Autor Wątek: LUCAS- regeneracja zacisków  (Przeczytany 1148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LUCAS- regeneracja zacisków
« dnia: Wrzesień 13, 2023, 21:15:02 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Podchodził ktoś do regeneracji zacisków systemu Lucas w Polonezie? Jeżeli tak, to jakie zestawy (tłoczek, gumki) polecacie, to co znalazłem (a być może zbyt słabo szukam) to albo rzemiosło albo Autofren z z dupy wziętymi kurzochronkami...

Odp: LUCAS- regeneracja zacisków
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2023, 06:22:12 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nie wiem czmu z dupy wzietymi kurzochronkami ale autofren nie jest taki zly. Jak Ci nie pasuje to bierz ERTa. Wystarczy, ze dobierzesz po srednicy tloczka reperaturki a tloczek po wymiarach. Nie tylko w Polonezie byly tego typu zaciski
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: LUCAS- regeneracja zacisków
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2023, 07:15:15 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja robiłem na autofrenie i wszystko pasowało jak trzeba. Jaki nr zestawu dobierałes, że był problem z osłonami?

Odp: LUCAS- regeneracja zacisków
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2023, 08:33:35 am »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Kilka słów wyjaśnienia, na razie do tematu regeneracji zacisków podchodzę bazując na wiedzy teoretycznej pochodzącej m.in. z książki Trzeciaka. Wynika z niej, że w przypadku zacisków lucasa są dość specyficznie mocowane kurzochronki, zarówno w korpusie jak i na tłoczku, inne niż w większości zacisków. Autofren czasami dość specyficznie dobiera zawartość swoich zestawów, a czasem jeszcze ciekawiej przyporządkowuje je do danego pojazdu. To co jest wystawione na allegro pod hasłem lucas, to prawdziwy misz-masz, przynajmniej tak wynika ze zdjęć. W hurtowni motoryzacyjnej po katalogu dobrano mi taki zestaw gumek, z którego w Polonezie mógłbym zastosować chyba jedynie uszczelkę tłoczka, wspominana wcześniej kurzochronka była z dupy pod kątem sposobu montażu. Jeżeli macie sprawdzone zestawy, pasujące w 100% do Poloneza to proszę o podanie numerów katalogowych. Jak nie pomoże wymiana zacisku hamulcowego na sprawniejszy, to będę zmuszony do regeneracji zacisków.