Autor Wątek: Jak sie dostac do rozrusznika?  (Przeczytany 8565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak sie dostac do rozrusznika?
« dnia: Grudzień 07, 2005, 15:16:21 pm »

Defender

  • Gość
Witam! Siadl mi rozrusznik, tzn raz na dwa dni zakreci, a potem tysiac prob i ani zgrzytu, ani ruchu, po prostu cicho. Mysle ze najlatwiej go bedzie wymienic. Silnik 1.6 gaznik z 1992 roku, ale jeszcze nie widzialem w zadnym aucie tak zakamuflowanego rozrusznika. Poradzcie mi jak go wyciagnac, zeby nie wyciagac silnika. Jedyna rzecz ktora spieprzyli w tym idealnym aucie-dostep do rozrusznika.

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2005, 15:27:28 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
to ty jeszcze nie widziałe? zakamuflowanego rozruchtaka
w poldzie to jest na wierzchu
odkręcasz chyba 3 sruby i odpinasz kable

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2005, 15:37:46 pm »

Czaroo#1879

  • Gość
Masz 3 ?róby trzymaj?ce rozrusznik znajduj? się one za rozrusznikiem (klucz 13 najlepiej łamany tzn. z jednej strony płaski a z drógiej jak grzechotka tylko nie obrotowa)
Najpierw zdejmujesz klemę z akumulatora ( co by nic nie po palić) potem odkręcasz przewody   znajduj?ce się na rozruszniku, odkręcasz 3 ?ruby mocuj?ce i wyjmujesz rozrusznik przestrzeni? pomiędzy alternatoerm a kolektorem wydechowym. jeżeli stwierdzisz że nie możesz go wyj?ć to zdejmij sobie alternator i przechyl go w strone chłodnicy. 17 klucz ?róba górna, 10 klucz ?ruba trzymaj?ca przewody, 19 klucz (taki jak do kół) ?ruba dolna.
Powodzenia  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Ps. Kożystaj z opcji Szukaj  ;)  ;)  ;)

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2005, 19:46:35 pm »

TALREP

  • Gość
dlaczego zaraz nowy chcesz kupowac, toz to majatek kosztuje. wymontuj i zanies go do pierwszego lepszego elektryka a zrobi ci to za pare groszy (zalezy co sie zpsulo). a z wyciaganiem to jest faktycznie klopot, trzeba poprostu troche cierpliwosci :D mi bez odkrecania alternatora (tak jak pisze kolega Czaroo) nigdy sie ta sztuka nie udala :D

Re: Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2005, 23:50:27 pm »

ajk#1212

  • Gość
Cytat: "Defender"
Witam! Siadl mi rozrusznik, tzn raz na dwa dni zakreci, a potem tysiac prob i ani zgrzytu, ani ruchu, po prostu cicho. Mysle ze najlatwiej go bedzie wymienic. Silnik 1.6 gaznik z 1992 roku, ale jeszcze nie widzialem w zadnym aucie tak zakamuflowanego rozrusznika. Poradzcie mi jak go wyciagnac, zeby nie wyciagac silnika. Jedyna rzecz ktora spieprzyli w tym idealnym aucie-dostep do rozrusznika.

Co ty masz mojego poldka  :D
Dokładnie ten sam problem - chcialbym to zrobić ,ale ta blacha nad rozrusznikiem zabiera mi chęć do roboty - staje z górki  :)

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2005, 23:55:33 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
ale ta blacha nad rozrusznikiem zabiera mi chęć do roboty - staje z górki
no skoro tak podchodzisz do kazdej awarii to gratuluje sprawnego auta...
  • Jef
  • Czaku

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2005, 01:29:40 am »

batorejro

  • Gość
My?le ze z tym zakamuflowaniem to grubo przesadziles. Zobacz jak jest w Audi B4 ajeszcze lepiej w Hiundai Pony

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2005, 01:42:01 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
ja tam wystarczy ze spojrze na moj termostat i juz mi sie wszystkiego odechciewa :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2005, 01:56:32 am »

batorejro

  • Gość
Polecam ta blache wywalic na stałe! Ja tak mam

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2005, 21:03:26 pm »

ajk#1212

  • Gość
Dobry pomysł tylko od czego zacz?ć - jak sie do tego dobrać ?

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2005, 22:14:35 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "poldek"
Dobry pomysł tylko od czego zacz?ć - jak sie do tego dobrać ?

