Autor Wątek: Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe  (Przeczytany 8801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« dnia: Luty 24, 2004, 16:08:22 pm »

TD 2000

  • Gość
Witam. Potrzebuję wiedzieć wszystko. Jak macie coś na ten temat do dajcie. Będę wdzięczny jeśli będzie to można wydrukować  i można to będzie wziąść do garażu i dzięki temu zrobić przekładkę bez zbędnych kroków typu prób i błędów.

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2004, 18:51:22 pm »

Czaku

  • Gość
Tez myslalem ze to jest proste ale nie bo stare zegary mialy kostki 3 a w tych nowych sa inne kosci i jest inna linka do predkosciomierza a zeby przerobic na nowe zegary to trzeba zmienic przednia wiazke elektryczna badz zrobic przejsciowki albo innym wyjscie obciac stare kosci  i polaczyc kalbe z tymi nowymi

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2004, 19:00:29 pm »

TD 2000

  • Gość
W takim razie niech się wykażą Ci co mają taj już zrobione(najlepiaj jeśli opisaliby w których kostkach są podłączone jakie kabelki)  

    Podam przykład:  Kostka pierwsza od lewej i idąc np od góry (bo pierwsza od lewej jest pionowo) 1 pomarańczowy 2 granatowy   itd,  Kostka 2, idąc od lewej : 1 czerwony, 2 fiołkowy  itd....

    Ci co to już mają - pomóżcie!!. Wystarczy odkręcić licznik i spisać na forum

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2004, 21:18:14 pm »

Czaku

  • Gość
Ale zauywaz co zrobisz z migaczami bo w okraglych masz 2 kontrolki na lewa strone i prawa a w kwadratach masz jedna i do awaryjnych tak samo :mrgreen:

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2004, 21:21:54 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
witam  rozwiazanie jest prodte a raczej banalne plusy podpiac pod kierunki oddzielnie czyli lewa kontrolka pod lewy kierunek i odwrotnie.


PS. macie moze zalatwic okrągłe?????? bede wdzieczny. :mrgreen:

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2004, 22:35:50 pm »

Czaku

  • Gość
Ja sobie zrobilem inaczej chcialem miec okragle wiec sa w kwadratowej obudowie :mrgreen:

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2004, 22:51:58 pm »

TD 2000

  • Gość
to może ktoś ni da namiary na schemat instalacji elektrycznej do Caro, które ma już okrągłe zegary? Wystarczy mi już tylko to. Dalej dam sobie radę.

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2004, 23:06:52 pm »

Czaku

  • Gość
Ale ty chcesz od caro z fabrycznymi zegarmai czy przerobka z kwadratow? bo jak przerobka to nikt nie ma sam szukalem :(

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2004, 12:56:36 pm »

OLO35

  • Gość
proponuje przeszperać działy techniczne obu klubów i tam na pewno są schematy elektryczne wszystkich modeli.
Trzeba jeszcze wykombinować kostki do nowej szafy z kawałkami przewodów.
Potem lutownica i do roboty.

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2004, 13:13:25 pm »

Kyllan#567

  • Gość
Cześć!

Spróbuj tutaj :
http://www.teneg.com.pl/~kyllan/polonez/zestaw.html

Pozdrawiam!
--
Kyllan#567
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 12:57:56 pm wysłana przez BARTEK#1925 »

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2004, 17:47:40 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
witam w necie czytalem ze liczniki te sa  zupelnie inne  i teraz jusz niewiem  mam gaznikowca   no to musze od gaznikowca dorwac licznik z okraglymi tak???? jesli tam to ok nastenie to  podlaczenie obrotomieza linka podobno inna   ale jak kupie on nowego (okraglego) to mi z pzeciwnej strony licznika bedzie pasowac??? . naspepnie ssanie i inne doperele jak to  podpiac pod inne kontrolki  jak to bedzie wygladalo jak wlacze ssanie to mi sie zapali jakas inna np od  pasow. hmmmm  dziwnie to bedzie wydgladać   ale nic  powiedzcie mi tylko jak kupie to  jak mam rozpoznac czy od gaznikowca jest czy moze od wtrysku??? i co to za ruznica.  podobno jest jakis pomputerek  pliz pomuszcie  mam kase i jutro bym kupil ale sie boje ze kupie a on bedzie lezał nieuzywany . :cry:

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2004, 17:48:48 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
macie jakies linki ze zdieciami lub moze macie zdiecia licznikow zebym sobie porownał i zobaczyl jakie kontrolki ca tam??? brede wdzieczny

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2004, 13:58:10 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
witam  powiedzcie mi jaki sygnał jest podawany na  obrotomiesz???? bo   niewiem a chce go w domu sprawdzic  plis pomuszcie. :mrgreen:

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2004, 20:42:25 pm »

TD 2000

  • Gość
na podanej powyżej stronie jest wszystko dokładnie opisane, więc podłączasz masę, zasilanie zegarów i obrotomierz i odpalasz furę.

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2004, 22:06:55 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
jusz doszudlem  obrotomiesz to inaczej  miernik ilesci   jednorazowych  wyladowań  jakie  dochodza do  cewki (12)  inaczej mowiec jest to miernik czestotliwosci  jusz dziala poprawnie  ale niewiem dlaczego zegarek mi niechodzi ale to nic. :mrgreen:

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2004, 22:54:56 pm »

Guciu1801

  • Gość
Waldek a miales obrotek z gaznikowca, czy w wytrysku? Bo ja mam roverowy i nie wiem czy do gaznikowca ma sens w ogole go przymierzac.. a moze stary pasuje? tylko wystarczy zmienic tarczke?

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2004, 23:23:40 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
powiem tak  niewiem ale  napewno pasuje  bo to hyba jest takasama zasada dzialania ale niejestem pewien  bo ja mialem  od gaznikowca  a od wtrysko w gaznikowcu mam muj znajomy wiec musi byc tosamo  ale  niedam sobie glowy uciać zapytam sie go zaraz Ci powiem. zaczekaj zadzwonie do niego i Ci powiem. :P

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2004, 23:27:54 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
znajomek powiedział ze  wywalił cała elektronike z obrotomieza i wlozył  bedechy od starego  kwadraciaka cos tam kleil ale mowi rowniez ze  robił tak tylko dlatego ze  mial rozwalony  obrotomiez w tym co   wymienial wiec tam musial zrobic .  muwi ze sa tesame  ze  o pare procent sie myli wskaznik  i tzeba go wyregulować  a z regulacja no to jest  pzerabane  sam to robilem u znajomka i w moim bo cos obroty zawyzał ale teraz jest ok.

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2004, 07:44:10 am »

Guciu1801

  • Gość
dzieki wielkie. Widze ze bede musial poprobowac:D

Zmiana zegarów z kwadratowych na okrągłe
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2004, 09:15:14 am »

Waldekk111#1864

  • Gość
jak znajde schemata  to ci wysle mialem na 100% sam go robilem ale wydrukowałem  i  mialem w aucie  powinien tam byc  jak bedzie to ci  pzerysuja w paicie (od gaznika) i  bedziesz mugł poruwnać. :mrgreen: