Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 67356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #960 dnia: Lipiec 15, 2024, 14:14:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
A wracając do tematu, to ceny są jednak niższe
Jak co roku o tej porze.
Zapewne przez letni okres
Jak co roku o tej porze. Obniżyli parę groszy, żeby plebs mógł sobie wyjechać na upragnione wakacje. Odpocznie przez te parę dni i spokojnie będzie mógł wrócić, żeby znowu zapierdalać na państwo.
u mnie za gaz najtaniej: 2,46, najdrożej 2,60.
U mnie trzyma cały czas 2,54. Ale to nic, już starszą wszędzie wstrzymaniem importu z ruskiego miru, a otwarciem z innych (droższych) kierunków, więc coś mi się wydaje, że (biorąc pod uwagę nieunikniony wzrost ceny benzyny) LPG może dojść bliżej w okolice czwórki. Na razie straszą, a zobaczymy, jak będzie. Znając życie i to, co do tej pory pokazali z paliwem (ruska ropa idąca okrężną drogą- nieoficjalnie) z gazem może być podobnie, ale i tak będzie drożej, bo pośrednik tego za darmo nie robi.
Tradycyjne paliwo mam po 6,45, równiutko Pb i ON. Szybko się społeczeństwo do takich cen przyzwyczaiło i teraz każdy mówi, ze jest  "tanio". A pamiętam, jak 4,99 na dystrybutorze, budziło przerażenie. Nie wspominając o gazie po 2,70.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #961 dnia: Lipiec 15, 2024, 19:34:13 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
U mnie trzyma cały czas 2,54
Wczoraj tankowałem za 2,59 na stacyjce noname, ale popularnej.
Auchan jakoś podobna cena. PB, CK - 2,79

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #962 dnia: Lipiec 15, 2024, 20:50:55 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
CK - 2,79
U mnie właśnie Cyrkiel. Taką stację mam najbliżej domu. Założyłem sobie kartę i się tankuje. Kawałek dalej jest Orlen i ceny trzymają te same, ale to zawsze tak było, bo to jednak konkurencja.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #963 dnia: Lipiec 15, 2024, 22:57:46 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
U was to jakaś inna planeta. U mnie na mieście LPG po 2,85-2,95. I tak od kilku miesięcy. Masakra jakaś.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #964 dnia: Lipiec 16, 2024, 09:21:45 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
U mnie rozrzut od okolic 3 zł, do najtaniej 2.32.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #965 dnia: Lipiec 16, 2024, 15:25:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to naprawdę grubo, że jest taki rozstrzał. Cieszę się, że w końcu stacje w Katowicach znalazły się bliżej tych tańszych, a nie droższych, bo dość długo u nas było drożej.

Rozbraja jeszcze jeden rozstrzał, który był do przewidzenia: sprzyjająca ptaszkom i żabkom 95 E10 za okolice 6,50, i 98E5 7,50  ;-| Dobrze, że leję tylko 5L (teraz 4L) raz na pół roku do samego odpalania, bo bym chyba zwariował, jakbym musiał - jak niektórzy - zalać pełny bak tego do samochodu tylko na benzynie. Motor będę musiał zatankować ekogównem niedługo, bo wypali paliwo sprzed pół roku przy następnym kursie, zobaczymy, czy wypalając to w ciągu 2-3 miesięcy nie narobię sobie zielonego syfu w gaźniku, no i przede wszystkim, jakiego koloru będzie świeca, i co będzie w baku przed zimą.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #966 dnia: Lipiec 16, 2024, 18:37:42 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Odkąd wystartowały te patologiczne wakacyjne "promocje" zmuszając do używania aplikacji i innego szitu, burdel w cenach zrobił się konkretny

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #967 dnia: Lipiec 17, 2024, 10:08:41 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Jestem właśnie na stacji. Normalne paliwo bez zmian, ale za to paliwo biedoty już w górę. Aktualnie 2.69.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #968 dnia: Lipiec 17, 2024, 12:18:39 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1366
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ile macie potomków? Z kartą dużej rodziny jest zniżka 80gr na litrze na Orlenie.  ;>

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #969 dnia: Lipiec 17, 2024, 13:22:10 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Ja niestety (albo stety) żadnego. W sumie, to rodziny też nie (znaczy, żony).
Orlen ma ten plus, że to praktycznie monopolista i ich stacje są usiane po całym kraju. Takie Circle K w mojej okolicy, to jedna stacja u mnie, około 2 km od domu, na której praktycznie zawsze tankuję,a  druga jest znacznie dalej i ewentualnie mógłbym tam zalać, gdybym tamtędy jechał, ale i tak zawsze tankuję tu, bo nie robię długich tras, to mi to wystarczy. Z tą ich kartą jest co jakiś czas te marne -10 gr na litrze, chyba że jakaś promocja -30 się trafi.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #970 dnia: Lipiec 18, 2024, 22:10:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6631
  • Płeć: Mężczyzna
Ile macie potomków? Z kartą dużej rodziny jest zniżka 80gr na litrze na Orlenie.  ;>

