Autor Wątek: Biegi nie wchodz? błagam pomocy!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 2314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Biegi nie wchodz? błagam pomocy!!!!!!!!!!!!
« dnia: Grudzień 12, 2005, 11:15:09 am »

bizoniasty

  • Gość
Witam wszystkich!

Mam poważny problem. Jechałem sobie moim poldkiem i jak chciałem zmienić bieg z 3 na 4  bieg nie wskoczył obiawia się to w ten sposób że jak jechałem po zmianie biegu nie chciał już jechć po dodaniu gazu nic się nie zieniło toczył się tylko sił? rozpędu. Po zatrzymaniu się zgasiłem silnik po czym go wł?czyłem  wrzuciłem na jedynkę dodaje gazu żeby ruszyć a on stoi w miejscu, z dwójki tak samo żaden nie działa. BŁAGAM POMÓŻCIE!!!!!!!

Byłem u mechanika to powiedział że w skrzyni jest jaka? plastikowa czę?ć która widocznie pękła i zrobi mi to za 150zł. Powiedział że napewno skrzynia jest cała tylko te g....enko musiało pękn?ć.

Prosze powiedzcie lub jak możecie to prosze podajcie mi np:adres www gdzie moge znale?ć informacje co to za czę?ć i jak się do niej można dostać i ewntualnie wymienić bo obecnie nie stać mnie na opłacenie mechanika.

 A jest to polonez z silnikiem Rover 1.4GLI z 1995roku


Z GÓRY DZIĘKUJE ZA EWENTUALNˇ POMOC

Biegi nie wchodz? błagam pomocy!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2005, 14:42:43 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Pierwsza rzecz to niech kto? nachyli się pod auto i zobaczy czy obroty wychodz? ze skrzyni na wał. Je?li tak---> ukręcona póło?
Je?li nie wszystko wskazuje na docisk sprzęgła, pedał nie chodzi dziwnie.
W skrzyni plastikowa cze?c?? :shock: Może jakas jest ale raczej boczna. Biegi wchodz? czy nie bo wkońcu nie wiem. Jak bym obstawiał uszkodzenie sprzęgła. No chyba ze wałek ukręciłe? ale jeszcze nie słyszałem by komu? się udało.
A rozwalone sprzegło , póło?ki, skrzynkę  już przerabiałem :twisted:

Biegi nie wchodz? błagam pomocy!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2005, 10:50:40 am »

bizoniasty

  • Gość
No jest tak, że jak odpalam silniczek i normalnie trzymam wci?nięte sprzęgiełko wrzucam bieg na jedynke i niby wszystko jest ok nie ma żadnych nieznanych odgłosów a skrzynia zostaje na pozycji jedynki tak samo jest z innymi biegami wszystkie po wrzuceniu biegu pozostaj? na swoim miejscu więc niby "wchodz?"(nie wyskakuj? na jałowy. Czyli z tego wychodzi że jest ok. Problem zaczyna się dopiero wtedy gdy prubuje ruszyć naciskam na gas wypuszczam sprzęgło a on stoi w miejscu silnik dostaje obrotów, pracuje idealnie. Nie ma stuków zgrzytań no nic a on stoi.

Biegi nie wchodz? błagam pomocy!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2005, 11:00:21 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
To trzeba wywalac skrzynkę

Biegi nie wchodz? błagam pomocy!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2005, 20:21:03 pm »

Mrozek#83

  • Gość
A może to się sprzęgło zużyło (zakładam, że pedał sprzęła pracuje normalnie, tzn czuć że sprzęgło się wciska i pedał samoczynnie powraca - w zasadzie dobrze by też obadać linkę sprzęgła, może się gdzie? zaklinowała i uniemożliwia powrót pedału sprzęgła do samego końca) - bo trudno mi sobie wyobrazić, że po wrzuceniu biegu (który nie wyskakuje) i puszczeniu sprzegła, auto nie jedzie. No, ewentualnie urwana jest póło?.
Odpal silnik, wrzuć bieg pu?ć sprzęgło (zaci?gnij ręczny na wypadek!!!) i zajrzyj pod spód auta - jak wał (to taka długa rura biegn?ca ?rodkiem samochodu do tylnego mechanizmu do którego przykręcone s? koła, zwanego tylnym mostem) się obraca to znaczy że urwana jest póło? (czę?ć znajduj?ca się w tylnym mo?cie) - wtedy tylko wymiana półosi ratuje sytuację. Jak wał się nie obraca, to albo zużyte jest sprzęgło, albo uszkodzona jest skrzynia biegów - w takim wypadku, tak czy siak, skrzynię biegów trzeba wytargać z samochodu, żeby naprawić jedno albo drugie.
Jak nie szalejesz autem i je?dzisz normalnie, to stawiam na zużyte sprzęgło (lub zaklinowan? linkę (ale zaklinowana linka to raczej niespotykana awaria) - niestety nowe sprzęgło trochę kosztuje (ok. 150 zł, wszystkie elementy, tzn, tarcza sprzęgła, docisk oraz łożysko wyciskowe) i wymiana sprzęgła drugie tyle - więc ł?cznie naprawa wyniesie ok. 300 zł.
Nie mam pojęcia o jakie "plastikowe gównieko" może chodzić - skrzynka w polonezie ma sterowanie bezpo?rednie stalowym dr?żkiem z góry, bez zadnych plastikowych "gówieniek" (wodziki i widełki wł?czaj?ce biegi w skrzyni również s? metalowe) i je?li nie wyskakuj? biegi, a nie jest to ani zużyte sprzęgło, ani urwana póło? - to oznaczałoby to totalne zniszczenie skrzyni (wyłamanie kół zębatych) co nie jest takie niezauważalne i bezobjawowe.

Biegi nie wchodz? błagam pomocy!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2005, 20:49:04 pm »

Gumiś#593

  • Gość
A ja pamiętam identyczn? sytuacje w Daci. Biegi wchodziły bez problemu ale nie ruszał samochód. Wina była sprzęgła. Wyjęcie skrzyni raczej Cię nie ominie.

Biegi nie wchodz? błagam pomocy!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2005, 21:20:10 pm »

Marek

  • Gość
Witam. Na 100% ukręcił Ci się wieloklin tarczy sprzęgła. Wieloklin nie jest na stałe zwi?zany z tarcz? tylko przez tłumiki drgań tj. 6 sprężyn na obwodzie tarczy. Jak wyci?gniesz sprzęgło to zobaczysz, że wieloklin się kręci swobodnie. Miałem to samo, objawy i identyczne. Jestem pewny że to jest to. Wymiana tarczy sprzęgła rozwi?że problem. Marek