Autor Wątek: Strefy czystego transportu  (Przeczytany 2999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Strefy czystego transportu
« dnia: Listopad 16, 2023, 12:32:24 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Swoją drogą to w nawiązaniu do stref ekologicznych itp. --> we Francji mają takie strefy, identyfikacja pojazdów za pomocą naklejek ( do wyrobienia na www.certificat-air.gouv.fr za kilka euro). Polonez z LPG dostaje "1", czyli prawie max ( max to "0"). A u nas niby chcą się wzorować na rozwiązaniach zachodnich, ale kurde auta z gazem wyeliminowali z dopuszczonych...
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2023, 18:10:18 pm wysłana przez Daniel#1984 »

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2023, 13:07:34 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Bardzo mnie rozczarowały ostatnie doniesienia o SCT w warszawie. Naiwny człowiek myślał, że dzięki dalszym konsultacjom społecznym pomysł na ta strefe się zmieni i ją zminimalizują a tutaj dodatkowo rozszerzenie. Dodatkowo ponieważ mieszkam przy samej granicy strefy (ale po złej stronie) to nie dotyczy mnie okres karencji 4 letniej i moja Xantia 1994r diesel już nie wjedzie, gdziekolwiek miałbym jechać będe zmuszony wybrać trase dookoła lub najbardziej zatłoczone ulice przelotowe na skraju SCT. No dramat.

Śmiem wątpić, że to nic nie zmieni praktycznie. Codziennie dojeżdzam do ścisłego centrum i samochody tak stare jak mój praktycznie nie są spotykane tutaj na ulicy.

Jedyne co to zmieni i to niestety negatywnie to podejrzewam, że ceny aut którym brakuje rocznika na dane euro lub jest blisko limitu będą strasznie tanieć bo w popłochu ludzie bedą wyprzedawać to co mają. Znacząco się zwiększy podaż i chęc pozbycia się auta więc ceny autmatycznie poszybują w dół.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2023, 14:08:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak to nic nie zmieni? Nie wjedzie plebs, taki jak Ty (w ich przekonaniu oczywiście, bez obrazy). Centrum ma być dostępne dla młodych, dynamicznych, w nowych samochodach i drogich ciuchach, co dobrze wyglądają na instagramie, a nie dla biedoków, co ich nie stać na samochód z salonu, zegarek rolexa i gacie calvin kleina. Po prostu w imieniu prawa podzielono ludzi jak wielogatunkowe bydło, na lepszych i gorszych, z dobrą, uniwersalną wymówką (przecież chodzi o wasze zdrowie i bezpieczeństwo).

O to w tym tylko i wyłącznie chodzi, a nie jakieś pieprzenie o ekologii. W końcu stare auta to promil ruchu samochodowego w wawie, i już udowodniono, że nie mają żadnego wpływu na zanieczyszczenie powietrza.

W radiu Jacek Karaczan  Karaczun - pseudo-ekolog ze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze", które ostatnio ma duży wpływ na forsowanie SCT, boleje, że cała Warszawa nie jest objęta strefą, i deklaruje, że będą walczyć o to, aby w przyszłości tak się stało.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2023, 15:14:30 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2023, 15:31:07 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Naiwny człowiek myślał, że dzięki dalszym konsultacjom
Bez protestu paraliżującego miasto nic się nie zmieni. Niestety władza umie tylko tak rozmawiać. A w PL ludzie mają mentalność niewolnika i zawsze mówią "trudno".

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2023, 22:47:25 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Oczywiście, że władza chce rozmawiać.  :d Konsultacje społeczne, przynajmniej w moim mieście, były organizowane w dzień roboczy, w godzinach ok. 12-13. Informacja o konsultacjach widniała na stronie urzędu miasta (której nikt nie odwiedza). A, że wszyscy wtedy są w pracy, i dodatkowo nikt o tych konsultacjach nie wie (z wyjątkiem grup eko-aktywistów), to potem wyniki są jakie są, że na 0,001% mieszkańców przeprowadzono konsultacje, i wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za tym, że samochody to złoo i trzeba je wymieść z ulic.

To wszystko jest już u podstaw zorganizowane od dupy strony. Cieszy mnie, że coraz liczniej powstają grupy na FB, które zrzeszają osoby, które widzą co się dzieje, i próbują w zorganizowany sposób działać przeciw stawianiu świata do góry nogami, jak np. miało to miejsce we Wrocławiu, gdzie na konsultacje dotarli faktycznie mieszkańcy miasta, którzy wypowiadali się przeciwko tym strefom.

