Autor Wątek: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO  (Przeczytany 16922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2021, 02:45:22 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
no może oprócz awersji kolorowego pokemona z kamerką

Nie ty jeden podziękuje ze użeranie się z tym pajacem...

A co do WWLu byłem w maju przyjemnie miło bez rzeźni do tego była miła inicjatywa żeby pożegnać "Porucznika Borewicza" . Tak że chłopaki też ogarniają może aut mniej ale nie żałuję że byłem .

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2021, 02:52:02 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2076
Chwilowo nie ważne jaki organizator. Z przemysłu zostało nam tylko obchodzenie dnia zmarłych. Najcenniejsze jest to, że mimo różnic możemy działać wspólnie. Tego musimy się uczyć.

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2021, 13:09:59 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Świętowanie porażek najlepiej Polakom wychodzi. Przecież wszyscy koniec końców i tak jedziemy pod fso, to co za różnica ? Ja jadę żeby się spotkać z ludźmi, pooglądać auta i zobaczyć coś ciekawego. Byłem w maju i sporo osób z imprezy pod stadionem przyjechało pod fabrykę i jechało razem z nami w kolumnie, można ? Można . Co do axelia to nie wiem o jakie użeranie wam chodzi, on tylko się kręci i sobie nagrywa, jest kompletnie niegroźny. Osobiście nie czułem się skrępowany jego obecnością, można go kompletnie olać. Niby dorośli ludzie a boją się jednego białostoczanina.  <lol>

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2021, 13:54:15 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2076
białostoczanina
Kononowicz przyjedzie ?

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2021, 19:41:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
białostoczanina
Kononowicz przyjedzie ?

Prawie trafiłeś... bo to (całkowicie poważnie) jeden z jego byłych "współpracowników"  <rotfl2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 03, 2021, 20:35:42 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2076
Szczęśliwie się tak dobrze nie orientuję.

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 04, 2021, 07:47:53 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Świętowanie porażek najlepiej Polakom wychodzi. Przecież wszyscy koniec końców i tak jedziemy pod fso, to co za różnica ? Ja jadę żeby się spotkać z ludźmi, pooglądać auta i zobaczyć coś ciekawego. Byłem w maju i sporo osób z imprezy pod stadionem przyjechało pod fabrykę i jechało razem z nami w kolumnie, można ? Można . Co do axelia to nie wiem o jakie użeranie wam chodzi, on tylko się kręci i sobie nagrywa, jest kompletnie niegroźny. Osobiście nie czułem się skrępowany jego obecnością, można go kompletnie olać. Niby dorośli ludzie a boją się jednego białostoczanina.  <lol>
Dobrze powiedziane, jest też zaleta że przyjeżdża bo przynajmniej jest film z rocznicy, mamy jakąś pamiątkę z wydarzenia. Akurat ten film z rocznicy majowej to nawet dobrze mu wyszedł i fajnie jest zobaczyć swoje auto :)

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 04, 2021, 13:09:13 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2076
TO nie jest świętowanie porażki tylko sukcesu z przed 70 lat. Dzięki temu udało się produkować prawie własne auta przez 44 lata.

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2021, 17:14:37 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dziękuje za przybycie starej elity FSOPTK pod fabrykę....... Miło było zobaczyć stare twarze, które praktycznie nie widziało się od 10lat.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2021, 18:08:21 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jaki silnik oni tam chcą prezentować,z samolotu?  <lol2> Te rocznice zauważyłem nie mogą wyglądać normalnie,w poprzednich latach Wołomin i odcinanie a teraz zaś jakieś pajace i trzy wydarzenia w jeden dzień  <co>
Ten gosciu jest uchyniety, pokazal zwykly silnik z fiata 131 bodajze,ktory bedzie wsadzał do swojego samochodu, a robił z tego otoczke jakby miało wyladowac ufo

