Autor Wątek: Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego  (Przeczytany 9731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« dnia: Luty 22, 2004, 17:35:39 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
witam  jestem zainteresowany załozeniem niewielkiego  licznika ktory bedzie mi wskazywać dokladnie ile mam gazu w butli  jesli jest to niemozliwe to nawet  taki jak jest z tyłu. bo  na bytli ni sie rozwalił i jak mam 0.5 czy  ful butle to wskazuje ile mu sie podoba  jak ful bytla to pokazuje ze jest polowa  a jak sie przejade  ze 100 metrow to wskazuje o  powtazajac ten manewr jest  jeszcze inaczej wiec do niczego to nieprowadzi jak mozna takie cos zrobic.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2004, 18:06:16 pm »

Bolo

  • Gość
Jest mozliwe...w instalacji z kompem, nie ma z tym wiekszego problemu...wiem, bo mam zrobione tak, ze jak przelacze na gaz, na deske pokazuje mi ile mam gazu, jesli na benzyne, to ile mam benzyny, ale...licznik nie jest dokladny, spada skokami, czyli o 1/4... czyli jak mam pelen (1) to jest ta (1) dluzszy czas, dopiero jak sie zrobi mniej gazu w butli, o 1/4, to spada odrazu na (3/4)...

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2004, 18:22:53 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
spoko ale jesli niemam komputerka tylko  elektrozawór i  to wszystko  zwiazane ze sterowaniem  gazu  a wskaznik jest tylko z tyłu. A jakies inne rozwiazanie?????. bardziej zwiazane z  elektronią było by  extra ale jest to hyba niemozliwe a bardziej  prostrze czyli  np cisnieniowe???? a moze inne. :|

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2004, 18:24:59 pm »

rolek

  • Gość
a może musisz wyregulować pływak w butli

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2004, 18:27:09 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
a jak to sie robi???? bo holera wie  ale i tak  hcialbym mic na pulpicie  wskaznik. :mrgreen:

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2004, 18:33:22 pm »

rolek

  • Gość
Jedz do gazowników i oni ci to zrobią

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2004, 18:37:29 pm »

Bobi#1197

  • Gość
Wiem ze jest taka możliwości, bo jak są wskaŹniki z diodami to tam jak jest pełna butla to się pala wszystkie a jak zejdzie ci gaz to po koleji gasną mając taka instalacje założenie wskaŹnika to pewnie żaden problem

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2004, 18:57:47 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Bolo#928"
Jest mozliwe...w instalacji z kompem, nie ma z tym wiekszego problemu...wiem, bo mam zrobione tak, ze jak przelacze na gaz, na deske pokazuje mi ile mam gazu, jesli na benzyne, to ile mam benzyny, ale...licznik nie jest dokladny, spada skokami, czyli o 1/4... czyli jak mam pelen (1) to jest ta (1) dluzszy czas, dopiero jak sie zrobi mniej gazu w butli, o 1/4, to spada odrazu na (3/4)...


Pytanko - sam robiles taki ficzer? czy gazownik?

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2004, 19:01:12 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
a ja wlasnie skladam  ha ha sobie samemy na  czujniku i starym  mierniku   wyskaluje go i bedzie super. wyswietlacz gdzies ladnie zainstaluje a  reszte schowam trzymajcie kciuki.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2004, 20:06:16 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
COS TAKIEGO TO MA BYĆ

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2004, 20:51:53 pm »

drucik#1814

  • Gość
hmm, muślałem o tym, ale mam pewien problem. Wskazówka chodzi dzięki polu magnetycznemu, bo po drugiej stronie  wielozaworu jest magnesik,który 'ciąga' za sobą wskazówkę. Pole magnetyczne przechodzi bez strat przez mosiężną obudowę wielozaworu. I tu się zaczynają schody. O ile pomiar zmiennego pola to łatwizna, to jak zmierzyć stałe pole? myślałem o kontaktronach, ale to by działało skokowo. Ktoś ma patent? No,no.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2004, 22:08:21 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
cos sie wymysli


jak mam zrobic ten licznik zeby chopdził pilne................ :wink:

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2004, 22:43:59 pm »

Bolo

  • Gość
Cytat: "kowalma#1356"
Cytat: "Bolo#928"
Jest mozliwe...w instalacji z kompem, nie ma z tym wiekszego problemu...wiem, bo mam zrobione tak, ze jak przelacze na gaz, na deske pokazuje mi ile mam gazu, jesli na benzyne, to ile mam benzyny, ale...licznik nie jest dokladny, spada skokami, czyli o 1/4... czyli jak mam pelen (1) to jest ta (1) dluzszy czas, dopiero jak sie zrobi mniej gazu w butli, o 1/4, to spada odrazu na (3/4)...


