Autor Wątek: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu  (Przeczytany 3382 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2022, 12:46:47 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Też mi się tak wydaje aczkolwiek moze być taka rozbieżność że nie da rady.
Co do kompa mam kilka kości 'luzem' więc w sumie trzeba by ogarnąć taki programator i spróbować co z tego wyniknie.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 03, 2022, 13:40:29 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Skoro masz nieprawidłowego kompa, to zapewne mapa zapłonu dla 1.5 jest inna... Aparaty bezstykowe w gaźnikach były np. różne dla 1.5 i 1.6. Skoro masz wszystkie komputery, wsadź prawidłowy, od 1.5 z sondą i zobacz, czy cokolwiek się zmieniło. FSO nie zamawiało raczej dwóch różnych typów komputera do jednego auta dla zabawy, żeby wydać więcej na bardzo drogie w tamtych czasach sterowniki.

W ogóle dziwi mnie, że pakowałeś pieniądze i czas w 1.5, skoro można było na dzień dobry mieć więcej mocy i momentu z seryjnego 1.6, nie mówiąc o poprawionym   <co>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2022, 13:45:08 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 03, 2022, 13:50:52 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Miałem 1.5 gli za dawnych czasów, już szerokie i ładowałem nim wszystkie 1.6 włącznie z nowiutkimi wtedy gsi. Niewiem do dziś co to było ale to Ohv nie wydawało z siebie klasycznego dźwięku ohv a nawet niektórzy pytali czy mam Rovera pod maska.Podpinałem kompa od 1.5 i bez zmian .Podcisnienie na wolnych 80 kpa.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2022, 14:05:03 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może masz po prostu walnięty czujnik od podciśnienia? W jakim zakresie zmienia się wartość po dodaniu gazu? Lampę masz pewną?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 03, 2022, 14:09:57 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Co do lampy niby była nowa ale szlag ją trafił po kilku pomiarach więc teraz niewiem do końca czy jej wskazania były 100% pewne.Podcisnienie zmierzyłem Vaco analogowym wpiętym trójnikiem w podcisnienie.Po przegazowaniu kąt zmieniał się o jakieś na oko 10 stopni więc raczej map sensor działa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2022, 14:12:04 pm wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 03, 2022, 14:19:54 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Co do sterownika to nadworny elektronik Święty mi podpowiada że ten komp niema learn blockow czyli są marne szanse żeby skorygował sobie to po sondzie. A więc moim zdaniem pozostaje tylko zrobić w konia map sensor w jakiś sposób tylko dla mnie to już jest zbyt czarna magia.Moze robił tu ktoś takie myki i coś podpowie?
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 03, 2022, 14:31:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Po przegazowaniu to kąt powinien się zmieniać jakieś 20-30 stopni...