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2021, 18:15:56 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A no to grubo polecieli , myślałem mimo wszystko że to będzie faktycznie jakiś zapomniany prototyp chłodzony wodą święconą skoro muszą robić prezentację <lol2>
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2021, 18:18:25 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 06, 2021, 18:18:08 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
A mówiłem że on pierd..... jest dla mnie to był 1100 podobne do 127 , zastavy itp ....... Ogólnie bez szału............
Ale Pan co sprzedawał bzdety...... ceny miał kosmiczne.............
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2021, 18:32:28 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 07, 2021, 02:56:11 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
no może oprócz awersji kolorowego pokemona z kamerką

Nie ty jeden podziękuje ze użeranie się z tym pajacem...

A co do WWLu byłem w maju przyjemnie miło bez rzeźni do tego była miła inicjatywa żeby pożegnać "Porucznika Borewicza" . Tak że chłopaki też ogarniają może aut mniej ale nie żałuję że byłem .



Kto to jest pokemon?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 07, 2021, 08:03:48 am »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Z tego co pokazał MOTOKRONIKA to pod stadionem wielka lipa, prawie wszystkie auta z spod stadionu znalazły się pod FSO.

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 07, 2021, 11:05:47 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ten z motokroniki ok, nawet logiczne opowiadał i pokazywał, ale pod stadionem było bez emocji. Natomiast tu pod fabryką brylował misetr samolocik. Ja byłem tylko aby zachować tradycję, fakt 40zł za wizytę w muzeum trochę drogo ale sprawiło mi to największą satysfakcję bo nie byłem. Zdziwiłem się bo na tyle 125p z ostatnich roczników produkcji był jeden w kolorze L-47, ale za to miał rarytaśne wnętrze w brązowym diagonalu...  A pokemon to taki czub ze wschodu co lata z telefonem i nagrywa.....czasami nie mając pojęcia...

A zapomniałem dodać że mister samolocik to user z byłego FPM ( forum polskiej motoryzacji -ten co opowiadał że ma pierwszego przedprodukcyjnego Poloneza co rzekomo ala borewicz nim w filmie jeździł-nik chyba Stakler czy jakoś tak.......)
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2021, 11:24:57 am wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 07, 2021, 11:08:57 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
ludu kolo tego silnika na pace było tyle jakby węgiel na wsi przywieźli, przeszedłem rzucając okiem bez zainteresowania , ogólnie 40 kg złomu po 1zł za kilogram.
Generalnie fajnie było spotkać starą ekipę, pozdrowienia dla wszystkich. Stare, poczciwe,  22 letnie OHV na  360km zeżarło 43l PB  przy przelocie  z prędkością 140km/h trasy  S17 bez zdejmowania nogi z gazu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2021, 11:10:38 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2021, 12:07:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
rosnie nowa legenda miejska, poprzednia mowila, ze FSO kupilo licencje na produkcje DOHC 1.6, 1.8 i 2.0,
nowa twierdzi, ze byly to SOHC 1.6, 1.8 i 2.0 - "w dokumentach jest napisane wyraznie o SOHC" jak uslyszalem od jednego z uczestnikow/gapiow,
problem w tym, ze nikt chyba dokumentow nie pokazywal, a sama seria SOHC nie posiadala silnika 1995ccm, wiec musieliby go stworzyc wkladajac wal z 2.0 DOHC do tego bloku, a blok wydaje sie mniejszy niz nowsze DOHC,
teoretycznie jest mozliwe cos takiego, ale w praktyce moze sie okazac, ze wal jest za dlugi - zreszta siwy byly pracownik FSO mowil cos o wydluzaniu bloku w dieslu,zeby powiekszyc plaszcz wodny,
ale twierdzil, ze mial ten silnik (SOHC) w PN czy DF i ze po kilku latach zmienil glowice na DOHC, ale splywy oleju sa w innym miejscu i on je wiercil w bloku - to nie jest takie proste i oczywiste, wiec powiedzmy, ze ponad 30lat moze cos w pamieci pomieszac,

