Autor Wątek: Subwoofer za tylnym siedzeniem  (Przeczytany 18317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 25, 2005, 20:10:43 pm »

XDX#1825

  • Gość
Glsniki Tonsila sa dobre.. tylko maja jedno ale.. musza miec gigantyczna obudowe zeby dobrze zagraly :) Proponuje poszukac cos innego :)-

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 25, 2005, 21:03:50 pm »

Homik

  • Gość
Cytat: "mastah22"

aa i ja preferuje jednak skrzynie zamkniete,z których bass jest o wiele głebszy ale minusem tego jest to ze ciezko o kick-bass


nie wiem co rozumiesz przez głębszy bas... według mnie głęboki bas to taki w którym częstotliwo?ci chodz? bardzo nisko czyli do około 30-36 Hz a w obudowach zamkniętych ciężko zej?ć do tych częstotliwo?ci, chyba że się posiada odpowiedni głosnik, niech mnie kto? poprawi je?li się mylę.
Skrzynie zamknięte powoduj? ze bas jest szybki, dynamiczny, bardzo dobrze kontrolowany
no i jeszcze tylko mała uwaga (może także się mylę) Kick bass to wła?nie szybkie uderzenie perkusji rzędu 50-60 Hz.

mastach22 normalnie jestem przez ciebie skołowany... :D niech się jeszcze kto? wypowie !!!

[ Dodano: 25-10-2005, 21:17 ]
własnie je?li chodzi o te gło?niki to fakt że s? raczej przezanczone do użytku domowego, ale jak kto? dobrze pokombinuje to efekt naprawdę jest zniewalaj?cy...
je?li chodzi o pojemno?ci obudów to nie bierzcie od uwagę 100 procentow? tych wymiarów które podaje program! Praktyka bardzo często mija się z teori? programow?.

słyszałem ostatnio Al 2102 (czy jako? tak) Boschmana w skrzynce około 50 litrów no i  :shock:  polecam, niestety brak info o cenę, kole? załatwił to sobie w rajchu, może na allegro co? podobnego znajdziecie.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 25, 2005, 22:13:29 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
mastach22 normalnie jestem przez ciebie skołowany...
ja juz tez jestem zakrecony bo nei wiem czy moje info sa prawidłowe :mrgreen:
Cytuj (zaznaczone)
nie wiem co rozumiesz przez głębszy bas...
pod pojeciem głebszy bas rozumiem wyrazniejsze ruchy ;usterek i oparc siedzen podczas konkretnego basu :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 25, 2005, 22:42:28 pm »

Homik

  • Gość
:lol:  :mrgreen:  :roll:







 :help:

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 26, 2005, 16:37:46 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
KANAL, kurde tez sie nad nim własnie zastanawiałem...Mysle ze zagrałby lepiej w skrzynce która posiadam obecnie niz ten domowy tonsil...Dlatego mysle ze na wypłate kupie własnie ten model i sprzedam ten który mam obecnie...Bo juz niewystarczajaco mocno rusza lusterkiem :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 27, 2005, 00:28:08 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
mam skrzynie zrobiona na tyle duza ze miesci sie ona, wzmak i zbiornik LPG,jutro strzele fote to wam pokaze :) nie liczyłem jej kubatury
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 27, 2005, 18:32:58 pm »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Dobra, firmowa 25-tka w przystępnej cenie >>>

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 27, 2005, 23:12:25 pm »

Homik

  • Gość
Dimmu_  zgodzę się tylko że nie nadaję się zbytnio do skrzyni tylko dla zastosowań w półkę z gło?nikami ?redniotonowymi i wysokimi jako zestaw, a to dlatego że jest to model dwu cewkowy... Gło?nik ma dobre parametry, pewnie nawet sprawdził by się w skrzynce ale moim zdaniem dla skrzyń najlepiej wychodz? jedno cewkowe, takie jest moje zdanie.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 27, 2005, 23:39:27 pm »

Homik

  • Gość
mastah22    http://www.gmm.com.pl/produkty/Beyma_pro1200
widziałem, słyszałem i się zdziwiłem... jest jedno ale z tego co kolo mówił potrzebny, mocny wzmacniacz, wozi to w 318IE, no ale beemki maja dobre muzycznie bagażniki.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 27, 2005, 23:50:32 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Homik, nie wykrecaj mi rak :roll:  z kad ja tyle kasy mam wziac...Gdzie ja napisałem ze pół wypłaty chce przeznaczyc na głosnik basowy?? :mrgreen:  Co do Beymy to jest to naprawde wysoka pólka...Choc bardziej firme ta znam z tematyki sprzetu estradowego...A tam rzeczywiscie potezne koncówki to priorytet :mrgreen:
Zastanawiałem sie nad Lanzarem(30cm) bo wiem ze w realu gra to zadziwiajaco ciekawie,no ale wszystko wyklaruje sie neibawem kiedy to po oddaniu długów zostanie kasa na "inwestycje"...
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 28, 2005, 00:21:36 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
ja zarabiam lekko ponad 1000zł ale po opłaceniu uczelni(zaocznie),opłaceniu dojazdów,wszystkich długów zaciagneitych na zycie w ciagu meisiaca nie pozostaje wcale duzo...Skrzynke akurat mam i to duza,obecie jest tam głosnik 30 ale okazuje sie słaby,trzeba to zmienic.Dzwi tez prosza sie o nowe głosniki,tak wiec trzeba cos ztym zrobic :roll:
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 28, 2005, 18:56:34 pm »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Homik,
Te cewki mozna przecież ze sob? ł?czyć, tylko wtedy wymagany byłby solidny wzmak, d?wigajacy 2 ohmy. Wydaje mi się ze można ?miało zastosoiwać ten gło?nik w niedużej, zamkniętej obudowie.

