Autor Wątek: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI  (Przeczytany 2016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« dnia: Październik 17, 2022, 19:12:34 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam wszystkich, może ktoś z was robił taki eksperyment , czym pomalować trwale na czarny kolor boczki drzwi w plusie ?

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2022, 21:21:02 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja miałem (mam) opierdolone na sztukę zwykłą śnieżką czarną i się trzyma, ale na plastikach, w takich miejscach, gdzie dotyka się kolanami itp, to się ściera. Żeby to zrobić dobrze, to pewnie trzeba by to po pierwsze troszkę zmatowić papierem wodnym na mokro, a potem zastosować jakiś lakier do plastików, czy coś, choć według mnie, to przerost formy nad treścią i po zmatowieniu, utrzyma się już wszystko. Problem jest taki, że to jest strasznie "śliski" plastik. Na desce i na boczkach (na samej płycie) jest coś w rodzaju folii, a same te szare plastiki, typu te w boczkach, konsola środkowa, schowek i ta część z przełącznikami, to właśnie jest strasznie gładki plastik i mimo, że farba się tego niby łapie i sama z siebie nie odlezie,to łatwo jest to zedrzeć, uderzając czymś, lub regularnie dotykając w jednym miejscu np. kolanem. Ten czarny plastik na obudowie kierownicy, na konsoli środkowej (ramka z przełącznikami) czy wokół zegarów, jest całkiem inny i trzyma lepiej. Może dlatego, że fabrycznie jest ciut matowy. Ja u siebie zrobiłem eksperyment z dwoma plastikami z tylnych boczków (brakło czasu na resztę) i zmatowiłem to na mokro, odtłuściłem i pomalowałem na chama, bez żadnych podkładów. Leży sobie to już ze dwa miesiące i czeka, aż zrobię resztę. Wydaje mi się, że powinno trzymać lepiej, bo jednak plastik zrobił się matowy i nie jest już taki śliski.
A tak najlepiej, to kupić dermę i okleić. Jest teraz nowy rodzaj dermy, którą wystarczy lekko podgrzać, nawet suszarką (podobno) i układa się jak woda, nawet na najbardziej skomplikowanych kształtach. Specjalnie stworzona do oklejania desek rozdzielczych.

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2022, 22:22:35 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W 80 tce początkiem 18 roku zrobiłem plastiki sprajem z Bolla strukturalnym do plastików za kilka złotych,auto sprzedałem dalej kumplowi i do dzisiaj z tego co wiem nic się z tym nie dzieje czyli w sumie leci 5 rok
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2022, 10:22:48 am »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Deska oklejona

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2022, 12:51:25 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Elegancko, ile cię kosztowała taka przyjemność ?

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2022, 13:32:16 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zajebiście to wygląda. Jakby tak utopić we wnętrzu plusa parę tysięcy, to można by zrobić wypas, jak w nowych furach premium, czyli dobre materiały i ładne przeszycia.

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2022, 14:18:02 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jakbym miał wrzucić w poloneza kilka tysięcy to wolałbym skupić się na rzeczach które poprawiają komfort codziennej eksploatacji np. centralny zamek, pełna "elektryka", elektryczne wspomaganie, abs, klimatyzacja, tempomat, radio z bluetooth że sterowniem w kierownicy.
Ale co kto lubi....

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2022, 15:31:21 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wiadomo, tak tylko napisałem. Ogólnie, to gdyby mieć nieograniczony budżet, to tylko i wyłącznie dla swojej własnej przyjemności, można by zrobić wypas w środku i pod względem czysto mechanicznym, no bo kto bogatemu zabroni?
A czym tak właściwie obszyłeś/obkleiłeś tą deskę? Pytam z ciekawości, a na zdjęciu nie mogę dokładnie rozpoznać. Resztę plastików, czyli konsola, schowek i panel z przełącznikami koło kierownicy, też robiłeś?

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2022, 15:46:48 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
które poprawiają komfort
Czyli No. 1 wyciszenie ;)

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2022, 16:02:06 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Czyli No. 1 wyciszenie
Racja. I fotele na których siedzi się nisko i trzymają na boki. :-)

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2022, 10:45:11 am »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Deska jest oklejona, czarny skaj , przeszycia czerwona nić , środkową konsola ,schowek i lewa nakładka nad nogami kierowcy, mam zamiar też okleić , środkowa konsola też będzie z przeszyciem .

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2022, 12:43:08 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Dzięki za info. Na zdjęciu wyglądało, jak jakiś materiał. Bardzo ładnie to wygląda, jak w lepszych furach.

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2022, 20:56:42 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Złożone wloty.

Odp: POLONEZ PLUS BOCZKI DRZWI
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2022, 21:48:35 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No i super. Chyba najlepszy sposób na pękające deski. Teraz niech sobie pęka pod spodem i tak nie będzie widać (mam nadzieję).
Ja wspominałem kiedyś o czymś takim
https://allegro.pl/oferta/hit-super-elastyczny-winyl-do-desek-rozdzielczych-11598607233?reco_id=9a4cc089-855c-11ed-a6b8-72dbccf53586&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&
Nie jest to niby to samo, co te folie samoprzylepne, bo to jednak ponoć ekoskóra, tylko bez tej "siatki" od spodu, wiec ma być rozciągliwa. Nie tanie to gówno jest, ale ciekawe, co warte.
Ta folia kosztuje grosze, ale skoro efekt jest niepewny, to żadna oszczędność.
https://allegro.pl/oferta/folia-okleina-czarna-czarny-mat-matowa-50x152cm-7771833579