fakty sa takie, ze pokazany silnik wyglada jak wersja FWD przystosowana do montazu wzdluznego, a wiec wyglada jak rodzina silnikow 1.1-1.6, ktore zaczynajac od 127 przez Ritmo i UNO dotrwaly do pierwszego Punto (1.6) - ale to raczej nie ta seria,
ten silnik jest wyprodukowany w roku 1980, wyciagniety z fiata 131 podobno z rocznika 1981 i nie byl odosobnionym przypadkiem w tym aucie, tylko seryjnym silnikiem,
ma sporo wpolnego z DOHC, jednak to zaden wyczyn, bo jego poprzednik w 131 jest OHV ,ktory ma takie same wymiary "wewnetrzne" , czyli cylinder 84mm i skok 71.5mm,
w tych samych wymiarach mamy OHV, SOHC i DOHC , ale to nie dziwne, bo DOHC jest rozwinieciem OHV 1.2 , ktore uroslo do 1.3 i skonczylo sie na 1.6,
tymi samymi wymiarami zaczynajac od 1.3 szedl SOHC i nawet DOHC (chociaz powstal jako 1608ccm w 125),
DOHC zatrzymal sie na 2.1 ,a SOHC ...
no wlasnie tu jest problem, bo wszystkie SOHC dostepne w EU koncza sie na 1585ccm (85KM) i tylko w US jest dostepny 1.8 (1756ccm) - ale w innym czasie, nie dziela ze soba linii produkcyjnej ,bo 1.3 i 1.6 nadal sa OHV,
a to przypadkowo jest rok 1978 do 1981, czyli czas w ktorym wprowadzono PN, wiec nie wiem jak mieli nam sprzedac licencje na game silnikow, ktorych sami nie zdazyli wyprodukowac i w kszalcie, ktorym nigdy do produkcji nie trafily,

jezeli faktycznie mialy to byc silniki SOHC i o objetosciach 1.6, 1.8 i 2.0 to musialyby byc oparte na produkowanym bloku od DOHC, bo podejzewam ze 1.8 SOHC na US byl wlasnie tak zrobiony,
a w takim przypadku jakies dostarczone prototypy nie maja nic wspolnego z produkcyjnym silnikiem pokazanym pod brama,
co najwyzej przypomina go z zewnatrz i bez problemu wejdzie pod maske - po prostu latwy swap, a nie zaden swiety grall
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2021, 12:11:22 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2021, 12:21:35 pm »

Offline ralf93

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez GLE '94

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2021, 12:27:26 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Było ciekawie  :] Dużo aut, dużo ludzi. Cieszę się również że udało się zwiedzić fabrykę i muzeum w nowej lakierni. Silnik okazał się zupełnie seryjny, ale dużo ciekawych rzeczy udało się usłyszeć o nim od byłych pracowników obr. KGB Dokładnie to samo chciałem napisać, sam silnik był tylko zachętą, pretekstom do rozmowy. Przez lata właśnie pisano i mówiono o dohc, sohc mają więcej sensu i historia poloneza lepiej składa się w logiczną całość. Z nową rodziną silników prawdopodobnie było tak jak z całym polonezem, włosi wcisnęli nam coś czego sami nie zdecydowali się produkować. Ta unikalna zmota dołu z dohc i góry sohc nie miała by odpowiednika u włoskich producentów i umożliwiła by nam ich rozwój we własnym zakresie, podobnie jak to było z silnikiem łady  :]. Właściciel tego silnika i organizator wczorajszego wydarzenia, właśnie będzie próbował odtworzyć ten prototypowy w wersji 2.0 z użyciem części fabrycznych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2021, 12:32:58 pm wysłana przez Majonez »

Odp: 70 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 07, 2021, 21:52:37 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Byłem, widziałem, fajnie było spotkać znowu znane twarze :) A w drodze na fabrykę zahaczyłem jeszcze o Nadarzyn. Warto było się wybrać :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...