Autor Wątek: plastikowy polonez made in home ??  (Przeczytany 6428 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2011, 11:11:09 am »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
...jakbym chiał wieś tuningu to bym nakleił naklejki za 10zł albo folie termoplastyczną :D a po za tym myślałem że piszę na forum "POLONEZ TUNING KLUB" a nie POLONEZ 100%oryginał CLASSIC KLUB :P

..tak sobie myślę że mógłbym odpuścić ten drogi karbon i zrobić same repliki z włókna szklanego(mata za 1m kosztuje 14zł gr160). Laminat oszlifować na gładko i położyć czarny mat. I co Wy na to?



tak na marginesie to "za wielką woda" całe nadwozia z laminatu robią specjalnie dedykowane dla sportu. Niektóre z nich:
http://www.usbody.com/Pages_Cars/70-Camaro.htm
http://www.usbody.com/Pages_Cars/68-Chevelle.htm
http://customjoes.com/Fiberglass_Body_Parts/Pages_Cars/68-Roadrunner.htm
http://www.usbody.com/Pages_Cars/64-Chevelle.htm
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 11:26:36 am wysłana przez El-Portero2 »
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2011, 11:28:19 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Jak chcesz wiedzieć to maski i błotniki z włókna szklanego, nawiercane zderzaki i okna z poliwęglanu były używane przez FSO SPORT.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2011, 12:05:05 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1908
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
..tak sobie myślę że mógłbym odpuścić ten drogi karbon i zrobić same repliki z włókna szklanego(mata za 1m kosztuje 14zł gr160). Laminat oszlifować na gładko i położyć czarny mat. I co Wy na to?

Wg mnie (ZANZACZAM) zdecydowanie lepsza opcja

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2011, 16:26:23 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Rozumiem, że to ma odciążyć samochód trochę. Guma na zderzakach prawie nic nie waży, wzmocnienie jest ciężkie-można je wywalić i zastąpić np. kawałkiem profila alu. A zderzaki gumowe mają duży plus-pukniesz w coś czy zahaczysz i nic im nie jest.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2011, 16:56:00 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Rozumiem, że to ma odciążyć samochód trochę. Guma na zderzakach prawie nic nie waży, wzmocnienie jest ciężkie-można je wywalić i zastąpić np. kawałkiem profila alu. A zderzaki gumowe mają duży plus-pukniesz w coś czy zahaczysz i nic im nie jest.

racja ta guma nic nie waży do tego ten plus, że nic im nie jest jak ktoś w Ciebie puknie albo zahaczy. Tak dla zmniejszenia masy to te laminaty niewiele zmieniają ale naszło mnie żeby to zrobić bo tylny nosek mam do wyrzucenia (pofałdowana guma- skorodował metal wewnątrz niej- są purchle i jak się naciśnie to aż chrupie próchno wewnątrz gumy)Nie idzie nawet ich już przykręcić wszystko spróchniało. Szukam na rynku już chyba 6 mies i nic nie ma, albo jest w niewiele lepszym stanie od mojego. Więc stąd pomysł, żeby przy okazji zrobić wszystkie jednakowe i stare gumy zamienić na laminat.
...po za tym ewentualna naprawa takiego laminatu to jest  jak "1..2..3.. frytki"  :D
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2011, 17:05:21 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
..tak sobie myślę że mógłbym odpuścić ten drogi karbon i zrobić same repliki z włókna szklanego(mata za 1m kosztuje 14zł gr160). Laminat oszlifować na gładko i położyć czarny mat. I co Wy na to?

Wg mnie (ZANZACZAM) zdecydowanie lepsza opcja
wg. mnie również.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 25, 2011, 17:37:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Przyznam że ja teraz będę robił taką imitację ale w Plusie. Musiałem pociąć nakładki na progi żeby je zdjąć bo śruby się zestaliły i teraz skleję je tkaniną szklaną i żywicą bo mi zostały po robieniu poszerzeń i nie opłaca się kupować nakładek więc pomaluję ten laminat na czarny mat.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2011, 20:24:46 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 681
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Więc stąd pomysł, żeby przy okazji zrobić wszystkie jednakowe i stare gumy zamienić na laminat.
...po za tym ewentualna naprawa takiego laminatu to jest  jak "1..2..3.. frytki"  :D

próbowałem kiedys robic forme przedniego noska ale mi sie nie udało. sprubuje jeszcze raz z tylnim tego lata
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: plastikowy polonez made in home ??
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 30, 2011, 21:12:42 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Więc stąd pomysł, żeby przy okazji zrobić wszystkie jednakowe i stare gumy zamienić na laminat.
...po za tym ewentualna naprawa takiego laminatu to jest  jak "1..2..3.. frytki"  :D

próbowałem kiedys robic forme przedniego noska ale mi sie nie udało. sprubuje jeszcze raz z tylnim tego lata


http://www.youtube.com/watch?v=qKrl1PPvliQ
..tu  kolejna seria "How to make" tym razem a modul for a fiber part - Czyli jak zrobić formę na/dla części z włókna (fibry)

Gdyby nie błogosławiony INTERNET to nie wiem kto by mnie tego wszystkiego nauczył :D :D :D
Pozdro
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER