Autor Wątek: FAQ dla chętnych na silnik DOHC Fiata  (Przeczytany 11863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FAQ dla chętnych na silnik DOHC Fiata
« dnia: Kwiecień 05, 2004, 20:14:06 pm »

kawior

  • Gość
Wiem ze pewnie zraze do siebie wszystkich zapalencow moja niewiedza ale jak mowi jakies przyslowie "niech kura niezapomina jak kurczeciem byla " hahaha
A wiec mam kilka pytac mam poloneza 1.5 benzyna i powiedzmy ze chcialby wsadzic w niego 2.0 dohc z fiata 132
1) jakies to niesie ze sob koszty??
2) co poza silnikiem trzeba wymienic (co wymaga modyfikacji)
3) Jaka bedzie moc auta po wymianie , jakie spalanie, jaka elastycznosc silnika, jakie przyspieszenie, jaka zywotnosc??
4) Ten silnik pakuje sie do przydu czy na tyl??
5) Moze ktos zna stronke albo linka do tematu o szzcegolowym wyjasnieniu moich "problemow"
Wiem ze pytania sa zawrotnie "inteligentne" ale jak mowie to sa moje poczatki :)
Dzieki all za wyrozumialosc

FAQ dla chętnych na silnik DOHC Fiata
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2004, 20:23:10 pm »

Wafel

  • Gość
1. montaż możesz wykonać sam, jak masz cały osprżet silnik i skrzyni to już nic nie trza robić
2. skrzynie, wał (częsciowo)
3. 112 km, spalanie normlane (takie jak w serii 1,5), duża elastyczność, przyspeszenie - 12 do setki na econo, żytwotnosc przynajmniej 200000 mowa oczywsicie o silniku po remoncie
4. to na prawde dobre pytanie rotfl - jasne że z przodu!! to nie stratos :D

FAQ dla chętnych na silnik DOHC Fiata
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2004, 20:27:06 pm »

Guciu1801

  • Gość
moc katalogowa 2.0 to 112 kucy na gazniku i 122 na wtrysku. Silniczki sa trwale i o ile nie bedziesz katowal, to nie powinno byc problemu. Osiagi w porownaniiu z 1.5 sa.. nieporownywalne... na piatce mozesz sie ladnie zbierac juz od 50-60. Vmax oscyluje wokol 200 km/h (przynajmniej u niekotrych) auto o wiele ladniej pracuje. A koszty.. najlepiej to kupic silnik i od razu walnac mu remoncik i tuning... nie wiem ale duzo zalezy od ceny silnika. Czasem lepiej jest kupic fiata 132 i przerzucic od niego jeszcze wspomaganie i hamulce.

FAQ dla chętnych na silnik DOHC Fiata
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2004, 20:27:21 pm »

Piotrek_

  • Gość
Zanim zadasz pytanie odnośnie montażu silnika DOHC produkcji Fiata pod maskę poldka/kanta, przeczytaj poniższe tematy. Jeżeli nie znajdziesz tam satysfakcjonującej odpowiedzi - wtedy pytaj. Oczywiście w odpowiednim temacie.

Poprzeczny Twin Cam w Poldku

1.6 DOHC Abimex

2.0 DOHC ile do 100 km/h? Po moim pomiarze jestem załamany!

POCHWALE SIE KOLEJNE 2,0 W KLUBIE

Przekładka 2.0 do poldera - co dalej? (FAQ urzędowy;))

z ostatniej chwili:
Przekładka 2.0 do 1.5GLI (Abimex) Problemy

Poprzeczny DOHC w tylnonapedówce - przestroga

A ten temat podwieszam i zamykam. Wywaliłem zbędne posty.
Dziekuję za uwagę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2011, 08:43:26 am wysłana przez jimo#1921 »