Autor Wątek: jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?  (Przeczytany 4834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« dnia: Styczeń 28, 2006, 10:36:54 am »

Russell

  • Gość
Witam.  Mam pytanie do elektryków, lub osób które choć troche znaj? t? dziedzinę.  Jak w tytule chciałbym oddzielić pozycyjne od mijania. czyli na pozycyjnych ?wieci sie tył i te małe żarówy w reflektorach, a na mijania tył i tak musi się ?wiecić, a małe żarówy z przodu gasn?.  Albo też stworzyc dodatkowy przycisk do wł?czania tych pozycyjnych niezależnie od głównego wł?cznika. chodzi mi mianowicie o podł?czenie pewnych lampek tylko pod pozycyjne, coby się na mijania te lampki nie ?wieciły. A i jeżeli kto? miałby pomysł to może jakis schemacik w paincie czy cu? to bym to szybciej ogarn?ł, bom z elektry dupa

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2006, 11:39:57 am »

Kołcz_1906

  • Gość
cały czas powinny się ?wiecić te małe żaróweczki czyt. postojówki a raczzej musz? się ?wiecić.

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2006, 12:13:03 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
ale mozesz zastosowac przekaznik ktory bedzie wylaczal dodatkowe lampki w momencie kiedy mijania beda sie wlaczaly :mrgreen:

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2006, 12:35:02 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Ale po co kombinować czy aż tak dużo pr?du ci?gn?????chyba nie, je?li nie widać różnicy to po co przepłacać???

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2006, 13:05:09 pm »

Russell

  • Gość
No wiedziałem że mi ktos zaraz z przekażnika wyjedzie :mrgreen:  :mrgreen:
GT....  krótka piłka.... jak? :mrgreen:
naprawde, ja miałem dwa semestry laborek z elektry na PW, i zaliczyłem nawet na 4.  Ale nie wiem, nie mam nawet pojęcia, jak się podł?cza przekażnik..... a tak poza tym to GT dokł?dnie zrozumiał moje intencje, chce postojówki wył?czać...   tu nie o pobór pr?du chodzi bo jak zrobie to co i tak jako? zrobie to pobór bedzie dwa razy większy. :roll:

[ Dodano: 2006-01-28, 13:09 ]
i nie bede tworzył nowego tematu.... czy może kto? z Was moze mi podac jak?? firmę produkuj?c? stosunkowo tanie, powtarzam, TANIE amperomierze, woltomierze i takie duperelki, do samochodów?      nie mówie o tych z łady, chodzi mi o takie fajne małe okr?głe zegary.... :roll:

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2006, 13:14:03 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Ru-SS-ell na kazdym przekazniku chyba jes schemat ,ja tam fachowcem nie jestem ,ale licze ,ze OSFALD tutaj zagladnie i ci wytlumaczy co i jak, on ma łeb do takich rzeczy

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2006, 13:46:18 pm »

Boczek

  • Gość
Ru-SS-ell,  Proponuje zastosować przeka?nik 561. Jak?
Poprzez wł?czenie ?wiateł mijania będzie załanczany przeka?nik (+) od mijania podajemy na 85, a 86 przykręcamy do masy. gdy przeka?nik jest pozbawiony pr?du to jest wł?czony ma obwodzie 87a-30 natomiast gdy pr?d jest podany (wł?czenie ?wiateł mijania) obwód jest przeł?czany na 87-30.

Sumuj?c. Postojowe będziesz miał tak jak miałe? ale twój bajer będzie wył?czany po przej?ciu na ?wiatła mijania

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2006, 21:26:07 pm »

Russell

  • Gość
No za takie odpowiedzi to ja Was kocham w usta :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
PS. nie komentować, mam duże stężenie krwi w alkoholu :roll:
Co prawda jest to jeszcze dla mnie magia, ale już nie czarna. czyli potrzebuje wstawic 561 i wła?ciwie go podpi?c tak?   da sie zrobic.. :twisted:

[ Dodano: 2006-01-28, 21:33 ]
http://www.inprodus.com.pl/index_ps12.php :twisted:

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2006, 21:50:00 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
A jaki jest cel bo nie bardzo moge sobie wyobraazić po co wył?czać postojówki na mijania???

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2006, 21:55:10 pm »

Russell

  • Gość
bo chce pod postojówki podpi?c cos innego

[ Dodano: 2006-01-28, 22:08 ]
malutki OT....  amperomierz szeregowo a woltomierz równolegle?

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2006, 01:55:35 am »

Boczek

  • Gość
Cytat: "Ru-SS-ell"

malutki OT....  amperomierz szeregowo a woltomierz równolegle?