Czyli w sumie obserwacje masz na podstawie zepsutej lampy? Załatw sprawną lampę i dopiero potem cokolwiek działaj. Komputer bym zainstalował od docelowej wersji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2022, 14:33:04 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2022, 14:35:35 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
I taki aktualnie jest ,resztę sprawdzałem z ciekawości czy jeszcze działają.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 03, 2022, 15:26:13 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dlaczego podcisnienie jest az tak duze? pisales, ze ten walek ma lekko szersze krzywki, a to nie powinno dac takiego slabego podcis.
musisz dostroic faze, zeby to ucywilizowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2022, 16:06:08 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
No właśnie chyba dlatego ma takie niskie podcisnienie ,gdybym wiedział że aż takie jaja będą przez lekko dłubniety wałek to bym zostawił zwykły seryjny od AB.Czytałem forum o ITB i tam goście pisali ze na ostrych wałkach takie jaja wychodzą.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 03, 2022, 16:10:14 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Z innej beki ,ma ktoś rozpiskę co gdzie i od czego siedzi w tym kompie i jak wyliczyć checksum?
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 03, 2022, 17:42:51 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Nikt się nie bawił z remapem tego kompa o ile jest wogole wykonalny?Szukałem ale nic nie znalazłem.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 11, 2022, 01:40:51 am »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Więc sprawa ma się następująco:
Wedle wszystkich naukowych prawideł jestem z tematem w czarnej d..ie,ale nie zamierzam się w niej urządzać i już tłumaczę o co kaman.
-wałek sportowy jakikolwiek ,nawet lekko liźnięty nie nadaje się pod abimexa a każdemu co wpadnie na taki pomysł odradzam ,niestety po lekkim zwiększeniu kąta otwarcia zaworów podcisnienie w kolektorze ssacym zmalało na tyle że map sensor ma za małe podcisnienie a co za tym idzie przekazuje błędne informacje do sterownika i wszystko się rozjeżdża.Był pomysł z remapem kompa ale nikt sobie takim czymś dupy nie zawracał żeby bawić się ze strojeniem monowtrysku bo i na co to komu było potrzebne ,więc żadnych informacji na ten temat nie znalazłem,ani też osoby chętnej podjęcia tematu.
-Kolejnym pomysłem było wywalenie wtrysku i zastąpienie go gaźnikiem, wtedy po zmianie dysz i odpowiedniej regulacji zapłonu pewnie by to dograł ,ale ze ide w oryginał wiec odpuściłem temat .
-Można by też wrzucić modzony kolektor pod wielopunktowy wtrysk i wystroić to na jakimś standalone ale w przypadku ohv troche skóra za wyprawkę.
-Finalnie z racji że kumpel ma nowy seryjny wałek z oznaczeniem W od wersji wzmocnionej taki też wleci zamiast tego ostrego i myślę że problem się rozwiąże.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2022, 01:44:36 am wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 11, 2022, 01:48:40 am »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Temat do zamknięcia, aczkolwiek niech będzie przestroga dla innych 'pomysłowych Dobromirów' co beda chcieli upychać ostre wałki do Abimexa: efekt słaby ,spalanie kosmiczne a o kosztach samego wałka nie wspominam .
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 11, 2022, 10:41:02 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mozna jeszcze zamontowac boscha i problem podcis. zniknie,
i multecXM powinien to lepiej znosic, bo hydro ma szersze krzywki,

z tego co pamietam, to w Trucku mialem nie wiecej niz 0.5 bara na wolnych, chociaz to byl dowalony silnik i nie wiem w jakim stanie walek, ale pracowal rowno i gladko (na wolnych),
a tak z ciekawosci, to glownym problemem abimexa jest przelewanie, czy katy zaplonu tez mu swiruja ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 11, 2022, 12:06:42 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Przy takim walku ja bym założył zapłon od GLE,
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 11, 2022, 13:12:19 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
mozna jeszcze zamontowac boscha i problem podcis. zniknie,
i multecXM powinien to lepiej znosic, bo hydro ma szersze krzywki,


z tego co pamietam, to w Trucku mialem nie wiecej niz 0.5 bara na wolnych, chociaz to byl dowalony silnik i nie wiem w jakim stanie walek, ale pracowal rowno i gladko (na wolnych),
a tak z ciekawosci, to glownym problemem abimexa jest przelewanie, czy katy zaplonu tez mu swiruja ?
Wszystko mu swiruje ,od zapłonu na wolnych po przelewanie.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 11, 2022, 13:15:32 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Zapłon słaby to i przeleje
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 11, 2022, 15:33:05 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wszystko mu swiruje ,od zapłonu na wolnych po przelewanie.
ciekawe po co mu TPS, skoro nie rozpoznaje zamknietej przepustnicy i leci tylko po MAP,
moze dlatego przeszli na boscha - nie mogli ujarzmic abimexa,
z drugiej strony kraza legendy o abimexach z hydro,
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Abimex herezje z kątem wyprzedzenia zapłonu
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 11, 2022, 16:43:16 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
KGB nie sądzę ,abimex sam w sobie nie jest jakiś problematyczny ,poprostu jest sterownik sprogramowany na podcisnienie takie a nie inne a że u mnie z racji ostrego wałka się zmniejszyło no to zwariował .Tps widzi że jest zamknięta przepustnica a służy też do tego by komp widział kat otwarcia przepustnicy przy wyższych obrotach podczas jazdy.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...