Bez zwołania grupy ludzi, oraz regularnego śledzenia biuletynów, niezrozumiałych ogłoszeń gdzieś w najdalszych zakątkach strony urzędu miasta, ani rusz. Niestety eko-świry mają jedną przewagę: najczęściej nie pracują, więc mogą się swobodnie wybrać na "konsultacje", bez brania zwolnienia z pracy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2023, 22:51:23 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2023, 23:17:04 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2023, 12:52:25 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Mam się za graciarza i miłośnika gratów ale cieszę się, że coraz mniej syfodizli będzie mi smrodzić pod sklepem w Warszawie.
Może panu złomnikowi nie robi, gdy wdycha sadzę z dizla, niech se wdycha. Dizel jest do ciężarówek i do autobusów, lokomotyw i traktorów. Na autostradach, krajówkach albo w polu.
Coprawda mam dizla w kombi ale ma dpf i nie zamierzam go usuwać a używam do przemieszczania na długich dystansach.
Z rury poloneza też nie leci tlen i zapach fiołków. Ani z dwutaktów. Mam kilka, czasem się zaciągnę.
Trochę jestem zdziwiony, że nikt nie czuje różnicy. Może dlatego, że do przyszłej SCT się "czasem zapuszcza" albo "dojeżdża do pracy".

W harmonogramach widzę wielką niedogodność, szczególnie ekonomiczną, tym bardziej, że im nowszy samochód, tym bardziej awaryjny i drogi w utrzymaniu serwisowym. Polaków nie stać na taki przeskok.
Z trzeciej strony - najgłośniej krzyczą ci, którzy mają kilka złomów.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2023, 12:59:04 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Bez protestu paraliżującego miasto nic się nie zmieni. Niestety władza umie tylko tak rozmawiać. A w PL ludzie mają mentalność niewolnika i zawsze mówią "trudno".

Święte słowa.
Tacy np.  Francuzi (Francji NIEMAAAAA) co chwila wychodzą na protesty, żeby okazać nieadowolenie a władza wiedziała, kto ją wybierał, kto czuwa
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2023, 13:24:58 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cytuj (zaznaczone)
Może panu złomnikowi nie robi, gdy wdycha sadzę z dizla, niech se wdycha. Dizel jest do ciężarówek i do autobusów, lokomotyw i traktorów. Na autostradach, krajówkach albo w polu.
Coprawda mam dizla w kombi ale ma dpf i nie zamierzam go usuwać a używam do przemieszczania na długich dystansach.

Noo, mam nadzieję, że nie będziesz hipokrytą i po wprowadzeniu tych stref nie będzie co chwilę wyjątków w postaci "aaa dzisiaj pada, zimno jest, odpalę klekota i przejadę te 500m do paczkomatu, bo paczka ciężka"... choć wiem, że to nadzieje płonne, bo wiem, jacy są ludzie.

Diesli nie lubię, nigdy nie miałem i nie chcę mieć, ale brzydzi mnie dzielenie ludzi na lepszych i gorszych w zależności od grubości portfela, a tylko w tym kierunku to idzie, bo już wklejałem linki obrazujące, że zakaz wjazdu dla paru procent samochodów do strefy w celu poprawy jakości powietrza to jak usiłowanie podniesienia stanu rzeki dolewaniem raz dziennie szklanki wody do jeziora. Żeby chociaż te "stare diesle w agonalnym stanie technicznym", stanowiły jakieś 50 procent ogółu samochodów, gdyby to był 2000 rok, jeszcze MOŻE by miały sens takie argumenty, ale w 2023 roku, kiedy te starocia to promil aut, naprawdę ktoś wierzy w takie bzdury?
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2023, 13:28:57 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2023, 13:41:36 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Do paczkomatu jeżdżę zawsze "po drodze". Nie dizlem.

Nie brzydzi Cię dzielenie ludzi na lepszych i gorszych w zależności od grubości portfela poprzez obowiązkowe OC?
OC powinno być dobrowolne.  Nie wolno zmuszać biednych ludzi do płacenia. Ile wypadków powodują biedni ludzie w tanich samochodach (jak piszesz - jest ich promil) a ile bogole, wykształciuchy, celebryci i kadra menadżerska "służbówkami"?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2023, 13:45:30 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A co ma piernik do wiatraka?