Jeszcze parę pokoleń i zostaną same rodziny ludzi nauczonych że żyć trzeba z zasiłków. A płacić za to chyba będzie pomoc międzynarodowa, o ile Arabowie wszystkich prędzej nie wytną.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #971 dnia: Sierpień 11, 2024, 21:08:11 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
No cóż, powoli czas na podwyżkę LPG. U mnie wczoraj już 2,79 i ponoć tendencja jest zwyżkowa. Gdzieś mi się dzisiaj mignął artykuł, że teraz już będzie tylko drożej, a przypominam, że mamy dopiero sierpień.
Tradycyjne paliwo coś tam w dół zdaje się poszło.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #972 dnia: Sierpień 12, 2024, 07:05:34 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1190
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Ale chyba najważniejsze to starać się ne tankować na autostradach i szybkiego ruchu, bo tam czasami jest różnica nawet o 1 zł wyżej od stacji w małych miejscowościach.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #973 dnia: Sierpień 16, 2024, 23:23:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
I znów LPG w górę . Aktualnie 2,89. Ciekawe, co będzie zimą. Reszta paliwa coś jakby staniała, ON 6,37 a Pb 6,29.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #974 dnia: Sierpień 17, 2024, 09:46:42 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Poznań - tankowałem za 2,56 na stacji Auchan. Na pozostałych stacjach w większości LPG po 2,8x / 2,9x. Powoli, ale cena idzie do góry.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #975 dnia: Sierpień 17, 2024, 12:51:36 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Problem w tym, że do zimy jeszcze daleko, a już drożeje. Nawet wakacje się jeszcze nie skończyły. Straszą ciągle embargiem itd i szykują sobie grunt pod ostre podwyżki. Chyba za dużo plebsu jeździ na gazie.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #976 dnia: Sierpień 17, 2024, 13:15:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przecież nic dziwnego - jako kierowcy jesteśmy grupą, którą najłatwiej się doi, co zauważono już jakiś czas temu. Podwyżki i przyspieszenie wyszukiwania osób za UFG i mandat 7000zł za zapomnienie o OC za 2 tygodnie, chore podwyżki mandatów (dzięki aktywistom MJN), podwyższanie opłat za wszystko. No i co im zrobisz? Każdy rz
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #977 dnia: Sierpień 17, 2024, 14:57:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Zaraz jeszcze dojdzie zwiększenie opłaty za przegląd. Przebąkują od dłuższego czasu o tym, że miałby kosztować 240 pln. Tyle może nie będzie, ale koło 2 stów na bank. Podejrzewam, że jeśli nie w tym roku, to już w przyszłym to wejdzie, bo szum jest spory i co chwila przypominają o tym, żeby chyba przyzwyczajać ludzi.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #978 dnia: Sierpień 17, 2024, 19:00:12 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2893
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Tyle problemów, tyle szumów, że jest źle i tragicznie ale najbardziej boli to, że brak pojednania rodaków jest coraz większy i brak wszelkiego rodzaju protestów aby starać się z tymi wszystkimi złymi posunięciami rządu walczyć... Czy to PiS czy PO wszyscy są do wypierdolenia. Jakim prawem byle "ch*" po 65 roku życia nadal jest politykiem skoro już powinien być na tej popularnej emeryturze z ich waloryzacjami? Moim zdaniem wyjście z UE pokazałoby kto jest w stanie samodzielnie żyć i się utrzymywać i wspierać okoliczną gospodarkę a kto jest uzależniony od UE. Ja nie namawiam ale z UE trzeba zacząć ostro walczyc
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2024, 19:04:17 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #979 dnia: Sierpień 17, 2024, 19:59:51 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1190
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Z UNII to nam nie pozwolą wyjść bo za dużo w nas wsadzili. Przecież  te drogi to za ich kasę, rolnicy też niezłą skasowali, i parę innych grup też. Poza tym spowodowali pozamykanie większości zakładów, żeby mieć rynki zbytu na swoje wyroby i chińczyków. A jak zaczniemy zbytnio się sadzić, to poproszą o zwrot wszelkich dotacji. Bo było myśleć przed wejściem do tego grajdołu , i jak babcia mówiła, wleziesz między wrony to kracz jak one, bo cię zadziobią.