Autor Wątek: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca  (Przeczytany 5093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« dnia: Sierpień 04, 2022, 22:26:53 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Który lepszy? Wydaje mi się że palnikowy (średnica otworow 28) ale chciałbym potwierdzenia przez kogoś ogarnietego w tym temacie :)
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2022, 22:47:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
obojetne, nie liczy sie rodzaj otworu podajacego gaz, tylko konstrukcja zwezki,
generalnie palnikowe sa wykonane lepiej, wiec latwiej trafic lepszy palnikowy,
ale mozna wykonac lepszy szczelinowy - taka loteria,
z drugiej strony najgorszy jest rurkowy, bo przyslania przelot, ale za to rurkowe sa najbardziej powtarzalne w dzialaniu i sa dobre pod wzgledem dawkowania gazu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2022, 01:01:57 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
No właśnie mam rurkowy i chcialem go zastąpić :)
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2022, 16:19:20 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Palnikowy. Najlepiej jakby miał średnice zwężek identyczne z gardzielami. Warto je zmniejszyć do tej średnicy, bo oporów to nei zwiększa, a instalacja pracuje stabilniej w zakresie małych podciśnień (depnięcie do dechy z niskich obrotów)
Ja sobie zamawiałem palniki 25/27.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2022, 19:41:17 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
OLO, a gdzie kupowałeś? Bo ja myślałem o tym mikserze (28/28) i nie bardzo widzę żeby były jakieś inne na sprzedaz do poloneza.

https://www.agsiedlik.pl/mikser-fso-polonez-fiat-125-zuk-palnikowy-i3547.html
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2022, 11:47:11 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Oczka palników na dowolny wymiar dorabiała swego czasu firma Stamar w Warszawie - Rembertów: https://goo.gl/maps/i4DwVCvQYqPEQQYJ7
Kombinuj. Ale na 28 też będzie chodzić.

Raz zrobiłem korektę średnicy poxipolem i wytoczyłem na tokarce. Nawet się trzymało  :)

Kiedy? Ostatnie GLE na LPG miałem w latach 2002-2005 :)

Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2022, 12:53:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ten mikser z linku to jakas hybryda palnikowego i szczelinowego - zwezki jak palnikowy, ale otwor szczelinowy,
taka stara technika, a ciagle jakies dziwactwa odstawiaja,
28mm powinien dzialac przyzwoicie, ale pewnie nie z kazdym parownikiem sie dogada

P.S.
chcesz uzywac gaznika na benzynie, czy bedzie on tylko przepustnicami do LPG ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2022, 15:47:33 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
KGB, chyba będzie standardowo, czyli odpalanie z beny i przelaczanie na lpg, chyba że będzie ładnie odpalał z LPG na zimnym to będę używał tylko gazu.

Reduktor mam zdaje się Lovato rg80

KGB to od razu pytanie, bo będę jeździł w sumie tylko na lpg jak już pisałem, a że zakładam głowice z gsi (akurat taka mi się udało kupić w miarę dobrym stanie za grosze) a tam jest wyjście na króciec a nie dziura jak w starych głowicach, to dobrym pomysłem jest wycięcie z kolektora ssącego (w tym przypadku fiat 125, czyli okrąglak) całości która odpowiada za podgrzewanie kolektora? Z tego co wiem bardziej na benzynie podgrzewanie jest potrzebne, a wolę do swoich celów króciec niż dziurę w głowicy i płyn idący do kolektora. Poza tym w zimę raczej jeździc nim nie będę, a napewno nie codziennie. Może tylko jak będę musiał coś przywiezc dużego.

Ten silnik wiecznie nie będzie jeździł w moim polonezie, ale zanim go zmienię to chciałem się nim trochę pobawić i poeksperymentować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2022, 15:58:43 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2022, 16:58:39 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Ogólnie dobrze by było się na LPG pozbyć podgrzewania kolektora. Jest zbędne. Pytanie jak zgrabnie się uda wydłubać miejsce na króciec i wężyk w kolektorze.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2022, 17:14:38 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Tam gdzie jest dziura w kolektorze na płyn to go wytnę a resztę zeszlifuje, bo to w sumie przecież oddzielny byt i będzie przerwa między wyjsciem do 2 i 3 cylindra akurat na króciec z głowicy i rurke gumowa podłączona do niego :) patrzyłem i wydaje mi się że bez problemu da się to zrobić. Jedyne co to trochę mi szkoda kolektora, ale w sumie jeszcze chyba nie jest tak źle z ich dostępnością, wiec mogę się nim pobawić.
W ogóle to były dwa rodzaje okrąglaków do fiata? Bo ten co mam to ma sporo mniejsze kanały niż polonezowski. Ale faktycznie fiatowski jest mega lepiej wykonany, wszystkie kanały praktycznie ta sama średnica, a polonezowski to każdy inny   ;-|


