Autor Wątek: Problem z Groclinami - ponowne obicie?  (Przeczytany 9025 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« dnia: Styczeń 13, 2006, 01:35:40 am »

Roki

  • Gość
Witam. Mam taki problem, ze tylna kanapa jest strasznie zabrudzona i nie da sie jej doprac. Do tego, zaczepy tapicerki, ktore wchodza do konstrukcji kanapy caly czas z niej wypadaja i kanapa sie rozlazi. W przednim fotelu trzymanie troche zmieklo i juz nie trzyma tak jak powinno. Czy jest mozliwosc jakiegos obicia tych foteli i kanapy - tak, zeby zregenerowac trzymanie boczne fotela a tylna kanape zrobic tak, zeby sie nie rozlazila i zeby calosc miala jakis sensowny wyglad? Czy znacie takich magikow? Ile taka przyjemnosc moze kosztowac?

ps- biore tez pod uwage ewentualnie samo obicie kanapy i poprawienie tych zaczepow tapicerskich a z fotelem tylko zamienic fotel kierowcy z pasazera - da sie tak? Pozdrowka.

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2006, 07:13:40 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
akurat temat dla mnie na czasie bo sam mialem zamiar bawic sie w obijanie foteli ale po rozebraniu jednego rura mi zmiekla.
w Zabrzu tapicerzy licza sobie 170zł od fotela ,a za komplet 800  :sad: chyba nie musze tego komentowac,dlaczego chcialem to zrobic sam.Jedyne co zrobilem to sciagnalem narazie jedno obicie,jak bede w domu to wstawie foty jak to teraz wyglada.

Ja postanowilem,ze narazie kupie w Makro pokrowce za 35zł i bede z nimi kombinowal bo zdolnosci krawieckich u mnie nie stwierdzono, a co fo zaczepow, to jezeli to takie plastikowe kolki to mozna je kupic w sklepach mot.

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2006, 08:46:24 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Podepnę się do tego tematu, mam problem z fotelami, a mianowicie, w obu przednich fotelach od strony drzwi jest chyba g?bka przetarta, ponieważ jak dotchne ręk? to czuje jakie? metalowe elementy które znajduj? sie w ?rodku. Pytanie moje jest takie, czy wystarczy kupić sam? g?bkę na siedzsko, i czy to jest łatwe w wymianie, czy ja sam bez żadnego specjalistycznego sprzętu dam rade to wymienić???

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2006, 09:03:59 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
gabki na siedziska ktos w gieldzie klubowej proponowal ,a co do wymiany , hmm trochena pewno sie pobawisz

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2006, 09:17:48 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Ale jest to zrobienia, bo nie chce takiej sytuacji że rozbiore je i okaże się  że musze nowe fotele kupić bo ten materał jest tam gdzie? przyczepiony i boje sie że jak go wyjme to pó?niej albo nie bedzie się dało go włożyć na miejsce albo np nie bedzie trzymał się fotela.

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2006, 09:19:57 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Kołcz moze narazie wstrzymaj sie z tym remontem.Jak wroce z pracy to wkleje foty i pokaze jak obecnie wygladaja moje fotele ,i jak ja dam rade to ty tez powinienes,bo jednak ja sie troche  przeliczylem

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2006, 09:29:18 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Ok dzięki za rade, i tak najwcze?niej za mieci?c bym to robił, o ile g?bki gdzie? zdobędę więc się aż tak nie ?pieszy.

Re: Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2006, 12:50:57 pm »

Mebig#489

  • Gość
Cytat: "Roki#1847"
....tylna kanape zrobic tak, zeby sie nie rozlazila...


Proponowałbym po złożeniu kanapy pouderzać młotkiem na obrzezu przez tapicerkę tak by ta rynienka się zmniejszyła i przycisnęła ten zatrzask, ostatnio zmieniałem u siebie tapicerkę z plusa na tapicerkę z groków, zrobiłem tak i nic mi się nie rozłazi.