Czyli, jak już mamy jeden przepis, który nie jest idealny, to wprowadźmy kilka kolejnych głupich, niedopracowanych i w tym wypadku-kompletnie bezsensownych, to będzie lepiej, tak?

Cytuj (zaznaczone)
Do paczkomatu jeżdżę zawsze "po drodze". Nie dizlem.

No to z pewnością się nigdy nie zapomnisz, i nie będziesz potrzebował odpalić smroda na chwilę, żeby przejechać krótki dystans z jakiegokolwiek powodu. W końcu będziesz zawsze pamiętał, co napisałeś na peteku, i będziesz się tego trzymał. Masz odpowiedź na wszystko, winszuję  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2023, 13:48:22 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2023, 16:36:46 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2023, 05:39:19 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
mam nadzieję, że z czasem nie dojdą do wniosku, że LPG należy dodawać kilka procent gazów od krów, czy odzyskiwać poprzez specjalne zbiorniki zasysające je w publicznych toaletach
Ha ha ha, towar odbierany z budów w plastikowych bardachach dostanie drugie życie dzięki użytkownikom aut z LPG 😂

protestu paraliżującego miasto
Właśnie na tym polega problem polskich protestów, polegający na blokowaniu przejazdów - że główni prowokatorzy tych protestów najmniej na tym cierpią. Pojadą sobie spokojnie objazdami, nie tracąc swojego wolnego czasu ani swoich pieniędzy, a wy sobie protestujcie 🤭
Dlaczego nie widać blokad sejmu, urzędów miast? Jest demokracja, czy jej nie ma?!

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2023, 11:19:35 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Widać . Były np w Łodzi protesty pod UMŁ. Akurat siedzą w strefie 0 centrum

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2023, 11:52:47 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
A tranzytem przez Wawe S-kami będzie można jeździć każdym rocznikiem?
Ja na szczęście mieszkam na Bemowie (pewnie długo się nie naciesze strefa bez sct), ale ogólnie to myślę czy by się nie wynieść na stałe z Wawy bo i tak już jest stracona.

Co do protestów, to przydałby się przejazd kolumną starych samochodów przez miasto w ramach zaprotestowania i nagłośnienia tematu. Tylko kto to zorganizuje 😐 Od razu mówię że to raczej powinien być ktoś "sławny" a nie zwykły przysłowiowy Mirek, bo się zjawi tylko on i jego mama w Seicento 😆
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2023, 11:56:45 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2023, 12:52:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A tranzytem przez Wawe S-kami będzie można jeździć każdym rocznikiem?
A cholera wie. Wszystko zależy, jak daleko zostanie rozszerzona strefa, a że jeszcze zostanie, jest niemal pewne. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość i czy te chore pomysły ostatecznie wejdą w życie. Jeśli wejdą, to kwestią czasu jest, gdy kolejne "nowoczesne i postępowe" miasta, dołączą do tej inicjatywy i później sprawa już pójdzie gładko. Poczekajmy spokojnie, jak już uformują nowy rząd, nie ten pisowski, tylko ten drugi i wtedy sytuacja będzie jaśniejsza. Jeśli rzeczywiście czeka nas przy okazji zalew tanich jak barszcz samochodów na "gnojowicę" to może chociaż będzie można sobie kupić jakiegoś taniego dupowoza do tyrania na co dzień i w zimie. Takie auto będzie się zostawiać przed strefą, a dalej to wiadomo, taksówki i te sprawy. No chyba, że takie "cwane" pomysły, zostaną skutecznie zablokowane poprzez konieczność płacenia corocznie sporej sumy za takiego rodzynka, wtedy już będzie pozamiatane. Zobaczymy za jakiś czas.

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 18, 2023, 13:41:27 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja mam nadzieję, że koniec końców, po wprowadzeniu tych idiotyzmów, szybko wyjdzie na jaw, jak to było bezsensowne, i strefy zostaną zniesione. Kasa będzie zmarnowana, producent znaków i kamer zarobi, więc będzie można spokojnie za kilka lat powiedzieć, że to był niewypał i ze strefami się rozstać.