To ja odpisze na ten OT...tak

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:06:20 am »

Płaski#1866

  • Gość
Cytat: "Ru-SS-ell"
ja miałem dwa semestry laborek z elektry na PW, i zaliczyłem nawet na 4.  Ale nie wiem, nie mam nawet pojęcia, jak się podł?cza przekażnik.....


Boze... ja jestem po technikum i nie moge sie nadziwic sie jak po polibudzie Ty nie wiesz jak sie przekaznik podlacza :|  :shock:

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:29:06 am »

Łyku

  • Gość
Cytat: "Płaski#1866"
Cytat: "Ru-SS-ell"
ja miałem dwa semestry laborek z elektry na PW, i zaliczyłem nawet na 4.  Ale nie wiem, nie mam nawet pojęcia, jak się podł?cza przekażnik.....


Boze... ja jestem po technikum i nie moge sie nadziwic sie jak po polibudzie Ty nie wiesz jak sie przekaznik podlacza :|  :shock:


przekanik jak przekaznik, ale pytanie o podleczenie miernikow mnie zwalilo z krzesla :| (sory za zgryzliwosc)

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:10:25 pm »

Boczek

  • Gość
Lepiej że się spytał niż miernik zjarał i sam się przekonał. Co do przeka?ników to od lata jestem ich wielkim fanem.

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:25:12 pm »

Płaski#1866

  • Gość
Cytat: "Boczek#1851"
Lepiej że się spytał niż miernik zjarał i sam się przekonał.


eee tam... kumpel kiedys podlaczyl amperomierz do gniazdka 220 V:D:D

natomiast na pracowni podczas nieobecnosci nauczyciela chcielismy zmontowac z rezystora i autotransformatora spawarke... takiego smrodu nigdy wiecej nie czulem :P :twisted:

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:31:28 pm »

Boczek

  • Gość
Co do amperomierza to wywaliłem nim bezpieczniki w domu :)

Paliłe? kondensatory na pracowni? Jak zwiększasz powoli napięcie to najpierw jest fajny dynek, a pó?niej był?nięcie.

Na temat spawarek powiem tylko tyle że były fajne. Kto? jak wymy?lał te rexystory "wzorcowe" musiał sobie pomy?leć że taka dziurkowana obudowa będzie hitem na pracowniach

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:42:45 pm »

Płaski#1866

  • Gość
no widzisz, technikum to technikum, a nastudiach to niczego nie umieja nauczyc :P:P

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2006, 15:18:11 pm »

Russell

  • Gość
Boze... ja jestem po technikum i nie moge sie nadziwic sie jak po polibudzie Ty nie wiesz jak sie przekaznik podlacza :|  :shock:[/quote]


no to się chłopie jeszcze w życiu nadziwisz..  ciesze się ze Ty jeste? taki m?dry, oby więcej takich ludzi...............

mi  się przez ostatnie 3 lata ta wiedza nie przydała i zapomniałem. po to jest forum zeby sie pytac.

A jeszcze cię podłamie (maj?c w pamięci katastrofe w katowicach)  bo dzis zaliczyłem konstrukcie stalowe.. ale na tym akurat się znam

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2006, 17:20:36 pm »

Płaski#1866

  • Gość
Cytat: "Ru-SS-ell"
Boze... ja jestem po technikum i nie moge sie nadziwic sie jak po polibudzie Ty nie wiesz jak sie przekaznik podlacza :|  :shock:



no to się chłopie jeszcze w życiu nadziwisz..  ciesze się ze Ty jeste? taki m?dry, oby więcej takich ludzi...............

mi  się przez ostatnie 3 lata ta wiedza nie przydała i zapomniałem. po to jest forum zeby sie pytac.

A jeszcze cię podłamie (maj?c w pamięci katastrofe w katowicach)  bo dzis zaliczyłem konstrukcie stalowe.. ale na tym akurat się znam[/quote]

chyba sie zle zrozumielismy. nie chcialem Cie atakowac. sam teraz studiuje mechanike i budowe maszyn i widze jak jest. teoria, a praktyka to dwie inne rzeczy, ktore jak widac ciezko polaczyc. doswiadczenie i bezposrednia stycznosc z "problemem" dopiero daje pojęcie o sprawie.

jak oddzielić ?wiatła pozycyjne od mijania?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2006, 17:35:46 pm »

Russell

  • Gość
moja wypowiedz tez zabrzmiała troche inaczej niz chciałem. byłem na tym samym kierunku, ale przeniosłem sie na budownictwo.
poprostu drażni mnie jak ktos mysli ze politechnika to juz na wszystkim sie zna... ja nie byłem w technikum, a jak moze sam do?wiadczyłe? na polibudzie laborki polegaj? na wykuciu sie z danego ćwiczenia, wykonania go i zaliczenia. nikt nie sprawdza czy sie czegos nauczyłe?.  i na ten przykład ja jestem z elektry dupa :mrgreen:  pozdrawiam