Autor Wątek: Subwoofer za tylnym siedzeniem  (Przeczytany 18378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 31, 2005, 14:30:36 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
obliczyłem ze mam 54 litry skrzynie.Co polecacie??
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 31, 2005, 15:14:22 pm »

KANAL

  • Gość
Jak chcesz tego alfarda o ktorym pisalismy to mysle ze przy tej skrzynce mozna sprobowac zrobic BR, ew. zamknieta ale na poczatku jej nie wygluszac. U siebie zostawiam zamknieta... z BR slychac strasznie powietrze, mysle ze dzieje sie tak ze wzgledu na mala poj.
Jesli chcesz inny glosnik w podobych pieniadzach do tego alfarda to czytalem pozytywne opinie o STX. Podobno przy tej samej mocy zagra glosniej od alfreda (wieksza efektywnosc). Mialem na mysli ten model

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 31, 2005, 16:09:19 pm »

Michal

  • Gość
mastah22,  skrzynka 50 bass reflex rura 10 cm ?rednicy i długa na 25-30 cm, 54 litry - objęto?ć gło?nika i portu bass reflex to do około 50 litrów.


Gło?nik ALPHARD SW 1203z SE możwe być na poscz?tek, pzrynajmniej ma parametry TS, ewentualnie http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=365 taki magnes w tej cenie  :eek:

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 31, 2005, 23:40:18 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Nie jestescie pierwszymi którzy polecaja ta firme w przedziale tanszych głosników.rzeczywiscie efektywnosc jest lepsza nizeli w przyp alpharda tak wiec zastanawiam sie zy nie zbudowac całego car audo w oparciu o stx własnie...
Przód zbudowałbym na tym:
http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=354&vItemDB=itemdb
A w seryjne miejsca tylnich 10
http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=1&vSubPage=17&vItemDB=itemdb
w półke zastosowałbym wtedy jedynie(wraz ze zwrotnicami rzecz jasna):
http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=2
Ceny sa naprawde przystene a opinie na temat STX bardzo pochlebne tak wiec moze warto zaufac tej firmie...
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 01, 2005, 00:04:34 am »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Cytuj (zaznaczone)
z BR slychac strasznie powietrze, mysle ze dzieje sie tak ze wzgledu na mala poj.


To nie przez pojemnosć się tak dzieje tylko przez zbyt mał? ?rednicę portu BR. Minimalna powierzchnia BR powinna wynosić ok 20-25% powierzchni membrany gło?nika(ów)

Odno?nie STX... nie wiem jak teraz, ale dawniej gło?niki te były fajne jak się je ogl?dało np na stronce. Pare osób mierzyło parametry niektórych modeli i w porównaniu z tym co podawał producent miało się to nijak. Jeżeli już będziecie się decydować na ich jaki? gło?nik to wybierzcie co? sprawdzonego, co? co już kto? wykorzystał i pochwalil:)
Dotyczy to nie tylko STX, bo wiadomo ze u każdego producenta trafiaj? sie mniejsze/większe badziewia/"rodzynki"

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 01, 2005, 22:20:51 pm »

Homik

  • Gość
Dimmu_ zgodzę się z tob?. Co do STX to radzę się przyjżeć gło?nikom samochodowym... a zwłaszcza tego nowego, co? bardzo przypomina alfreda... nie wiem może tylko mi się to tylko obiło, ale STX sprowadza gło?niki od sko?nookich, a rdzennych gło?ników stx jest tylko niewiele. A to że kazda firma ma swoje rodzynki to każdy wie... Nawet Magnat z 30 cm gło?nikiem który ma bardzo mały skok (Xmax) membrany (basowy i mały skok-shit) który powoduje trwałe uszkodzenie cewki w szczelinie... Biedny kolega :D

Pozdrawiam

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 01, 2005, 23:59:42 pm »

vox+241

  • Gość
jakie? tanie te STX , ja bym tego nie kupił, ale nie słuchałem, nie widziałem wiec nie wiem jak to gra

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 04, 2005, 19:27:15 pm »

Homik

  • Gość
w przyszłym tygodniu wybieram się na miasto, więc nie omieszkam zachaczyć o przedstawiciela na poznań tej firmy STX. posłucham jak to gra, może namówie kolesia aby podł?czyć to w aucie  8)  zeby przetestować przed kupnem. wezmę narzędzia...  :mrgreen:

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 04, 2005, 23:13:50 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
w przyszłym tygodniu wybieram się na miasto
w czwartek spodziewam sie dostawy tej 32cm...Zobaczymy jak to gra :) Najwyzej łebki z osiedla beda mieli frajde,oni łykaja prawie wszystko na czym sie przejade :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 06, 2005, 12:00:33 pm »