Ile nam międzyczasie napsują nerwów, i utrudnią komunikację na lata, oraz, że to nie powinno w ogóle wyjść poza fazę pomysłu jakiegoś eko-oszołoma, to już inna sprawa.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2023, 15:58:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, póki co, niektórym już pot po plecach zaczyna spływać.
https://spidersweb.pl/autoblog/alfa-romeo-159-diesel-nie-do-sprzedania/
A tymczasem na przeciwnym biegunie:
https://spidersweb.pl/autoblog/haker-znalazl-wskazowki-ze-tesla-wprowadzi-abonamenty/
W tym pierwszym artykule coś tam wspominają, że Gdańsk również szykuje się do wprowadzenia SCT. Czyli jak mówiłem, reszta będzie powoli małpować od innych. Ciekawe tylko, czy Bałtyk to też obejmie? Bo przecież te statki tak smrodzą  <lol2>

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2023, 12:26:39 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
A co ma piernik do wiatraka?

Piernik ma do wiatraka tyle, że jeśli pytasz czy mnie brzydzi ewentualny przepis o PSEUDO dzieleniu na bogatszych i biedniejszych, to ja pytam o sprawiedliwość innego przepisu, który mnie oburza.
Nie przesadzaj z tym dzieleniem. Samochód spełniający kryteria kosztuje nie więcej, lub niewiele więcej niż niespełniający.

Cytat: Daniel#1984
Czyli, jak już mamy jeden przepis, który nie jest idealny, to wprowadźmy kilka kolejnych głupich, niedopracowanych i w tym wypadku-kompletnie bezsensownych, to będzie lepiej, tak? 

Nie. Nie imputuj mi.
Jestem najgorętszym orędownikiem, postulatorem i promotorem "belgijskiego" rozwiązania opłat za parkowanie, tj. pierwsze 15 lub 30 minut za darmo (po wpisaniu nr rej. w parkomacie) w miejsce głupio wprowadzonej opłaty od początku, gdyż to zniechęca do robienia zakupów "na mieście" a za tym idzie mniejszy podatek z małych sklepów/usług, które znikają, bo nie ma klienteli, gdyż nie ma gdzie parkować.

Cytuj (zaznaczone)
Do paczkomatu jeżdżę zawsze "po drodze". Nie dizlem.

No to z pewnością się nigdy nie zapomnisz, i nie będziesz potrzebował odpalić smroda na chwilę, żeby przejechać krótki dystans z jakiegokolwiek powodu. W końcu będziesz zawsze pamiętał, co napisałeś na peteku, i będziesz się tego trzymał.
Nie przeżywaj już tak bardzo. Nie mam dizla, który nie wjeżdża do planowanej strefy i na razie nie zamierzam kupować żadnego trupa (znaczy grata, bo zabytka chętnie) i stawać się bojownikiem złomków.
Mam, jak wspomniałem dizla Euro5, którego odpalania na krótkie dystanse unikam jak ognia, gdyż mam się za świadomego użytkownika samochodów, do którego dokupiłem małą miejską benzynkę. A nawet jakbym odpalił, to dpf sobie sadzą zapcham a nie Tobie - nos; spróbuję jednak zapamiętać i odkładać 1zł za każde odpalenie smroda na chwilę, przekażę Ci na najbliższym zlocie. Dowiaduj się  :d

Cytat: Daniel#1984
Masz odpowiedź na wszystko, winszuję  <spoko>

Moim zdaniem, pojazdy powinny móc sobie jeździć dotąd, dokąd pozwala im stan techniczny, a emisja spalin jest zgodna z homologacją producenta, przy tym emisja powinna być rzetelnie badana.
Rdza - zamiast przepisów - wyeliminuje graty.
Ale popatrzmy też na rzeczywistość, plaga kradzieży katalizatorów i dpf, właściwie już z przyzwoleniem społecznym, celowe wypruwanie katalizatorów i zastępowanie ich strumienicą, nie wspominając o DPF, to norma, podobnie jak jazda ze zmatowiałymi reflektorami albo źle wyregulowanymi albo z xenonami zrobionymi z chinesium... Znasz kogoś, kogo to oburza?
A może wpadnij do mnie do roboty, gdy sąsiad odpala e46 330d na przelocie i grzeje go pod oknem? Jakieś rady zamiast powinszowania?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Odp: Polonez a norma Euro.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2023, 14:26:34 pm »