łyknij browar  :D  dobrze popatrz i do roboty
U mnie to ok 15 minut roboty i rozruchtak leży spokojnie na stole

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2005, 22:33:04 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
No wlasnie po cholere chcesz wymienic caly rozrusznik?? Mialem to samo u siebie, czasami lapal a czasami w ogole nie chcial krecic - spowodowane to bylo zuzytymi szczotkami,po wymianie chodzil jak ta nowy!!
A jak to zrobic swietnie Czaroo#1879 wytlumaczyl!  :mrgreen:
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2005, 23:48:37 pm »

ajk#1212

  • Gość
wiem już dawno chciałem wymienic w nim szczotki ,ale do tego trzeba gp zdemontować!
ta jeb... blacha mi przeszkadza - wiec prosze ,zeby kto? mi napisał jak mam sie zabrać - od odkręcenia blachy do zmiany szczotek - nie mam chajsu ,a poldek potrzebny
 :help:  :help:

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2005, 00:28:59 am »

thomas#1840

  • Gość
ta blacha (osłona cieplna rozrusznika)) która Was tak frapuje jest prawdopodobnie  (dawno to było i nie pamiętam  :? ) przykręcona dwiema dolnymi srubami kolektora wydechowego , dojdziesz do nich i tylko je poluzuj - blacha jet bodajże na wsuw pod sruby .Jak juz j? wydostaniesz to odkręć te trzy ?ruby ( od strony skrzyni) mocuj?ce rozrusznik - doln? będziesz musiał chyba brać z dołu , zalezy jaki masz klucz.Jak rozrusznik odkręcisz to kręc nim i obracaj w kierunku altka ,musisz znależć punkt w którym się zmie?ci i wyjdzie - kilka tak wyci?gn?łem .Następnie aby wymienić szczotki nie rozbieraj nic innego tylko ?ciagnij t? blaszan? osłonkę ?ci?nięt? na końcu rozrusznika jedn? ?rubk?.



Odchylasz sprężynki , odkręcasz szczotki i wkręcasz nowe puszczaj?c spręzynki na nie z powrotem .Montaż w odwrotnej kolejno?ci , blachę sobie daruj . 8)

chyba nic nie pominałem.

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2005, 13:55:30 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytat: "thomas#1840"
jest prawdopodobnie  (dawno to było i nie pamiętam  :? ) przykręcona dwiema dolnymi srubami kolektora wydechowego

Ta blacha jest przykrecona 3 srubami, dwiema do kolektora a trzecia sruba to sruba ktora trzyma rozrusznik.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2005, 10:47:41 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
jak masz kłopoty z wyci?gnięciem go przez t? blachę to odkręć kolektor wydechowy i masz wszystko jak na dłoni, zazwyczaj wszyscy polecaj? odkręcanie dolnej, trzymaj?cej rozrusznik, ?ruby od dołu ale mnie zawsze wygodniej było od góry. Kupo nowego to marnowanie pieniędzy - kup nowe szczotki, zworę i bendix i masz nowy rozrusznik  8) aha - oczywi?cie nie zapomnij o tulejkach  :smile:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2005, 10:55:59 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
dokladnie... kup zestaw naprawczy rozrusznika (gotowe w sklepach)

zeszlej zimy, przy -5, na lewarku, wykrecalem swoj rozrusznik z plusa... pozbawilem samochod najpierw kolektora wraz z dwururka potem wyciagnalem rozrusznik...

w moim przypadku padly tulejki i wirnik zacza ocierac o stojan... po remoncie kreci jak szalony  :smile:
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 10, 2005, 22:21:45 pm »

TALREP

  • Gość
jak masz w miare nowy samochod to nie ma problemu ale w takim 15 letnim to kolektora tak latwo nie odkrecisz :D szkoda nerwow, lepiej sie gimnastykowac bez odkrecania kolektora :) ja mimo ze mam kanal tez ta dolna srube zawsze odkrecalem od gory :)

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 10, 2005, 22:32:12 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
kolektor odkrecil sie wrecz spiewajaco... az sie zdziwilem ze tak lekko poszlo... sruby wygladaly na zapieczone

kolektor musialem odkrecic bo oslona rozrusznika od gory wszystko zaslania, a kanalu nie posiadam...

wszystkie sruby odkrecalem z lewarka przy pomocy kolegi i lamanego, polmetrowego klucza 13  :smile:
od dolu pchalem klucz, kolega ustawial na srube i wtedy zaczynalem krecic... jakos to poszlo 8)
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 15, 2005, 16:10:11 pm »

Cyneq

  • Gość
Cytat: "TALREP#1858"
jak masz w miare nowy samochod to nie ma problemu ale w takim 15 letnim to kolektora tak latwo nie odkrecisz :)


a na penis odkręcać kolektor? jak masz 15 letni samochód to kolektor jest niekolizyjny z rozrusznikiem, kolizyjny jest tylko rurowy,. no chyba ze mowimy o dużym fiacie.