Autor Wątek: odpowietrzanie bez odpowietrznikow.  (Przeczytany 6802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« dnia: Styczeń 14, 2006, 23:04:21 pm »

Guciu1801

  • Gość
witam. Prosze o jakies rady jak odpowietrzyc polskie hample z przodu bez uzycia odpowietrznikow(oba urwane). Chodzi mi o to, ze zaciski sa na aucie juz wyczyszczone itp. i zmiana ich nie wchodzi w gre. Rzezbic odpowietrznikow tez nie chce. Czy mozna to odpowietrzyc przez srube, ktora laczy zacisk z przewodem? i czy robi sie to w taki sam sposob jak odpowietrznikiem?

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2006, 23:13:41 pm »

thomas#1840

  • Gość
ja na jednym tylnym tak zrobiłem ale to był mój pierwszy raz i od tamtej pory gra ( tak normalny jak i ręczny), ale je?li chodzi o dwie strony (przodu) to zastanowiłbym się na dorobieniem odpowietrzników ew. wymian? zacisków na sprawne  ;)

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2006, 23:14:49 pm »

Guciu1801

  • Gość
ale ogolnie jest to do zrobienia?

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2006, 18:41:20 pm »

maroox

  • Gość
Witam,

Guciu#1801 jak najbardziej jest to do zrobienia - w moim Poldzie tylko tak mozna odpowietrzyc wszystkie 4 zaciski :) . Po prostu zamiast uzywac odpowietrznikow (u mnie sa 2 urwane z tylu, a z przodu poprzedni wlasciciel wkrecil zamiast nich srubki, po czym ja pourywalem ich glowki :( ) poluzowujesz srube ktora laczy przewod z zaciskiem, a druga osoba "pompuje" pedalem hamulca, i jak juz nie leci powietrze tylko sam plyn to zakrecasz srube.

Pzdr,maroox

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2006, 20:39:25 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
maroox, nie tak szybko jak poluzujesz t? ?rubę a druga osoba bedzie pompowała to jeszcze bardziej zapowietrzysz, najpierw jedna osoba pompuje pedałem i w pewnym momencie musi przytrzymać pedał a druga odkręca ?rubę, pedał spadnie ale nie wolno puszczać go dopóki nie zakręcisz ?ruby, czynno?c powtarzamy aż do całkowitego odpowietrzenia, jest to do zrobienia bez użycia odpowitrzników, sam niedawno urwałem jeden ale na szczę?cie wszystko gra, mam zamiar zrobić co? z tym ponieważ ja uważam że wszystko powino być tak jak należy czyli do odpowietrzanai należy używać odpowietrzników. spróbuje rozwiercić i nagwintować, w ostatecznosci kupić zacisk.

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2006, 23:23:00 pm »

Radecki Marcin

  • Gość
A tak z ciekawosci ile kosztuje zacisk z tłoczkiem ?

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2006, 23:53:12 pm »

maroox

  • Gość
Kołcz faktycznie nie napisałem tego wprost, ale jak widzisz na Twoim przykładzie jezeli ktos juz wczesniej odpowietrzal hamulce to wie ze ten kto pompuje musi przytrzymac pedal hamulca, po czym odkrecamy srube i pedal trzymamy wcisnety dopoki sruby sie nie zakreci - inaczej mozna zapowietrzyc uklad znow. Nastepnym razem bede pisal dokladniej. A co do naprawiania odpowietrzaczy - nie usmiecha mi sie kupno 4 zaciskow( a 2 przednie na bank musialbym kupic), jak bede mial czas i warunki to moze sie tym zajme (rozwierce, itd.).Zycze powodzenia w doprowadzeniu do porzadku Twoich hamulcow :).

Radecki Marcin#227 Co do nowych czesci to nie wiem, ale uzywane zaciski na szrocie takie ze sprawnymi odpowietrznikami mozna w mojej okolicy dostac za 30 pln.

Pozdrawiam,maroox

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2006, 00:15:52 am »

Radecki Marcin

  • Gość
E dwa używane ja kupiłem za 30 dychy ale ciekawe [po ile nowe pewnie drogie.