Pytanko - sam robiles taki ficzer? czy gazownik?


Gazownicy...nic "bonusowo" nie musialem za to doplacac... :)

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2004, 09:05:13 am »

Waldekk111#1864

  • Gość
to jak mam do rozumiec  dodatkowo doplacać no ok to znaczy ze za to urzadzenie zaplaciśeś(ile) a robocizny 0 czy jak????? :mrgreen:

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2004, 18:56:16 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Bolo#928"
Gazownicy...nic "bonusowo" nie musialem za to doplacac... :)


Cholerka, a moi powiedzieli ze w cos takiego sie nie bawia bo czesto sie podobno wali ;/ Ale podjade ich pomeczyc jakby taki ficzer zrobic samemu.
U mnie na butli jest wskaznik diodowy ile lpg zostalo, taki sam jak mam w kabinie rezerwa + 4 diodki pokazujace ile gazu zostalo (przyblizenie, bo pierwsza gasnie po 100km druga po 120, a rezerwa po 250 sie swieci ;-))

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2004, 09:17:14 am »

Waldekk111#1864

  • Gość
ha ha  a ja sobie jusz zrobiłem  i mam cyfrowy miernik wyskalowany na litry  (teroretycznie) butle mam 50 litrową i  wszystko podłaczone pod czujnik  ktory sprawdza połozenie  wskazówki  na butli (najprostze) pokoleji:
1 mialem stary miernik cyfrowy
2 kilkanascie rezystorów
3 pare kondziorów
10 elementów swiatłoczułych czyli  fororezystarów jak ktowoli lub mozna zastosowac  fotokomorki :mrgreen:
 1 ukladzik  lub kilka  tranzystorów  no i  taka fajna sprawa jak radiatorek.(jak najmniejszy)
jak bede mial czas to zrobie fotke
miernik wskazuje  50KOm  no to  na wyswietlaczu jest 50.0
 no na max butli jest  50 a na pustej jest  jak myslicie 00.0
ha ha  jesli wskaznik jest  dobze wyskalowany
(wskaznik na butli) to wskazywanie miernika jest poprawne wydaje mi sie ze jest bdobze  mniej wiecej wiem ile jest w butli. ale  hyba czeka mnie  czyszczenie czy  niewiem cos musze zrobic bo raz wskazuje butla ze jest gaz a raz ze nic niema w niej wiec klamie jak sie to naprawia?

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2004, 17:09:36 pm »

Chudson

  • Gość
ja byłem bardzo zdziwiony że w butli niema  wskaŹnika ciśnieniowego , zawsze myślałem że to najprostszy sposób.  Musze podjechać do gazowników bo mi pływak Źle ustawili i od połowy butli rezerwa świeci. Drogie takie ustawienie i dużo czasu u gazowników ??

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2004, 17:19:11 pm »

Netom#151

  • Gość
Lepiej patrzec na kilometry, u mnie rezerwa swieci jak sie jej podoba, z regułty jakies 15 kilometrow po wyjechaniu ze stacji po zatankowaniu do pełna...

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2004, 19:50:29 pm »

kaczor72

  • Gość
Mam zbiornik 33 litry, jak zatankuję do pełna to po 50 km błyska rezerwa. Gazownicy powiedzieli że tego ustrojstwa nie da się ustawić dopbrze na takim małym zbiorniku. Więc sprawdzam przebiegi :D

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2004, 21:14:31 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
no to jest wmmiare dobry pomysl ale np umnie to  nie  dziala lalem za 10  no i w lato jechalem  mniejwiecej 100 tak w pzybkizeniu a teraz robie  holera wie ile  ze 50 moze 60 niewiem dlaczego gdzies leci czy cos? holera wie  ale nic teraz mam ilcznik ha i wiem ile mam gazu w litrach mniejwiecej jeszcze niepzetestowany ale narazeie dobze hodzi. :mrgreen: