Autor Wątek: gubi mi sie obieg wody  (Przeczytany 6794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2006, 08:49:46 am »

ajk#1212

  • Gość
Cytat: "Meggido"
Jedno pytanie: czy w samochodzie jest ciepło podczas tych ekscesów? Bo mi co? po głowie chodzi...
mastah22#1900, po cholerę ten zaworek w korku? Wytłumacz mi to.



panowi
dzisiaj bylo tak zapalilem go chodzi na bezynie chodzi okolo 5 minut przewody te  ktore sa od kolektora ssacego do termostatu zimne a juz temperatura 90
widze ze juz daje cieplo na chlodnice bo dotykam od gory do  czujnika garaca chlpdnica ale za wiatrakiem jakas taka letnia nagle sie wlacza wiatrak chodzi samochod jeszce koloo 3 minut i nagle przewody zaczynaja byc gorace i wszysko wraca do normy ale temperatura jest jakos 96 ale wszysko w porzadku ciepelko leci obieg jest
co to moze byc pomocy

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2006, 09:19:58 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
termostat termostat termostat,zbyt pozno sie otwiera a czasem wogóle przez co masz te problemy...Zmien na nowy-fabryczny o jak najnizszej temp otwierania,bedzie po kłopocie
  • Jef
  • Czaku

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2006, 16:11:16 pm »

domyslny

  • Gość
Cytat: "Meggido"
Jedno pytanie: czy w samochodzie jest ciepło podczas tych ekscesów? Bo mi co? po głowie chodzi...
mastah22#1900, po cholerę ten zaworek w korku? Wytłumacz mi to.



panowie pomocy
 zapalm go dzisiaj rano
chodzi na wolnych obraotach  po 5 minutach juz ma 90 a nawt wiecej
a przewod od kolektora sacego ktory idzie przed termostta zimny nagle widze ze termostat puscil juz go calkiem bo chlodnica robi sie goraca wlacza sie wiatrak
ale kolo wiatraka na dole
na przeiw czujnika tak jak by chlodnica nie byla tak goraca po chwili jeszce chodzi i widze ze zaczyna powoli sie nagrzewac przewod o kolektora ssacego ktory idzie przed termostat
patrze na temperature jest okolo 84 no wszysko ok grzeja a le wyjezdzam jade 3km i juz znowu warjuje brak mu obiegu temperatura leci prawie do 100 i nagle spada  co to jest ludzie pomocy

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2006, 18:48:26 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Pewnie masz problem z termostatem nie puszcza jak powinien i przepuszcza strumien wody dopiero pod sporym cisnieniem
Wymien termostat a problem powinien znikn?c :!:

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2006, 19:11:05 pm »

gosc

  • Gość
Cytat: "Chomal#1856"
Pewnie masz problem z termostatem nie puszcza jak powinien i przepuszcza strumien wody dopiero pod sporym cisnieniem
Wymien termostat a problem powinien znikn?c :!:


panowie mam juz drugi termostat a nawet 3 i lipa normalnie porazka  cos moze jeszce wymyslicie

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2006, 19:18:27 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "gosc"
Cytat: "Chomal#1856"
Pewnie masz problem z termostatem nie puszcza jak powinien i przepuszcza strumien wody dopiero pod sporym cisnieniem
Wymien termostat a problem powinien znikn?c :!:


panowie mam juz drugi termostat a nawet 3 i lipa normalnie porazka  cos moze jeszce wymyslicie


Opisz swoj problem wtedy bedzie latwiej
Logujesz sie jako go?ć nie wiadomo kim jestes i co się dzieje
Jak opiszesz objawy to bedzie latwiej wykombinować co go gryzie

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2006, 19:28:13 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
jesli termostaty zmieniane, chłodnica nie jest zapchana. to moze pompa jużdo bani i nie daje, jesli daje to normalnie masz przedmuchy do ukł?du chłodzenia i nie ma innej opcji. wtedy termostat się zapowietrza. i dlatego póżniej tak temp spada nagle. a może poprostu czujnik temp podaje głupoty.no chyba ze przypchany kat a ktos ma noge z betonu  :mrgreen:  :roll:
stawiam na przedmuchy skoro takie objawy i to nie korek

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2006, 20:57:55 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
jesli termostat dobry to przedmuchy tak jak mówił VAN albo z uszczelki,albo z peknietego bloku...
  • Jef
  • Czaku

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2006, 21:27:24 pm »

piknik1

  • Gość
Cytat: "mastah22#1900"
jesli termostat dobry to przedmuchy tak jak mówił VAN albo z uszczelki,albo z peknietego bloku...

panowie jakie przedmuch skad sie biora druga glowica i silnik  a co do termostatu to dziwne bo przewod od koloktora ssacego ktory idzie jest zimny sciogne go z opaski to powinna leciec jak z weza strazackiego a tak nie jest tylko wtedy jest jak sie pojawi obieg to leci wszysko wskazywalo ze to pompa ale wymienilem i lipa juz mnie szlak trawia moze ktos cche go kupic bo nie mam juz pomyslu do niego

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2006, 23:22:21 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
no nie moze być by obieg wody w silniku padł. chyba ze kto? spaprał uszczelkę pod głowic? no ale takie cuda. może która? rura spęczniała i poprostu blokuje. zwalaj wszystkie i ogl?daj

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2006, 02:53:28 am »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "piknik1"
... juz mnie szlak trawia moze ktos cche go kupic bo nie mam juz pomyslu do niego


 :twisted:  :roll:  :mrgreen:  :crazyicons:  :mrgreen:  :roll:  :twisted:
Cytuj (zaznaczone)
Polonezem moze jezdzic tylko ktos kto ma duzo cierpliwo?ci

A golfem kazdy (czy jakos tak to szlo )   :roll:

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2006, 11:48:50 am »

piknik1

  • Gość
Cytat: "Chomal#1856"
Cytat: "piknik1"
... juz mnie szlak trawia moze ktos cche go kupic bo nie mam juz pomyslu do niego


 :twisted:  :roll:  :mrgreen:  :crazyicons:  :mrgreen:  :roll:  :twisted:
Cytuj (zaznaczone)
Polonezem moze jezdzic tylko ktos kto ma duzo cierpliwo?ci

A golfem kazdy (czy jakos tak to szlo )   :roll:



panowie co wy na to wszysko myslicie nic nie pomaga pomocy

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2006, 12:28:18 pm »

Meggido

  • Gość
A wylać wszystko w cholerę, zdj?ć przewody giętkie, wyczy?cić i na koniec "wyprać" układ.

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 08, 2006, 08:08:21 am »

piknik1

  • Gość
Cytat: "Meggido"
A wylać wszystko w cholerę, zdj?ć przewody giętkie, wyczy?cić i na koniec "wyprać" układ.

latwo sie wszysko mowi ale zeby byl drugi silnik druga uszcelka  druga pompa glowica i dalej to samo to czlowieka szlak trafia[scroll][/scroll]

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 08, 2006, 16:06:08 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
latwo sie wszysko mowi ale zeby byl drugi silnik druga uszcelka druga pompa glowica i dalej to samo to czlowieka szlak trafia
wiem dokladnei o czym piszesz,mialem identyczna przygode,u mnie winowajaca okazal sie korek,na 2 silniku miałem identyczne klocki jak w na pierwszym...

[ Dodano: 2006-02-08, 16:09 ]
Obadaj
  • Jef
  • Czaku

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2006, 13:53:38 pm »

Guciu1801

  • Gość
a jaka masz pewnosc, ze nowy silnik jest dobry? moze jacys partacze wstawili ci inna padake? Moze puscila ci uszczelka pod glowica, bo cos bylo zle dokrecone, albo nie byla dociagnieta, moze miales pecha i trafiasz trzeci pod rzad felerny termostat(ale to juz chyba przegiecie)

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2006, 18:24:32 pm »

piknik1

  • Gość
Cytat: "Guciu#1801"
a jaka masz pewnosc, ze nowy silnik jest dobry? moze jacys partacze wstawili ci inna padake? Moze puscila ci uszczelka pod glowica, bo cos bylo zle dokrecone, albo nie byla dociagnieta, moze miales pecha i trafiasz trzeci pod rzad felerny termostat(ale to juz chyba przegiecie)


i dalej lipa nik nie pomaga !!!

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2006, 22:07:31 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
no bo wszystkie mozliwosci oprócz wady bloku/głowicy zostały wyeliminowane...
  • Jef
  • Czaku

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 12, 2006, 10:45:57 am »

piknik1

  • Gość
Cytat: "mastah22#1900"
no bo wszystkie mozliwosci oprócz wady bloku/głowicy zostały wyeliminowane...




JESZCE TAKICH JAJ NIE WIDZIALEM ZEBY DRUGI SILNIK WLOZYC I DALEJ LIPA TO PORAZKA

gubi mi sie obieg wody
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 12, 2006, 16:54:40 pm »

Elvira22#1901

  • Gość
znam ten moment rezygnacji,z jednej strony polałbys go benzyna i podpalił bez zastanowienia,a z drugiej szkoda kasy na ta benzyne bo masz swiadomosc tego ze włozyłes w niego troche kasy...Ja w prawdzie miałem podoibna akcje z silnikiem rovera,a tu koszty sa o wiele wyzsze,ale odczucia z pewnoscia te same :?  ;)

pzdr.Mastah22