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2006, 13:07:53 pm »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Mebig#489, zastosowales tapicerke z Grokow na fotele pluszaka?
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2006, 14:09:59 pm »

Mebig#489

  • Gość
Tak a to dlatego ze:
1. Stelarze s? prawie identyczne, w moim plusowskim były poprostu rurki na zagłówki, zatrzask oparcia kanpy w stelarzach starych i w stelarzach plusa sie różni, w plusie jest taki pret wygięty wystaj?cy z oparcia, natomiast w starych jest wnęka w stelarzu.
2. Potrzebowałem zagłowki, auto po 95 roku musi mieć zagłowki, a ze IG sa z 94 roku to nie miały zagłówków, no i wolałem zmienic by nie mieć nieprzyjemno?ci podczas kontroli.

I to by było chyba na tyle, musiałem tylko w g?bce od groków i tapicerce zrobić dziury na zagłówki i dodatkowo w gabce wnęke na rureczke od zagłówków i po kłopocie.

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2006, 23:22:26 pm »

Roki

  • Gość
Dobry pomysl z tym pozbijaniem:) Ja myslalem, zeby tam jakies listewki wcisnac czy cos.........Chce wrzucic jeszcze zaglowki na tyl i nie wiem czy przelozyc sama blache, czy co..........Wkurza mnie juz ta kanapa niemilosiernie:)

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2006, 12:18:40 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
no to ja pokaze co mam

FOTELIK PRZED

FOTELIK PO

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2006, 16:20:45 pm »

karol-1987

  • Gość
co do brudnej kanapy, jak mialem mitsubishi galanta 88r ojciec pojechal do takiego zakladu jakiegos w gdansku, najpewniej krawiecki lub tapicerski, no bo jaki, tam zaplacil 180zł i kobita recznie uszyla porzadne grube fajne pokrowce na wszystkie siedzenia, fotele przednie mialy nawet z tylu takie schowki, mile w dotyku, w cenie sie zawierala gwarancja na pół roku, kobieta mowila ze przy takim super mega wielkim uzytkowaniu i wycieraniu na maxa to pokrowce powinny sie zuzyc dopiero po 4 latach. ja mialem pokrowce 6 lat a wygladaly jak nowe! bez kitu. wiec moze warto poszukac w miescie takiego zakladu? pamietam ze zawsze cholery dostawalem z tymi starymi za 30zł z rynku, sie sciagaly, czasem sie jezdzilo w lato bez koszulki to gryzly w plecy, pogniecione, cienkie, niemiłe, nieprzyjemne i juz nie znam wiecej przymiotnikow... a 180zł na porzadne pokrowce to chyba niewiele?

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2006, 18:55:37 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
ale u mnie 170zł spiewaja za jeden fotel :(

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2006, 19:22:22 pm »

Mebig#489

  • Gość
Cytat: "Roki#1847"
Dobry pomysl z tym pozbijaniem:) Ja myslalem, zeby tam jakies listewki wcisnac czy cos.........Chce wrzucic jeszcze zaglowki na tyl i nie wiem czy przelozyc sama blache, czy co..........Wkurza mnie juz ta kanapa niemilosiernie:)


Wszystko zalezy który masz rok auta lub sposób zamykania oparcia (mały cyngiel jak w drzwiach czy taki duży prostok?t), który rok foteli, z którego roku dopadniesz tyln? blachę oparcia, potem zostaje już tylko wyciac odpowiednio kanały w g?bce oparcia, dziurę w tapicerce i założyć zagłówki.

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2006, 20:20:55 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
to panowie życze Wam aby wasze "unikalne" :D fotele wygl?dały o tak  :mrgreen:

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2006, 22:11:50 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
ja tych zyczen nie przyjmuje bo nie chce takiej kolorystyki  :mrgreen:

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2006, 22:37:33 pm »

Guciu1801

  • Gość
w walbrzychu koles za obicie foteli w poldzie chcial jakies 600-650 zl

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2006, 22:44:02 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
GT nie b?d? wybredny, a apoza tym chdzi tu o stan foteli a nie kolor.

Problem z Groclinami - ponowne obicie?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2006, 23:55:49 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
no własnie GT  :mrgreen: mi pasuj? takie jak Groclin wypu?cił :D