Autor Wątek: Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego  (Przeczytany 9732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2004, 01:53:14 am »

Bolo

  • Gość
Cytat: "kowalma#1356"
Cytat: "Bolo#928"
Gazownicy...nic "bonusowo" nie musialem za to doplacac... :)


Cholerka, a moi powiedzieli ze w cos takiego sie nie bawia bo czesto sie podobno wali ;/ Ale podjade ich pomeczyc jakby taki ficzer zrobic samemu.
U mnie na butli jest wskaznik diodowy ile lpg zostalo, taki sam jak mam w kabinie rezerwa + 4 diodki pokazujace ile gazu zostalo (przyblizenie, bo pierwsza gasnie po 100km druga po 120, a rezerwa po 250 sie swieci ;-))


Wiec tak...ja jezdzilem do gazownikow z 5razy...zeby mi ladnie ustawili :) Bo na samym poczatku juz po 100km (od zatankowania do pelna) zlatywalo mi na sam dol !! Ale za kazdym razem jak sie tam pokazywalem...znalezli dla mnie te 5min...podlaczyli cos do kompa...i ustawiali...zeby bylo lepiej i lepiej...tak wiec teraz...spada mi na 3/4 gdy przejade 90km, na 1/2 gdy mam 160km, na 1/4 gdy mam 220km, ni i na zero jak juz mam 250km (wtedy pali sie rezerwa i spada na "zero")... a na calej butli robie 300km (miasto, butla miesci 36l, jezdze jak wariat) :)

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2004, 22:31:02 pm »

drucik#1814

  • Gość
Tak sobie któregoś dnia myslałem, że skoro nie możemy zmierzyć pola magnetycznego, to dlaczego nie spróbować z podczerwienią lub swiatłem widzialnym, odbitym przez wskazówkę np. z lustereczkiem lub jakimś elementem - niklowana blaszka. Coby tylko jej ciężar nie był za duży. Ale tu trzebabyłoby tęższego umysłu ze zdolnościami elektronicznymi, a już dawno wypadłem z tego obiegu, więc może ktoś.....

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 02, 2004, 10:28:14 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W dniu wczorajszym zacząłem prace nad zaadoptowaniem zwykłego pływaka ze zbiornika paliwa poldka do wskazywania ilości gazu w butli. Zamierzam założyć mały magnesik który będzie przemieszczał suwak potencjometru. POtem mały przekaŹniczek i w zależności od tego czy gaz czy benzyna będę miał ten sam wskaŹnik paliwa :D.
Niestety w dniu wczorajszym zacząłem również remont mieszkania więc na końcowy efekt trzeba będzie nieco poczekać.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2004, 20:26:36 pm »

drucik#1814

  • Gość
W teorii to może działać, ale w praktyce tewn magnesik w życiu nie poruszy potencjometru

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2004, 17:50:20 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
zgadzam sie w 100%  jesli bylo by tam  no niewiem jakies  rozwiazanie  ze wskazuwka jest  motorem i  zarazem suwakiem to moze ale to hyba nie to  :mrgreen:

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2004, 07:41:23 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
zobaczymy. Już nie raz dokonałem niemożliwego ;).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 04, 2004, 20:09:55 pm »

drucik#1814

  • Gość
mak gajwer, czy co? :-)

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 04, 2004, 20:34:44 pm »

Patryk#153

  • Gość
Nawet lepiej:)niz Gajver:)

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2004, 01:13:34 am »

drucik#1814

  • Gość
Spoko. Czekamy na postęp w pracach badawczo-rozwojowych.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 08, 2004, 13:53:34 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
możecie na mnie liczyć :mrgreen:
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 08, 2004, 12:46:05 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
No i prawie gotowe. Mam tylko problem z e znalezieniem jakiegoś złomiastego twardziela aby wyrwać z niego magnesiki.

Niestety nie mam cyfrówki aby popstrykać nieco fotek tego wynalazku. MOże w najbliższym czasie przetestuję go już w praktyce. Wybieram się  na święta kawałek drogi i chcę go zainstalowac jeszcze przed wyjazdem. Zobaczymy jak się będzie spisywał. Po powrocie opiszę wrażenia z działania i może znajdę jakąś cyfrę to pstryknę kilka fotek.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 09, 2004, 07:14:02 am »

sztywny13

  • Gość
WskaŹniki poziomu napełnienia zboirnika nie są zbyt precyzyjne ponieważ zbiornik nie posiada wewnątrz grodzi. Gaz sie buja po całym zbiorniku i wskażniki też różnie pokazują. Ja mam MR93` GLE więc bez elektroniki i podłączyłem sensor za zbiornika poprzez przekaŹnik 561 do wsaŹnika do benzyny. Jeśli jest przełączony na benzynę to pokazuje benzyne, a jak na gaz to gaz :)