KANAL,
jak? pojemno?ć ma Twoja obudowa?

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 28, 2005, 19:28:26 pm »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
O ile wzmacniacz ma tak? mozliwo?ć to oczywi?cie, ze tak. Wtedy dwa kanały s? ł?czone tak jakby w jeden, przez co uzyskujamy większ? moc na wyj?ciu wzmacniacza.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 28, 2005, 22:56:19 pm »

Homik

  • Gość
W tym modelu wzmacniacza jest możliwo?ć mostkowania, z tego co się orientuje to co? jest małe białe i pędzi...   :D  czyli jest mocy i wystarczaj?cy dla tego gło?nika, bo jak patrzyłem na stronie "alpierda"  :lol:  to podaja RMS 150 więc jest dobrze "spasowany" pod mostek wzmacniacza. Odno?nie samego wzmacniacza poszukaj w necie bo ja jestem nygus i nie chce mi się googlować  8)  za linkami. ale z tego co mówi? to jest to dobry wzmak.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 28, 2005, 23:00:06 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
to prawda i obciazenei kanałów wzmacniacza tez zyska bo ich obciazenie bedzie mneijsze...Kolega Homik chyba to juz gdzies zreszta opisywał.
Taka mała retrospekcja...
w maluszku miałem na tynim siedzeniu TO
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68281172
a było to podpiete do mac audio 2x100 watt 60-rms i hulało to na tyle dobrze ze nie było mowy o patrzeniu w wewnetrzne lusterko :)
Ta tube kupiłem za taka cene jaka jest wystwiona teraz na all ale było to 3lata temu,tuba poszła we wzmaku spalił sie jeden kanał i tez poszedł :mrgreen:
Miałem pozniej jzu w poldku:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69197793
i współpracowało to z :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68815246
(zdjecia w prywatnej galerii) grło to miodzio ale z pwoodów finansowych zostało to sprzedane... :cry:
Smialismy sie ostatnio z kumplem ze wrócimy do Alpharda i kupimy maluchy :)
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 28, 2005, 23:28:49 pm »

Homik

  • Gość
w maluszku miałem na tynim siedzeniu TO
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68281172

nie miałes wtedy "kolorowe sny kiedy ja...."  hehehe wygl?da dziwnie. ale nie neguje dobrego basu, zwłaszcza w malcu.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 28, 2005, 23:53:50 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
"kolorowe sny kiedy ja...."
a z kad to znasz..??? :mrgreen:  Akurat miałem wtedy same umcy umcy :mrgreen: zreszta miałem ciemne szyby tak ze nie było jej widac :mrgreen: Zreszta byłem młody,głupi i chiałem basu jak najtanszym kosztem :) Teraz jestem starszy i dalej głupi a wymagania odnosnie poteznego basu wzrosły;tyle ze kasy wciaz niewiele :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 30, 2005, 02:10:11 am »

Homik

  • Gość
Cieszy fakt że się cieszysz z inwestycji... pomy?l jak się będziesz cieszył po kupnie wzmacniacza... Tylko trochę martwi mnie:
Podlaczylem pod swojego pionka, odcialem z tylu wysokie i powiem ze juz czuc bylo na plecach i spodniach bass.
mam nadzieje ze nie było to bardzo odczówalne, a to dlatego że je?li jest taka sytuacja może (nie musi) dochodzić do przesterowania wzmacniacza przez gło?nik, dlatego że przetwornik ma zbyt mał? moc... Dobre głosniki po podł?czeniu pod wzmacniacz powinny go dławić wydobywaj?c z siebie duże zniekształcenia. Ale miejmy nadzieję że będzie dobrze po podł?czeniu wzmacniacza. Proponuje zastosować na zasilanie wzmacniacza mniejszego niż posiada bezpiecznika na czas próby przez pierwsz? godzinę "katowania" na 3/4 mocy i się gło?nik dobrze spasuje muzycznie pod wzmacniaczem.

Kurde, ale posiałem propagande. Głowa do góry w końcu na Sound Off nie jedziesz, będzie dobrze. Trzymam kciuki. (ja jeszcze swojej nie ukończyłem - brak funduszy  :cry: )

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 30, 2005, 21:41:10 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
i ja tez jestem bliski temu Alphardowi,no cóz czekam na wypłate po prostu :mrgreen:

[ Dodano: 2005-10-30, 21:43 ]
Cytuj (zaznaczone)
nawet nie bedzie to gralo jak TONSIL
Tonek potrzebuje duzej skrzyni tak wiec w tej która zbudowałes penie grałyby porównywalnie...
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 30, 2005, 21:50:58 pm »

KANAL

  • Gość
Pewnie masz racje mastah. Skrzyneczke wsadzilem dzis do poloneza, niestety nie mojego ale za to byl w nim wzmacniacz dokladnie taki na ktory czekam :)... podlaczylismy to w mostku, wzmak rozkrecilismy na 3/4 i zamknelismy klape :) Az sie zdziwilem ze za takie pieniadze moze tak zagrac (pieniadze porownywalne do ceny aktywnej tuby a roznica w dzwieku kolosalna).... Nie pozostaje nic jak tylko obic jutro skrzyneczke jakims materialem i czekac cierpliwie na wzmaka.