dodatkowym oknem z boku
hahhahahaahahah
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2021, 13:48:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja to w żartach tak przecież.  :-)  Wiadomo, że każdy polonez był luksusowym samochodem  :-)
Ale tak sobie przy okazji przypominam, że ktoś tu miał w profilu ciekawe rozwinięcie skrótu GTI jako Gran Turismo Injecione, tylko już nie pamiętam kto. Swoją drogą, to ciekawe, że dopiero w plusie, zdecydowali się "wyróżnić" wersję z silnikiem rovera, bo wcześniej, to było zwykłe GLI, choć miało 16V na czerwonym tle, a czerwony, jak wiadomo, to szybszy. A tu nagle dumne GTI, kojarzące się jednoznacznie z bardziej usportowioną wersją.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2021, 13:52:29 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Prawdę mówiąc to trochę komiczne było. Prawie tak komiczne jak GSI.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2021, 14:07:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Prawdę mówiąc to trochę komiczne było. Prawie tak komiczne jak GSI.
Może i tak, ale z drugiej strony, to pewnie chcieli być "nowocześni" i jakoś bardziej zróżnicować samochody, w zależności od montowanego silnika. Wprowadzili silnik z wielopunktowym wtryskiem, to chcieli go odróżnić od jednopunktu. A takie oznaczenie GSI, to chyba gdzieś występowało, w którejś marce? Bo tak mi się wydaje. Akurat oznaczenia w plusach, przynajmniej pełnią jakąś rolę i nie zlewają się wszystkie ze sobą, jak w minusach. Tam tylko GLI i wcześniej GLE, no i GLD, a jakiego by silnika w tedy nie wsadzili, to tylko by pewnie zmienili oznaczenie pojemności i dalej znowu GLI. Nuda. Najlepiej zrobiło teraz Audi, dali tam jakieś np 45 TFSI i po temacie i weź się teraz domyślaj, co to za silnik. Jak poczytałem kiedyś jakieś tam forum bmw, to zdziwiło mnie, że nawet użytkownicy tych aut, sami potrafią się pogubić w oznaczeniach "typoszeregu". Tam, to dopiero tego jest nawalone.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2021, 15:14:27 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Na kombi dali po ludzku MPI.

GSI to w Oplach, te mocniejsze odmiany.


Odp: Polonez California
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2021, 15:29:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Racja, zapomniałem o Kombi. Ale to też znów potraktowali to auto całkiem inaczej, bo inna kierownica i podłokietniki. No i stabilizator.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2021, 15:37:41 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Wczoraj podczas tankowania zagadał do mnie starszy pan. Twierdził, że jego kolega miał Poloneza Californię. Wersja ta miała się chakteryzować większymi zderzakami z metalowymi czy chromowanymi wstawkami. Czy ktoś z was słyszał o takim czymś? Ja szukając w necie nic na ten temat nie znalazłem.

Prawdopodobnie miał zwykłego wczesnego borewicza ze zderzakami poliuretanowymi i listwami chromowanymi, kupił naklejkę i wciskał kit znajomym i żonie że taki obrotny że załatwił w fabryce wersję na eksport do USA, a po latach zaczął wierzyć we własne kłamstwo- to znany, udowodniony fenomen psychologiczny, podobny do efektu Mandeli.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2021, 16:47:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nazwa oczywiscie wymyslona przez dziadkow, ale chodzilo pewnie o zwykle plastikowe zderzaki ze srebrna listwa, one byly juz w wersji LE ,bo w Borku moich rodzicow wlasnie takie byly - na tle zywej stali z C, to faktycznie wyglada luksusowo ;>
nie wiem,czy byly w kazdej wersji LE, bo ojciec akurat kupowal za dolary, wiec mogl byc "odrzutem" z eksportu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez California
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2021, 17:25:30 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jak już tak każdy wspomina, to był jeszcze New Style, czy tam New Age, bardzo unikalny i Limited, no i pewnie jeszcze by się kilka znalazło, tylko trzeba by zdjęcia przejrzeć. Bywały jeszcze jakieś takie mniej prestiżowe Jazda Próbna, ale to pewnie na krajowy rynek  <lol2>
Ale teraz tak poważnie, to czasem szkoda, że FSO nie dawało dodatkowych oznaczeń gdzieś na błotniku, które by oznaczały wersję wyposażenia, w sensie, co ma w środku, jakie tapicerki, jakie fotele. Tak, jak np w skodzie, sąsiad ma wersję Ambiente, są te znaczki na błotniku, a ta najbardziej wypasiona, to jak pamiętam, była Lauren & Clement, czy jakoś tak.


Były takie oznaczenia boczne, ale tylko na rynkach eksportowych i zależało to od tego co importer zamówił, względnie sam dołożył.
Na Wielką Brytanię topowe wersje to były Prima i Leisure, a na Finlandię Finn Special, z tym że ten ostatni był robiony inaczej jeszcze przez fabrykę i nie miał oznaczeń bocznych, ale za to na lakier metalizowany był nałożony z boku przydymiony pas z lakieru czarnego. Inaczej niż w innych wersjach gdzie pasy były po prostu naklejane.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E