(Teraz tak sobie teoretyzuje raczej ale...)
Hmm, tak się zastanawiam czy jak by to jeździło i odpalało wyłącznie na gazie to czy nie fajniej by było dać np kolektor ssacy z gsi z przepustnica oczywiście i podłączyć do tego jakiś mieszalnik, bo po uj ten gaźnik mi w sumie by był jak i tak by on przecież nie spełniał żadnej funkcji oprócz przepustnicy  <co>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2022, 18:09:24 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2022, 18:41:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sa dwa modele kolektora fiatowskiego, do 1.3 ma mniejsze srednice, a do 1.5 m wieksze - jednak roznica to 1-2mm, wiec golym okiem tego nie widac,
te kolektory to juz rarytas, szkoda je ciac,

jezeli chcesz wycinac plaszcz ogrzewania to to tnij kolektor kwadratowy pod gaznik,
pytalem o uzywanie benzyny, bo jezeli masz zamiar uzywac samego LPG to lepiej zastosowac kolektor z abimexa lub boscha i wtedy jest duzy wybor mikserow o roznych srednicach,
kolektor z GSI i mikser to slabe polaczenie, nie warto meczyc sie dla lepszego wygladu pod maska ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2022, 21:02:18 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
No właśnie kurde wychodzi na to że ja mam ten od 1.3, bo jak tak patrzę na zdjęcia kolektorów to jednak widać gołym okiem różnice i w sumie nawet na kolektorze dopiero zauważyłem że mam napisane 116c czyli 1.3 -,- niedoedukowalem się przed zakupem -,-

A gaźnik chyba jednak zostawię narazie, zwłaszcza że butle muszę wymienic LPG a stacje mam w uj daleko i dodatkowo brak przeglądu. Tak więc gaznik ma tę chwilę zostaje, potem się pobawię moze w wywalenie go jak efekty nie będą zadowalające :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2022, 21:05:56 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2022, 12:42:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie będą, bo te gaźniki są w kiepskim stanie i przyzwyczaj się do luzów na przepustnicach i problemów z dobraniem miksera. Ja mam inne doświadczenia niż OLO, z prawidłową mieszanką na mikserach większych od 22/25 miałem ogromne problemy, do tego stopnia, że auto jechało poprawnie tylko na 2 przelocie. Mając wybór, montowałbym zdecydowanie przepustnicę z vectry/łady nivy 1.7 na wtrysku jednopunktowym i mikser 34mm. Rozwiercasz trochę kolektor od abimexa, przepustnica z nivy ma bodajże aż 43mm, także jest pole do zabawy z większymi mikserami bez zamulania auta.

http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=51454.0 tutaj opisałem swoje przygody z mikserami. W 125p mam teraz mikser 22/25.

Montując przepustnicę z wtrysku zapominasz o cyrku z luzami na przepustnicach itd, no i dodatkowo masz TPS który jednak fajnie jest wykorzystać :)

A i pamiętaj, żeby sprawdzić działanie pionowego "bolca" w kolektorze z 1300 jak się uprzesz na gaźnik, w moim był popsuty i zasysało tamtędy lewe powietrze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2022, 12:46:40 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2022, 16:02:04 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Gaźnik musi zostać przez chwile z wymienionych powodow. Odpalę, zatankuje nową butle i zrobię tak że kupię sb którąś z wymienionych przepustnic, poogladam i jeżeli to będzie możliwe to zrobię adapter na drukarce 3d i zamontuje ją na kolektorze fiatowskim. Wolę fiatowski niż abimexowy :P zwłaszcza że leci już do mnie kolektor od 125 1500, czyli prawidlowy :)
I dodatkowo zamontuje może staga xl wg Twojej instrukcji Daniel
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2022, 16:19:46 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2022, 20:18:52 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jeśli go dostaniesz :) Ale w razie problemów można zamontować też np. staga 50, staga 100 itd, napisałem to chyba w 2 części poradnika
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2022, 18:14:42 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Dorwałem BLOSa, więc do dwóch opcji z tytułu dodajemy trzecią :P
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2022, 20:14:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
BLOS odpada, wiec zostaja dwie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2022, 21:06:41 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Czemu? 😅 🤔
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2022, 21:09:04 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2022, 00:31:27 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
BLOS ze slitem D (standardowy w sprzedazy) jest zbyt wydajny do takiego silnika, regulacja takiego ukladu to masakra,

jezeli to ma byc rozwiazanie chwilowe koniecznie na gazniku to zamontuj dowolny mikser i bedzie to dzialac prawidlowo,
najciekawszym rozwiazaniem do gaznika LPG jest nawiercenie zwezek i doprowadzenie gazu do nich - da sie to zrobic nawet tak, ze benzyna bedzie dzialac,
jednak mikser palnikowy/szczelinowy pozwala dosc latwo zrobic ssanie mieszanki zamiast ssania powietrza - to akurat zalezy od potrzeb, czy zimny parownik zubaza, czy wzbogaca mieszanke
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mikser palnikowy czy szczelinowy do gaźnikowca
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2022, 11:14:21 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kombinacje z blosem mają dużo mniej sensu niż ogarnięcie setupu na stagu XL/pochodnych na dobrym szczelinowcu. Ostatnio zdobyłem mikser, który jest naprawdę fajny, ma takie tulejki plastikowe w środku - nimi doprowadzany jest gaz do samej gardzieli, i to chyba najlepszy mikser jaki może być - muszę zrobić zdjęcie będąc w Puławach, pierwszy raz widziałem w życiu taki mikser, a wykonanie naprawdę porządne. Tylko z czego by teraz takie tulejki dorobić - druk 3d chyba nie dałby rady...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...