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2006, 08:36:31 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Nowe widziałem na allegro co? koło 200zł to były do lucasa, a zwykłe licz min 100zł

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2006, 11:47:38 am »

RooS

  • Gość
nei wiem jak przednie ale tylne nowe zaciski ostatnio pytalem 190 zl  :eek:  :shock:

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2006, 14:06:37 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81867599 - a jakby kupic takie cu? i zamontowac?
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2006, 14:12:50 pm »

Boczek

  • Gość
OZik zanim zamontujesz takie co? to trzeba rozwiercić stare. Jak rozwiercisz za dużo to zacisk jest do wyj... Najlepiej zrobić to w wiertarce stołowej jakim? małym wiertłem i poprawić na koniec gwintownikiem.

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2006, 14:30:19 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
najlepiej rozwiercić stare, potem kupic nowe, wkręcić na smar temperaturowy, na koniec osmraowac główkę i zakładać te gumowe osłonki i na koniec najwa?niejsze- zawsze odkręcać tylko i wył?cznie kluczem oczkowym ( najlepiej nowym - ciasnym ) nie ma bata - nie da się urwać robiac to z wyczuciem a jak się jeszcze raz na pół roku przeczy?ci tłoczki i przy okazji zawsze odrobinke poluzuje, przesmaruje i znów dokręci - lepiej zapobiegac niż leczyć  :roll: u mnie nigdy ( 14 letni poldek...) jeszcze nic nie ukręciłem  :mrgreen:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2006, 18:06:58 pm »

RooS

  • Gość
Cytat: "OZik#1845"
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81867599 - a jakby kupic takie cu? i zamontowac?

dokladnie taki mam plan....tyle ze u mnei za clae 10 gr na sztuce taniej :mrgreen:
Cytuj (zaznaczone)
mnie nigdy ( 14 letni poldek...) jeszcze nic nie ukręciłem

u mnei madafaka mechanicy urwali jeden, restza siedzi naswoich miejscach. chyba ;)

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2006, 09:44:01 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Cytat: "RooS#1885"

Cytuj (zaznaczone)
mnie nigdy ( 14 letni poldek...) jeszcze nic nie ukręciłem

u mnei madafaka mechanicy urwali jeden, restza siedzi naswoich miejscach. chyba ;)

Reszta jest na swoim miejscu bo mechanicy jak urwali jeden to reszty nie chcieli się chwytać coby ich też nie urwać :mrgreen:

Co do tylnych zacisków rećżnego nie ma , bo w zacisku co? się zjepsuło i nie wiem czy to jest naprawialne czy trza nowy zacisk kupić, ja nie chce wydać 200zł za takie gówno :cry:
Zaci?gnołem ręczny na takim szuterku a był dobry i od tej rpory nie ma ręcznego, jak podci?gne linke na max to lewe koło cały czas hamuje, a prawe w ogóle więc jka na razie jeżdże bez ale do przegl?du trza bedzie zrobić. Może kto? pomoże, i orienatacyjnie ile taki zacisk używany moze kosztować???????

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2006, 11:35:04 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Kołcz"
Może kto? pomoże, i orienatacyjnie ile taki zacisk używany moze kosztować???????

 :arrow:
Cytuj (zaznaczone)
uzywane zaciski na szrocie takie ze sprawnymi odpowietrznikami mozna w mojej okolicy dostac za 30 pln.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2006, 08:55:18 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Ozik wiem bo na allegro można też tanio je dostać ale nie chodziło mi o przednie tylko tylne, czytaj dokładnie.

[ Dodano: 2006-01-18, 08:55 ]
Chyba że tylne też po 30 chodz??????

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2006, 09:00:21 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
To one się czym? rózni? :?
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2006, 09:07:16 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Chłopie jaja sobie ze mnie robisz czy jak???????
Przeczytaj mojego posta w tylnich jest dodatkowo mechanizm odpowidaj?cy za hamulec ręczny.

odpowietrzanie bez odpowietrznikow.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2006, 09:08:18 am »

thomas#1840

  • Gość
spokojnie Kołcz być może Ozi nie wie takich rzeczy  :lol:  ma Plusa   ;)