Homik

  • Gość
Panowie
wczoraj miałem okzaje wjechać do kingk... gdzie jest mediam... i przy schodach wła?nie do media stoi srebry mesiu ze sprzętem kenwood/magnat, je?li kto? był w poznaniu niech się wypowie. To co usłyszałem z bratem to było co? okropnego... gło?niki magnat nie wiem jaki model bo po usłyszeniu tego interesował już mnie tylko producent, który produkuje taki shit, cała robota dokładnie wykonana to fakt, ale dzwięk jaki produkowały te głosniki nadawał się do porównania z pionierem... bas dławiony gdzie? po drodze, dzwięk zbyt płytki jak na basowe brzmienie, a do tego wszystkiego przy 3/4 mocy nie było wcale gło?no, a na dodatek gło?niki po prostu "pierd..." aż miło, na pewno wina tego całego zamieszania leży po stronie wzmacniaczy i złego dostrojenia wzacniacza do gło?ników, albo normalnie ten sprzęt to syf.. je?li kto? ma możliwo?ć wpa?ć do poznania to zapraszam na odsłuch.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 06, 2005, 12:31:33 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
zawsze uwazałem ze magnat to lipa,tak jak sony zreszta...Co do kenwooda to zawsze mnie ciekawił co soba reprezentuje,ale nigdy nei miałem ochoty ani odwagi ryzykowac wywalenia kasy w błoto...
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 06, 2005, 13:55:43 pm »

rolek

  • Gość
Widziałem tego mesia w markach i też nie przypadł mi ten sprzęt do gustu, a gło?nik pierdział tak jak to można usłyszeć czasem na jaki? chamskich przytupach pod remiz? gdy nazjeżdża się trochę chłopaków swoimi samochodami. Ale była też tam czarna Oktawia z sprzętem blaukpunta i ona grała już naprawdę miodzio stali?my z chłopakami jak wryci przez kilka minut i nie wiedzieli?my co powiedzieć

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 06, 2005, 14:35:02 pm »

tomallus1

  • Gość
takie co? by?cie kupili: http://www.megawat.pl/caraudiosystem/index.php?produkt=0000174#table
Firma może i dobra, ale żeby to miało autem trz??ć.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 06, 2005, 18:22:41 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
czasem malutki głosnik potrafi zadziwic...ale bez przesady :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 06, 2005, 19:13:22 pm »

KANAL

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
takie co? by?cie kupili: http://www.megawat.pl/caraudiosystem/index.php?produkt=0000174#table

za tysiac zlotych?? dziekuje, postoje. cena do parametrow tej skrzynki troszke nie pasuje :D

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 06, 2005, 23:49:50 pm »

Homik

  • Gość
Ale była też tam czarna Oktawia z sprzętem blaukpunta i ona grała już naprawdę miodzio stali?my z chłopakami jak wryci przez kilka minut i nie wiedzieli?my co powiedzieć....

....za tysiac zlotych?? dziekuje, postoje. cena do parametrow tej skrzynki troszke nie pasuje


Ja też postoję, poza tym to kociołek z wysokimi... nie zadowala to mnie w ogóle nawet gdyby kosztował kratke piwa...

[ Dodano: 06-11-2005, 23:51 ]
heheh a odno?nie tej Octavii to jej u mnie nie było... jeszcze.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 07, 2005, 23:28:52 pm »

vox+241

  • Gość
Cytat: "tomallus1"
takie co? by?cie kupili: http://www.megawat.pl/caraudiosystem/index.php?produkt=0000174#table
Firma może i dobra, ale żeby to miało autem trz??ć.

zobacz jakie ma pasmo przenoszenia, nieciekawa opcja ta skrzynka.

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 09, 2005, 08:32:33 am »

Michal

  • Gość
podaruj sobie Phonokała, kup gło?nik 25 cm i zrób sobie własn? skrzynke , napewno niżej zejdzie niż sub Phonocara

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 21, 2005, 11:53:16 am »

KANAL

  • Gość
Nio i panowie pisze zeby sie pochwalic. W koncu zagralo u mnie w polonezie, troszke to trwalo i troszke wiecej kosztowalo ale efekt jest ZA.JE.BI.STY :D. Teraz juz wiem ze nie ma co porownywac najlepszych elips do skrzynki w bagazniku. (Bass na elipsach mialem ustawiony na +3/4, teraz na -2 :D). Jeszcze tylko zabiegi kosmetyczne i pochwale sie jak to wyglada.
A chcialem kupic aktywna tube ktora przy tej skrzynce gra jakby sluchal muzyki na kasprzaku :D

Skrzynia basowa (subwoofer) - jaki glosnik, jaka skrzynia?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 21, 2005, 17:54:59 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Nio i panowie pisze zeby sie pochwalic. W koncu zagralo u mnie w polonezie, troszke to trwalo i troszke wiecej kosztowalo ale efekt jest ZA.JE.BI.STY
najprawdopodobniej to Twoje subiektywne odczucie,bo nei piszesz ze masz to zasilane jakims wzmakiem,wiec wnioskuje ze podpiołes to do radia tak??
Cytuj (zaznaczone)
A chcialem kupic aktywna tube ktora przy tej skrzynce gra jakby sluchal muzyki na kasprzaku
zalezy co bys kupił...
  • Jef
  • Czaku