Autor Wątek: "dwójka" wyskakuje... !  (Przeczytany 4087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"dwójka" wyskakuje... !
« dnia: Sierpień 21, 2005, 21:16:58 pm »

Maro

  • Gość
Witam ! Co mogło pa?ć w skrzyni biegów je?li objawy s? następuj?ce...Pierwsza jazda po dłuższym postoju,ciężko wchodzi i jakby z minimalnym zgrzytem,a po puszczeniu gazu i toczeniu się wyskakuje.Gdy jadę z użyciem gazu jest OK,je?li tylko ujmę gaz odrazu wyskakuje,a lewarek zmiany biegów jest prawie w połozeniu neutralnym.Jaka diagnoza i jakie koszty ? :( Auto to polonez c+ 1.6Gli. Pozdrawiam

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2005, 00:32:57 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
synchronizator...???
  • Jef
  • Czaku

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2005, 08:48:36 am »

harcnaz

  • Gość
A problem dotyczu tylko "dwójki"?

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2005, 21:20:10 pm »

Maro

  • Gość
Cytat: "harcnaz"
A problem dotyczu tylko "dwójki"?
Tylko i wył?cznie "dwójki"....

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2005, 15:27:37 pm »

artel4

  • Gość
witam u mnie jest to samo...
problem dotyczy tylko dwójki,a poza tym przy wrzucaniu dwojki tez zgrzyta i podejrzewam ze to synchronizator.Wlasnie robie druga skrzynie na podmiane w sobote wymieniam i sprawdze co to bylo,pozdrawiam

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2005, 17:46:27 pm »

Karaœ#1878

  • Gość
hmm, mi nie wyskakuje, ale za każdym razem przy wrzucaniu 2 zgrzyta, czy to w górę zmieniam, czy redukcja  :?  A zaczyna już być to denerwuj?ce jak wszyscy się patrz?  :?

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2005, 18:39:44 pm »

Pier

  • Gość
zacznie byc denerwujace, jak zacznie wyskakiwac nawet pod obciazeniem :roll:
tez tak mialem - taniej od naprawy wyszla wymiana skrzyni ;)

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2005, 20:27:14 pm »

roverek

  • Gość
U mnie też ciężko wchodzi,widocznie jest jaki? feler.1.4MPI 95r.

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2005, 15:00:39 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jak się umiejętnie i nie za nerwowo biegi zmienia to i z walniętym synchronizatorem można je?dzić. U mnie II wchodzi ciężko jak się spieszę (szczególnie przy starcie spod ?wiateł) albo jak chcę zredukować do niej tak powyżej 40km/h. Narazie przywykłem i jeżdzę z tym jak jest.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2005, 15:01:44 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
u mnie jak jest zimny to wchodzi ciezko, potem jest wszystko ok
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2005, 16:17:56 pm »

harcnaz

  • Gość
Kożystaj?c z kozji że jest to temat o biegach co moze byc przyczyna nie wchodzenia wstecznego a mianowicie jak sie go prubuje wrzucić to trzeba 3-4 razy próbować zanim wskoczy zachowuje sie tak jak by miał jak?? blokade założon? tak aby nie wchodziła za entym razem dopiero jakby cos przełamał i chodzi elegancko tak jest za każdym razem :mad:

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2005, 16:47:53 pm »

Gogu?

  • Gość
Cytat: "harcnaz"
Kożystaj?c z kozji że jest to temat o biegach co moze byc przyczyna nie wchodzenia wstecznego a mianowicie jak sie go prubuje wrzucić to trzeba 3-4 razy próbować zanim wskoczy zachowuje sie tak jak by miał jak?? blokade założon? tak aby nie wchodziła za entym razem dopiero jakby cos przełamał i chodzi elegancko tak jest za każdym razem :mad:

U mnie tez za każdym razem nie wchodzi jak nie chce wejsć to popuszczam sprzegła i wciskam spowrotem i wchodzi a jaka przyczyna to nie mam pojecia :cry:

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2005, 17:52:11 pm »

Pier

  • Gość
Cytat: "harcnaz"
Kożystaj?c z kozji że jest to temat o biegach co moze byc przyczyna nie wchodzenia wstecznego a mianowicie jak sie go prubuje wrzucić to trzeba 3-4 razy próbować zanim wskoczy zachowuje sie tak jak by miał jak?? blokade założon? tak aby nie wchodziła za entym razem dopiero jakby cos przełamał i chodzi elegancko tak jest za każdym razem :mad:


u mnie nie dawno sie cos popsulo i tez nie chce wchodzic normalnie... ale znalazlem sposob (nie wiem czy tu tez zadziala) wrzucania wstecznego bez problemow ;) najpierw czworeczke, i z czworeczki (pchajac lekko dzwignie caly czas w prawo) bezposrednio wsteczny - wtedy "usuwa" te blokade i mozna wrzucac ile sie chce wsteczny, do puki znowu sie nie zablokuje (czasami  wystarczy przejechac 10cm do przodu i znowu blokuje sie)

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2005, 20:07:30 pm »

roverek

  • Gość
Panowie nie ma się co stresować-TEN TYP TAK MA :lol:

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2005, 20:34:52 pm »

harcnaz

  • Gość
Dzięki za porady wypróbuje je a;e dopiero jutro dzisiaj jestem zkonany. :sad:

[ Dodano: 2005-08-25, 09:19 ]
Powyzsze argumenty nie przemiały do szkrzyni :sad: . W zamian przemuwiły argumenty siłowe czyli najpierw pi?tka a potem ostro w dół i mam wsteczny :P i działa.
Szokada tylko że u mnie sprwadza sie przysłowie "Nic na siłe wszystko młodkiem" czyli mn? :D

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2005, 14:51:35 pm »

artel4

  • Gość
czesc,znalazlem powod ciezkiego wchodzenia dwojki(oraz jej wyskakiwanie)nie obejdzie sie bez rozebrania skrzyni i kupna nowego synchronizatora.Niestety zabki na miedzianym synchronizatorze po pewnym czasie sie wyrabiaja i zamiast siedziec na wieloklinie poprostu kreci sie wkolo co powoduje w/w "dolegliwosci".Przy skladaniu nie pomylcie miejsc tych wszystkich smiesznych podkladek pomiedzy zebatkami bo skrzynia bedzie wydawac odglos Żuka...Powodzenia

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 15, 2005, 16:38:41 pm »

domelek-22

  • Gość
A mój wypicowany 16-to letni poldi zem?cił się za to że tak o niego dbam i có? szlag trafiło w skrzyni - wyskakuje jedynka pod obci?żeniem (trzeba bardzo ostrożnie ruszać) ,przypuszczam że to synchronizator??Proszę o opinię :)

"dwójka" wyskakuje... !
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 15, 2005, 21:54:25 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
aa tam ostroznie, wystarczy trzymac bieg przy przyspieszaniu  :mrgreen: i pedal gazu do podlogi  :twisted:
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350