Autor Wątek: You Tube się zbuntowało!  (Przeczytany 1787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

You Tube się zbuntowało!
« dnia: Listopad 05, 2023, 22:25:04 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
YOU Tube chce mnie zmusić do oglądania reklam! ukazał się taki tekst: " Odtwarzanie filmów będzie zablokowane, dopóki YouTube nie znajdzie się na liście dozwolonych lub blokada reklam nie zostanie wyłączona." co z tym zrobić, raz odblokowałem reklamy to odtworzenie 5 minutowego filmu trwało 15 minut, reklamy trwały dłużej niż sam film. jak to ominąć?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2023, 22:58:17 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja mam zarówno Ad Blocka, jak i U Block Origin. Z tym pierwszym, faktycznie jest problem i wyskakiwał mi ten komunikat, więc chcąc nie chcąc, wyłączyłem zarówno jedno, jak i drugie, ale później wyczytałem na wykopie, że niby U Block pozwala na względne oglądanie bez reklam, tylko trzeba go niby co jakiś czas wyłączać i włączać ponownie, gdy pojawi się komunikat o blokowaniu (czy jakoś tak, nie pamiętam). Teraz mam to cały czas włączone i póki co, jest spokój, ale jak będą się bardzo upierali, to i to przestanie skutkować. Przeglądarkę mam Firefox. Youtube prowadzi taką politykę na całym świecie, nie tylko u nas. Pojawiły się na ten temat artykuły w sieci. Niestety, ale teraz wszystkim rządzą korporacje i to one decydują, co ci wolno, a czego nie, "a jak ci się nie podoba, to nie musisz korzystać". Bedzie jeszcze gorzej. Reklamy to kasa, której spory procent spływa również do jutuba, a oni łatwo z tego nie zrezygnują.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2023, 23:03:42 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
zapłaciłem i jest wspaniale. Nie ma reklam, działa z wyłączonym ekranem a często słucham podcastów. Szkoda życia.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2023, 23:08:57 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
1. Porzucić wszelkie przeglądarki oparte o silnik Chromium (Chrome, Edge, Opera) - z biegiem czasu z nimi będzie tylko gorzej w kwestii blokowania reklam, nie tylko na YT.
2. Zainstalować Firefoxa.
3. Zainstalować do Firefoxa dodatki: uBlock Origin, Decentraleyes i HTTPS Everywhere (chociaż najważniejszy jest ten pierwszy).
4. Cieszyć się internetem wolnym od reklam.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2023, 23:47:21 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Firefoxa.
Kilka lat temu porzuciłem Foxa na rzecz Opery, właśnie przez słabe ogarnianie reklam. Przewrotny ten świat. Muszę spróbować.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2023, 12:33:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sam używam firefoxa + adblocka plus i miałem ten upierdliwy komunikat. Po prostu się wylogowałem z konta i komunikat zniknął :D
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2023, 13:21:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zainstaluj sobie u block. Na razie działa bez przeszkód.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2023, 19:03:11 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
zainstalowałem Ghostera i  uBlock Origin. problem zniknął.  dziękuję koledzy!
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2023, 10:52:54 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Swoją drogą to cały czas się dziwię, że np. na salach komputerowych na uczelniach nie są instalowane wtyczki typu ublock.
Od lat korzystam z tego typu narzędzi do blokowania reklam, kiedyś z adblocka; od kilku ładnych lat z ublocka i gitara.
Podobnie na smartfonie - zestaw FF i ublock.

Nie wyobrażam sobie ogłądania YT bez usuwania reklam.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2023, 11:39:24 am »

Offline Conrado967

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Atu 1.8 16V
    • GTA Polish Mods
Cóż, na tym zarabiają kasę, więc jakoś im się nie dziwię.

Natomiast ja używam przeglądarki Barve, na komputerze oraz telefonie - nie zauważyłem żądnych zmian tak na prawdę. Przeglądarka ma wbudowanego adblocka, który jest wykrywany na mniejszej ilości stron niż typowe adblocki instalowane jako dodatki.
Odkąd Youtube vanced został zbanowany, używam Youtube'a w telefonie tylko przez przeglądarkę i jest całkiem znośnie. Najważniejsze, ze odtwarzanie w tle działa oraz nie ma reklam :).

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2023, 12:55:03 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Też tęsknie za vanced, wspaniały to był program nie zapomnę go nigdy.
Próbowałem testować  New Pipe, ale jednak nie to. Niemniej jak masz coś obejrzeć na YT i wiesz dokładnie co to ma być to się sprawdzi. Jakoś polecenia i zbieranie filmów z subskybowanych kanałów średnio działa.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2023, 20:38:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
reklamy to odtworzenie 5 minutowego filmu trwało 15 minut, reklamy trwały dłużej niż sam film. jak to ominąć?