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 09, 2004, 07:49:44 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A jaki wskaŹnik masz. Oryginalny czy sam coś tworzyłeś.
Co do podłączenia to ja zamierzam dorzucić do tego jeszcze kontrolkę rezerwy więc to taki podwójny bajerek.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 10, 2004, 11:58:17 am »

sztywny13

  • Gość
na zbiorniku mam zwykły sensor wskazania brc jaki się obecnie montuje od 0 - 90 ohm

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 01, 2004, 12:41:51 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
No i zrobiłem. Nawet w miaręuczciwie pokazuje napełnienie butli. Rezerwa zapaliła się po 400km czyli tak około 1/6 butli. Wskazanie przy prawie pustej butli było bliskie 0 a po zatankopwaniu FULL nieco ponad 1. Zatem w miarę OK. Przy okazji postaram się cyknąć foty tego patentu (jak i wielu innych).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 01, 2004, 14:04:30 pm »

drucik#1814

  • Gość
czekamy niecierpliwie, bo myślałem, że temat już pajęczynami zarósł

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 27, 2004, 11:26:26 am »

Gosc

  • Gość
Nikt wciąż nie odpowiedział na pytanie:
Ile kosztuje ustawienie pływaka w butli?
Mi ostatnio (zawsze było idealnie) rezerwa nie zgasła po zatankowaniu...
Nie odbija też zawór od dwóch tankowań...
Co sie mogło stać, ile to kosztuje, czy pływak mógł się zawiesić? :?:  :?

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 27, 2004, 20:07:23 pm »

drucik#1814

  • Gość
nowy pływak to koszt około 200 zł, zależnie od firmy, która będzie to naprawiać

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 28, 2004, 07:35:51 am »

boczek#1851

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Nikt wciąż nie odpowiedział na pytanie:
Ile kosztuje ustawienie pływaka w butli?
Mi ostatnio (zawsze było idealnie) rezerwa nie zgasła po zatankowaniu...
Nie odbija też zawór od dwóch tankowań...
Co sie mogło stać, ile to kosztuje, czy pływak mógł się zawiesić?


NajwyraŹniej zablokował Ci się pływak. WyjeŹdzij butlę do końca i jedŹ do gazowników. U mnie było to samo. Wystarczyło przeczyścić mechanizm pływaka i wszystko jest ok.
Koszt niewielki, jak dobrze zagadasz to za 20 PLN ci to zrobią.

Licznik pokazujacy ilosc gazu istnieje cos takiego
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 20, 2004, 09:33:41 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
NO i mam obiecane fotki:
WskaŹnik zamontowany na wielozaworze:

"Lewa" strona wskaŹnika:


Więc zbudowane jest to tak.
Ze starego pływaka bierzemy tą część z nawiniętym rezystorem. W miejsce ośki ślizgacza wkręcamy śrubkę 3mm. Do tej śrubki doprowadzamy przewód masowy. POlecam zastosować oczko na przewód i sprężynkę pod śrubę aby kontakt był pewny i nie zależał od siły dociągnięcia śrubki. Na śrubkę nakładamy tulejkę mosiężną ze starego wentylatora. Do tej tulejki od góry przylutowujemy prostokątną blaszkę a w połowie wysokości drut miedziany który będzie stanowił podstawę ślizgacza. Do blaszki przymocowujemy dwa małe magnesiki (jak najmniejsze i jak najmocniejsze - np neodymowe), tak aby były skierowane na dół przeciwnymi biegunami. U mnie jest przecięty magnesik ze wskazówki.

Całość, po zmontowaniu i takim dogięciu ślizgacza aby jego ruch wymagał jak najmniej siły a zarazem łączył obwód elektryczny zakładamy w miejsce tradycyjnej wskazówki. W przypadku wielozaworu Tomasetto śrubka powinna się dać spokojnie wkręcić w kawałeczek plastiku w którym obracała siępierwotnie wskazówka. Na drugom zdjęciu widać ten czarny plastik na pierwszym planie.

Podłączenie:
Ja wykorzystałem przekaŹnik przełączający podwójny. Wpiąłem się w obwód rezerwy i wskaŹnika benzyny -zrównolegliłem je przez przekaŹnik. Do sterowania przekaŹnikiem wykorzystałem przewód, który pierwotnie służył do kontrolki rezerwy na wielozaworze. odciąłem go od sterownika instalki i podłączyłem pod zasilanie elektrozaworów gazowych.

No i w tes sposób na gazie wskaŹnik paliwa pokazuje mi ilość gazu w butli. Najwięcej zabawy w tym ustrojstwie jest z odpowiednim dogięciem ślizgacza (aby się nie zacinał) i z usytuowaniem magnesów na blaszce (aby prawidłowo wskazywał).

W razie problemów czy pytań piszcie a postaram się wyjaśnić wszystkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.