Nigdy nie blokowałem reklam i nigdy nie miałem problemu żeby reklamy trwały jakoś długo albo były choćby w ćwierci tak często jak w tv
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2023, 19:43:22 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie oglądam tv, więc nie mam porównania. przerywanie filmu reklamami wkurwia mnie tak samo, jak ktoś szeleszczący papierkami lub żrący prażoną kukurydzę w kinie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2023, 21:46:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Internet miał być alternatywą dla tv, a po czasie okazuje się, że staje się powoli tym samym. Pieniądze niszczą wszystko. Ja nie mam zamiaru oglądać reklam, bo z tego powodu nie oglądam tv (i durnych programów) wiec nie chciałbym kiedyś stwierdzić, ze "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2023, 17:30:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Plus jest taki, że w YT można zapłacić za brak reklam. Natomiast za TV płacisz, a i tak musisz oglądać reklamy. I na końcu się okazuje że nie ma czego oglądać, bo zamiast puścić jakiś dobry film, nawet stary, to dominują niskobudżetowe produkcje własne i programy 'popularnonaukowe' całkowicie pozbawione jakiejkolwiek treści. Na tle przeciętnego dokumentu we współczesnej TV, nawet 'Starożytni Kosmici" wypadają nieźle.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2023, 21:57:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ojojoj... Obawiam się, że to dopiero początek płacenia za brak reklam. Teraz płaci się parę zł na rok za brak reklam, za jakiś czas pewnie pojawią się 2 lub 3 poziomy "premium", gdzie dalej będą reklamy, ale np. będzie działało odtwarzanie w tle, drugi poziom to reklamy np. tylko jako obrazy - nie przerywające audio/wideo i 3 poziom, gdzie znów będzie całkowity brak reklam. Oczywiście w zależności od progu abonament odpowiednio w górę.
Mnie od bezpośrednich reklam bardziej wkurzają promowane filmiki. Widać to zwłaszcza na telefonie. Rzeczy, których sam nigdy bym nie oglądnął nagle pojawiają się jako propozycje do obejrzenia...

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2023, 22:59:00 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Rzeczy, których sam nigdy bym nie oglądnął nagle pojawiają się jako propozycje do obejrzenia...
Tak działają ich algorytmy i nie do końca wiem, czy to, co podsuwają, jest dyktowane oglądalnością/zasięgami danego twórcy, czy po prostu tylko i wyłącznie tym, czy mają na tym lepszy zarobek. Wiadomo, ze im więcej wyświetleń ktoś ma, tym bardziej opłaca się go promować i wciskać to w propozycjach każdemu jak leci.
Na fejsie też już jest ta płatna opcja niby bez reklam i można wybrać, czy chcesz "premium" czy "free" niby z reklamami. Na razie blokery wszędzie działają, zobaczymy jak będzie za chwilę. Jak tak to wszystko obserwuję, to mam wrażenie, że trwa właśnie swoiste odwrócenie dotychczasowego porządku i powoli będzie zabierane wszystko, co było "darmowe" i trzeba będzie już tylko płacić. Oczywiście, ziobro przymusu, nie chcesz, nie korzystaj. Tak jak w dziedzinie szeroko pojmowanego "piractwa" sukcesywnie próbują z tym skończyć, żeby ludzie korzystali tylko z legalnych (płatnych) źródeł, tak i cała reszta powoli nastawia się tylko i wyłącznie na dojenie  kasy z ludzi. Powoli w każdej dziedzinie życia porobią się swoiste monopole i kilka podmiotów będzie decydowało o wszystkim, a alternatywy nie będzie. Oczywiście, nic pod przymusem, zawsze można nie korzystać z niczego.
Słyszeliście o nowo wymyślonym standardzie nadawania tv? Ma on zastąpić obecne x265/HEVC i oczywiście konieczne będzie zakupienie nowego dekodera lub tv. To niby pieśń przyszłości, ale jak obserwujemy, przyszłość potrafi zawitać szybciej, niż nam się wydaje. Teraz mamy takie czasy, że tylko siedzą i myślą, jak nas doić pod byle pretekstem. Za standard nadawania programów radiowych, też się będą brać. Jak ktoś sobie nie kupi nowego radia (i nawet chyba anteny), to straci dostęp do programów radiowych. Na szczęście, ja radia nie słucham w ogóle, bo gówno tam jest. Tak to się teraz robi, że nikogo do niczego nie zmuszają, ale robią tak, żebyś sam chciał, chcąc korzystać z danego "dobrodziejstwa".

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2023, 23:17:22 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wszelkie programy mające unieszkodliwić chore zapędy YOU Tuba, niestety nie działają! oglądanie za pomocą prywatnej karty uniemożliwia pisanie komentarzy. ciekawe jest to że syn mieszkający w innej dzielnicy Lublina, ogląda YOU Tuba bez przeszkód. w sobotę (jak się uda) to włączymy Firefoxa i zobaczymy co się będzie działo. ma rację Buźka, jebią nas na kasę w każdy możliwy i niemożliwy sposób. w nowych BMW żeby grzać dupę musisz wykupić co miesiąc nową aplikację, inaczej dupa zimna! ktoś napisał: to że jesteśmy w dupie, to nic! gorsze jest to że zaczynamy się w niej urządzać!
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2023, 19:18:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Mnie od bezpośrednich reklam bardziej wkurzają promowane filmiki. Widać to zwłaszcza na telefonie. Rzeczy, których sam nigdy bym nie oglądnął nagle pojawiają się jako propozycje do obejrzenia...

Nie stać mnie na telefon który na którym nadal działają takie serwisy, więc nie mam tego problemu.

jebią nas na kasę w każdy możliwy

Youtube przynosił straty przez pierwsze 10 lat istnienia. Gdyby nie reklamy, to byś był zadowolony że w ogóle nie możesz z niego korzystać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: You Tube się zbuntowało!
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2023, 15:15:51 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ja uzywam na TV Smarttube
https://github.com/yuliskov/SmartTube